Samsung N9005 Galaxy Note 3 model cihazınız anormal şekilde çalışmaya başladıysa, uygulamasal sorunlar meydana gelmişse veya virüs kaptığından şüpheleniyorsanız cihazı formatlayarak ilk almış olduğunuz hale getirebilirsiniz. Format işlemi telefonu fabrika ayarlarına geri döndürüp içindeki tüm kişisel bilgi ve veriyi silmektedir.

Menüye ulaşma imkanınız varsa ayarlarda telefonu sıfırlama seçeneği mevcuttur. Ayarlara girdiğinizde Genel sekmesinde Yedekle ve Sıfırla seçeneğini görürsünüz.  Google hesabınız varsa sıfırlama yapmadan önce verilerinizi yedekleyebilirsiniz.

Menüye ulaşamadığınız durumlarda ki bu genelde model, desen kilidi unutulduğunda veya bloke olduğu durumlardır, telefonu tuş kombinasyonu ile formatlama seçeneğini kullanmanız gerekir.

Bu formatlama yöntemi de telefondaki tüm bilgilerinizi silereke telefonu fabrika ayarlarıyla açar. İşleme başlamadan önce bataryanın yeterli şarjı olduğundan emin olun. En az %25 seviyesinde olması iyidir.

İşleme başlamak için telefonu kapatın. Telefon kapalıyken ses açma + home(orta tuş) + güç tuşlarına beraber basın ve basılı tutun. Ekrana Samsung logosu geldiğinde güç tuşunu bırakıp diğer tuşlara basmaya devam edin. Biraz sonra telefon recovery moda girecektir. Recovery seçeneklerini gördüğünüzde tuşları bırakın.

samsung n9005 galaxy note 3 format atma

Bu ekranda dokunmatik çalışmayacaktır. Ses kısma tuşu yardımıyla wipe data factory reset seçeneğinin üzerine gelip güç tuşuna basın. Çıkan seçeneklerden de yes delete all user data seçeneğini seçip tekrar güç tuşuna basın. Bu işlem telefonu formatlayacaktır. Reboot system now seçeneğinin üzerindeyken güç tuşuna basıp telefonu yeniden başlatın. Telefon formatlanmış olarak açılacaktır.

2 thoughts on “Samsung N9005 Galaxy Note 3 Format Atma”
  1. Merhaba, yukarıda anlatılan adımlar takip edilerek formatlama işlemi yapılırsa, formattan sonra yeniden region lock gelir mi? Telefon bölgesel kilide takılmasın diye ilk alındığında ABD’de yerel bir sim katla açılmış, sonra Türkiye’de sorun yaşanmamıştır. Yanıtlayabilirseniz müteşekkir olurum.

    1. Merhaba, format sonrası büyük olasılıkla tekrar sim ağ kilidi isteyecektir. Bu kilit servislerde bulunan box yardımıyla tekrar açılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir