Samsung N9005 Galaxy Note 3 cihazınızı Kies 3 programıyla güncellemekte sorun yaşıyorsanız veya yazılımsal sorunlar meydana gelmişse aşağıda anlatacağımız yükleme yöntemiyle hem telefonunuzu güncelleştirebilir hem de var olan sorunları çözebilirsiniz.

Cihazınızı öncelikle Kies 3 veya wifi ile güncellemenizi öneririz. Kies 3 programına buradan ulaşabilirsiniz. Wi-fi ile güncelleme içinse kablosuz ağınıza abğalandıktan sonra Ayarlardan Cihaz Hakkında sekmesine girip Sistem Güncellemelerini kontrol edebilirsiniz.

Yazılım yüklemesi cihazınızdaki tüm bilgileri silebilir, işleme başlamadan önce yedek almanızı öneririz. Yükleme esnasında telefonun kapanmasını engellemek için de telefonu şarja takın ve bataryayı en az %50 seviyesine getirin.

Sürücülerin otomatik olarak yüklenebilmesi için bilgisayarınızda Kies 3 programının kurulu olması gerekmektedir. Bilgisayarınızda Kies 3 yoksa buradan indirip kurun. Kurulumu yaptıktan sonra mutlaka bilgisayarınızı yeniden başlatın. Kies 3 programını açmayın. Otomatik açılırsa siz geri kapatın.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Odin Downloader

2: N9005XXUENB3_N9005SERENB2_N9005XXUENB1

Dosyaları indirip winrar veya winzip ile bir klasöre çıkarın.

Odin programını ve sürümünüze uygun dosyayı indirip winrar veya winzip ile bir klasöre çıkarın.

Telefonu kapatın. Telefon kapalıyken ses kısma + home(orta tuş) + güç tuşlarına beraber basıp basılı tutun. Ekrana Samsung logosu gelince güç tuşunu bırakıp diğer tuşlara basmaya devam edin. Biraz sonra ekrana ingilizce yazılar gelecek. Tuşları bırakıp bir kere ses açma tuşuna basın. Bu işlem telefonu Download Mode‘una alacaktır. Telefonu download modundayken usb kablosu ile bilgisayara bağlayın. Sürücülerin yüklenmesini sağlayın.

Odin programını açın. Telefon sürücüleri başarılı şekilde yüklenmiş ve bilgisayar ile bağlantı kurulmuşsa programın ID:COM kutucuğunda bağlanılan com port numarası gözükür.

samsung n9005 galaxy note 3 android 4.4.2 yükleme

PDA butonuna tıklayıp N9005XXUENB3_N9005SERENB2_N9005XXUENB1_HOME.tar.md5 dosyasını seçin. Yükleme işlemini başlatmak için Start butonuna tıklayın. Yükleme işlemi bilgisayarınızın hızına bağlaı olarak 10-15 dakikaya kadar sürebilir. İşlem bitene kadar bağlantıyı kesmeyin. Message kısmında Setupconnection uyarısıyla karşılaşırsanız bağlantı hatası var demektir. Telefonun bataryasını çıkarıp geri takın ve baştan başlayın.

Yükleme işlemi bittiğinde telefon kendini yeniden başlatacaktır. Aynı zamanda Odin penceresinin sol üst kısmında PASS yazısı çıkar. Telefon biraz geç açılabilir. Açılana kadar bekleyin. Telefon açıldığında kendinize göre kişiselleştirmeye başlayabilirsiniz.

Önemli Not: Yazılım yüklemesinden sonra imei numarası null/null olarak gözükürse burada verdiğimiz modem dosyalarını Odin 3.09 programı ile tekere teker yükleyip deneyin. Uygun modem dosyasını yüklediğinizde cihazınızın imei numarası geri gelecektir.  Dosyası AP butonu ile seçin. dosya seçiminde hata alırsanız modem dosyasının sonundaki .md5 uzantısını silin.

51 thoughts on “Samsung N9005 Galaxy Note 3 Android 4.4.2 KitKat Yazılım Yükleme”
        1. sorun yazılımsal olmayabilir o zaman, bir kaç yazılım daha deneyin aynı hatayı alırsanız büyük ihtimalle donanımsal bir sorunu vardır.

         1. hocam sizin verdiğiniz yazılım oldu kabul etti ama cihaz hala açılmadı yaklaşık 20 dakika oldu samsung yazısında hala

  1. Merhaba, bu modele imei yükleme gibi bir şansınız yok maalesef. Cert dosyası edinmeniz gerekecek. O zaman da cihaz klona düşecektir. Farklı bir 4.3 yazılımı deneyebilirsiniz.

 1. merhaba.ben note 3 n9005 telefonumu android 4.3 yukluyorum ekran goruntusune sıkıntı oluyor.androıd 4.4.2 yukluyorum ımeı gidiyor.ımeı nasıl yukleyebilirim.video paylaşabilr misiniz.
  teşekkurler

 2. Merhaba, yazılımı yükledim sonrasında recovery modunda wipe data factory reset / wipe date partition işlemini uyguladım cihaz başarılı bir şekilde açıldı, imei numaram uçmadı ama cihaz şebeke vermiyor. Konu hakkında bir öneriniz mevcutmudur?

  1. Merhaba. Telefonu tekrar formatlamayı deneyin ve imei sorgulaması yapın. http://www.ceplik.com/o1K15

   Eğer imei konusunda sorun görünmüyorsa, ya sim kart yuvası bozulmuştur ya da şebeke anteninde problem vardır. Sim kart yuvasının bozulup, bozulmadığını anlamak için de cihaza PIN kodu isteyen bir hat takın ve ilgili kodun girilmesini isteyip, istemediğini gözlemleyin. Sonucu bize bildirirseniz, tekrar yardımcı olmaya çalışırız.

   1. Merhaba, herşey normal imei kayıtlı ve cihaz simkartı okuyor. S3’lerdeki gibi modem ve kernel patch olayı gibi bi dosya lazım sanırım.

    1. bu cihaz için şimdiye kadar böyle bir işleme gerek duymadık, hangi sorundan dolayı yazılım yüklediniz?

     *#0011# kodunu girip imie cert durumunu kontrol edin, imei cert fail yazıyorsa daha önce imei repiar işlemi görmüş olabilir.

     1. Merhaba, cihazın bana geliş arızası buydu, arama yapıldığı zaman Ağda Kayıtlı Değil problemiydi. Rootluydu geldiğinde sitede bulunan N9005 4.3 orjinal stock rom attım başarılı bir şekilde aldı ama durum aynı. Sanırım cihazın sertifikası uçmuş.

 3. get pit for mapping de kalıyor ılerlemıyor android 4.3 xxudmj7 surumu buradan ındırp yukleıdm lakın rooot yapamıyorum bendekı suru malmanya surumu vardı virus bulasmıstı hard reset attıgıdma dahı programalr doluyo buradakı sıstemı yukledı mama rooot gıttı 44 2 kıtkat ındırcem sımdı onerınız varmı ? almanya surum ındırdım bıkac tane yukleyemedım hata verdı

  1. Farklı yazılımlar denemekten başka yapabileceğiniz bir şey yok. Bizim denediğimiz ve donuca ulaştığımız makale yukarıdaki. Hafıza kartına dikkat etmeyi de unutmayın.

 4. We’ve read through a number of good items the following android mod. Surely worth social bookmarking intended for revisiting. I personally shock the amount attempt you place to build this sort of spectacular insightful site.

  1. formatlamayı deneyin, wipe cache partititon seçeneğiyle beraber. düzelmiyorsa, basebandınıza uygun başka bir rom bulup yüklemeniz gerekecek, bizim verdiğimiz rom sizin basebandınızla uygun çalışmıyor demek ki.

 5. Her şeyi anlatıldığı gibi yaptım, yükleme başarılı oldu. Ancak en son yeniden başlatmaya geldi ve 10 dakikadır bekliyorum. Bi sorun olmuş olabilir mi? Veya ne yapmalıyım?

  1. format mneüsüne girip cihazı hem wipe data factory hem de wipe cache parititon ile formatlayın.

    1. burada yüklediğimiz rom orjinal romdur, telefonun çalışmasına engel olacak herhangi bir sorun yaratmaz. telefonunuz daha önce imei işleminden geçmişse orjinal rom yüklediğiniz için eski imei numara geri gelebilir belki, hangi sorundan dolayı yazılım yüklemesi yaptınız?

     1. yurtdışından aldım imei kaydı yaptırdım ama türkçe dil seçeneği yoktu onun için rom yüklemek istedim

      1. şuanda *#06# yaptığınızda karşınıza hangi imei numarası çıkıyor, kayıt yapılandan farklı bir imei mi?

        1. imei yok demez, null/null çıkar cihazın efs dosyası zarar görmüşse. efs dosyası yazılım yüklemeyle zarar görmez, daha önce efs dosyasıyıla uğraşılmıştır.

         1. pardon null yazıyor doğru. ama daha önce efs dosyasıyla uğraşmadım. bu durum düzeltilebilir mi? bu arada ilgin için gerçekten çok teşekkürler

  2. daha önceki sürümünüz kaçtı? bir de modelin n9005 olduğundan eminsiniz dimi?

        1. makaledeki odini deneyin.
         elimde cihaz olmadığı için mecburen deneyerek yapacağız :)

          1. dosyanın sonundaki .md5 uzantısını silebilir misiniz. sonu .tar ile bitsin. öyle deneyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir