Samsung N7100 Galaxy Note 2 Android 4.1.2‘den daha düşük bir sürüm kullanıyorsanız veya yazılımsal sorunlar yaşıyorsanız aşağıda anlatacağımız yöntemle telefonunuzu güncelleştirebilirsiniz. Bu güncelleştirme ile telefonunuzun tüm özelliklerinden en yüksek performans elde edeceksiniz. Türkiye çıkışlı bir telefonunuz varsa öncelikle Wi-fi veya Kies üzerinden güncelleme almanızı öneririz. Yurtdışı cihazlarda ise Odin programını kullanarak güncelleştime yapabilirsiniz.

Güncelleştirme işlemi telefonunuzdaki bilgileri silebileceğinden lütfen önemli bilgilerinizin yedeğini alın.  Yükleme esnasında bataryanızın bitmemesi için bataryanızı en az %50 seviyesinde şarj edin. Ayrıca sim kart ve hafıza kartlarınızı telefondan çıkarmanızı öneririz.

İhtiyacımız olan dosyalar:

1:Odin v3.07
2:N7100XXDMF3_N7100OJVDMH1_TUR.zip

Her iki dosyayı indirip .rar’dan çıkarın.  Eğer bilgisayarınızda Kies programı kurulu değilse lütfen buradan indirip kurun. Kies programı ile işimiz olmayacak sadece kurulu olması yeterli, otomatik açılırsa kapatın. Sürücü yüklemeleri için lazım olacak.

Telefon kapalıyken ses kısma + home(orta tuş) + güç(açma-kapama) tuşlarına basın ekrana Donload mode ile ilgili renki ingilizce yazılar gelecek. Tuşları bırakın ve bir kere ses açma tuşuna basın. Bu işlem telefonunuzu Download Mode‘una alacaktır. Telefon download modundayken usb ile bilgisayara bağlayın, otomatik olarak sürücü yüklemesi yapılacaktır.

Şimdi, indirdiğiniz Odin3 v3.07 programını açın. Bağlantı başarılı şekilde olmuşsa ID:COM kutucuğu sarı renkte olacak ve bağlanılan com port numarası gözükecektir.  Programdan herhangi bir işaretleme falan yapmadan PDA butonuna basıp indirdiğimiz N7100XXDMF3_N7100OJVDMH1_N7100XXDMF1_HOME.tar.md5 dosyasını seçiyoruz.

n7100 4.1.2 yazılım güncelleme

Programın sol alt köşesinde yapılan işlemleri takip edebilirsiniz. Bir iki dakika sonra programın Start butonu aktifleşecektir. Start butonuna basıp yükleme işlemini başlatıyoruz. Ortalama 7 dakika sonra yükleme işlemi bittiğinde telefon kendiliğinden açılacaktır. Tebrikler artık telefonunuzda Android 4.1.2 yüklüdür.

4 thoughts on “Samsung N7100 Galaxy Note 2 Android 4.1.2 Yazılım Güncellemesi”
    1. Bir teknik servise başvurun ve durumu anlatın. Bu modelde imei onarımı sadece servis kutularıyla yapılabilmektedir.

      1. telefoncuya 3 kez ımeı attırdım fakat su an nıjeryadayım burda o sekılde bı teknık servıs yok netten yapabılecegım herhangı bır sıstem yokmudur acaba

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir