Samsung marka bir telefon kullanıyorsanız ve yazılımsal olduğunu düşündüğünüz sorunlardan şikayet ediyorsanız, öncelikle telefonu formatlama-sıfırlama yoluna gitmelisiniz. Formatlama-sıfırlama işlemi telefonu fabrika ayarlarına döndürdüğünden ve cihaza sonradan yüklenen verilerle uygulamaları sildiğinden, yazılımsal olan bir çok sorunun önüne geçer. Örneğin donma, kasılma, yavaş çalışma, kamera ön izleme hataları, kendiliğinden arama yapma, dosya görüntüleyememe, veri-numara silememe gibi hatalar genellikle telefonda yazılımsal bir aksaklık ortaya çıktığından oluşmaya başlar.

Formatlama-sıfırlama işlemi için dikkat edilmesi gereken bir kaç önemli husus var ki bunlarda şarj seviyesi ve silinmemesi istenen veriler. İşlem öncesi cihaz iyice şarj edilmeli ve en az %50 doluluk sağlanmalıdır. Bu hareket işlem esnasından telefonun düşük şarj dolayısıyla kapanıp, zarar görmesini engeller. Ayrıca işlem sonrası korumak istediğiniz veriler varsa, işlem öncesi bunları bilgisayar gibi telefon harici bir ortama aktarmalısınız.

Format atma işlemi genellikle cihazın kullandığı işletim sistemine göre farklılık gösterir. Ancak bir çok cihaz temel mantık aynıdır.

Samsung marka telefonlarda bu işlem bir çok modelde güvenlik kodunu da ortadan kaldırır. Ancak tüm modeller için bunu söylemek imkansızdır. Basit bir mantık kuracak olursak; hatsız olarak menüsüne erişebildiğiniz ya da yine hatsız olarak tuşlama ekranında kod girebildiğiniz telefonlarda güvenlik kodu ortadan kalkar. Bu durum sim kilit için değişir ve sim kilit hiç bir koşulda ortadan kalmaz. Sim kilidini kırmak cihaza sıfırdan yazılım yüklemelisiniz. Bu da her model için mümkün olmadığından, sim kilidi bulunan Samsung telefonunuz için teknik servise danışmakta fayda var.

Şimdi işletim sistemlerine göre Samsung marka telefonlara nasıl format atıldığına bakalım…

Samsung_mobile_Logo

BADAA VEYA STANDART İŞLETİM SİSTEMİ KULLANAN SAMSUNG MARKA TELEFONLARA NASIL FORMAT ATILIR?

Wave serisi Samsung modellerinin tümü, Samsung’un kendi geliştirdiği işletim sistemi olan Badaa’yı kullanır ve standart işletim sistemi kullanan modellerle format yöntemleri aynıdır.

İlk yöntem menü üzerinden ‘Ayarlar’ bölümüne ulaşmak ve buradan ‘Fabrika Ayarlarına Dön’ seçeneğine onay vermek. ‘Fabrika Ayarlarına Dön’ yörüngesi modele göre farklılık da gösterebilir. Çoğu Samsung modeli burada sıfırlamak istediğiniz bölümlerle ilgili seçim yapmanızı ister. Hepsini sıfırlamak için tüm seçenekleri seçmeniz gerekir.

İkinci yöntem ise Samsung‘un genel sıfırlama kodunu tuşlamak; *2767*3855#. Bu kodu telefona sim kart takılıyken de sim kartsız açtığınızda da tuşlayabilirsiniz. Tuşlama sonrası telefon sıfırlama işlemi için kapanır ve temizlenmiş olarak tekrar açılır.

ANDROİD İŞLETİM SİSTEMİ KULLANAN SAMSUNG MARKA TELEFON ve TABLETLERE NASIL FORMAT ATILIR?

Android işletim sistemi kullanan Samsung marka telefonlar için de format yöntemi hemen hemen aynıyken küçük bazı farklılıklar söz konusudur. Samsung marka tabletler de aynı mobil işletim sistemini kullandığından, Samsung tabletlere format atma yöntemleri de birebir aynıdır.

Samsung Galaxy Serisi Akıllı Telefonlara Nasıl Format Atılır?

Android işletim sistemi kullanan Samsung modellerinde format atma yöntemindeki farklılık işletim sisteminin versiyonundan kaynaklanır. Şöyleki Android 4.1 işletim sisteminin altındaki versiyonlardan birini kullanan Samsung telefon ve tabletlerde *2767*3855# sıfırlama kodu işe yarar. Ancak üstü versiyonlarda kod işe yaramaz!

Yine Android 4 işletim sistemi altında bir versiyon(v2.3 gibi)kullanan modellerde Ayarlar> Gizlilik> Fabrika verilerine sıfırla> Cihazı sıfırla> Her şeyi sil yörüngesi izlenirken, Android 4 ve üstü işletim sistemi kullanan modellerde Ayarlar> Yedekle ve sıfırla> Fabrika verilerine sıfırla> Cihazı sıfırla> Her şeyi sil yörüngesi izlenip, onay verilmelidir.

Android işletim sistemi kullanan Samsung modelleri için diğer bir formatlama yöntemi ise donanımdan format seçeneğini kullanmaktır. Yani cihazın fiziksel tuşlarını kullanarak, sistem ekranına(recovery mode) ulaşmak! Bu ekran menüye erişemediğiniz durumlarda cihazı sıfırlamanıza imkan tanır.

Donanımdan format cihazdan cihaza farklılık gösterir. Ancak bir çok Samsung modeli ses açma tuşu + ana ekran(home) tuşu + açma-kapama(kilit) tuşu kombinasyonunu kullanır. Bu kombinasyonla sistem ekranına ulaştıktan sonra wipe data/factory reset> yes-delete all user data> reboot system now yörüngesini izlemek yeterli olacaktır.

Sitemizde Samsung modellerinin formatlama biçimleri model model de yazılıyor. Eğer yukarıdaki makaleden sonuç alamazsanız, sitemizin arama bölümünden cihazının modeline özgü format biçimine ulaşabilir ya da yorum bölümünden bize sorabilirsiniz.

Formatlama-sıfırlama işlemi sorunlarınızı çözemediyse yazılım güncelleme ya da sıfırdan yazılım yükleme yoluna gitmelisiniz. Bu işlemlere ait bilgiler de sitemiz de yer almaktadır. Tüm bu işlemlere rağmen sorununuz hâlâ devam ediyorsa,  cihazınızın donanımsal bir arızası olabilir. Lütfen bir teknik servise danışın!

306 thoughts on “Samsung Marka Telefonlara Format Atma”
 1. samsung galaxi ace3 imei nasıl atabilirim programı yada replika kodu nedir yardımcı olurmusunuz

 2. benim tabletim vardı markası samsung galaxy tab 3 lite atarken şarjı 50 idi daha önce birçok kez atmıştım format donmalar oluyordu tablette yeniden atayım dedim ve atmaya başladım ekranda samsung yazısı vardı 2 saat falan bekledim atılması için sonra baktığımda şarjı bitmişti ve kapanmıştı şarja taktım yüzde 1 olunca şarjdayken açmaya çalıştım yine o samsung ekranı geldi uzun süre kaldı yeniden kapandı şarj aletinden kaynaklı sorun galiba birkaç kez tekrarlandı şuan o samsung ekranında hala toplam 4 saat falan olmuştur format işlemi en başından beri şarj aletini çıkarınca kapanıyor takıp yeniden açınca ekran samsung yazısında takılıyor ne olmuştur durum ? sorun olmuş olabilrmi şarjdan çıkartıp yeniden takınca baştan format atmaya çalışırsam ne olur ? lütfen yardım edin

 3. Meraba kolay galsin benim telefonym j2 format yaparkan ilk 3 tüşy basdym sonra yani date diye bişeyler yazyorki ona basdym sonra aşagda yes diye bişeyler yazyo ona basdym tekrar kaytalandi yani ben hep tekrar oldukça basdym oturdym sonra telefonym hep kapanyp açilyor yani samsung j2 diye yazyp kapanip açilyo lütfan yardamci olurmusunyz

   1. Teşşekür ederim alla razy olsun yan başga varyanty yokmy abi bilgiser yokda yani telefonyn kendinden bişeyler yapabilermeyim

    1. Maalesef. Yazılım yükleme işlemi için bilgisayar şarttır. Veya burada anlatılan formatlama işlemini tekrarlayacaksın.

     1. merhaba samsung j7 yurtdışından alınmış telefonumun fabrika ayarlarına döndüm. türkiyegovtrde telefon kayıtlı görünüyor. ama telefon şuan hiçbir simkartı çalıştırmıyor sebebi nedir nasıl çözülür?

      1. Fabrika ayarlarına döndürme işlemi yaptığınız için kayıtla ilgili işlem bozulmuş olabilir. Bir teknik servise uğramanız gerekecektir.

 4. Samsung A70 kullanıyoru. 2 gün önce gelen güncellemeden sonra telefon pilini şarj etmiyor şarj kablosu takılıyken açıyor ama pil seviyesi hep sıfırda kablodan çıkarınca kapanıyor.Fabrika ayarlarına dönmek istedim ama telefon ğil seviyesi sıfır olduğu için onay vermiyor.reboot ekranından prize takılı iken denemedim garanti kapsam dışı kalır yada işlem yarıda kalıp hiç açılmaz diye ne yapmam gerekir sorun ne olabilir

  1. Sezer merhaba. Şarja takılıyken menüden fabrika ayarlarına dön, sorun olmaz ve telefon garanti dışı kalmaz.

 5. Merhaba telefonum Samsung Galaxy J5 2016. telefon aniden kapandı. O an açıldı fakat aradan bir kaç saat geçti tekrar kapandı sürekli kendini yeniliyor samsung ekranında. Format işlemini uyguladım ama atılmadı. tekrar aynı şeyler oluyor ve ayrıca reset ekranını kendi kendine açıyor. Ne yapmam gerekiyor lütfen yardımcı olur musunuz ?

   1. Yes seçeneğini onaylayacaksınız. Yine sürekli yeniden başlatma yaparsa bir batarya ve sonrasında da yazılım yüklemesi deneyin.

 6. Meraba J7 prime telefonum sarjdayken yeniden baslattim telefonu sarja takarken sarj isareti gelip gidiyor sol üsttede (custom binariyblockey by FAP lock) yaziyo. Telefonu acmak istediğimde de Telefonun markasi ekrana geliyo sonra yine kapaniyo resetledim ama downloadding diye bir mavi ekran kqrşımq çıkıyor ne yapabilirim.

  1. Fırat merhaba. Telefonundaki durum FRP Lock hatası. Ayağa kalkması mümkün ama bir teknik servise uğraman en doğrusu olur. Ortalama 50 lira gibi bir maliyetle sorun çözülecektir. Önce yazılım yüklemesi sonra da cihazın imei numaraları silinmişse imei yüklemesi yapılmalıdır.

 7. Teledonum j7 prime format attim ancak yanlis yaptim sanirim downloading diye bir mavi elran geldi ne yapmam gerekiyor

  1. Evet, ses açma yerine ses kısma tuşuna basmışsınız. Şimdi önce ses kısma ve güç tuşlarına basılı tutup telefonun yeniden başlamasını sağlayın. Sonrasında ise telefonu kapatıp 10 dakika bekledikten sonra uygulamayı daha dikkatli bir şekilde yapın.

 8. Elimde Samsung telefon var markasını bilmitom şifre var unutulmuş benim telefonu açıp içine bakmam lazım çok önemli hızlı olursanız sevinirim . Ve eğer format attım diyelim benden gine pin ister mi?

  1. Muhsin merhaba. Telefonun şifre unutulmuşsa içerisine bakma şansın olmaz. Cihaz formatlanacak ve içerisindeki bilgiler silinecek. Makalede anlatılan donanımdan format yöntemi kullanılmalı ve işlem öncesi telefonun Google hesabı isteyebileceği unutulmamalı.

 9. Merhabalar. Samsung a3 (2016) şifresini unutup hard format attırdım. Mavi ekran açılınca direk seçenekleri es geçip kapatma tuşuna bastım. şarj %80 üzeriydi ve 5-10dk böyle devam ediyor. Acaba bir çözümünüz var mı?

  1. Mustafa Bey merhaba. Biz cevap verene kadar son durum ne oldu? Bilgi verirseniz yardımcı oluruz.

 10. MERABA SAMSUNG J5 KULLANIYORUM SES KISMA TUŞU VE POWER TUŞU BOZUK TELEFONUMU NASIL AÇABİLİRİM

 11. samsung s5 ekran asagidan yukariya dogru surekli kayiyor ne gibi bir sikintisi var acaba yardimci olursaniz sevinirim iyi gunler

 12. merhaba telefonum kayıp ve cevrımdısı telefonumu acıl sıfırlamam gerek nasıl yapmalıyım

  1. Elif Hanım merhaba. Google’da ‘Android telefonumu bul’ şeklinde aratma yaparsanız ilgili sonuçlara ulaşırsınız.

 13. Slm,
  Telefonum samsung note 4.Parmak izi aktif durumda kullanıyordum.Sonra parmak izini iptal edip PIN ile koruma altına almak istedim.Ekran Kildi menüsünden PIN i seçip 2 defa PIN girişini onayladım.Ancak daha sonra ekran kilidi sadece kaydırmayla açılır hale geldi.Fakat işin ilginç tarafı Ekran Kilidi menüsünde PIN ile koruma seçeneği aktif buraya girip PIN kodunu girmeye çalıştığımda daha önce onayladığım PIN i kabul etmiyor.Anlayamadığım garip bir durum.Bir çözümünüz olabilirmi?

  1. Hakan Bey merhaba. Bu gariplik işletim sisteminin bozulmasından kaynaklanır. Zannedersek uzun süredir bir fabrika ayar sıfırlaması yapmıyorsunuz. Tüm işletim sistemlerinin huyudur; bir süre sonra çeşitli saçmalamalar gözlemlenir. Bu durum Android işletim sisteminde daha çok görülür. Önemli verilerinizi yedekleyip, telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürürseniz, söz konusu sorun aşılacaktır.

 14. Yurt disindan almis oldugum not 4 telfon iki gundur tuhaf hareketler yapiyordu ve kapanip acilmaya basladi soradan fabrika ayarlarina dondu kendiliyinden ama hadizasi ful olarak galiba dosyalari resimleri silmeden uzerine kirulum yapti biraz kullandim ayni gun icinde tekrar fabrika atarlarina dondu bu sefer hadizada baya yer vardi derken her seyi kurdum ayarladim kendime hore yine sifirlandi bu sefer yine hadizasi bir oncekine gore daha dolu olarak galiba yine eski sistenin uzerine kurulum yaoti ne oldu anlmamdim gitti aorun nedir acaba ne yaomaliyim yardimci olabikecek biri varmi ne yapmaliyim tek basima cozebikeceyim sorunmu bu

   1. Kayitli ya o tur konulari bilyorum 2 yildir kullaniyorim zaten burada ama baska sikinti var telde anakart arizasi saniorum arkadaslarada sordum telefoncuda calisan oyle demek istediler sikinti buyukmus galiba 400 500 tl lik bir masrafi olur diorlar samsung yetkili servise goturcam haftaya ozamn belli olucak ne oldugu ama suan o telefondan yaziyorim satlerce kullsn bisey yok bazen oluyor ne oluyrsa yanu onmli bir sorun olsa bu devamli yapmasi gerekior bu 4.5 sat bursey yok bir bakmisin kapanip gidiyor

 15. telefonum s3 birden kapandi simdi kendi kendine acilip kapaniyo acilinca galaxy yazisi geliyor birdaha kendiliginden kapaniyo surekli ayni şey

 16. merhabalar tayfun hocam. ben telefonuma format attım(samsung galaxy j2) kurulum asamasında benden google bılgılerımı ıstıyor.hicbirini hatırlamıyorum.bu nedenle kurulumda ilerleyemıyorum.yurtdısında oldugum icin bir teknik servisede gidemiyorum. ne yapmam gerekir.

 17. Virus programida indirdim ama virusler silinmedi sistem uygulamasi olarak gorunuyor bu virusleri nasil silebilirim yardim edin lutfen..telefonumda kasilma donma oluyor birbirine giriyor telefonu kapatip actiktan sonra yine tekraliyor cihaz ikaz veriyor virus bulasti diye..cihazi daha yeni aldim..lutfen yardimci olun tesrkkurler…

  1. Ümit merhaba. Öncelikle gece 3 gibi soru sorup, hızlıca cevap beklemen ve alamadığından yorumu defalarca tekrarlamana gerek olmadığını belirtelim. Sonrasında ise yazılım yüklemesi yapman gerektiğini söyleyerek, sorununu çözmen için yardımcı olalım.

   Yazılım yükleme işlemi şu şekilde yapılıyor. http://www.ceplik.com/samsung-i9190-galaxy-s4-mini-yazilim-yukleme-android-4-4-2/

   Sadece kullanacağın yazılım dosyası değişecek ki onu da telefonun ürün kodu(N910, N910C gibi) yardımıyla şuradan edinebilirsin. https://www.sammobile.com/firmwares/

 18. merhaba arkadaşlar.
  haftasonu samsung s4 marka telefonum kayboldu. en son whatsaptan 11.02de mesaj atmıstım ve son gorulmem 11.02 ve telefonum kapalı bende telefonun imei numarası olmadıgı ıcın telefona ulamadım ve internetten araştırırken gmailden android uygulamasıyla telefona ulaşma şansımız varmış fakat gmail hesaplaıma baktıgımda telefon gmail hesabından kaldırılmış. acaba telefona formatmı attılar yada gmaili degiştirip içindeki bilgilerlemi devam ettiler kafam karışık çunkü içinde 4600 civarı resmim vardı resimleri görmüşlermidir sizce

  1. Kerem merhaba. Evet, Gmail hesabınızla bağlantı kuramıyorsanız, yüksek ihtimalle telefona format atmışlardır. Bu durumda da geçmiş olsun demekten başka yapabileceğimiz bir şey yok maalesef.

   1. sagol kardeşim bilgilendirdigin için. format atsınlar yeterki ailevi resimlerimi görmesinler yeterki

 19. Merhaba.. Benim samsung note3 telefonum kırıldı ekranı açılmıyor. Format attırmak istiyorum ama atılmadgnı söylrdiler içindeki dosyları silip telefonu sıfırlamak istiyorm böyle bi yöntem var mı acaba açılamayan telefon sıfırlanablr mi ?

  1. Elif merhaba. Eğer telefonu açmaya çalıştığınızda bildirim ışıklarını görebiliyorsanız ya da bilgisayara bağladığınızda aygıt yöneticisinde hareketlenme oluyorsa telefon çalışıyor demektir. Eğer şu videoda anlattığımız 2. yöntemi harfiyen uygulamayı başarabilirseniz, telefon sıfırlanacaktır. https://youtu.be/qB74hq-hays

 20. samnsung c3322 marka cep telefonum var. Kendi kendine şarj oluyordu fabrika ayarlarına döndurdugum halde yine aynı sorun devam ediyor. Bu arızasından önce de ikinci hat kapandı imei numarasının kapandıgını düşünüyorum. Bu durumda pc,den yapabilecegim düzeltme veya yazılım yukleme programı veya daha baska neler yapabilirim. Yardımlarınız için şimdiden teşekur ederim.

 21. telefonum samsung s4 telefon aniden kapandı samdung yazısı çıkıyor ama açılmıapamıyorumyoraptım ama şimdi y dediklerinizi yaptığımda oamoda da girmior aynı şey xperia telefonuma olmuştu bu site ile y

  1. Home tuşu bozukken sadece tek servisler, box yardımıyla format atabilir. Lütfen bir teknik servise danışın.

 22. hepsi denendi fakat telefonu sıfırlayamıyorum fabrika ayarlarına döndür dediğimde telefon açılıp kapanıyor hiçbişey değişmiyor. recovery mode denendiğinde oda açılmıyor recovery mode yazısı beliriyor sol üstte fakat ekrana geçiş yapmıyor teknik servislede uğraşmak istemiyor sorunu nedir bunun

 23. Size güveniyorum ekran kilidi olunca galeriye veya indirdiğiniz programlara falan giremezler degilmiiiii kilidi açma gibi bir durumlarida olmazzzzz degilmiiiii

  1. Sercan kozmik odadan devlet sırrı yok dimi telefonunda? Yani küresel felakete yol açacak bir bilgi, döküman vs. Ekranda kilit varsa, telefon menüsüne erişemezler ve kişisel hiçbir bilgiye göz atamazlar. Kesin bilgi, yayalım!

 24. Meraba, benim telefonum koltuktan yere düştü ve ekran açılmıyor. Ama telefon açık sadece ekran gitmiş. garantiye vermek istiyorum ama içindeki bilgilerin gitmesini istemiyorum ne yapmalıyım garantiye verirsem format falan atilirmi programlarim silinirmi

  1. Sercan merhaba. Donanımsal arızalarda telefonun içindeki verilere zarar gelmez. Söz konusu durumu özellikle belirtirsen, zaten yazılımsal herhangi bir işlem yapılmayacaktır.

   1. Tamamiyle bilmediğim için soruyorum garantiye telefonunu verdiğimde içindeki bilgilere izinsiz bakma gibi bir durum olabilir mi

    1. Ekranda kilit yoksa bakabilirler tabiiki. Bu kişiyle ilgili bir durum. Normalde öyle bir yetki yok zaten.

 25. Merhaba Samsung galaxy trend plus7580 telefonuma hard reset atacağım açılırken samsung yazısının kalması ve açılmaması gibi bir sorunla karşılaşırmıyım? Cevap bekliyorum.Teşekkürler.

  1. Ali merhaba. Eski modellerde bu risk her zaman vardır, hatta çalışırken bile vardır. Telefonun şarjına dikkat edildiğinde genelde sorun olmuyor. Biz söz konusu modeli her zaman gönül rahatlığıyla formatlıyoruz.

   1. Yani böyle bir sorunla karşılaşmam değilmi? Şarjımı %80 falan doldursam karşılaşmam dimi çünkü bir kaç kişi açılmıyor demiş bir sorum daha olacak bu formatı atınca benim şarjım %87 ve %90 da takılıyor dolmuyor bu sorunu ortadan kaldırırmı

    1. Muhtemelen kaldırmaz, söz konusu durum donanımsal gibi duruyor ama denemekte fayda var tabi.

 26. sa j 5 reset ledim ama play store hesabı istiyor ama hatırlamıyorum nasıl kırabılırım yardımcı olursanız sevinirim tşklr

 27. Merabalar samsung vave5253 tlf modeli sıfırlama yaptım ama telefonda açılış yazısı var ne aciliyo ne kapaniyo

 28. Selamlar s3mini ekran rengi değişti yazılar okunmuyor negatif renkler dicem ama öyle nir seçenek yok telde ne yapmalıyım widgetlerdede yok

  1. Tayfun merhaba. Telefonun ekranı bir sıkışma ya da darbeye maruz kalmışsa bozulmuş olabilir. Tabi renkleri ters çevirme özelliğini de aktifleştirmiş olabilirsiniz. Ayarlar > Erişilebilirlik> Rengi ters çevirme yörüngesini izleyip, kontrol edebilirsin.

 29. Merhaba telefonun sim kilidini kirmak icin bir kac defa kod girdim fazla denemeden dolayi ” Phone freeze sime erisilemiyor ” yaziyor bunun icin ne yapabilirim kendi yapabilecegim birsey var mi? Sim karti cikarinca normal menu geliyor ama sim karti taktigimda yukardaki yazi cikiyor hic birsey acilmiyor. Format da attim ama faydasi dokunmadi.

 30. Bende fabrika ayarlarinda herseyi sildim bi daha acilmadi. Dowlandingg.. yaziyo acilmiyo

  1. Ezgi merhaba. Zannedersek telefonu formatlayamamışsın, Download moda almışsın. Telefonu kapat ve işlemi tekrarla. Ancak ses kısma değil, ses açma tuşunu kullan.

 31. Merhaba ben Samsung S5 e format atarken wipe data/factory reset sectim sonrasinda yes-delete all user data yerine sadece “yes” cikti onayladim fakat daha sonra ilk menudeki yazilar tekrar cikinca yanlislikla ” power off ” a tikladim suan telefon ekraninda samsung yazisi var uzun sure bekledim ne aciliyor ne de kapaniyor. Ne yapabilirim?

  1. Mehmet merhaba. Telefonu yeniden Recovery Moda alabiliyorsan, formatlama uygulamasını tekrarla. Eğer format atabilirsen düzelir. Fakat Recovery moda ulaşamıyorsan yazılım yüklemen gerekebilir.

   Yardımcı olacak makaleler şöyle; http://www.ceplik.com/samsung-g900-galaxy-s5-format-atma/

   Yazılım; http://www.ceplik.com/samsung-g900fq-galaxy-s5-android-6-0-1-yazilim-yukleme/

   İşlem yaparken telefonun ürüne koduna(G900F, G900FQ gibi) dikkat etmelisin.

 32. Merhaba e5 kullanıyorum. Telefonumun kamerası kapandı ayarlardan fabrika ayarlarına döndüm fakathala acilmadi 1 yıldan beri kapalı ne yapmaliyim

  1. formatla düzelmemişse büyük olasılıkla donanımsal bir sorun vardır, garantisi varsa yetkili servisine yoksa herhangi bir servise götürüp arıza tespiti yaptırabilirsiniz.

 33. merhaba telefonum samsung e5 telefonuma internet üzerinden root yükledim ve bir süre sonra kapandı samsung yazısı gözüküyor ancak yeniden kapanıyor ve bu tekrarlıyor telefonum hala açılmadı tuşlar üzerinden sıfırlamaya çalıştım ancak downloading, do not turn off target diye bir yazı çıkıyor ve telefonda başka bir gelişme olmuyor içinde birçok dosyam var onları alamadığım için de üzülüyorum telefonumu nasıl açabilirim veya nasıl sıfırlayabilirim lütfen yardımcı olun.

 34. Mrb samsung sgh f250 telefon var hat taktigimda tel cevrimdisi oluyor aradiginiz kisiye ulasilmiyor diyor ekranda sol ust kosede tel isareti ustunde kirmizi isaret var ben bu sorunu nasil cozebilirim

 35. kardeş s8000 var bende ya bada kullanıyor yada android ilk sürümleri telefon kilidi olduğundan hiç açamıyom nasıl format atarız

  1. Tuşlara ulaşamıyorsanız format atamazsınız. Yazılım yüklemeyi deneyebilirsiniz ancak şifreyi kırar mı net bir şey söylemek zor. Yazılım yüklemesini googleda aratabilirsiniz. Ya da bir teknik servise götürürseniz box aracılığıyla kolayca açarlar.

 36. ben telefonu sıfırlıcaktım hani o aşamada yes delete all user dıye bişeye basılcaktı ben yanlışıkla no ya bastım şimdi ise başka bi sayfa cıktı ne yapmalıyım. ayrıca bıdaha sıfırlamak ıçın kapatıgımda android işareti çıkmıyor. uyarı veriyo

   1. İşlemi tekrarlarken yanlış tuşa basmışsınız; ses kısma değil, ses açma olacak.

 37. merhba telefonum j5 garantısı hala war telefonum yawaasladıgı ıcın formt Attm.sonra actgımda telefonumu google hesbımn kullnıcı adı ve sıfresını dogru gırmeme ragmen bu cihaz sıfırlandı devam etmek ıcın oncede bu cıhazda senkonıze edılen bır google hesbı ıle bır otrum acın yazısı cıkıyor yardımcı olurmusunz ? napabılırımmm ?

  1. Evet, o telefonda daha önce kullandığınız Gmail(Google) hesabının bilgilerini girmelisiniz. Aksi halde kurulum aşaması devam etmeyecek. Hatta bazen bu bilgiler doğru girilse bile ilgili aşamada takılı kalma ihtimali var. Böyle bir aksilikte bir teknik servise danışmanız gerekir.

 38. Merhaba benim Tlf note5 yurt dışı tlf ekran kilidini unuttum kapatıp 3 tuşa aynı anda bastım ancak sizde görünen menü çıkmadı robot sistem now vardı sanırım başta onu seçtim ancak hala ekran kilidi istiyordu sonra 2.seçeneği seçtim ardından downloading do not not turn off target yazısı çıktı ne i indiriyor bilmiyorum ekran mavi 1 saattir öylece kaldı ne yapmaliyim
  Teşekkürler

 39. Merhaba… galaxy s5 kullanıcısıyım. Telefonuma format attım fakat attığımdan beri telefonumda fazlaca değişiklik oldu. Bildirimler bildirim panelinde gözükmüyor yada hiç gitmiyor, telefon kısmından tuşlarla numara girip kaydet dediğimde isim kaydediyor numara gözükmüyor. Ne yapmalıyım? Telefonu servise göndermem yada bir telefoncuya göstermem yeterli olur mu?

  1. Merhaba. Yeterli olur tabi ama Android 6 güncellemesi yaptıysanız, yaşadığınız problemler onda kaynaklanıyor olabilir ve yeni bir güncelleme gelmeden düzelmeyebilir. Siz yinede donanımdan format seçeneğini tekrarlamayı deneyin.

   1. Sorunum çözülmüyor malesef.soluğu serviste almakta fayda var…zaman ayırdığınız için teşekkür ederim…

 40. merhaba beni telefonum samsung j5 kvk garantili bi telefon işte ben o telefonu fabrika ayarlarına geri döndürmek istedim tabi ondan sonra kapandı bende 3 4 dk bekledim açılmadı sonra bataryayı çıkarıp geri açmaya çalıştım samsung yazı ve üzerinde sarı ie yazılı bi hata ismi yazıyordu sanırım ondan sonra hiç açılmadı servide yolladım kvk garantisine 2 hafta oldu telefondan ses yok 1 ay sürebilir dediler acaba telefona napıyorlar önemli bi problem olmadığı söylenmişti halbu ki yardımcı olur musunuz birde telefonun kaçak olup olmadığını nasıl anlarız şüphelerim var doğrusu.

  1. Merhaba, kvk telefonu kabul etmişse kaçak değildir zaten, kvk 20 iş günü içinde cihazı size geri teslim etmeli, edemiyorsa değişimini yapmalı.

 41. Merhaba telefonum yurt disi ve deseni fazla girdik telefona giremiyoruz nerden alindigi belli degil samsung biz sifirlayamayiz dedi yazılım yok dedi ne yapmam gerekiyor

 42. Merhaba benim telefonum galaxy S3 mini interneti açınca yavaşlıyor ve şarjı bir gün bile dayanmıyor

 43. 1Ay önce samsung A3 telefon aldım Kullanmaya başladığımdan beri telefonum yavaş calisiyo internete ağır giriyo 1Aylık telefonu fabrika ayarlarima dondurmelimiyim yoksa servisemi yollamaliyim

 44. merhaba. galaksy mega kullanıyorm. bir anda kendiliğinden ekran gitt ve telefon açılmıyor şaarja takınca herhangi bir tepki vermiyor. tuşlarla formatlamayı denedim ona da herhangi bir tepki vermedi. nasıl formatlayabilirim telefonu.

  1. merhaba, çalışmayan cihazı formatlayamazsınız. bataryayı çıkarıp 5 dakika bekledikten sonra geri takıp açmayı deneyin, ekrana herhangi bir şey gelmiyorsa farklı bir batarya deneyip sorunun bataryadan mı yoksa cihazdan mı kaynaklandığını trespit etmeniz lazım. sorun cihazdaysa bir teknik servise danışmanız gerekecek.

 45. samsung note2 telefonumun ekranı kırıldı,ekran kilidi olduğu içn bilgisayar tablet vb şeylere de bağlantı kuramıyorum. içindeki bilgileri kurtarma ya da telefonu resetleme gibi bir şansım var mı?

  1. Kilit açılmadan dolayısıyla da ekran değişmeden söz konusu işlemleri yapamazsınız. Tabi verilerinizden vazgeçip, telefonu formatlama şansınız var. Yukarıdaki videda anlattığımız ikinci yöntemi aynen uygulamanız gerekecek. Ekranı göremeyeceksiniz ama adım adım ilerleyerek sıfırlama yapabilirsiniz.

 46. slmlar ben htc desire 300 telefonuma tuşlu format atarken ekrana gelen seçeneklerden reset yerine recover seçenegini secıp guç tusuna bastım telefonumda dokunmatıgınde sorunlar var suan bundan mı kaynaklıdır veya bu secenek ne ıcın telefona bı zararı olurmu bunun

  1. İlgili seçenek telefona herhangi bir zarar vermez, dokunmatiği de etkilemez. Emin olmak için telefonu menüden fabrika ayarlarına döndürün.

 47. tayfun bey s4 telefonum var acılıp kapanıyor yazılımını guncelledım sımdıde yıne aynı vede format kısmına gıremıyorum vede yazılım guncellemesıne gırıyor fakat volume up basınca tekrar resetlıyor telı

  1. Tabi, kalkar. Sitemizdeki arama kutucuğunu kullanarak, telefonunuzun marka ve modeline özgü makaleyi bulabilirsiniz.

 48. Telefona format attım telefon dondu.bende bataryayi çıkarıp yeniden taktim telefon açılıp kapanıyor sadece ilk açıldığında markasını gösterip tekrar yanıp sonuyor. Ne yapmam gerekiyor yardim edin

 49. Merhaba ben Format atarken telefon düştü batarya çıktı ve Format yarıda kaldı neyapabilirim yeniden Format da yapamıyorum

 50. Samsung çörek telefonum Reset attım ancak benden hesabımı ve ben bunu bilmiorum ne yapmalıyım

  1. Çörek derken? :) Eğer Google hesap doğrulama aşamasında takılı kaldıysanız ve Gmail(Google) hesap bilgilerini bilmiyorsanız önce yazılım yüklemesi yapmayı deneyeceksiniz. İşe yaramazsa da bir teknik servise başvuracaksınız.

 51. ben bilgisayara bagladım.sag tıklayıp biçimlendir dedim.cunku ekranı göremiom kırıldı.zarar vermismidir sizce cihaza

 52. Benim telefonum galaxy e7. Telefonun pin kodunu girmeden format atılma ihtimali varmı

   1. Peki SIM kartını çıkartıp format atıldığında telefonun kendi şifresi otomatik olarak kalkar mı

    1. format atıldığında telefonun şifreleri kalkar evet. sim kartı çıkarıp çıkarmamanız bunu etkilemez. sim kart şifreleri etkilenemz formattan.

 53. Merhaba telefonum Samsung galaxy s6 dubai telefonum güncellenmiyor bilgisayar danda olmuyor telefonumu güncellemekaybettim için ne yapmalıyım tşkrlr.

  1. Tahir merhaba. Öncelikle yurtdışı cihazlarının satılmış olduğu ülke dışında ya güncellenemediğini ya da çok geç güncelleme aldığını bilmek gerekir. Diğer bir husus da söz konusu güncelleme Android 6.0 ise bu güncelleme henüz ülkemizde de dağıtılmaya başlanmadı.

 54. öncelikle merhaba benim tabletim rootlu garantisi gitti bu yüzden garantiyi geri getirmek istiyorum format atarsam garanti geri gelirmi ???

  1. Hayır, Root bir kez yapıldığında cihaz garanti dışı kalır ve Root işlemini geri dahi alsanız sayaç çalışmaya başladığından belli olur.

 55. merhaba,
  samsung s4 kullanıyorum, telefonum son 2 gündür kendi kendine açılıp kapanıyordu ancak 1 saattir tekrar kapandı ve şu an hiç açılmıyor. Anlattığınız şeyleri uygulayıp hard reset atmaya çalışıyorum onu da yapmıyor. kendi kendine ekranda telefonu ilk açarken çıkan samsung galaxy s4 yazısı çıkıp çıkıp kayboluyor. Yardım eder misiniz lütfen?

  1. Merhaba. Yazılım yüklemesi yapmalısınız. İşletim sistemi versiyonunu biliyorsanız aynı sürüme sahip olan bir yazılım yükleyin.

 56. Merhaba. Galaxy ace gt-5830i telefonu formatladığım halde google play uygulaması beklenmedik biçimde durduruldu yazıyor ne yapmam lazım? Şimdiden teşekkürler..

  1. Ayşe hanım merhaba. O modelde artık ilgili sorun çokca yaşanmaya başladı. Telefonu formatlamak bir çözümdür ancak sonrasında yeni uygulama yükleme ihtimaliniz çok düşük. Tek bir uygulamayla yetinmek zorunda kalabilirsiniz. Eğer uygulama kullanmıyorsanız telefona şu makaleden yardım alarak yazılım yükleyin. http://www.ceplik.com/gIzTv

   Sorunla ilgili detaylı bilgi için ise; http://www.ceplik.com/cdKkQ

 57. Slm ekran kırılması sebebiyle servise giden note 3 umun geldiğinde wifi si çalışmiyordu.tekrar gönderdim geldi fakat açtıktan hemen sonra dondu kapandı şarjı % 93 idi.sarja takıldığında ekranda tık yok. Hard resete de tepki yok telefon açılmıyor. Ne olmuş olabilir.nasil bir servis bu anlamadım 6 aydır orda tel ölü resmen.

  1. Merhaba, ekran kırılırken anakart da zarar görmüş olabilir. yetkili servise vermişseniz durumu anlatıp tekrar telefonu teslim edip cihaızn onarılmasını isteyin, yetkisiz bir servise vermişseniz de cihazın düzelmediğini belirtip eğer sürekli böyle sorun yaşayacaksam cihazın iade edilmesini isteyebilirsiniz.

   1. Yetkili servisti 2.gonderimde komple içte degisti dediler sadece batarya değişmedi dediler.garantisi bitti iadesi söz konusu olabilirmi? Çünkü ilk hata benden kaynaklandı ekranini ben kirdim cebindeyken sonucta

    1. Hayır, garanti bittiyse yapılacak bir şey yok. Ama en son işleminiz yapılalı 6 ay geçmemişse, sadece o parça(yani anakart) garanti dahilindedir.

 58. rehberimdeki kişiler sim kartının içinde sim kartını çıkarmadan format atsam kişiler silinir mi

 59. Benim telefonum kacak note 4 sadece googl play store calsmamaya basladi hesaplari kabul etmiyo hersryi denedm sifrssada dduzelmiyo ne yapmaliyim acik yardm

 60. Merhabalar.Son zamanlarda telefonumda şarj problemi yaşıyordum. Gözlemlediğim kadarıyla bunlar bataryadan,soketten ve sürekli farklı şarj aleti kullanmamdan kaynaklanıyordu. Dün gece yavaş şarj ettiğini bildiğim şarj aletine taktım telefonumu sabah kalktığımda şarj olmamıştı(yakın bi zamanda aynı şarj aletiyle bir kez daha yaşamıştım bu problemi). sonra telefon kapandı.birkaç saat sonra 20 dk kadar başka bir şarj aletinde şarja taktım telefonu ve açtığımda “Cihaz belleği hasarlı. Veri bölümü bozuldu. Cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlayın. Bu tüm verilerinizi silecektir” yazdı ve altında sadece “cihazı sıfırla” seçeneği var. Bu neden kaynaklanıyor olabilir? seçeneğe tıklamalı mıyım ?tıklarsam düzelir mi bilemiyorum. Telefon açılsa bile bu seçeneğe tıkladıktan sonra kaybolan resim vs geri getirme imkanımız olur mu ? şimdiden teşekkürler

  1. Hayır, silinenleri geri getiremezsiniz! Uzun süre formatlanmadan yani temizlenmeden kullanılan Android cihazlarda bu gibi sorunlar meydana gelebiliyor. Sizin aldığınız hatayı alan bir çok kullanıcı var ve sorun genellikle uyarı onaylanmadan giderilemiyor. O hatayı almadan önce telefona müdahale etseniz, verileri kurtarabilirdiniz. Ancak bu saatten sonra iş biraz şansa kalmış durumda.

   İlgili uyarıyı gördüğünüzde telefonu bilgisayara bağlayın. Eğer bilgisayar tarafından görülürse, içindeki verilerin bir kısmını manuel olarak bilgisayara geçirirsiniz. Diğer bir seçenek de uyarıyı yok saymak. Eğer uyarıyı atlayıp, ana ekrana ulaşabilirseniz, hiçbir işlem yapmadan yine telefonu bilgisayara bağlayın ve verileri bilgisayara aktarın. Tüm bunlar işe yaramazsa, eğer kullanıyorsanız sadece hafıza kartındaki veriler kurtarılır. Çünkü telefonu kurtarmak için sıfırlama yapmanız şart.

   Verileri kurtarabilirseniz, sitemizde modelinize uygun makaleyi bularak, telefonu donanımdan formatlayın. Sonrasında temiz bir kurulumla telefon eski haline gelecektir.

 61. Benim kullandığım telefon samsung galaxxy s 3 neo google dan oyun indirirken cihazına virüs girdi ve hiçbir antivirüs programıyla kaldırılamıyor hard format da attım ama silinmiyor ne yapmam gerekir .
  Garantili teknik servise göndersem olur mu .

 62. merhaba genel olarak aldığım günden bu yana çeşitli sıkıntılar yaşadığım samsung S3 sahibiyim.iki ay önce bataryası değişmişti. şimdiki sorunum şarjdan aldıktan sonra ekranda ‘cihaz belleği hasarlı fabrika ayarlarına sıfırlayın diyor’ telefon hafızamı kurtarma şansım nedir?yardımcı olursanız sevinirim tesekkurler.

  1. Peki telefonu normal bir şekilde açamıyor musunuz, yoksa bu uyarı menüye erişimize engel mi oluyor? Ayrıca telefonu bilgisayara bağlayınca görmüyor mu?

 63. Merhaba Bnim telefonum samsung mini 2 s6500 google play girdim mi atiyo ve oyun lardada öyle napmaliyim ??

  1. Telefonu yeni sıfırladıysanız, Google Play Store kendini Play Store’a güncelleyene kadar yanıt vermez. İnternet bağlantınız varsa bir kaç sabredin.

 64. iyi Akşamlar,

  Benim Samsung Galaxy young S 6310 var. Ve Avast ile korunuyor sanırım virüs var Ceptelefonda.Avast 1 Virüs scanner oldunu gösteriyor ama nezaman virüs silme kalksam telefon donuyor yada kapanıb tekrar acılıyor ve saat ile Tarih yanliş gösteriyor.Ben Format atım.Tekrar donuyor hiç Menü felan giremiyorum ve Süper Mario durduruldu yazisi cikiyor.Napmam gerek

   1. yazılımı nasıl yükleye bilirim.USB ile ceptelefon bağlıyorum Bilgisayar benim ceptelefob görmüyor.

 65. merhaba benim telwfonum samsung s3. yurt disindan gelmisti imei ile actirdik. simdi format atsam imei numarasi gidermi

 66. Mrb telefonum samsung galaxy grand prime
  5gun once telefonum yavasladigi icin tfnumun icindeki ayarlardan fabrika ayarlarina geri döndm. Pazar gunu saatlern yanls geri alinmasiyla tfnumda tuhafliklar olustu. Onemsemedim . Bugun , şarjimin hc bsy yapmadgm halde muthis hizli eksildgni farkettim . Daha snra birine msj attgmda gitmedgni gordum. Msji yaziyorum göndere bastgm an msjim yok oluyo karsi taraftan da bna msjlar gelio fakat gorunmuo. Ust bildirmde msj geldgni gordum fakat msj icine baktgmda msj yoktu. Yeniden fabrika ayarlarna doneyim ddm ,tumunu sil yerine kadar geliorm . Tumunu sile basiyorm fakat ise yaramiyo. Hard format mi atmam gerek IMEI numarami silerm die korkuorum

  1. Hard format imei numaranıza zarar vermez. Uygulayın ve saati manuel düzeltin.

 67. samsung s6 telefonum şarja taktım 10 dk sonra baktım ışık yok tel açmaya çalıştım kapanmış ve açamıyorum napmam lazım

 68. merhaba,benim telefonumun modeli galaxy pocket neo 5310, sim kartı sorunları yüzünden twelefonumu tamire gönderdiğimde yanlışlıkla Talk Back açılmış. telefonumda şifre olduğu için ana ekrana giriş yapamıyorum ve bu yüzden fabrika ayarlarına döndürmem gerek,ancak 3. sistemi yani kapayıp fabrika ayarlarına döndürme işlemini yaptığımda telefonum fabrika ayarlarına dönmedi,aksine ekran dondu ve açılmadı. yardımcı olur musunuz?

  1. Açılmayan telefona format atamazsınız. Belki yazılım yüklemesi yapılabilir. Modeli nedir?

   1. Merhaba Öncelikle Şunu Söylemek İstiyorum Telefonum Sürekli Kapanıp Duruyor Uygulamalara Giremiyorum Ve Uygulamayı Kaldıramıyorum Telefonumu Sıfırlıyorum Hiç Bir şEY oLMUYOR Sanki Telefon Kapanıp Açılmış Gibi Oluyor Yardımcı Olurmusunuz

  1. Format işlemi Sim karttan bağımsızdır ve sadece telefonla ilgilidir. Emin olmak adına işlemi tekrarlayın. Sim kart manyetiğinden bir sorun olabilir. Elinizle, üzerini temizler gibi üstünden geçin.

 69. kolay gelsin. samsung duos s7562 . mesajlarım gec gıdıyor ve bana gelen mesajlar sonradan tekrar tekrar gelıyor. nedendir ? KOLAY GELSIN.

  1. Bu sıkıntı hattan da telefon yazılımından da kaynaklanabilir. Emin olmak için öncelikle telefona format atabilirsiniz.

 70. Telefonum samsung grand neo plus ekran kilidini unuttuğum için açamıyorum. Ses açma tuşu power tuşu ve menü tuşuna basılı tuttuğum zaman da bisey olmuyor yardımcı olur musunuz.

 71. videoda ki görüntülerin hepsini denedım ama wipe cache partition uglumasına tıklafıgım gibi en son ki çıkan goruntu bızde olmuyor yanı reboot system now işlemi bende olmuyor neden ?

  1. format işlemini yaptıktan sonra bataryayı çıkarıp telefonu normal olarak açabilirsiniz.

 72. Selam arkadaşlar benim telefonum samsung wave 3 gt-s8600 sıfırlamaya gelince şifre istiyor fakat öyle *# koyma falan yok birtek sayı var bide kapalıyken formatlama

 73. sagol arkadas oldu bir telefonum vardi dugmeli samsung parolu unutmusdum sizin sayenizde buldum

 74. benim cihazımda görüntü gelmiyor cihaz açılıyor ama ekran görüntüsü yok , ben nasıl sıfırlayabilirim. s4i9505

    1. Görüntüyü görmenize gerek yok işlemleri sırasıyla arada biraz süre bırakarak yaparsanız büyük olasılıkla telefon formatlnacaktır. Bilgisayardan sıfırlama seçeneği yok.

 75. ya telefonunuma kendi koyduğum güvenlik kodunu yalnış girdim şimdi e posta istyor ama e postamı unuttum ne yapıcam

 76. telefonum samsung galaxy win telefonuma clok booster’ı yükledim birden bire kilit ekranımın dokunmatiği bozuldu reset atmayı denedim ama olmadı ne yapabilirim? lütfen yardım edin!!

   1. Bende Discovery Air var format için factory mode girmiyor bana pcden format anlatsana facedende olabilir ==B’urak D’ölek adım facede

 77. merhaba telefonum samsung galaxy x cover 2 . telefonum rootluydu birgün aniden kendiliğinden kapandı ve açılmaya çalışrken tekrardan kapandı yine açışlırken tekrar kapandı ve bu böyle devam ediyor. format attm düzelmedi . download mod da yeni yazılım attm şuan samsung yazısndan sonra ekram kararıp kalıyor ne yapabilrm ? teşekkürler

 78. telefonum galax gti18150 wonder orta tuşu çalışmıyor resetlemek istiyorum ama olmuyor ne yapmalıyım bilgisayar üzerinden bir çözüm var mı varsa nasıl yapabilirim

  1. orta tuş çalışmadan maalesef format atamazsınız. biz yapamadık yani. recovery moda girilse bile orta tuş çalışmadığı zaman işlemi gerçekleştiremiyorsunuz.

 79. Merhaba Samsung Galaxy Ace 2 kullanıcısıyım.Telefonu formatladım ancak formatladıktan sonra sim kartı okumuyor. Formatlamadan önce ve formatladıktan sonra da telefonu USB ile bilgisayara bağladığımda telefonu okumuyor başka bilgisayarlarda denedim yine aynı sorun. Ne yapmam gerek yardımcı olabilir misiniz. Teşekkürler.

   1. Değildi öneriniz için teşekkür ederim fakat bilgisayar telefonu görmüyor usb ile bağlamaya çalıştığımda bunun için ne yapabilirim ?

    1. bilgisayar cihazı download modta görmüyorsa yazılım da yükleyemezsiniz. teknik serviste JTAG işleminin yapılması lazım.

 80. Galaxy Ace 2 telefonuma donanımdan format attım. Formattan sonra telefonum açıldı, ilk aldığım hale döndü… Ama Sim kartımı ve Sd kartımı görmüyor. Yardımcı olabilir misiniz acaba?

   1. evet model i8160, sürüm de 2.3.6.
    Sim ve hafıza kartını çıkarıp formatladım görmedi.
    Sonrasında Odin, Kies vs yardımıyla önce Rusya yazılımını sonra Tr yazılımını yükledim…
    Yine de okumuyor sim kartı.
    Bir bardak soğuk su içeyim mi?

     1. “IMEI NUMARASI KAYITLI” yazıyor.
      Pekala,
      Gösterdiğiniz alaka ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim.
      İyi günler

      1. merhaba telefonum GT-19000 sizin dediginiz gibib formatladim ama sebeke sorunu var telefon hiç çekmiyor

 81. Mrb . yaw başka sitelere giriyorum o böyle yap diye her site başka bişey yap diyor ne yapacacağımı anlamadım Lütfen yardımcı olun

 82. Benim Cihaz Samsung GT-S5610K sıfırladiktan sonra aciliyor gibi oluyor acilmiyor ne yapmalıyim

 83. benim telefonum galaxy grand duos i9082
  telefona güncelleme geldi bende yükledim android 4.2.1 den 4.2.2 ye yükseldi bütün menü değişti telefon donuyor hiç bir işlem yapamıyorum telefonu sıfırladım ancak sürüm yine 4.2.2 tekrar 4.2.1 jelly bean e dönmemin bi yolu var mı?

  1. Telefonu formatlarsnız donmalar geçecektir büyük ihtimalle ama dusp cihazlar zaten ağır çalışmaktadır. 4.2.1 e odin ile geri dönebilirsiniz. bizim bu modele yazılım yükleme şansımız olmadı daha önce.

 84. benim galxy ace telefonum var 4 kere telfoncuya verdim hep aynı hatayı veriyo telefon açılırken samsung yazısı geliyo sonra kapanıyo tekrar açılıyo bu işlem hep devam ediyo denemediğim yöntem kalmadı yapmadığım şey kalmadı yardımcı olabilirmisiniz?

    1. Burda verdiğimi mi denediniz yoksa başka bir siteden mi. Bizim sitedekini denemişseniz başka tavsiyemiz yok. Belki bir teknik servise göstermeniz faydalı olabilir.

 85. merhaba benim telefonum galaxy mini 2. birkaç uygulamayı aynı anda açmıştım telefon kaldırmadı titredi bikaç kere. normalde bu durumda uygulamayı kapatmaya zorla ekranı geliyordu ama gelmedi ben de telefonu kapattım. artık açmaya çalıştığımda da titreyip kapanıyo samsung yazısından sonra. recovery ekranını da açamıyorum

 86. Ya bende general mobile discovery var şöyle bi sorun oluştu şimdi hicbise yokken power tuşuna bastim alttaki tüs isiklari yandi ekrana görüntü gelmedi daha sonra bataryayi cikarrttim kapandi telefon tekrar taktigimda general mobile gazisi geldi reset aitti formatta atamiyorum power +ses kisma tuşuna bastigimda tam format yeri acilacakken reset atior telefon bilgisayara bafglasam şarj soketi bozulduğu için orijinal değil görmüyor bilgisyar en sonunda kafayi yicm ya offf yardım et lutfennnn:(

 87. samsung s4 format attırdım telefonla 1görüşme yaptıktan sonra kapandı bir daha açılmadı

  1. bataryayı kontrol edin, büyük olasılıkla şarjınız bitmiştir. format nedeniyle böyle bir sorun oluşmaz.

 88. Merhaba… ben telefonumu sifirladim. Butun resimlerim gitti. Bu resimleri geri getirmek mumkun mu? Tesekkur ederim…

  1. Merhaba. Yedeğiniz yoksa geri getiremezsiniz. Google hesabınızı kontrol edin. Bazen resimler otomatik olarak google hesabına yedeklenebiliyor.

   1. Cevabiniz icin tesekkur ederim. Peki Recovery indirsem, fotograflarim geri gelir mi? Yoksa telefonu sifirladim diye, resimlerin hepsi geri gelmemek sartiyla mi silinir?

    1. Yedeğiniz yoksa telefon hafızasından silinen resimlerinizi geri getiremezsiniz. En azından bizim bildiğimiz bir getirme yöntemi yok.

 89. Benim telefonum galaxsi trend pulas nasil format atabilirim problemi cok yavasaldi ve bazi apk yizundende sorunlar cikiyo

  1. Ya pek apk degilde ya ne bilem mobogine den indiriyom ve telefin bi ara kadayi yedi tefonu kilit tusuna basiyon yinede kilitlenmiyo bi bes dk sonra kilitleniyo cok garip :-)

 90. merhaba…s3 mini kullanıyorum ona format atmak istiyorum ama her hangi ters bir şey olur mu acaba ? yanlış bir şey yapmak istemiyorum..

 91. Samsung S4 teleFonum bir anda kapandi ve sonrasında açılırken samsung S4 yazısı beliriyor, parlıyor kapanıyor. Sürekli aynı durum oluyor. Ne yapabilirim, tesekkurler..

 92. S2 telefona fabrika ayarlarına döndükten sonra yaZilim günceledim telefon her konuşmanın ardindan ve siksik kapanıyor ne yapmaliyim tessekurlar

  1. kapanma sorunu genelde bataryadan yapar. bataryanızı çıkarıp tam yerine oturduğundan emin olarak geri takın ve deneyin. mümkünse farklı bir batarya ile de deneyin.

 93. telefonum gameloft un yaptığı oyunları açarken bikaç gün önceye kadar açmamaya başladı. sorunum şu , obb dosyasımı eksik yoksa başka bişeymi lazım ? telefonu resetledim ve tekrar indirdim sorun devam ediyor … doğrudan iletişime geçerseniz sevinirim

  facebook.com/berkaysensizz

  1. telefonunuzun modeli nedir? güncellemelerle beraber artık telefonunuzun android sürümü desteklenmiyor olabilir.

 94. samsung galaxy nod 3 marka telefonuma format adtım tus kombınasyomlarını kullanarak fakat bu turde formatı daha oncedede atmısdım ama boyle bır sorunla karsalas mamısdım telefonunuz anormal bır fabrıka ayarından dolayı kılıtlendı dıyor cıhazın sıze aıt oldugunu dogrulamak ıcın halı hazırda acmıs oldugunuz samsung hesabınızlan oturum a cın dıyor samsung hesabımı unut musdum parolayı sıfır ladım herseyı yapdım samsung acconduma gırebılıyom fakat telefonda acılıs yapdıgımda ıslem basarısız dıyor lutfen yardımcı olur musunuz

 95. Merhaba s5 e format attım ama sim yok hat çalışmıyor ne yapacağım yardım lütfen

 96. hocam telefonum açılıyor fakat ekrana görüntüler gelmiyor. bazen kendiliğinden geliyor bzen gelmiyor. şu an açamadım telefoncuya götürüp yaptırmak istiyorum fakat telefondaki uygulamaları vs herşeyi silmek format atmak için bi çözüm yolu var mı? telefon ekranı açılmadan format nasıl atılır

  1. ekrana görüntü gelmeden format atamak çok zordur. yanliş bir işlemde telefonunuz zarar görebilir. öncelikle ekranı tamir ettirmeniz iyi olacak.

 97. Merhaba benim telefonum s3 ve ekrani kapandi ve acilmiyor icindeki seyler acik seslerden anliyorum ama ekran acilmiyor ne yapmam lazim

  1. merhaba, bahsettiğiniz sorun yazılımdan çok donanımsal bir sorun gibi gözüküyor. bataryayı çıkarıp geri takın ve telefonu açın hala ekrana görüntü gelmiyorsa ekran soketi yerinden çıkmış olabilir ya da elran bozulmuş olabilir. bunun için bir teknik servise gitmenizi öneirriz.

 98. samsung jet adında bir telefonum var telefonu açıyorum ama açılmıyor telefon hep başa dönüyor açılmaya çalışıyor ama açılmıyor yardım edebilir misinz format attım ama hiçbir değişiklik olmadı açtığım zamanda da menüyü açmaya çalıştığımda tekrar kapanıp yeniden açılmaya çalışıyor

  1. Yazilim yuklenmesi gerekecek. Ancak bu modele daha once yazilim yukleme sansimiz olmadi. Bir teknik servise goturmenizi oneririz.

 99. Galaksi ace kullanıyorum telefon hafızası boş olduğu halde dolu diyo bütün uygulamaları sildim gene dolu diyo bu sorun için format atmam doğru mu bilmiyorum formatla sorun çözülecek mi? Hiç format atmadım telefona ve tek sorun hafıza başka hiç bir problemi yok.. Format dışında bu sorunu çözebileceğim bi yol yok mu?

  1. Sorun önbellekten dolayi kaynaklaniyor. Evet düzelir uzun süre de idare eder ama uygulama.kurdukca yinw önbellek oluşacaktır. Yapabiliyorsaniz cihazi rootlayip link2sd uygulamasi ile uygulamalari hafiza kartina tasiyin. Root konusu sitemizde var.

 100. yukarıdaki işlemi yaptm sorrunum devam ediyooo
  sorunum şu
  wifi yi açamıyorum düne kadar açılıyodu.
  wifi tuşuna basıp etkinleştir dediğim an telf tamamen kapanıyor
  acıııılll

  1. imei onarım işlemleri samsung box’lar ile yapılmaktadır. normal kullanıcılar imei’e müdahele edemezler. lütfen bir teknik servise danışın.

  2. Merhaba öncelikle imei yüklemek için guc kaynağı ve imei yazma Programı olmasi gerek .. basit görünse de degil..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir