Samsung N9000 Galaxy Note 3 Ekran Görüntüsü Alma

Samsung N9000 Galaxy Note 3 telefonunuzun o an ekranında bulunan görüntüyü kaydetmek ve daha sonra kullanmak isterseniz bunu aşağıda anlatacağımız yöntemlerle yapabilirsiniz.

Ekran görüntüsü alma özelliği, telefonunuzun o an ekranın fotoğrafını çekmesiyle ilgilidir ve ekran görüntüsü kaydetme, ekran fotoğrafı çekme, ekran görüntüsü yakalama, screenshot gibi bir çok farklı şekilde adlandırılır. Bu özellik akıllı telefonların hemen hepsinde yer aldığı gibi Note 3’de de bulunmaktadır ve Note 2’yle tamamen aynıdır. Yani daha önce Note 2 kullanan bir kullanıcıysanız, o model için geçerli olan tüm yöntemler Note 3 için de geçerlidir.

Ekrandaki görüntüyü yakalamak için bir çok cihazda bir ya da en fazla iki farklı yöntem bulunurken, Note 3’de tam üç farklı yöntem mevcut. Bunlardan size en uygununu seçerek işlemi yapabilirsiniz.
note3-ekran-görüntüsü-alma

 

İzleyebileceğiniz ilk yöntem için telefonunuzun sensörlerinden yararlanmalısınız. Bunun için öncelikle menüde yer alan ‘Ayarlar’ bölümünden telefonunuzun ‘Hareket’ özelliğini aktif hale getirmelisiniz. Hareket özelliğinin aktif olması, telefonunuzun ekran görüntüsü yakalamak için yapmanız gereken el hareketinin tanınmasını sağlar.

Özellik aktif hale getirildikten sonra yapmanız gereken görselde de aktarmaya çalıştığımız üzere elinizi dik olarak telefonun üzerine koymak ve tamamen açarak, ekranın üzerinde sağdan sola doğru hareket ettirmek.

 

samsung-note-3-ekran-görüntüsü-alma

 


İkinci yöntem için ise Note 3 telefonunuzun dokunmatik kalemini yani S-Pen’i kullanmalısınız. Kalemi çıkardığınızda kalem ile telefonunuz direk olarak irtibata geçer ve birbirlerini tanır.

Note 3 kaleminin üzerinde tıpkı Note 2’de olduğu gibi bir tuş bulunur. Görselde de aktarmaya çalıştığımız gibi bu tuşa basılı tutup, kalemi yakalamak istediğiniz ekranın üzerinde bir süre beklettiğinizde ekran görüntüsünün alındığını göreceksiniz.

 


Son yöntem ise hemen tüm diğer Android 4 işletim sistemli Samsung telefon ve tabletlerde olduğu gibi tuş kombinasyonu yapmak. Doğru tuş kombinasyonu ana ekran(home) tuşu + açma-kapama(kilit) tuşu şeklindedir. Yani görüntüsünü yakalamak istediğiniz ekrana gelerek bu iki tuşa birlikte basmalısınız. Bir süre beklediğinizde ekran görüntüsünün alındığını göreceksiniz.Samsung-Galaxy-Note3-screenshotEkran görüntüsünü almak için kullandığınız bu yöntemlerden herhangi birini başarıyla gerçekleştirdiğiniz taktirde bir deklanşör sesi duyar ve ekranda fotoğraf çekildiğine dair bir uyarı görürsünüz. Yakaladığınız görüntüleri telefonunuzun galerisinde Galeri> Albümler> Screenshots, bilgisayar üzeri taramalarda ise Dosyalar> Pictures> Screenshots bölümlerinde bulabilirsiniz. Ayrıca yakaladığınız görüntüler tıpkı diğer albüm öğeleri gibi paylaşma ve düzenlemeyi açıktır.

Author: Tayfun Sağır

3 thoughts on “Samsung N9000 Galaxy Note 3 Ekran Görüntüsü Alma

  1. Elinizi sol tarafa koyup hızlı bir şekilde sağa çekerseniz not3 ile ss (screenshot) alınabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir