Samsung P5510 Galaxy Tab 2 10.1 Download Mode

 Samsung P5510 Galaxy Tab 2 10.1 tablet bilgisayarınıza yazılım yüklemek isterseniz öncelikle telefonunuzu uygun duruma getirmelisiniz. Bunun için ise telefonunuzun tuşlarını kullanarak download moda geçiş yapmanız gerekir. Aşağıda anlatacağımız tuş kombinasyonu bu konuda sizlere yardımcı olacaktır.

Download Mode özellikle ‘Odin’ programı ile yazılım yükleyecek kullanıcılara yardımcı olacağı gibi bağımsız uygulama geliştiriciler tarafından mümkün kılınan yazılım yükleme işlemleri için de gereklidir.

Telefonunuzu download moda almak için öncelikle tabletinizi tamamen kapatarak bir süre bekleyin. Daha sonra aşağıdaki görselde de aktarmaya çalıştığımız gibi ses açma ve açma-kapama(kilit) tuşlarına birlikte basarak, tableti açın. Parmaklarınızı tuşlardan çekmediğiniz taktirde tabletiniz download moda geçiş için hazırlanmış onay ekranıyla açılır.

galaxy tab 2 10.1 download mode

 

Sarı renkli bir uyarı levhası içinde ünlem işareti olan simgeyi gördüyseniz tuş kombinasyonunu doğru yapmışsınız demektir. Bu ekranda ses açma tuşu download moda geçiş yapmanızı sağlayacakken, ses kısma tuşu işlemden vazgeçerek tabletinizi yeniden başlatmanızı sağlar. Download moda alınmış bir cihazı herhangi bir nedenden dolayı download moddan çıkarmak isterseniz tableti güç tuşuna uzun süre basılı tutup kapatarak, yeniden açmanız yeterli olacaktır.

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir