Samsung S3653W Corby Wi-Fi Yazılım Yükleme

Samsung S3653W Corby Wi-Fi  modelinizde yazılımsal sorunlar yaşıyorsanız yeniden yazılım yükleyebilirsiniz. Burda yüklemesini yapacağımız yazılım Türkçe dil paketine sahiptir. Telefonunuzda Türkçe dili yoks yüklemeden sonra cihazı Türkçe olarak kullanabileceksiniz.

Yükleme işlemi aynı zamanda telefonunuzu formatlayarak telefon – güvenlik kilidini de sıfırlayacaktır. Yazılım yüklemesi telefonunuzdaki tüm kişisel bilgi ve verilerinizi silecektir. Yedek alabiliyorsanız lütfen alın. İşlem esnasında telefonun kapanması yani bilgisayar ile olan bağlantısının kesilmesi ciddi yazılımsal sorunlar ortaya çıkaracaktır. Bunu engellemek için lütfen dolu bir batarya ile işlem yapın.

Telefon sürücülerinin otomatik olarak yüklenebilmesi için bilgisayarınızda Kies programının kurulu olması gerekmektedir. Bilgisayarınızda Kies yoksa lütfen buradan indirerek kurun. Kurulumu yaptıktan sonra bilgisayarınızı resetleyin. Programı açmanıza gerek yoktur. Sadece kurulu olması yeterlidir.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Samsung S3650 Downloader (MultiLoader v5.67 Flasher)

2: S3653WJVJC1

Dosyaları indirip winrar veya winzip ile bir klasöre çıkarın.

Telefonu kapatın. Telefon kapalıyken ses kısma + kamera + güç(açma-kapama) tuşlarına beraber basıp  1-2 saniye bekleyin. Ekranda Downloading yazısını göreceksiniz. Tuşları bırakabilirsiniz. USB kablosu ile bilgisayara bağlayın. Sürücülerin yüklenmesini bekleyin.

MultiLoader v5.67 programını açın. Port Search butonuna basıp telefonun bağlandığı portu bulun. Aşağıdaki resime uygun olarak işaretlemeleri ve dosya seçimlerini yapın.

s3653w corby yazılım yükleme


İşaretlemeleri ve dosya seçimlerini yapın

1: BRCM2133 seçeneğini işaretleyin
2: Full Download seçeneğini işaretleyin.
3: BOOTFILES
4: apps_compressed.bin
5: apps_compressed.bin
6: Rsrc_S3653W_Open_Turkey_Common.rc1
7: Rsrc2_S3653W(Low).rc2
8: FactoryFs_S3653W_Open_Turkey_Common.ffs

İşaretleme ve dosya seçimleri tamamsa Download butonuna basarak yüklemeyi başlatın. Yükleme başlarken telefon kendini bir defa yeniden başlatabilir. Lütfen işlem bitene kadar telefon bağlantısını kesmeyin. İşlem başarıyla bittiğinde soldaki beyaz alanda All files complete mesajını göreceksiniz. Telefon kendini otomatik olarak başlatacaktır. Başlatmazsa siz bataryayı çıkarıp gerit takın ve telefonu açın.


Author: Halil Akgül

17 thoughts on “Samsung S3653W Corby Wi-Fi Yazılım Yükleme

 1. slm telefon çalışıyordu program yüklerken yarıda port gitti yazılım yarıda kaldı şimdide telefon hiç çalışmıyor brick denilen şey oldu galiba odin moda nasıl girebilirim

  1. daha dogrusu download moda nasıl girebilirim tuş kombinasyonuda çalışmıyo telefondada tık yok

   1. Boot Binary Download Start Ch[0]
    Bcmboot 57.9KB OK[0.1s]
    ERR : NAK_VERIFY_FAILED 0
    ERR : Boot2 Erase
    Download Start Ch[0]
    Serial port open error in downloadex!

    böyle oldu

   2. Merhaba, bataryada yeteri kadar şarj olduğundan emin olun. Buna rağmen download moda girmiyorsa JTAG işleminin yapılması lazım. İnternette dirençlerle yapılan bir düzenek ile samsung cihazları download moda sokan arkadaşlar var ama akıllı cihazlar harici çalışmıyor olabilir.

    1. kelebek var ona bagladıgımda dijital ekranda bataryam 100 de 75 gösteriyo power supply var ona bagladıgımda açma tuşu ile sadece 2 amper güç çekip öyle kalıyo açılmıyo jig ise bunda çalışmıyo :(

 2. Kolay gelsin programı indirdim ama sorun varr sanırım 2 inci seçenekte fulldownload şeridi yok yani onu tiklayamiyorum

 3. Teşekkürler Telefon Şifremi unutmuştum sayenizde sorunsuz bir şekilde yazılımı yükledim tamamen türkçe ve wifi çalışıyor :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir