Samsung J710F Galaxy J7 2016 modeli Android 6.0.1 sürümü ile piyasaya sürülmüş sonradan Android 7 Nougat sürümüne güncellenmiştir.   Wi-fi güncellemesi yapamadığınız bir J710F modeliniz varsa anlatacağımız işlem ile kendiniz güncellemeyi gerçekleştirebilirsiniz.

Bu yükleme ile aynı zamanda telefondaki  uygulama ve yazılımsal hatalar da giderilmiş olacak. Yüklenecek olan dosya her ne kadar güncelleme dosyası olsa da yükleme sonrası olumsuz bir durumda telefondaki tüm kişisel bilgi ve verileriniz silinebilir. Bunun önüne geçmek için önemli bilgilerinizin yedeğini almanızı öneririz.

Önemli Not: Anatılacak işlem sadece J710F modeli içindir. Farklı bir modele sahipseniz lütfen yükleme yapmayın. Ayrıca eğer orijinal IMEI numarasına sahip değilseniz lütfen yükleme yapmayın. aksi durumda yüklemeden sonra şebeke alamayacaksınız ve onarım için teknik servise danışmanız gerekecek.

Telefonu ilk defa bilgisayara bağlayacaksınız sürücü yüklemesi yapmanız gerekebilir. Otomatik sürücü yüklemeleri için Smart Switch programını indirip kurun. Kurulumdan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın ve Smart Switch programını kapatın. İşlem boyunca programın kapalı olması gerekmektedir.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Odin Downloader

2:  SM-J710F_1_20171206180840_b3mfryvhf3

Dosyaları indirip winrar yardımıyla bir klasöre çıkarın.

Yazılım yükleme işlemine başlamak için telefonu Download Mode‘a almalısınız. Telefonu kapatın ve ses kısma, ana ekran(orta tuş) ile güç(kilit) tuşlarına basarak telefonu açın. Download moda geçiş için bir teyit ekranı ile karşılaşacaksınız. Bir kez ses açma tuşuna bastığınızda telefon Odin mode diye de adlandırılan moda geçecek ve işleme hazır hale gelecektir.

Download Moda alınmış telefonunuzu USB kablo yardımıyla bilgisayara bağlayın ve sürücülerin yüklenmesini bekleyin.

Sürücüler yüklendiyse ilk indirdiğiniz Odin programını açın ve ID:COM bölümünde cihazın gösterildiğinden emin olun. Program Odin tarafından görülmezse ID:COM bölümü boş olur. USB kablosunu çıkarıp, takarak programın cihazı görmesini sağlayabilirsiniz.

Buraya kadar her şey tamamsa yazılım yükleme işlemine başlayabiliriz. Görselde işaretlendiği gibi dosya seçimlerini yapınız.

AP: J710FXXU3BQK8_J710FOJV3BQJ2_J710FXXU3BQJ5_HOME.tar.md5

Dosya seçimi yapıldığında program bir süre kendini hazırlar ve bu esnada ‘Start’ butonu aktif olmaz. Program göreve hazır olduğunda ‘Start’ butonu aktifleşecek, butona basın ve işlemi başlatın.

Sol taraftaki bilgi ekranında işleme dair bilgilendirmeler yapılacaktır. RES OK! yazısını görene kadar telefonun bağlantısını kesinlikle kesmeyin! İşlem bittiğinde telefon yeniden başlatılacak ve sol üst taraftaki bilgi ekranında yeşil renkli ‘PASS‘ yazısını görünecek. Bu bilgilendirme işlemin başarıyla tamamlandığı anlamına gelir.

28 thoughts on “Samsung J710F Galaxy J7 2016 Android 7 Yazılım Yükleme”
  1. BL veya AP gibi yazılı bölümler butondur. Basıp, seçim yapabilirsiniz.

   1. O sorunu çözdüm ama bu modelin türkiye romu olmadığı için sanki imei yokmuş gibi yalnızca acil aramalar oldu çünkü başka bir ülkenin romunu attım onu ayarlayamadım umarım bir onerin vardir yasak var malum telrfoncuyada gidemiyoruz

    1. Şu an telefonun son durumu nedir? Çalışır durumda ama şebeke mi alamıyorsunuz?

 1. S.a benimde j700F 2016 var versiyon 6.0 ama ben güncellemek istiyorum
  Acaba sizde 7.0 varmı ?
  Yardımcı olursanız sevinirim Teşekkürler.

 2. s.a halil abi . j710f/ds 7.0 modeline verdiğin 7.0 twrp rootu attım çöktü . ardından verdiğin yazılımı attım bu seferde kies (smart swiitc moda girdi . ne yapmam gerekir .

   1. zx3 ile J710F_XXU2AQA8_OXY2AQA2 bu flaşı indirdim 4lü . atıyorum bin de hata veriyor . bin in tıkını kaldırdım recovry de verdi . ardı sıra odinle denedim aynı hatayı verdim . 1-2 saat içinde çözmem gerek . :)

 3. hayırlı işler halıl bey j710f var elımde sn var imei yok U3 YAZILIMLI bır sururu yazılım combasyon denedım olmadım modem bulunamadı dıyor z3x le

 4. Merhabalar Samsung J7 Prime MMB29K.G610FDXU1AQG2 Model telefonuma Root yükledim, reset attım , telefon tam açılacak birden kapanıyor, reset atmıyor, birden kapanıyor, yani telefon açılmıyor, bende yeniden rom yüklemeye karar verdim, telefonumun modeli önceden de dediğim gibi, Samsung J7 Prime MMB29K.G610FDXU1AQG2 tam modeli bu şekilde , lakin samsung’un sitesinde bu modeli bulamadım model kısaca G610f diye geçiyor ama diğer rakamlarda mozel sayılıyor sanırım bu tarz da rakamları olan bir çok rom var ama bu model yani aynısı yok , şimdi ben .G610F için her hangi birini indirip rom’u yüklesem sorun çıkarmı ?

   1. Hocam ben şuan android version 6 olanını indiriyorum G610F için , android versiom 7 olan larda var, benim indirdiğim rom ise dediğim gibi , android version 6 sorun yaratmaz umarım :)

     1. Teşekkürler, çok sağolun :) , peki bu root yükleme işleminden sonra telefonun açılmama nedeni nedir sizce ?

      1. OEM kilidinin açık olması gerekir. OEM kilidine Geliştirici seçeneklerinden bakabilirsiniz. OEM açık olmasına rağmen sorun devam ediyorsa root dosyası cihaz veya yazılımla uyumlu olmayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir