Samsung N7500Q Note 3 Neo Modem Olarak Kullanma

Samsung N7500Q Note 3 Neo telefonunuzdaki interneti başka cihazlarla paylaşabilmeniz mümkün. Üstelik Android 4.3 versiyonlu işletim sistemiyle gelen telefonda tam 3 farklı internet paylaşım seçeneği mevcut. Bunlardan size en uygununu seçerek internetinizi paylaşabilirsiniz.

Note 3 Neo’da internet paylaşım ve modem olarak kullanma yöntemi diğer Samsung modelleriyle aynıyken, diğer markalarla da benzerlik gösterir. Bunun için öncelikle Menü> Ayarlar> Bağ. ve taşınabilir Wi-Fi alanı yörüngesini izlemelisiniz. Bu bölümde tüm internet paylaşım seçeneklerini görebilirsiniz.

Bağ. ve taşınabilir Wi-Fi alanı bölümünde size en uygun yöntemi seçmek için bu seçenekleri iyi algılamanız gerekir. Buradaki tüm seçenekler temel olarak telefonunuzu modeme dönüştürme mantığı üzerinden çalışır. İlgili bölümde çıkan seçenekler kısa şu anlamlara gelir…

Taşınabilir Wi-Fi alanı: Bu seçenek ile telefonunuzdaki interneti Wi-Fi özelliği vasıtasıyla başka bir telefon ya da bir bilgisayarla paylaşabilirsiniz. Wi-Fi özelliği aktif hale gelir ve telefonunuz diğer cihazlar tarafından yine Wi-Fi özelliğiyle modem olarak görünür. Bu aşamada telefonunuza bir isim ve şifre de belirlemeniz gerekir. Eşleşme sonrası internet paylaşımı başlamış olur.

USB bağlanıyor: Bu seçenek ise telefonunuzdaki internetin veri kablosuyla bir bilgisayar ya da OTG kablo ile başka bir telefona internet paylaşımı yapmasını sağlar. Telefonunuzu veri kablosuyla ilgili cihaza bağlayın ve seçeneği aktifleştirin. Kısa süre sonra internet paylaşımı başlayacaktır.

Bluetooth bağlantısı: Bu seçenek de ‘Taşınabilir Wi-Fi alanı’ seçeneği mantığında işler. Yani telefonunuzun Bluetooth özelliği açılır ve başka bir cihaz sizi Bluetooth özelliği ile bulur. Eşleşmenin sağlanması sonrası internet paylaşımı da başlamış olur.

Wi-Fi ya da Bluetooth üzerinden internet paylaşımı yaptığınızda güvenlik amaçlı güçlü bir şifre belirlemeniz de yarar olduğunu unutmayın.

Author: Tayfun Sağır

3 thoughts on “Samsung N7500Q Note 3 Neo Modem Olarak Kullanma

    1. Taşınabilir wi-fi alanına tıklayın. ORda yapılandırma yaraları olacak. şifreyi öorda görebilir veya değiştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.