Root işlemi Samsung N7100 Galaxy Note 2 modeli cihazınızda süper kullanıcı konumuna gelirsiniz. Bu konum size uygulamaların erişim izinlerini kontrol etme imkanı verir. Ayrıca amacınıza uygun uygulama edindiğinizde telefonda normalde yapamayacağınız değişiklikler yapabilirsiniz.

Örneğin Uninstall veya Link2Sd uygulamaları ile istemediğiniz veya gereksiz uygulamaları silebilir veya hafıza kartına taşıyabilirsiniz.

Root işlemi telefonunuzu garanti kapsamı dışına çıkaracaktır.  Telefonunuzdan herhangi bir bilgi silinmeyecektir. İşlem boyunca telefonun kapanmamasını sağlamak için batarya şarj seviyesini %25‘in üstünde tutmaya çalışın.

İhtiyacınız olan Dosyalar:

1: Odin Downloader

2: N7100 Android 4.4.2 KitKat Root Update

Her iki dosyayı indirip winrar veya winzip ile bir klasöre çıkarın.

Telefonu kapatın. Telefon kapalıyken ses kısma + home(orta tuş) + güç tuşlarına beraber basıp basılı tutun. Ekrana Samsung logosu gelince güç tuşunu bırakıp diğer tuşlara basmaya devam edin. Biraz sonra ekrana ingilizce yazılar gelecek. Tuşları bırakıp bir kere ses açma tuşuna basın. Bu işlem telefonu Download Mode‘una alacaktır. Telefon download modundayken usb kablosu ile bilgisayara bağlayın. Sürücülerin yüklenmesini sağlayın.

Odin programını açın. Telefonsürücüleri başarılı şekilde yüklenmiş ve bilgisayar ile bağlantı kurulmuşsa programın ID:COM kutucuğunda bağlanılan com port numarası gözükür.

Samsung N7100 Android 4.4.2 KitKat Root Yapma

PDA butonuna tıklayıp indirmiş olduğunuz  CF-Auto-Root-t03g-t03gxx-gtn7100.tar.md5 dosyasını seçin. Yükleme işlemini başlatmak için Start butonuna tıklayın. Kısa bir yükleme işleminden sonra Message kısmında RES OK !! mesajını göreceksiniz. Bu esnada telefon kendini yeniden başlatacak ve root işlemlerini yapacaktır. Telefon açıldığında menüden SuperSu uygulamasını açın. Knox ile ilgili bir uyarı kutucuğu çıkacaktır. Knox’u devre dışı bırakmak için Tamam butonuna dokunun. İşlem tamamdır.

Setupconnection mesajıyla karşılaşırsanız düzgün bir bağlantı kurulamamış demektir. Lütfen işlemleri sırasıyla ve doğru şekilde yaptığınızdan emin olarak baştan deneyin.

51 thoughts on “Samsung N7100 Galaxy Note 2 Android 4.4.2 KitKat Root Yapma”
  1. Silinme ihtimali var. Siz her ihtimale karşılık içerisindekileri yedekleyin.

    1. bilgisayarında winrar yoksa winrarı kur. indirdiğin dosyay sağ tıkla winrar seçeneğini göreceksin. buraya çıkart dersen içindeki .tar.md5 uzantılı dosya dışarı çıkacak. sonra odini açıp pda butonuna tıklayıp çıkardığındosyayı seçeceksin.

 1. admin bana yardımcı ol elimde note 2 var 4.2.2 kitkat dediğin herşeyi teker teker yaptım root oldu dio ama super su ya girince kodlanmıiş su yok diyo ve root checkerde aynı sorun ama super su uygulamalara geldi ve silinmiyor baştan rootlasam bişe olurmu

  1. güncelleme istiyor olabilir, google play store’dan supersu’yu güncelelyin öyle deneyin.

 2. Telefonu download moduna aldım fakat “do not turn of target” şeklinde bir yazı çıkıyor. Bilgisyara bağlıyorum fakat bilgisayar telefonu algılamıyor. Ne yapmam gerek.(5 dk boyunca bekledim yazı geçer diye fakat geçmedi)

  1. o yazı gelir zaten. telefonu download moda aldığınızdan eminseniz telefonun soketinde sorun olabilir, kabloyu oynatip sürücülerin yüklenip yüklenmediğini kontrol edin.

   1. Bilgisayar telefonu algılıyor fakat aygıt yazılımı yüklenemedi diyor. Bilgisayarın telefonu hemen tanıması mı lazım?

 3. Merhaba hocam bende’de knox var knox olduğu için’de jell beam sürümünü yükliyemiyorum ne yaptıysam knox’u kaldıramadım knox’u tamamen cihazımdan silmek istiyorum tamamen kaldırmak hiç bir iz bırakmasını dahi istemiyorum bunun için ne yapmam gerek lütfen yardım edin :-( :-(

  1. Knox, Samsung’un güvenlik yazılımlarından biri. Devre dışı bırakabilirsiniz ama Rootlamadan kaldıramazsınız. Jelly Bean yükleyemiyor olmanızı neden Knox’a bağlıyorsunuz? Biraz açar mısınız?

   1. şimdi bende yüklü olan sürüm kitkat jelly bean yüklemek istiyorum FND4 bandını yani ama yükliyemiyorum. Bide root attıktan sonra nasıl kaldırabilirim hocam tarif edebilirmisiniz size zahmet

    1. Yükleyemiyor olmanız Knoxla ilgili değil. Biz bir çok yazılım yüklemesi yapıyoruz ancak Knoxla alakalı sıkıntı yaşamıyoruz. Rootu kaldırmak için de yaparken kullandığınız yöntem önemlidir. Aynı mantığın tersine unRoot yapmalısınız.

 4. Merhaba knox devre dışı bırakmak uzunmu sürer. Yada bi problem olduğu içinmi devre dışı bırakamıyor.

  1. Hayır, o kadar uzun sürmemesi gerekiyor. Görev yöneticisinden Ram temizlemesi yapın ve tekrar deneyin.

 5. Teşekkürler rootu başarıyla attım fakat knoxu devre dışı bırakma olayı biraz uzun sürüyor sanırım hala devredışı bırakamadı yaklaşık 3 4 dk oldu. :)

 6. simdi teli rootladım sizin sayenizde uzun zamandır rootlamayı hayal etmiştim çok teşekkürler

 7. 3 tuşa bastığımda işlemi gerçekleştiremiyorum warning ile başlayan bir yazı geliyor.. yardım eder misiniz ?

  1. Tamam, doğru ekrandasınız işte. O bölümü gördüğünüzde bir kez ses açma tuşuna basacaksınız.

 8. selam arkadaşlar elimde not2 var bu rootu atarsam türkçe olurmu veya olmasa hangi dosyayla türkçe yaparım acil yardım :( :( :( :(

  1. Yukarıda anlatılanlar Android 4.4.2 versiyonu için rootlama işlemidir zaten. Telefonunuz Türkçe’yse herhangi bir sorun olmaz, dil kaybolmaz.

 9. Telefonum normalde bılgısayara baglanıyor fakat download menusu gelınce usb takınca gormuyor bılgısayarım telefonu farklı kablolarda denedım olmuyor ayrıca usb ayıklıyıcı modu acık

  1. mümkünse baika bir bilgisayarda da deneyin, aynı sorun devam ederse büyük olasılıkla telefon soketinde arıza vardır.

 10. hocam bn herşeyi yaptım fakat super su ya girsiğimde hiç bişey yok knox da gelmedi su kodunun guncelleştirlmesi gerekiyor diyo

  1. güncelleştirin, konox gelmiyorsa zaten devre dışı demektir. veya android sürümünüz 4.4.2 değil.

  1. elbette her zaman risk vardır, doğru yapsanız bile bazen cihazlarda sorun çıkabiliyor.

    1. hangi sorunu? sorun oluşmadan çözüm konusunda bir şey söylemek zor. uygulama hatası alırsanız format atarsınız, yazılım çökerse yazılım yüklersiniz, imei silinirse teknik serviste yeniden imei attırmanız gerekecek vs.

     bizim yukarıda anlattığımız ve başarıyla sonuçlanan işlem yazılımı değiştirilmemiş,imei değişmemiş cihazda denenmiştir, bu yüzden herhangi bir sorun yaşanmamıştır ancak sizin cihazınızın geçmişini bilmediğim için her zaman risk vardır dedim.

      1. makalenin başındaki dikkat yazısında belirttiğimiz gibi işlemi yapmak size bırakılmıştır. riske girmek istemiyorsanız bir teknik servise gidin.

 11. ses kıma home güç tuuşlarına basılı tutunca logo çıkmıyor. warning diyor en altta
  volime up:contine
  volume down:cancel(restart phone) yazıyor.volume up yaptım “odin mod” diye bişe çıktı burda pcye bağladım odini açtım ama idcom kutucuğunda bişe çıkmadı

  1. Telefonunzun USB portundan eminseniz, önce bilgisayardaki başka bir USB girişini, sonra da başka bir kablo deneyin.

 12. note telefon sreial gadget hatası telefon root yerindeyken pc ye bağladığımda bu hatayı veriyor

  1. sürücü yüklemesi sorunu yaşıyorsunuz sanırım, mümkünse windows 7 yüklü bir bilgisayar kullanın,

 13. elimde note 2 var android versiyonu 4.1.2 aynı işlemi bu versıyona yapabılırmıyız acaba..

  1. supersuyu açıp ayarlardan unroot yapabilirsiniz. cihaz unroot olur, root kalkar yan. eoorlamak için yine burdaki işlemleri yapmanız gerekecek.

  1. bağlantı kuramıyorsunuz demek k,. kies açıksa kapatın. telefonun bataryasını söküp takın ve işlemleri sırasıyla baştan yapın. telefonu bilgisayara bağladığınızda sürücü yüklenmesi olmuyorsa telfon soketinde sorun var demektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir