Samsung N9005 Galaxy Note 3 Root Yapma

Root işlemi telefonda süper kullanıcı konumuna geçmek demektir. Yani uygulamaların donanım ve erişim izin isteklerini kontrol edebilirsiniz. Telefonu rootladığınızda telefona kurulacak olan Supersu uygulaması ile bu erişim izin isteklerine izin verebilir veya ret edebilirsiniz.

Root işlemi cihazınızı garanti kapsamı dışına çıkarır. Garantili bir cihazınız varsa işlem yapmadan önce bunu göz önünde bulundurun.

Rootlama işlemi telefonunuzdan herhangi bir veri veya bilgi silmeyecektir. İşlem yaparkan telefonun kapnamaması gerekir bu yüzden batarya şarj seviyesini %25‘in üzerinde tutmaya özen gösterin.

Telefon sürücülerinin otomatik olarak yüklenebilmesi için bilgisayarınızda Kies 3 programının olması gerekmektedir. Bilgisayarınızda Kies 3 yoksa buradan indirip kurun. Kurulumdan sonra mutlaka bilgisayarınızı yeniden başlatın. Kies 3 programını açmayın sadece kurulu olması yeterlidir.

Root dosyaları cihazınızın android sürümüne göre değişmektedir. Cihazın sürümüne uygun root dosyasını inidrin.

1: Odin Downloader

2: CF-Auto-Root-hlte-hltexx-smn9005-4.3 (Android 4.3 Jelly Bean)

3: CF-Auto-Root-hlte-hltexx-smn9005_4.4.2 (Android 4.4.2 KitKat)

Odin programını ve sürümünüze uygun dosyayı indirip winrar veya winzip ile bir klasöre çıkarın.

Telefonu kapatın. Telefon kapalıyken ses kısma + home(orta tuş) + güç tuşlarına beraber basıp basılı tutun. Ekrana Samsung logosu gelince güç tuşunu bırakıp diğer tuşlara basmaya devam edin. Biraz sonra ekrana ingilizce yazılar gelecek. Tuşları bırakıp bir kere ses açma tuşuna basın. Bu işlem telefonu Download Mode‘una alacaktır. Telefonu download modundayken usb kablosu ile bilgisayara bağlayın. Sürücülerin yüklenmesini sağlayın.


Odin programını açın. Telefon sürücüleri başarılı şekilde yüklenmiş ve bilgisayar ile bağlantı kurulmuşsa programın ID:COM kutucuğunda bağlanılan com port numarası gözükür.

PDA butonuna tıklayıp indirmiş olduğunuz CF-Auto-Root-hlte-hltexx-smn9005.tar.md5 dosyasını seçin. İşlemi başlatmak için Start butonuna basın. İşlem 1-2 dakika kadar sürebilir. Yükleme işlemi bittiğinde telefon kendini yeniden başlatacaktır. Telefon açılana kadar bağlantıyı kesmeyin. Telefon açıldığında menüde Supersu uygulamasını göreceksiniz. Uygulamayı açın. Android 4.4.2’de Knox’un devre dışı bırakılmasını isteyecektir. Tamam butonuna basın. İşlem tamamdır.

Author: Halil Akgül

13 thoughts on “Samsung N9005 Galaxy Note 3 Root Yapma

    1. imei numarası ve yazılımı sağlam bir Note 3’ün cert dosyası yedeklenip, diğer cihaza yüklenmeli. Bu da yedeği alınan telefonun çöp olmuş olmasını gerektirir. Bu yüzden yapılamıyor olarak bilseniz daha iyi.

 1. Ya ben yaptım süpersu geldi orda knox kaldır falan tamam dedim orda durdu 15dk dır bekliyorum

   1. benim tel android 5 e yükseldi bu verdiğiniz dosyalar uymaz sanırım. yeni dosyaları ekleyebilir misiniz

    1. Yeni dosyaları deneme yaptıktan sonra ekliyoruz. Bunun için de öncelikle Android 5 işletim sistemine sahip bir Note 3’ün elimize geçmesi gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.