Samsung N7500 Galaxy Note 3 Neo Download Mode

Samsung N7500 Galaxy Note 3 Neo telefonunuza ‘Odin’ programı ile yazılım yükleyecekseniz, öncelikle telefonu Download Mod‘a almanız gerekecek. Download Mod’a geçmek için telefonumuzun tuşlarından faydalanacağız.

Öncelikle telefonumuzu kapatıyoruz ve görselde aktarmaya çalıştığımız gibi telefonu ses kısma, tuşu, ana ekran(orta tuş) ve açma-kapama(kilit) tuşlarına bir süre basılı tutarak telefonu açıyoruz. Yani yapmanız gereken tuş kombinasyonu; ses kısma, tuşu + ana ekran(orta tuş) + açma-kapama(kilit) tuşu şeklindedir. Telefonunuzda tuş kombinasyonunda yer alan tuşlardan herhangi biri çalışmıyorsa download moda geçemezseniz.

Ekranda “Warning!!” uyarısı başlığı altında sarı uyarı levhası için ünlem işareti(!) ile A custom OS yazısını gördüğünüzde tuşları bırakın ve devam etmek için bir kere ses açma tuşuna basın. Telefonumuz şu an Download  Mode’ta ve  yazılım yüklemesine hazır! Download mode ekranı geldiği anda vazgeçip telefonu yeniden, normal olarak başlatmak isterseniz ses kısma tuşuna bir kere basmanız yeterli olacaktır

samsung-galaxy-note-3-neo-download-mode

Herhangi bir nedenden(tuşlara yanlışla basmak da olabilir) dolayı Download Mode’una alınmış Samsung Galaxy Note 3 Neo model telefonunuzu normal moda geçirmek isterseniz, telefonun bataryasını çıkarıp, geri takarak yapabilirsiniz. Telefonunuzun download moda geçmesinde herhangi bir sakınca yoktur. Bu yüzden rahatlıkla telefonunuzun pilini çıkarabilirsiniz.

NOT: Yukarıda anlattığımız yöntem Samsung Galaxy Note 3 Neo’nun N750 ve N7500 gibi tüm ürün kodları için geçerlidir!

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.