Samsung Galaxy Note 2 (N7100) Format Atma

Daha önce Android 4.1.1  sürümüne sahip olan Galaxy Note 2 telefonlar için formatlama yöntemini burada anlatmıştık. Bu makalede ise android 4.1.2 yüklü cihazlar için format işlemine değineceğiz. 4.1.1 sürümünde mevcut olmayan Recovery Mode 4.1.2 ile Note 2 telefona entegre edilmiş olup telefonumuzu daha kolay formatlayabilmemiz sağlanmıştır.

Format işlemi genelde ekran deseni unutulduğunda, bloke edildiğinde veya başka uygulama problemleri oluştuğunda telefonu sıfırlayıp sorunlardan kurtulmanızı sağlar. Format işlemi telefonunuzdaki bütün bilgilerinizi siler. Yedek alabiliyorsanız lütfen bilgilerinizin yedeğini alın. Ayrıca batarya şarj seviyesinin %50‘nin üzerinde olmasını sağlayın.

Telefonu kapatın ve telefon kapalıyken ses açma + home(orta tuş) + güç(açma-kapama) tuşlarına beraber basıp basılı tutun. Ekranda Samsung logosunu görünce güç düğmesini bırakın ancak diğer iki tuşa basılı tutmaya devam edin. Biraz sonra Android robotu göreceksiniz. Android robotu görünce diğer tuşları da bırakabilirsiniz. Telefon Recovery Mode‘ta açılacaktır. Bu aşamada dokunmatik ekran çalışmayacaktır. Aşağı yukarı gitmek için ses tuşlarını, onaylamak için güç düğmesini kullanın.

n7100 galaxy note 2 format atmaSes tuşları yardımıyla wipe data/factory reset seçenğinin üstüne gelip güç düğmesine basın. Açılan seçeneklerden yes delete all users data seçeneğini seçiğ güç düğmesine tekrar basın. Bu işlem telefonunuzu formatlayacaktır. Şimdi reboot system seçeneği ile telefonu yeniden başlatabilirsiniz.

İşlem örneğini ‘Kullanıcıya Destek‘ videomuzdan görebilirsiniz.

Diğer bir yol ise menü üzerinden fabrika ayar sıfırlaması yapmak. Bunun için menüye erişebiliyor olmanız gerekir. Menü üzerinden Ayarlar> Hesaplar> Yedekle ve sıfırla> Cihazı sıfırla> Tümünü sil yörüngesiniz izleyip onay verdiğinizde telefon sıfırlama işlemi için kapanır ve temizlenmiş olarak yeniden başlar. İşlem tamam! Note 2 yeniden kişiselleştirmeye hazır.

Author: Halil Akgül

2 thoughts on “Samsung Galaxy Note 2 (N7100) Format Atma

  1. halil ustam benim note 2 wifi yi görüyor kaydedildi diyor ama wifi açılmıyor.format attım belki düzelir diye bu seferde türkçe yok.tlf cuya götürdüm türkçe attı ama hala wifi görmüyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.