Samsung N7500 Galaxy Note 3 Neo Ekran Görüntüsü Alma

Samsung N7500 Galaxy Note 3 telefonunuzun o an ekranında bulunan görüntüyü galeriye kaydetmek ve daha sonra üzerinde düzenleme yapmak ya da paylaşmak gibi amaçlarla kullanmak isterseniz bunu aşağıda anlatacağımız yöntemlerle yapabilirsiniz.

Ekran görüntüsü alma özelliği, telefonunuzun o an ekranın fotoğrafını çekmesiyle ilgilidir ve ekran görüntüsü kaydetme, ekran fotoğrafı çekme, ekran görüntüsü yakalama, screenshot gibi bir çok farklı şekilde adlandırılır. Bu özellik akıllı telefonların hemen hepsinde yer aldığı gibi Note 3 Neo‘da da bulunmaktadır ve Note 2, Note 3 gibi Samsung’un phablet ürünleriyle tamamen aynıdır. Yani daha önce Note 2 ya da Note 3 kullanan bir kullanıcıysanız, o model için geçerli olan tüm yöntemler Note 3 Neo için de geçerlidir.

Ekrandaki görüntüyü yakalamak için bir çok cihazda bir ya da en fazla iki farklı yöntem bulunurken, Note 3 Neo’da  tam üç farklı yöntem mevcut. Bunlardan size en uygununu seçerek işlemi yapabilirsiniz.

İşlem örneğini ‘Kullanıcıya Destek‘ videomuzdan görebilirsiniz.

İzleyebileceğiniz ilk yöntem için telefonunuzun sensörlerinden yararlanmalısınız. Bunun için öncelikle menüde yer alan ‘Ayarlar’ bölümünden telefonunuzun ‘Hareket’ özelliğini aktif hale getirmelisiniz. Hareket özelliğinin aktif olması, telefonunuzun ekran görüntüsü yakalamak için yapmanız gereken el hareketinin tanınmasını sağlar.

Özellik aktif hale getirildikten sonra yapmanız gereken görselde de aktarmaya çalıştığımız üzere elinizi dik olarak telefonun üzerine koymak ve tamamen açarak, ekranın üzerinde sağdan sola doğru hareket ettirmek.

İkinci yöntem için ise Note 3 Neo telefonunuzun dokunmatik kalemini yani S-Pen’i kullanmalısınız. Kalemi çıkardığınızda kalem ile telefonunuz direk olarak irtibata geçer ve birbirlerini tanır.

Note 3 Neo’nun kalemi üzerinde tıpkı Note 2 ve Note 3′de olduğu gibi bir tuş bulunur. Görselde de aktarmaya çalıştığımız gibi bu tuşa basılı tutup, kalemi yakalamak istediğiniz ekranın üzerine dokundurup bir süre beklettiğinizde ekran görüntüsünün alındığını göreceksiniz.

Son yöntem ise hemen tüm diğer Android 4 işletim sistemli Samsung telefon ve tabletlerde olduğu gibi tuş kombinasyonu yapmak. Doğru tuş kombinasyonu ana ekran(home) tuşu + açma-kapama(kilit) tuşu şeklindedir. Yani görüntüsünü yakalamak istediğiniz ekrana gelerek bu iki tuşa birlikte basmalısınız. Bir süre beklediğinizde ekran görüntüsünün alındığını göreceksiniz.


Ekran görüntüsünü almak için kullandığınız bu yöntemlerden herhangi birini başarıyla gerçekleştirdiğiniz taktirde bir deklanşör sesi duyar ve ekranda fotoğraf çekildiğine dair bir uyarı görürsünüz. Yakaladığınız görüntüleri telefonunuzun galerisinde Galeri> Albümler> Screenshots, bilgisayar üzeri taramalarda ise Dosyalar> Pictures> Screenshots bölümlerinde bulabilirsiniz. Ayrıca yakaladığınız görüntüler tıpkı diğer albüm öğeleri gibi paylaşma ve düzenlemeyi açıktır.

NOT: Yukarıda anlatılan yöntemler Samsung Galaxy Note 3 Neo’nun N7500 ve N750 gibi tüm ürün kodları için geçerlidir!

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir