Samsung P1000 Galaxy Tab tableti Android işletim sistemi yüklü bir cihazdır. Yani cihazı rootlayıp yönetici konumuna yükselebilirsiniz. Yönetici konumu size cihaz yazılımında değişiklik yapma hakkı verir. Tablete kurulacak olan Kinguser uygulaması ile diğer uygulamaların erişim izinlerini kontrol edebilirsiniz.

Root ile ilgili daha fazla bilgi için buraya tıklayın. Ayrıca Uninstall ve Link2SD uygulamalarını da incelemenizde fayda var.

Önemli Not: Lütfen işlem boyunca antivirüs programınızı kapalı tutun. İndireceğiniz dosyada virüs yoktur ancak bazı antivirüs programları uyarı vermektedir.

Tableti bilgisayara bağladığınızda sürücülerin otomatik olarak yüklenebilmesi için bilgisayarınızda Kies programının olması gerekmektedir. Kies programını buradan indirip kurabilirsiniz. Kurulumdan sonra mutlaka bilgisayarınızı yeniden başlatın. İşlem boyunca Kies’in kapalı olması gerekmektedir. Açılırsa geri kapatın programı.

Tabletinizin ayarlarına girip Uygulama yöneticisini açın. Gelişim sekmesinde USB Hata ayıklama modunu açın. Cihazınızın sürümü Jelly Bean ise Cihaz Hakkındaya girip Yapı numarasına 7 defa dokunup geri gelin. Geliştirici seçeneklerinden  USB hata ayıklamayı açın.

Tableti usb kablosuyla bilgisayara bağlayıp sürücülerin yüklenmesini sağlayın.

İhtiyacınız olan dosya:

1: iRoot

Programı indirip kurun. Kurduktan sonra açın. Program kendini güncellemek isteyebilir, lütfen güncellemeleri yapın. Bağlantı kurulduğunda aşağıdaki 1. resimdeki gibi bir ekran gelecektir.

Root işlemini başlatmak için ROOT butonuna tıklayın. 2-3 dakikalık bir işlem olacaktır. Tablet rootlandığında 2. resimdeki ekran ile karşılacaksınız ve tablet kendini yeniden başlatacaktır. Tablet açıldığında menüye girip Kinguser uygulamasını açın.Uygulama güncelleme isterse güncellemesini yapın. İşlem tamamdır. Tabletiniz rootlanmıştır. Unroot yapmak isterseniz tabletinizi yine programa bağlayıp unroot işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir