Samsung N7500Q Galaxy Note 3 Neo Yazılım Yükleme

Samsung N7500Q Galaxy Note 3 Neo modeli telefonunuzda yazılımsal sorunlar yaşıyorsanız yeniden yazılım yükleme yapmanız gerekir. Yeniden yazılım yükleme silienen ve eksik dosyaları tamamlar cihazın hatalarını ortadan kaldırır. Yüklemesini yapacağımız yazılım orjinal Türkiye romudur. Android 4.4.2 sürümüne aittir.

Yeniden yazılım yüklemesi telefondaki tüm kişisel bilgi ve verilerinizi silebilir. Menüye ulaşabiliyorsanız önemli bilgilerinizin yedeğini almayı unutmayın.Bu işlem sadece N7500Q modeli içindir. Farklı bir modele sahipseniz yükleme yapmayın.

Telefonu ilk defa bilgisayara bağlayacaksınız sürücü yüklemesi yapmanız gerekebilir. Otomatik sürücü yüklemeleri için Smart Switch programını indirip kurun. Kurulumdan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın ve Smart Switch programını kapatın. İşlem boyunca programın kapalı olması gerekmektedir.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Odin Downloader

2: SM-N7500Q_1_20161022121641_aiowonk9b0

Dosyaları indirip winrar yardımıyla bir klasöre çıkarın.

Yazılım yükleme işlemine başlamak için telefonu Download Mode‘a almalısınız. Telefonu kapatın ve ses kısma, ana ekran(orta tuş) ile güç(kilit) tuşlarına basarak telefonu açın. Download moda geçiş için bir teyit ekranı ile karşılaşacaksınız. Bir kez ses açma tuşuna bastığınızda telefon Odin mode diye de adlandırılan moda geçecek ve işleme hazır hale gelecektir.

Download Moda alınmış telefonunuzu USB kablo yardımıyla bilgisayara bağlayın ve sürücülerin yüklenmesini bekleyin.


Sürücüler yüklendiyse ilk indirdiğiniz Odin programını açın ve ID:COM bölümünde cihazın gösterildiğinden emin olun. Program Odin tarafından görülmezse ID:COM bölümü boş olur. USB kablosunu çıkarıp, takarak programın cihazı görmesini sağlayabilirsiniz.

Buraya kadar her şey tamamsa yazılım yükleme işlemine başlayabiliriz. Görselde işaretlendiği gibi dosya seçimlerini yapınız.

AP: N7500QXXUCPJ1_N7500QTURCPJ1_N7500QJVUCNJ1_HOME.tar.md5


Dosya seçimi yapıldığında program bir süre kendini hazırlar ve bu esnada ‘Start’ butonu aktif olmaz. Program göreve hazır olduğunda ‘Start’ butonu aktifleşecek, butona basın ve işlemi başlatın.

Sol taraftaki bilgi ekranında işleme dair bilgilendirmeler yapılacaktır. RES OK! yazısını görene kadar telefonun bağlantısını kesinlikle kesmeyin! İşlem bittiğinde telefon yeniden başlatılacak ve sol üst taraftaki bilgi ekranında yeşil renkli ‘PASS‘ yazısını görünecek. Bu bilgilendirme işlemin başarıyla tamamlandığı anlamına gelir.

Author: Halil Akgül

12 thoughts on “Samsung N7500Q Galaxy Note 3 Neo Yazılım Yükleme

  1. Sayenizde telefonumu düzelttim. Başıma ilk defa geldi. Onca yere baktım ve en sonunda sizi buldum. Çok teşekkür ederim. Allah sizden razı olsun.

  2. Telefonum 2 ayda bir samsung yazisinda kaliyordu. Surekli telefoncuya goturup yazilim atiyorlardi. Her seferinde bilgilerim gidiyordu. Birde ustune para veriyordum. Dun gece yine aynisi oldu. Bu sitedeki yazilimi attim. Bilgilerim silinmeden telefon calisir hale geldi. Allah razi olsun. Bu site sahiplerinden kendim hallettim. Cok tesekkurler

  3. ABİ BENİM TELEFONA ROM ATTIM GÜNCELLEME AMAÇLI İMEİ GİTTİ RUSYA BÖLGESİNİ SEÇTİĞİM İÇİN TELEFONCU TELEFONU ÇÖPE AT DEDİ YARDIM EDİN

  4. Halil Abicim çok teşekkür ederim. Senin gibiler bu web ortamından eksik olmasın.Sayende Açılış ekranında kalan ve açılmayan Samsung Note 3 Neo Telefonumu kullanabiliyorum.
    Adım adım anlatamını yaptığın bizlere yardımcı olduğun için çok teşekkür ederim.

  5. abi ben sorunsuz olarak romladım ama reset kısmında telefon samsung yazısında kalıyor telefon açılmıyor ne yapmalıyım ACİL!!!!

  6. verdiğiniz dosya rar olarak iniyor ben onu nasıl tar dosyası yapacağım herşey tamam ama odin rar dosyasını görmüyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir