Samsung N5105 Galaxy Note 8.0 3G tabletinizde yazılımsal sorunlar yaşıyorsanız veya format ile düzeltemediğiniz sıkıntılar varsa tablete yeniden yazılım yükleyebilirsiniz.  Anlatımını yapacğımız yazılım yüklemesinde kullanılan rom orjinal Türkiye Android 4.2.2 romudur.

Yazılım yüklemesi yaptığınızda tabletinizdeki tüm kişisel bilgi, veri ve uygulamalarınız silinecektir. Menüye ulaşabiliyorsanız lütfen önemli bilgilerinizin yedeğini alın. Yükleme esnasında tabletinizin kapanmasını engellemek için tableti şarja takıp batarya şarj seviyesini en az %50  seviyesine getirin.

Tableti download moda aldığınızda sürücülerin totomatik olarak yüklenebilmesi için bilgisayarınızda Kies programının olması gerekmektedir. Sürücülerle sorun yaşarsanız lütfen buradan Kies programını indirip kurun ve bilgisayarınızı yeniden başlatın. İşlem boyunca Kies kapalı kalsın. Otomatik açılırsa geri kapatın.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Odin Downloader

2: N5105JVCMI2_N5105TURCMI3_TUR

Her iki dosyayı da indirip winrar veya winzip ile bir klasöre çıkarın.

Tableti kapatın. Tablet kapalıyken ses kısma + home(orta tuş) + güç tuşlarına beraber basıp basılı tutun. Ekrana Samsung logosu gelince güç tuşunu bırakıp diğer tuşlara basmaya devam edin. Biraz sonra ekrana ingilizce yazılar gelecek. Tuşları bırakıp bir kere ses açma tuşuna basın. Bu işlem telefonu Download Mode‘una alacaktır. Tablet download modundayken usb kablosu ile bilgisayara bağlayın. Sürücülerin yüklenmesini sağlayın.

Odin programını açın. Tablet sürücüleri başarılı şekilde yüklenmiş ve bilgisayar ile bağlantı kurulmuşsa programın ID:COM kutucuğunda bağlanılan com port numarası gözükür.

samsung n5105 galaxy note 8 yazılım yükleme

PDA butonuna tıklayıp indirmiş olduğunuz N5105JVCMI2_N5105TURCMI3_N5105JVCMG1_HOME.tar.md5 dosyasını seçin. Start butonu aktifleştiğinde butona tıklayarak yükleme işlemini başlatın. Bilgisayarınızın hızına bağlı olarak yükleme işlemi 10-15 dakika sürebilir. Lütfen işlem boyunca bağlantıyı kesmeyin. Setupconnection mesajında klırsanız bağlantı kurulamamıştır demektir.  İşlemleri kontrol ederek bağlantıyı sağlamaya başlayın. İşlem bittiğinde tablet kendini yeniden başlatacaktır. Tablet açılana kadar bağlantıyı kesmeyin. Tablet açıldığında USB kablosunu çıkarıp tableti kendinize göre kişiselleştirin.

8 thoughts on “Samsung N5105 Galaxy Note 8.0 3G Tablet Yazılım Yükleme”
 1. Hocam slm

  Herşeyi yükledim fakat tablet açılmıyor hala yardımcı olabilirseniz sevinirm

  Okan

 2. Çok güzel ve açıklayıcı bir anlatım olmuş.
  Kolayca yükledim
  Emeğinize sağlık
  Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir