Samsung N7100 Galaxy Note 2 Android 4.3 Yazılım Yükleme

Samsung N7100 Galaxy Note 2 telefonunuzu güncelleyip Android 4.3 sürümünü yüklemenin bir kaç yolu mevcut. Telefonunuzu yurt içinde garantili şekilde almışsanız güncelleme işlemini daha kolay ve sağlıklı yapabilirsiniz. Yurtdışı bir telefonunuz varsa veya çeşitli sebeplerden dolayı artık guncelleme alamadığınız bir telefonunuz varsa da telefonu Odin programını kullanarak güncelleyebilirsiniz.

Güncelleme işlemi telefonunuzdan herhangi bir bilgi veya veri silmeyecektir ancak yine de önemli bilgilerinizin yedğini almanızı öneririz. Telefonunuzu şarj edin. Batarya şarj seviyesini  %50‘nin üzerine çıkarın. İsterseniz sim kartınızı ve hafıza kartınızı telefondan çıkarabilirsiniz.

Birinci yol olarak wi-fi üzerinden güncelleme almayı deneyebilirsiniz. Bunun için bağlanabileceğiniz bir kablosuz ağa ihtiyacınız var. Kablosuz ağa bağlanın ve Ayarlardan yazılım güncellemerini kontrol edin. Güncellemeniz varsa telefon sizi yönlendirecektir.

İkinci yol olarak Kies ile cihaz güncellemesi yapmak. Bilgisayarınızda Kies yoksa buradan indirip kurun. Telefonunuzu bilgisayara bağlayın ve programın telefonunuzu güncellemesine izin verin.

Her iki şekilde de güncelleme alamıyorsanız bunu kendiniz Odin programı ile yapmak zorundasınız.  Odin yüklemesi yapabilmek için de bilgisayarınızda Kies programının olması gerekmektedir. Kies sürücülerin yüklenebilmesi için lazım olacaktır. Programı sadece kurun açmanıza gerek yoktur.

Not: İmei (seri numarası) değişmiş bir cihaza yükleme yaparsanız şebeke sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz.Bu durumda yeniden imei onarımı yapmanız gerekebilir. Ayrıca 4.3 yüklemesinden sonra 4.1.2 ye geri dönüşte problem yaşayabilirsiniz.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Odin Downloader

2:  N7100_France _Bouygues_N7100XXUEMK9_N7100BOGEMK1_N7100XXUEMJ9

Dosyaları indirip winrar veya winzip ile bir klasöre çıkarın.


Telefonunuzu kapatın.

Telefon kapalıyken ses kısma + home(orta tuş) + güç(açma-kapama) tuşlarına basın ve tuşları ekranda ingilizce yazılar görene kadar basılı tutun. Yazıları görünce tuşları bırakın ve bir kere ses açma tuşuna basın. Bu işlem telefonunuzu Download Mode’una alacaktır. Telefon download modundayken usb kablosu ile bilgisayara bağlayın.

n7100 galaxy note 2 android 4.3 yükleme


Odin programını açın. Telefon bilgisayara doğru şekilde bağlanmışsa ve süğrücüler yüklenmişse ID:COM  kutucuğunda bağlanılan com port numarası gözükecektir.

PDA butonuna tıklayıp indirmiş olduğunuz N7100XXUEMK9_N7100BOGEMK1_N7100XXUEMJ9_HOME.tar dosyasını seçin.

Start butonu aktifleştiğinde butona tıklayıp yüklemeyi başlatabilirsiniz. Yükleme işlemi ortalama 10 dakika sürmektedir. PASS yazısını görmeden kablo bağlantısını kesmeyin. Yükleme işlemi bittiğinde telefon kendini otomatik olarak yeniden başlatacaktır. Telefon açıldığında kablo bağlantısını kesebilirsiniz.

Author: Halil Akgül

56 thoughts on “Samsung N7100 Galaxy Note 2 Android 4.3 Yazılım Yükleme

 1. kardeş idm ile indiriyorum suan ama %88 de durdu ve kulanıcı adı ve şifre istiyor yardım lütfen

      1. yandiskte sorun gözükmüyor, yeni gizli bir sekme açıp yandisk hesabınızla giriş yapın, dosyanın adresini açıp yandiskime kaydet dedikten sonra daha hızlı indirebilirsiniz.

 2. iyi günler arkadaşlar bende note 2 kullanıısıyım elimde 2 adet note 2 var birisinde sorunum var sizlerle paylaşmak istedim gelen aramalarda giden aramalarda ses mikrafon ve kulaklıklara bazen geliyor bazen gelmiyor whatsap tan yaptıgım görüşmelerden ses geliyor gidiyor benim ne yapmam gerekiyor yardım ederseniz memnun olurum

  1. Merhaba, cihazda iki adet mikrofon bulunmaktadır. Whatsapp ikinci mikrofonu kullanır. Alttaki mikrofonun değiştirilip sorunun çözülüp çözülmediği kontrol edilebilir.

 3. USTAM BEN KİES ÜZERİNDEN GÜNCELLEME YAPTIM CİHAZ AGDA KAYITLI DEGİL HATASI VERİYOR BİRAZ ARASTIRIP MODERN VE KARNEL YÜKLENECEK DEDİLER AYNEN UYGULADIM SONUC AYNI BU SEFERDE SMART SİVİC DEN TEKRAR GÜNCELLEDİM OLMADI ODİNE LE UGRASTIM ODİN BİRTÜRLÜ TELF NU GÖRMÜYOR AMA NORMAL ACIKKEN GÖRÜYOR ÖLE YÜKLEME DENEDİM HATA VERDİ İMEİLİ DEGİŞTİREYİM DERKEN TLF NA FLAŞH DİYE PROGRAM YÜKLEYİM TLF NU CENAZEYE CEVİRDİK İCİNDEKİ YAZILIM KOMLE GİTTİ İCİNDE KALAN BİR UZANTIYLA DOMLANT MODUNA ALDIM VE ODİN GÖRDÜ VESSELAM YAZILIM SİZİN ANLATIMLA OLDU 4,2,2 OLAN SİMDİ 4,3 OLDU VE ESKİ SÜRÜME GÖRE DAHA CANLI VE EK UYGULAMALAR CIKTI TLF KURTARDIK AMA HALEN ARAMADA AG KAYITLI DEYİL DİYE HATA VERİYOR AYARLARDAN SEBEKEYİ BULUP AYARLIYORUM GENE AYNI BASKA NE YAPABİLİRİM ACABA

  1. BU ARADA TLF NOT2 N7100 YENİ SİZİN VERDİNİZ N7100 FRANCE Yİ İNDİRİP KURDUM AMA SİMDİ PC GT-N710 OLARAK GÖRÜYOR ?

   1. Merhaba imei numaranız kayıtlı olmasına rağmen şebeke alamıyorsanız teknik serviste bopx yardımıyla repair network işleminin yapılması gerekecek. imei numarası kayıdt dışı ve klonsa zaten yine box ile repair IMEI işleminin yapılması gerekecek. IMEI numaranızı https://www.turkiye.gov.tr/imei-sorgulama adresinden kontrol edebilirsiniz.

 4. merhabalar telefonuma talimatların hepsini uytgularım fakat samsung açılış yazısı duruyr mavi led ışık yanıyor gerisi açılmıyor ne yapmalıyım?

   1. deneddim 30 dk bekledim sonra normal format işlemini gerçekleştirdim fakata hala aynı =(((

 5. merhaba hayırlı sabahlar elimde n7100 var açılışta kalıyor (yani samsung not 2 yazan yerde) bu n7100 franceyi indirdim atıyorum odin’den sona kadar geliyor sonra failed hata veriyor bana yardımcı olursanız memnun olurum aynı şekil elimde 5 cihaz var

  1. Doğru bir yol izlemişsiniz, yazılım atmak ilk denenmesi gereken. Ancak arızanın donanımsal olma ihtimali de var. Bizim makalede verdiğimiz Rom’u da deneyin. Hatta bir kaç farklı Rom yüklemesi de denemenizde fayda var. Sitemizde bir çok farklı versiyon için yazılım dosyaları mevcut, arama bölümünden bulabilirsiniz.

   1. cevab verdiniz için teşekkür ederim benim demek istediğim bu note2 n7100 chn_chnexynos 4412 diye çıkıyor downlond ta farklı rom atmak istediğimde fail veriyor hem ODİNle hem BOXlarlada aynı tepki

  1. makalede de belirttiğimiz gibi, yaşanabilir, kesin yaşanır veya yaşanmaz diye bir şey söyleyemiyoruz. bazı cihazlar sorunsuz yükseltiliyor bazılarında sorun çıkıyor.

  1. sürücülerin yüklendiğinden emin olun. kies açıksa kiesi kapatın, kablonuzu değiştirin. buna rağmen görmüyprsa telefon soketinde sorun var demektir.

 6. firware upgrade encountered.. in kies&tryagain diyor ve telefon açılmıyor
  acil yardım

 7. Merhaba, ben son aşamaya kadar sorunsuz ilerleme kaydettim. Pass yazısını gördüm, sonra telefon reset attı ve kabloyu çıkardım, 4-5 dakikadır samsung yazısında kaldı, bekliyorum. Telefonum N7100 note 2. reset atsam mı ?

  1. merhaba, telefon açılmıyorsa ses açma + home + güç ile recovery moda girip wipe data factory reset yapın, açılır.

   1. wipe yapınca yüklediğim bu 4.3 de gidecek mi? açıkcası ben ağda kayıtlı değil sorunu için yüklemeye çalışıyorum bunu?

    1. format ile sürüm değişmez. imei numaranız kayıt dışı ise düzelmez, box ile imei onarımından geçmesi lazım. imei numaranız kayıtlı olmasına rağmen ağda kayıtlı değil hatası alıyorsanız doğru modem ve kernel dosyasını bulup yüklemelisiniz. *#06# ile imei numranızı öğrenip https://www.turkiye.gov.tr/imei-sorgulama adresinden sorgulayın.

     1. imei problemi değildi factory wipe yaptım ama yine samsungda takılı kaldı başka bir öneriniz varmı? birde moden ve kernel dosyalarını nasıl yükleyeceğimize dair bir yazı veya dosya varmıdır ?

      1. formattan sonra biraz geç açılır 5 dakikayı geçebilir, öncelikle imei adresini sorgulayın.

       n7100 modeli için modem ve kernel yükleme şansımız olmadı bizim. internetten araştırmanız gerekecek.

  1. Not: İmei (seri numarası) değişmiş bir cihaza yükleme yaparsanız şebeke sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz.Bu durumda yeniden imei onarımı yapmanız gerekebilir.

   sanırım cihazın imei numarası değişmiş, *#06# ile imei numarasını öğrenin. 0049 ile başlayan bir numara varsa imei numarası silinmiş demektir. eski sürümünüz kaçtı? eski sürümü yüklemeye çalışın. düelmezse bir teknik servise danışmanız gerekecek.

  1. bağlantı kuramıyorsanız veya modeliniz n7100 değilse başarısız(fail) olur. işlemleri doğru yaptığınızdan emin olarak baştan başlayın. makaleyi dikkatlice okuyun.

    1. hayır, bütün işlemleri doğru yapmanıza rağmen odinle yükleme yapamıyorsanız lütfen bir teknik servise danışın.

    1. bağlantı kuramıyorsanız veya modeliniz n7100 değilse başarısız(fail) olur. işlemleri doğru yaptığınızdan emin olarak baştan başlayın. makaleyi dikkatlice okuyun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir