Samsung N7000 Galaxy Note Arapça Yazılım Yükleme

Samsung N7000 Galaxy Note cihazınızda Arapça diline ihtiyaç duyuyorsanız veya sahip olduğunuz sürüm eski bir sürüm ise burada anlatacağımız yüklemeyi yaparak hem telefonunuzu güncelleştirebilir hem de Arapça diline sahip olabilirsiniz.

Yüklenecek olan yazılımın sürümü Android 4.1.2 Jelly Bean‘dir. Türkçe dil paketi yoktur. Türkçe diline ihtiyacınız varsa buraya göz atın.

Yazılım yükleme işlemi telefonunuzdaki tüm kişisel bilgi ver verilerinizi silecektir. Yedek alma imkanınız varsa bilgilerinizi yedekleyin. Yükleme esnasında telefonun kapanmasını engellemek için bataryayı şarj ederek en az %50 seviyesine getirin.

Telefon sürücülerinin otomatik olarak yüklenebilmesi için bilgisayarınızda Kies programının kurulu olması gerekmektedir. Bilgisayarınızda Kies yoksa lütfen buradan indirip kurun. Programı kurduktan sonra mutlaka bilgisayarı yeniden başlatın. Programı açmayın sadece kurulu olması yeterlidir.

İhityacınız olan Dosyalar:

1: Odin Downloader

2: N7000JPLSB_N7000OJPLSB_N7000XXLSO

Dosyaları indirip winrar veya winzip ile bir klasöre çıkarın.

Odin programını ve sürümünüze uygun dosyayı indirip winrar veya winzip ile bir klasöre çıkarın.

Telefonu kapatın. Telefon kapalıyken ses kısma + home(orta tuş) + güç tuşlarına beraber basıp basılı tutun. Ekrana Samsung logosu gelince güç tuşunu bırakıp diğer tuşlara basmaya devam edin. Biraz sonra ekrana ingilizce yazılar gelecek. Tuşları bırakıp bir kere ses açma tuşuna basın. Bu işlem telefonu Download Mode‘una alacaktır. Telefonu download modundayken usb kablosu ile bilgisayara bağlayın. Sürücülerin yüklenmesini sağlayın.


Odin programını açın. Telefon sürücüleri başarılı şekilde yüklenmiş ve bilgisayar ile bağlantı kurulmuşsa programın ID:COM kutucuğunda bağlanılan com port numarası gözükür.

samsung n7000 galaxy note arapça yazılım yükleme

PDA butonuna tıklayıp N7000JPLSB_N7000OJPLSB_N7000XXLSO_HOME.tar.md5 dosyasını seçin. Yükleme işlemini başlatmak için Start butonuna tıklayın. Yükleme işlemi bilgisayarınızın hızına bağlaı olarak 10-15 dakikaya kadar sürebilir. İşlem bitene kadar bağlantıyı kesmeyin. Message kısmında Setupconnection uyarısıyla karşılaşırsanız bağlantı hatası var demektir. Telefonun bataryasını çıkarıp geri takın ve baştan başlayın.


Yükleme işlemi bittiğinde telefon kendini yeniden başlatacaktır. Aynı zamanda Odin penceresinin sol üst kısmında PASS yazısı çıkar. Telefon biraz geç açılabilir. Açılana kadar bekleyin. Telefon açıldığında kendinize göre kişiselleştirmeye başlayabilirsiniz.

Author: Halil Akgül

9 thoughts on “Samsung N7000 Galaxy Note Arapça Yazılım Yükleme

 1. Kolay gelsin hocam bana bir cihaz geldi SHV-E250K diye ( Kuzey Kore Note II ) ben bu cihaza Repair yapmak için kendi orijinal ROM’unu yükledim ( N7100 ROM’u vardı üzerinde ) şimdi tekrar N7100 ROM’u yüklemeye çalışıyorum ama bir türlü yapamadım IMEI Repair tamam ama şebeke yok lütfen yardım edin

  1. bu modele n7100 romu yüklenmiyor, üzerindeki de n7100 gibi görünse de n7100 değil. uzun zaman önce gelmişti bana, çözemememiştim ki istanbulda çözebilen olmadı, müşteri geri koreye göndemişti.

   1. Valla hocam bende çözemedim bir türlü Custom ROM’da yükledim üzerine ama yine de şebeke yerinde o engel işareti vardı arada bir gidiyordu ama hala yalnızca acil çağrılar diyordu bana cihaz da da sıkıntı var gibi geldi sizce ?

       1. Çözdüm hocam cihazda sıkıntı varmış uçak modunda kalmış şimdi tamir bölümünde :D

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir