Samsung P1000 Galaxy TAB Format Atma

Samsung P1000 Galaxy TAB model tablet bilgisayarınıza herhangi bir nedenden dolayı format atmak isterseniz bunu aşağıda anlatacağımız yöntemlerle yapabilirsiniz.

Format atma işlevi, yazılımsal olduğunu düşündüğünüz problemler baş gösterdiğinde, ekran kilit desenin-güvenlik kodunu yanlış girdiğinizde veya unuttuğunuzda denemeniz gereken ilk seçenektir. Ayrıca tek seferde veri ya da ayar sıfırlaması yapmak isterseniz de bu yola başvurabilirsiniz.

İşleme başlamadan önce tabletinizi iyice şarj ederek, en az %50 seviyesine gelmesini sağlayın. Ayrıca silinmemesini istediğiniz verileriniz varsa, lütfen yedek alın.

Formatlama işlemi için kullanabileceğiniz ilk yöntem için menüye erişebiliyor olmanız gerekir. Ayarlar> Gizlilik> Fabrika ayarlarına sıfırla> yörüngesini izleyerekUSB belleği biçimlendirseçeneğini de işaretleyip ‘Cihazı sil opsiyonuna dokunarak onay vermelisiniz.

Diğer yöntem ise menüye erişimde sıkıntı çıkaran, ekran kilit deseni-güvenlik kodu bloke veya unutulmuş cihazlar için en etkili yol olan donanımdan formattır. Bunun için cihazın fiziksel tuşlarını kullanarak onaraım moduna(recovery mode) ulaşmalısınız.

samsung-Galaxy-tab-P1000-hard-format-atma-

 

Tableti kapatın ve görselde de aktarmaya çalıştığımız gibi ses açma ile açma-kapama(kilit) tuşlarına birlikte basarak açın.

Dolayısıyla yapılması gereken tuş kombinasyonu ses açma tuşu + açma-kapama(kilit) tuşu şeklinde olmalıdır.

Bir süre sonra Android robot görünür ve tablet sistem ekranında açılır.


Ses kısma tuşuyla ‘wipe data /factory reset‘ seçeneği üzerine gelin ve ev şeklindeki ana ekran butonuyla onaylayın.

Yeni ekran onay amaçlıdır; yine ses kısma tuşuyla ‘yes delete all user data‘ seçeneği üzerine gelin ve yine ana ekran butonuyla onay verin.

Cihaz sıfırlama işlemini otomatik olarak yapar ilk ekrana geri döner.


Tabletin ön belleğini de temizlemek isterseniz ‘wipe partition‘ seçeneğini de aynı mantıkla onaylamalısınız.

Son olarak ‘reboot system now‘ seçeneğini ana ekran(home) butonuyla onayladığınızda tablet kurulum için yeniden başlar. İşlem tamam!

DOWNLOAD MODE

Samsung P1000 Galaxy TAB model tabletinizde formatlama işlemiyle çözemediğiniz sorunlar için yazılım yükleme yöntemini denemelisiniz. Aynı zamanda boot yapma işlemleri için de ‘Odin’ üzerinden yapabileceğiniz bu yöntem Download mode gerektirir. Yani tableti yükleme moduna almalısınız!

Bunun için tableti kapatın ve ses kısma ile açma-kapama(kilit) tuşlarına birlikte basarak tableti açın. Tablet download modda açılacaktır.

Author: Tayfun Sağır

2 thoughts on “Samsung P1000 Galaxy TAB Format Atma

  1. Merhabalar… Samsung’dan p1000 için Türkiye rom’u çekemiyorum. Elimdeki sistemin yazılımı 2.2 idi ancak 2.3 veya 2.3.6 yazılımlarını almak istedik whatsapp kullanabilmek için vs.. fakat cihaza samsung’dan her hangi uyumlu bir rom attık 2.3 versiyonlu cihaz sürekli açılışta kalıyor. Bir çok rom denedik Samsung’dan nafile.. ne yapmak gerekiyor? acaba Türkiye rom’u temin edebilirsek ki bu 2.2 versiyon olacak üstü yok çünkü ama yinede kabul cihaz açılsın yeterki.. Sizden rica etsek Türkiye yazılımını varsa sunabilirmisiniz..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir