Samsung P5510 Galaxy Tab 2 10.1 Ekran Görüntüsü Alma

 Samsung P5510 Galaxy Tab 2 10.1 tablet bilgisayarınızın o ekranında bulunan görüntüyü kaydedip, daha sonra kullanmak isterseniz bunu aşağıda anlatacağımız yöntemlerle yapabilirsiniz.

Bu makalede anlatacağımızı ekran görüntüsü alma, ekran fotoğrafı çekme, ekran resmi kaydetme, screenshot gibi bir çok isimle anılan işlem o an bulunduğunuz ekranın görüntüsünü kaydederek daha sonra kullanabilmenize olanak sağlar. Günümüz itibariyle tüm mobil işletim sistemlerinde yer alan bu özellik, mobil işletim sistemi kullanan tablet bilgisayarlarda da aynen yapılabilmektedir. Bu yüzden kullanılan yöntemlerde neredeyse aynı.

 Samsung P5510 Galaxy Tab 2 10.1 tablet bilgisayarınızdan ekran görüntüsü alabilmek için iki farklı yöntemden istediğinizi kullanabilirsiniz.

samsung p5510 Screenshot

galaxy tab 2 P5510 screenshot

İlk yöntem birinci görselde aktarmaya çalıştığımız üzere tablet ekranınızın alt kısmında bulunan akıllı kısayollardan fotoğraf çekme simgesi olan butona dokunmak. Diğeri ise ikinci görselde aktarmaya çalıştığımzı gibi tabletinizin ses kısma ve açma-kapama(kilit) tuşlarına birlikte basarak, kısa bir süre beklemek.

İki yöntem sonunda da ekranda fotoğraf çekildiğine dair hareketlenmeyi görür, bir deklanşör sesi duyarsınız. Aldığınız görüntüyü tabletinizin galerisinde bulunan ‘screenshots’ bölümünde ya da dosya yöneticisi kısmında sc card içerisindeki pictures dosyasında  bulabilirsiniz.

Author: Tayfun Sağır

2 thoughts on “Samsung P5510 Galaxy Tab 2 10.1 Ekran Görüntüsü Alma

  1. Resetledikten sonra ekranın altındaki kısa yol ekran yakalama tuşu kayboldu nasıl geri ayarlaya bilirim yardımcı olursanız sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.