Samsung N9000Q Galaxy Note 3 model cihazınızı rootladığınızda telefonda süper kullanıcı konumuna yükselirsiniz. Telefona kurulacak olan SuperSu uygulaması ile diğer uygulamaların donanım ve yazılım erişimi için gönderdikleri izin isteklerini kontrol edebileceksiniz.

Amacınıza uygun uygulamayı bulduğunuz sürece telefonda istediğiniz değişiklikleri yapabilirsiniz. Konuya hakim biri değilseniz bu işlem sizin için biraz riskli olabilir. Yanlış bir işlem yaptığınızda telefonunuz kullanılamaz hale gelebilir. Yeniden yazılım yüklemeniz gerekebilir.

Root işlemi telefonunuzu garanti kapsamı dışına çıkaracaktır. Telefondan herhangi bir bilgi veya veri silinmeyecektir. İşlem esnasında telefonunuzun kapanmasını engellemek için batarya şarj seviyesini %25‘in üzerinde tutumaya çalışın. İşlem boyunca telefonun orjinal USB kablosunu kullanmaya özen gösterin. Sürücülerle sorun yaşamamak için lütfen buradan Kies programını indirip kurun. Kiesi kurduktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Kiesi açmayın. Otomatik açılırsa kapatın. İşlem boyunca kapalı olması gerekir. Rootladığımız cihazın sürümü 4.4.2’dir.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Samsung SM-N9000Q Root Update

İndirmiş olduğunuz dosyayı winrar veya winzip ile bir klasöre çıkarın.

Telefonu kapatın. Telefon kapalıyken ses kısma + home(orta tuş) + güç tuşlarına beraber basıp basılı tutun. Ekrana Samsung logosu gelince güç tuşunu bırakıp diğer tuşlara basmaya devam edin. Biraz sonra ekrana ingilizce yazılar gelecek. Tuşları bırakıp bir kere ses açma tuşuna basın. Bu işlem telefonu Download Mode‘una alacaktır. Telefonu download modundayken usb kablosu ile bilgisayara bağlayın. Sürücülerin yüklenmesini sağlayın.

Odin programını açın. Telefon sürücüleri başarılı şekilde yüklenmiş ve bilgisayar ile bağlantı kurulmuşsa programın ID:COM kutucuğunda bağlanılan com port numarası gözükür.

samsung n9000q galaxy note 3 root yapma

PDA butonuna tıklayıp indirmiş olduğunuz  CF-Auto-Root-ha3g-ha3gxx-smn900.tar.md5 dosyasını seçin.

Başalamak için Start butonuna tıklayım. Kısa bir yükleme işlemi başlayacaktır.  Yükleme bittiğinde telefon kendini yeniden başlatacaktır. Telefon açıldığınıda ekranda yükleme komutlarını göreceksiniz. Telefon normal şekilde açılana kadar bağlantıyı kesmeyin.  Telefon açıldığınıda menüye girip SuperSu uygulamasını açın. Güncelleme isteyebilir. Devam butonu ile lerleyin. Normal seçeneğini seçin. Knox için de bir uyarını gelcektir. Knox’u devre dışı bırakmak için Tamam butonuna dokunun. Son olarak telefonunuzu yeniden başlatın. İşlem tamamdır.

Rootlama esnasında bağlantı veya başka bir nedenle sorun çıkarsa cihaza yeniden yazılım yüklemeniz gerekecek. Samsung N9000Q Galaxy Note 3 modeline buradan yazılım yükleyebilirsiniz.

21 thoughts on “Samsung N9000Q Galaxy Note 3 Root Yapma”
 1. malesef supersu uygulamasını yüklemiyor işlem gayet düzgün gerçeklişiyo ama netice kötü sorunla karşılaşıp çözen varmı ?

 2. USTAM ÖNCELIKLE TŞLER ANLATIM ICIN BENIM NOT 3 9000Q modeli 4.4.2 android surumu mevcut YALNIZ START DEDIGIMDE

  CACHE.img DE TAKILI KALIYOR SORUN NE OLABILIR..

 3. Bu dosyayı kullanarak denedim. Ancak odin Cihazı görmesine ve işlemi başlatmasına rağmen (Nand write start yazısı çıktı) işlem sırasında hiçbir ilerleme göstermedi ve 15 dakika sonra son çare olarak kabloyu çektim. Başka arkadaşın yazdığı gibi software upgrade encountered an issue şeklinde giden o klasik uyarı çıktı. Recovery moduna girmeyince ben sistemdeki eksik partition’ı tekrar yazmak için elimde olan bir özel recovery”i yükleyerek telefonun açılmasını sağladım. İşe de yabancı biri değilim aslında ancak ilk defa odin’in bu kadar uzun süre işlem yaptığını ve ilerlemediğini gördüm. Gt-I9300 cihazımdan hatırlıyorum 20 saniye civarı sürüyordu root dosyasını flashlamak. Note 3’te de aynı işlemleri yaptım. Yapacak bir şey yok diyerek çekmek zorunda kaldım kabloyu. 15 dakika gibi uzun bir süre bekledim ve odin hiçbir ilerleme göstermedi. Böyle bir durumda ne yapmak gerekir sizce? Tekrar denemek istiyorum ancak odin tepki vermediginde ne yapmak doğru olur onu bilsem iyi olacak. Cihazın usb driver”larını tekrar yükledim ama denersem ve yine takılırsa ne yapacağım? Odin’in takılma durumunda belli bir süre(örneğin telefonu 1 saat öyle bıraksaydım) sonra işlemi geri alıp telefonu açilabilir hale geri döndürme gibi bir özelliği var mıdır? Şimdiden Teşekkürler…

  1. Bazen böyle sorunlar yaşıyoruz. 2. Denemede de aynı sorunu veriyorsa cihaz dosya ile uyumlu değil demektir. Bu genelde yazılımın güvenlik sisteminin dosyayı reddetmesi şeklinde olur.

   1. Cihazım N9000Q modeli. Bu dosyanın da bu model için olduğu yazılmış. Bu şans mı oluyor şimdi. Ne yaparsam yapayım root işlemi gerçekleşmeyecek mi sizce? Cevabınız için teşekkürler bu arada

    1. Hata cihazla ilgili değil içindeki yazılımla ilgili. Android sürümünüz veya android basebandınız buna izin vermiyor olabilir. Farklı yollar araştırabilirsiniz.

  2. Android sürümü 5.0 olduğundan yüklenmiyor. Öncelikle 4.4.2 ye dönüş yapmanız gerek.

 4. bunu da yaptım yine aynı hata oldu.. anladım yapamıyorum :)teşekkür ederim ilgilendiğiniz için..

 5. Hocam ben note3 android 4.4.2 sürümü root etmeye çalıştım harfiyende uydum anlatıma
  fakat rootlu bir uygulama yüklediğimde yine açmadı update dosyasınıda yükledim ve programı yükledim jarj sorunumda olmadı acaba root yapamadımmı root ettiğimi nasıl anlarım tekrar rootmu yapmam gerek bi aydınlatırsanız

    1. Note 3’de imei onarım imkanı yok maalesef. Sadece cert ve efs yedeği alınmışsa yapılabiliyor. O da mantıklı bir işlem değil. Çünkü 2 Note 3’ten biri çöpe gitmiş oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir