Samsung N9000 Galaxy Note 3 telefonunuza ‘Odin’ programı ile yazılım yükleyecekseniz öncelikle telefonu Download Mod‘a almanız gerekecek. Download Mod’a geçmek için telefonumuzun tuşlarından faydalanacağız.

Öncelikle telefonumuzu kapatıyoruz ve görselde aktarmaya çalıştığımız gibi telefonu ses kısma, tuşu, ana ekran(orta tuş) ve açma-kapama(kilit) tuşlarına bir süre basılı tutarak telefonu açıyoruz. Yani yapmanız gereken tuş kombinasyonu; ses kısma, tuşu + ana ekran(orta tuş) + açma-kapama(kilit) tuşu şeklindedir. Telefonunuzda tuş kombinasyonunda yer alan tuşlardan herhangi biri çalışmıyorsa download moda geçemezseniz.

Ekranda “Warning!!” uyarısı başlığı altında sarı uyarı levhası için ünlem işareti(!) ile A custom OS yazısını gördüğünüzde tuşları bırakın ve devam etmek için bir kere ses açma tuşuna basın. Telefonumuz şu an Download  Mode’ta ve  yazılım yüklemesine hazır! Download mode ekranı geldiği anda vazgeçip telefonu yeniden, normal olarak başlatmak isterseniz ses kısma tuşuna bir kere basmanız yeterli olacaktır.

Samsung-N9000-Galaxy-Note3-download-mode

 

Herhangi bir nedenden(tuşlara yanlışla basmak da olabilir) dolayı Download Mode’una alınmış Samsung N9000 Galaxy NOTE 3 model telefonunuzu normal moda geçirmek isterseniz bunu telefonun bataryasını çıkarıp, geri takarak yapabilirsiniz. Telefonunuzun download moda geçmesinde herhangi bir sakınca yoktur. Bu yüzden rahatlıkla telefonunuzun pilini çıkarabilirsiniz.

 

2 thoughts on “Samsung N9000 Galaxy Note 3 Download Mod”
  1. Merhabalar,
    NOte 3 SM-N900 model telefona root yetkisi vermeyi aracı bi proğramla denedikten sonra bi hata oluştu ve ekranda download moda tekrar rom kurabilmek için giremiyorum. ekran açılır açılmaz firmvare’ recovery modda kies ile tekrar kurun diyor ama ne recovery moda girebiiyorm ne de kiesin sm-n900 için desteği bulunuyor. Bu sorunu nasıl aşabilirm.

    1. bahsettiğiniz ekran download mod yerine geçer, o şekilde odin ile yükleme yapmaya çalışın.

      ayrıca telefon kapalıyken sadeve ses kısma tuşuna basılı tutup usb kabloyu telefona takmayı da deneyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir