Samsung N7100 Galaxy Note 2 Z3X Box Android 4.4.2 KitKat Imei Repair – Imei Onarımı

Z3X Box, Samsung cihazlara yazılım yükleme, imei onarımlarını yapma ve kilitlerini açma imkanı verir. Z3X programları box(kutu) olmadan çalışmaz. Normal kullanıcıysanız bir teknik servise danışın.

Imei onarımını yapabilmek için öncelikle cihazı rootlamanız gerekecek. Cihazınızı rootlamak için buradaki makaleye göz atın.

Geliştirici seçeneklerinden USB Hata Ayıklama Modunun açık olduğundan emin olun. Telefonu usb kablosuyla bilgisayara bağlayıp sürücülerin yüklenmesini sağlayın.

Samsung Tool programını açın. N7100 modelini seçin.

Öncelikle EFS yedeğinizi almanızı öneririz. EFS sekmesinde Read butonuna basıp EFS yedeğinizi alın. İşlem esnasında telefon ekranında RSA ve Root  iznini verin.

samsung n7100 z3x box android 4.4.2 kitkat imei repair

Imei onarımı için Repair butonuna tıklayıp açılan kutucuğua imei numarasını yazıp OK ile işlemi başlatın. İşlem esnasında root izni isterse lütfen onaylayın. Kısa bir işlemden sonra imei onarımını yapıp telefonu yeniden başlatacaktır. Telefon açıldığında imei numarasını ve şebekeyi kontrol edin. Imei düzelmesine rağmen şebeke alamıyorsanız Repair butonu ile Repair Network işlemini yapın.

Not: İletişim araçlarının imei numaralarını değiştirmek yasal değildir. Lütfen telefonun orjinal imei numaralarını kullanın.

Author: Halil Akgül

27 thoughts on “Samsung N7100 Galaxy Note 2 Z3X Box Android 4.4.2 KitKat Imei Repair – Imei Onarımı

 1. repair network nasıl yapılır? 1 haftadır telefon ağda kayıtlı değil hatası veriyor. Galaxy Note 2 lütfen yardım edin.

   1. sorgulattığıımda kayıt bulunamadı diye yazıyor. telefonun modelini vs yazıyor. 1 yıldır kullanııyordum. son 1 haftadır böyle yaptı.

    1. n7100 modeli olarak gözüküyorsa imei numaranız orjianldır. sistem 1 yıl kullanmanıza izin vermiş sonra kapatmış olabilir. Bir teknik servise danışmanızı öneririz.

 2. n7100 odinden rom yukledikden sonra imei kayıtlı ama sbeke vermiyor birde zx3 port vermiyor acaba neden?

 3. Yazilimdan sonra error mount efs yazisi cikti recovery modda ve samsung yazisinda kaliyor. Bu cihazi nasil onarabilirim efs yedegi almadim

  1. Yazılımdan dolayı hata almışsanız yazılımla düzelir gene. Farklı bir rom yüklemesi deneyin.

    1. bir kaç farklı rom deneyin, cihazda donanımsal bir sorun yoksa mutlaka düzelir bir tanesi ile.

     1. evt usta kayıtlı kontrol ettim belki imeilden yapıyor die başka imeı attım ama yine aynı sorun şimdi yanlızca acil aramalar diyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir