Nis 17 2015

Samsung Marka Android Cihazlar Download Moda Nasıl Alınır?


Samsung marka Android bir cihazınız varsa, yazılım yüklemesi yapmadan önce cihazı Download Mode‘a almanız gerekir. Download mod Samsung marka Android cihazları yazılım yüklemesine hazırlayan bir moddur ve bu yazılım yüklemeleri genellikle ‘Odin’ programı üzerinden yapıldığı için bu moda Odin Mode da denilir.

Download mode hem akıllı telefonlar hem de tabletler için kullanılabilir. Bu yüzden genel bir başlık altında Samsung marka Android cihazlar şeklinde anlatacağız.

Download moda alma yöntemi güncel cihazların(özellikle Android v4 üstü) hepsinde aynı şekildeyken, bazı versiyonlarda değişebiliyor. Eğer cihazınız aşağıda anlatacağımız şekilde Download moda geçmiyorsa, lütfen sitemizin arama bölümünden cihazınızın modelini aratarak uygulanışına bakın.

Samsung marka, Android işletim sistemli cihazınızı Download moda almak için cihazı basit bir tuş kombinasyonuyla açmalısınız. Telefonu açarken ses kısma, ana ekran ve güç(kilit) tuşlarını kullanmalısınız. Yani cihazı kapalı konuma getirdikten sonra ses kısma, ana ekran ve güç tuşlarına birlikte basarak cihazı açın ve içinde ünlem işareti bulunan sarı levhayı görene kadar tuşları bırakmayın.

Bu ekran teyit amaçlıdır. İşlemden vazgeçerseniz ses kısma tuşuna basmanız yeterli olacak ve telefon kendini yeniden başlatacak. Download moda geçiş için ise bu ekranda ses açma tuşuna basmalısınız.

Download moda alınmış bir cihazı Download moddan çıkarmak için güç tuşuna uzun süreli basılı tutabilir ya da cihazın bataryasını sökebilirsiniz. Bu işlemler cihazınıza herhangi bir zarar vermez.


Yorum Yaz

 1. abi telefon kapalı mı yapcaz dowllan modu

  1. evet kapalıyken işlemi yapmanız lazım.

    • umut on 19 Temmuz 2016 at 12:48
    • Cevapla

    dedıgınız programı ındıremıyom anlamadım

    1. Program?

Bir cevap yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacak.