Samsung marka Android işletim sistemi kullanan bir tablete yazılım yüklemek isterseniz öncelikle tableti yazılım yükleme modu olan ‘Download Mode‘a almalısınız. Bu modun diğer bir adı da ‘Odin’ moddur.

Download mode Samsung mobile cihazlarını Odin gibi yardımcı programlarla yapılması planlanan yazılım yüklemesine hazırlayan bir moddur. Basit bir şekilde uygulanır ve cihaza herhangi bir zararı yoktur.

Aşağıda anlatacağımız yöntem Android 4 işletim sistemi kullanan her model Samsung tablet için aynıdır. Ancak tablet daha düşük versiyonlu bir işletim sistemi(Android 2.3 veya Android v3.3 gibi) kullanıyorsa yöntem farklılaşabilir. Yine de genel olarak Samsung’un Android işletim sistemli bir çok  mobil cihazı aynı yöntemle Download moda geçer.

Samsung marka Android tabletleri Download moda almak için basit bir tuş kombinasyonu yapmalısınız.

Tableti kapatın ve görseldeki gibi ses kısma, ana ekran ile açma-kapama(kilit) tuşlarına basarak tableti açın. 

Kısa bir süre sonra tablet içinde ünlem işareti bulunan sarı bir uyarı levhasıyla açılır. Bu ekran download moda geçiş için teyit amaçlıdır.

samsung-android-tablet-download-mode

İlgili ekranla karşılaştığınızda bir kez ses açma tuşuna basmanız sizi Download moda ulaştırır. Ses kısma tuşuna basarak devam ederseniz işlem iptal edilir ve tablet normal olarak yeniden başlar.

Tablet Download moda geçtiğinde yazılım yüklemesine hazır demektir.

Download moda alınmış tabletinizi bu moddan çıkarmak için hiç bir işlem yapmadan bir süre bekleyebilir ya da tableti kapatmayı deneyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir