Samsung M5650 Lindy Format Atma

Samsung M5650 Lindy telefonunuz ağır çalışmaya başladığında, sürekli donmayla karşılaştığınızda veya canınızı sıkan herhangi bir nedenden dolayı telefonunuzu sıfırlamak, formatlamak isterseniz bunu aşağıda anlatacağımız yöntemle yapabilirsiniz.

Sıfırlama işlemine başlamadan önce mümkünse verilerinizin yedeğini alın ve telefonunuzun şarjının %50 veya üstünde olmasını sağlayın. Sıfırlama işlemi sırasında telefonunuzu kapatmaya çalışmayın ve bataryasını sökmeyin. Aksi taktirde umulmadık sonuçlar doğabilir

Sıfırlama işlemine başlayabilmek için telefonunuzun menüsüne ulaşabiliyor olmanız gerekmektedir. Telefonunuzun arama ekranına gelerek *2767*3855# tuşlamasını yapmalısınız. Samsung genel sıfırlama-formatlama kodu olan tuşlamayı yaptıktan sonra telefonunuz kendiliğinden kapanıp açılacaktır. İşlem tamamdır! Telefonunuzu yeniden kullanamaya başlayabilirsiniz.

Sıfırlama-formatlama işlemi sonrası telefonunuzdaki bir çok veri silinir. Ayrıca güvenlik kodunuz Samsung’un orjinal kodu olan 8 adet sıfıra(00000000) döner. Fakat sim kilit kodunuzu etkilemez.

Diğer bir yöntem ise telefonunuzun menüsünden Menü> Ayarlar> Fabrika ayarlarına geri dön yörüngesini izlemeniz. Yörüngeyi izledikten sonra telefon size hangi ayarları sıfırlamak istediğinizi sorar. Bu aşamada hepsini işaretlerseniz telefonun tümünü sıfırlayabilirsiniz.

samsung m5650 lindy

Author: Tayfun Sağır

1 thought on “Samsung M5650 Lindy Format Atma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir