Samsung N7000 Galaxy NOTE telefonunuzun ekranındaki görüntüyü kaydederek, görüntülemek ya da daha sonra paylaşmak isterseniz bunu basit bir tuş kombinasyonuyla yapabilirsiniz.

Ekran görüntüsü alma yani diğer adıyla ‘screenshot’ işlemi o an ekranda bulunan görüntünün galeriye kaydedilmesine ve daha sonra kullanıcının bu görüntüyü kullanabilmesine olanak sağlar. Bilgisayar üzerinden ‘print screen sysrq’ tuşunun yaptığı işlemin aynısıdır.

Ekran görüntüsünü alabilmek için aşağıdaki görselde aktarmaya çalıştığımız gibi Samsung N7000 Galaxy NOTE‘un tuşlarını kullanmanız gerekecek; görüntüsünü almak istediğiniz ekrandayken ana erkan(orta tuş) ve açma-kapama(kilit) tuşlarına basarak, bir iki saniye kadar bekleyin. Yani yapmanız gereken tuş kombinasyonu ana ekran(orta tuş) tuşu + açma-kapama(kilit) tuşu şeklindedir.samsung-n7000-galaxy-note-ekran görüntüsü almaİşlemi başarıyla gerçekleştirdiğiniz taktirde bir deklanşör sesi duyar ve ekranda fotoğrafın çekildiğine dair bir uyarı görürsünüz. Aldığınız görüntüyü telefonunuzun galerisindeki ‘screencapture’ ya da ‘screenshots‘ bölümünde bulabilirsiniz.

Galaxy Note akıllı telefonunuzun işletim sistemi(Android) versiyonuna uygun uygulama bulabilirseniz, ekran videosu kaydedebilmeniz de mümkün olacaktır. Bunun için Play Store üzerinde ‘screen recorder‘ şeklinde aratma yapıp, karşınıza çıkan uygulamaları denemelisiniz.

One thought on “Samsung N7000 Galaxy NOTE Ekran Görüntüsü Alma”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir