Samsung marka Android işletim sistemli yani Samsung Galaxy serisi akıllı telefonlarda da tıpkı diğer bir çok akıllı telefonda olduğu gibi ekran görüntüsü alabilirsiniz. 

Samsung marka Android telefonlarda ekran görüntüsü almak için 3 farklı yöntem bulunur. Ancak bu yöntemlerden biri tüm modeller için geçerliyken diğer yöntemler telefonun özelliğine göre değişkenlik gösterip, her modelde bulunmaz. Örneğin avuç içiyle ekran görüntüsü alma yöntemi sadece sensörlerle desteklenen modellerde yapılabilirken, S-Pen ile ekran görntüsü alma yöntemi Galaxy Note serisi cihazlarla mümkündür.

İlk işlem basit bir tuş kombinasyonu yapmak şeklinde; ses kısma ve ana ekran(home) tuşlarına birlikte basarak kısa bir süre beklenmeli.

İkinci yöntem için Menü>Ayarlar>Hareket yörüngesi izlenip, özellik aktifkeştirildekten sonra ekranda sağdan sola doğru bir süreükleme yapılmalı.

Üçüncü ve son yöntem ise Galaxy Note serisi cihazın S-Pen kalemini çıkarıp, kalemdeki tuşa basılı tuturak ekran dokunulmalı.

Tüm bu yöntemlere ait detayları videomuzdan inceleyebilirsiniz.

Tüm yöntemler doğru uygulandığında görüntü direk olarak galeriye kaydedilir. Daha sonra bu görüntüyü istediğiniz gibi kullabilirsiniz.

2 thoughts on “Samsung Marka Android Telefonlarda Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?”
  1. Samsung S4 gt 19505 kullanıyorum yeni güncelleme yaptım 5.0.1 fakat mesajlarını okuyamiyorum yardım edin lütfen

    1. mesajlarını okuyamıyorum derken? yaşadığınız sorunu biraz daha detaylı anlatabilir misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir