Samsung N9005 Galaxy Note 3 Android 4.3 Jelly Bean Yazılım Yükleme

Android 4.3 Jelly Bean yüklü Samsung N9005 Galaxy Note 3 cihazınızda yazılımsal sorunlar yaşıyorsanız yazılımı yeniden yükleyerek bu sorunları çözebilirsiniz. Yazılımda Türkçe ve Arapça başta olmak üzere hemen hemen bütün diller mevcuttur.

Android 4.4.2 sürümlü bir telefonunuz varsa bu yazılımı yüklemeyin. Android 4.4.2 KitKat yüklemek için buraya tıklayın.

Yazılım yükleme işlemi telefonunuzu sıfırlayacaktır. Önemli bilgilerinizin yedeğini alın. İşlem esnasında telefonun kapanmasını engellemek için bataryayı şarj ederek en az %50 seviyesine getirin.

Telefon sürücülerinin otomatik olarak yüklenebilmesi için bilgisayarınızda Kies 3 programının kurulu olması gerekmektedir. Bilgisayarınızda Kies 3 yoksa lütfen buradan indirip kurun. Kurulumdan sonra mutlaka bilgisayarınızı yeniden başlatın. Kies 3 programını açmayın, kendisi açılırsa geri kapatın.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Odin Downloader

2: N9005XXUDMJ7_N9005OJVDMJ7_N9005XXUDMJ7

Dosyaları indirip winrar veya winzip ile bir klasöre çıkarın.

Odin programını ve sürümünüze uygun dosyayı indirip winrar veya winzip ile bir klasöre çıkarın.

Telefonu kapatın. Telefon kapalıyken ses kısma + home(orta tuş) + güç tuşlarına beraber basıp basılı tutun. Ekrana Samsung logosu gelince güç tuşunu bırakıp diğer tuşlara basmaya devam edin. Biraz sonra ekrana ingilizce yazılar gelecek. Tuşları bırakıp bir kere ses açma tuşuna basın. Bu işlem telefonu Download Mode‘una alacaktır. Telefonu download modundayken usb kablosu ile bilgisayara bağlayın. Sürücülerin yüklenmesini sağlayın.


Odin programını açın. Telefon sürücüleri başarılı şekilde yüklenmiş ve bilgisayar ile bağlantı kurulmuşsa programın ID:COM kutucuğunda bağlanılan com port numarası gözükür.

samsung n9005 galaxy note 3 android 4.3 yükleme

PIT butonuna tıklayıp  HLTE_EUR_OPEN_32G_0718.pit dosyasını seçin. PDA butonuna tıklayıp N9005XXUDMJ7_N9005OJVDMJ7_N9005XXUDMJ7_HOME.tar.md5 dosyasını seçin. Yükleme işlemini başlatmak için Start butonuna tıklayın. Yükleme işlemi bilgisayarınızın hızına bağlaı olarak 10-15 dakikaya kadar sürebilir. İşlem bitene kadar bağlantıyı kesmeyin. Message kısmında Setupconnection uyarısıyla karşılaşırsanız bağlantı hatası var demektir. Telefonun bataryasını çıkarıp geri takın ve baştan başlayın.


Yükleme işlemi bittiğinde telefon kendini yeniden başlatacaktır. Aynı zamanda Odin penceresinin sol üst kısmında PASS yazısı çıkar. Telefon biraz geç açılabilir. Açılana kadar bekleyin. Telefon açıldığında kendinize göre kişiselleştirmeye başlayabilirsiniz.

Author: Halil Akgül

5 thoughts on “Samsung N9005 Galaxy Note 3 Android 4.3 Jelly Bean Yazılım Yükleme

   1. bu yazılımda çare olmadı modem yükledim imei geri geldi fakat ”secsetupwizard durduruldu” diye bir hata alıyorum bu neden olur acaba

    1. formatla düzelen bir sorun bu genelde: format atarken wipe cache seçeneğini de uygulayın.

     1. Hepsini uyguladım düzelmedi maalesef yeni yazılım yüklemeyede cesaret edemiyorum imei yeniden bozulmasın diye..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir