Şub 10 2018

Samsung J710F Galaxy J7 2016 Android 7 Yazılım Yükleme


Samsung J710F Galaxy J7 2016 modeli Android 6.0.1 sürümü ile piyasaya sürülmüş sonradan Android 7 Nougat sürümüne güncellenmiştir.   Wi-fi güncellemesi yapamadığınız bir J710F modeliniz varsa anlatacağımız işlem ile kendiniz güncellemeyi gerçekleştirebilirsiniz.

Bu yükleme ile aynı zamanda telefondaki  uygulama ve yazılımsal hatalar da giderilmiş olacak. Yüklenecek olan dosya her ne kadar güncelleme dosyası olsa da yükleme sonrası olumsuz bir durumda telefondaki tüm kişisel bilgi ve verileriniz silinebilir. Bunun önüne geçmek için önemli bilgilerinizin yedeğini almanızı öneririz.

Önemli Not: Anatılacak işlem sadece J710F modeli içindir. Farklı bir modele sahipseniz lütfen yükleme yapmayın. Ayrıca eğer orijinal IMEI numarasına sahip değilseniz lütfen yükleme yapmayın. aksi durumda yüklemeden sonra şebeke alamayacaksınız ve onarım için teknik servise danışmanız gerekecek.

Telefonu ilk defa bilgisayara bağlayacaksınız sürücü yüklemesi yapmanız gerekebilir. Otomatik sürücü yüklemeleri için Smart Switch programını indirip kurun. Kurulumdan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın ve Smart Switch programını kapatın. İşlem boyunca programın kapalı olması gerekmektedir.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Odin Downloader

2:  SM-J710F_1_20171206180840_b3mfryvhf3


Dosyaları indirip winrar yardımıyla bir klasöre çıkarın.

Yazılım yükleme işlemine başlamak için telefonu Download Mode‘a almalısınız. Telefonu kapatın ve ses kısma, ana ekran(orta tuş) ile güç(kilit) tuşlarına basarak telefonu açın. Download moda geçiş için bir teyit ekranı ile karşılaşacaksınız. Bir kez ses açma tuşuna bastığınızda telefon Odin mode diye de adlandırılan moda geçecek ve işleme hazır hale gelecektir.

Download Moda alınmış telefonunuzu USB kablo yardımıyla bilgisayara bağlayın ve sürücülerin yüklenmesini bekleyin.


Sürücüler yüklendiyse ilk indirdiğiniz Odin programını açın ve ID:COM bölümünde cihazın gösterildiğinden emin olun. Program Odin tarafından görülmezse ID:COM bölümü boş olur. USB kablosunu çıkarıp, takarak programın cihazı görmesini sağlayabilirsiniz.

Buraya kadar her şey tamamsa yazılım yükleme işlemine başlayabiliriz. Görselde işaretlendiği gibi dosya seçimlerini yapınız.

AP: J710FXXU3BQK8_J710FOJV3BQJ2_J710FXXU3BQJ5_HOME.tar.md5


Dosya seçimi yapıldığında program bir süre kendini hazırlar ve bu esnada ‘Start’ butonu aktif olmaz. Program göreve hazır olduğunda ‘Start’ butonu aktifleşecek, butona basın ve işlemi başlatın.

Sol taraftaki bilgi ekranında işleme dair bilgilendirmeler yapılacaktır. RES OK! yazısını görene kadar telefonun bağlantısını kesinlikle kesmeyin! İşlem bittiğinde telefon yeniden başlatılacak ve sol üst taraftaki bilgi ekranında yeşil renkli ‘PASS‘ yazısını görünecek. Bu bilgilendirme işlemin başarıyla tamamlandığı anlamına gelir.

Bir Cevap Yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacak.