Android işletim sistemini rootlayarak yazılımı değiştirme hakkına sahip olursunuz.  Android 7 yüklü Samsung J710F Galaxy J7 2016 modeli telefonu da rootlayarak yönetici konumuna yükselebilirsiniz.  Bu konumdayken sistemin yasakladığı birçok işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Root hakkında detaylı bilgi edinmek isterseniz “Root Nedir?” konusuna bakabilirsiniz.

Android 7 yüklü J710F modelini rootlayabilmek için modifiye Recovery Mod yükleyeceğiz. Bu yükleme telefonun garantisini bitirecektir. Anlatacağımız işlem sadece Android 7 yüklü J710F modeli içindir. Farklı bir sürüm veya modele sahipseniz lütfen bu işlemi yapmayınız.

Rootlama işlemi telefonunuzdaki tüm kişisel bilgi ve verilerinizi silebilir.  Varsa önemli bilgilerinizi yedekleyin. Sürücülerin otomatik yüklenebilmesi için Kies 3 veya Smart Switch  programını yüklemenizi öneririz. Kies programını kurduktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Kies kapalı durmalı. Eğer otomaik açılırsa siz programı kapatın.

ÖNEMLİ NOT: İşlemlere başlamadan önce lütfen eğer varsa cihazın OEM kilidini açın. OEM kilidini Geliştirici Seçeneklerinden açabilirsiniz.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Odin Downloader

2: J710F Android 7 TWRP Root

Odin Downloader ve sürümünüze uygun dosyayı indirip winrar yardımıyla bir klasöre çıkarın. 2. klasörde bulunan SuperSu dosyasını  hafiza kartına atın.

Yazılım yükleme işlemine başlamak için telefonu Download Mode‘a almalısınız. Telefonu kapatın ve ses kısma, ana ekran(orta tuş) ile güç(kilit) tuşlarına basarak telefonu açın. Download moda geçiş için bir teyit ekranı ile karşılaşacaksınız. Bir kez ses açma tuşuna bastığınızda telefon Odin mode diye de adlandırılan moda geçecek ve işleme hazır hale gelecektir.

Download Moda alınmış telefonunuzu USB kablo yardımıyla bilgisayara bağlayın ve sürücülerin yüklenmesini bekleyin.

Sürücüler yüklendiyse ilk indirdiğiniz Odin programını açın ve ID:COM bölümünde cihazın gösterildiğinden emin olun. Program Odin tarafından görülmezse ID:COM bölümü boş olur. USB kablosunu çıkarıp, takarak programın cihazı görmesini sağlayabilirsiniz.

Video Android 6.0.1 içindir ancak işlem sırası ayndıır. Takıldığınız yerde videodan yardım alabilirsiniz.

Buraya kadar her şey tamamsa yazılım yükleme işlemine başlayabiliriz. Görselde mavi kutu içerisine aldığımız gibi indirmiş olduğunuz recovery dosyasını (twrp-3.0.2-0-j7xelte.tar.md5) ‘AP’ kısmında seçmelisiniz.
Yüklemeyi başlatmak için Start butonuna tıklayın. Yükleme işlemi bittiğinde telefon kendini yeniden başlatır.

Telefon kapatın. Telefon kapalıyken ses açma + home(orta tuş) + güç tuşlarına beraber basın. Ekrana Samsung yazısı geldiğinde güç tuşunu bırakın diğerlerine basmaya devam edin. Karşınıza TWRP ekranı gelecektir. Bu ekran dokunmatik bir ekrandır. Aşağıdaki işlemleri sırasıyla yapın.

TWRP ekranı gelmezse işlemleri baştan yapıp Odin penceresinde Options sekmesinde Auto Reboot tikini kaldırıp yükleme yapın. İşlem sonunda telefon kendini yeniden başlatmayacaktır. Bu durumda kabloyu çıkarıp  ses kısma + home + güç tuşuna basın telefon ekranı karardığında ses kısmayı bırakıp ses açmaya basın. TWRP ekranı gelecektir.

  • İlk resimde en altta bulunan Swipe to Allow Modifications çubuğunu soldan sağa kaydırın. İkince resimdeki ekrana geçeceksiniz.
  • Install butonuna tıklayın.
  • Telefon hafıza attığınız Supersu_7.0.zip dosyasını bulun.
  • Supersu_7.0.zip  dosyasının üzerine dokunun.
  • Ekranın altında bulunan Swipe to confirm Flash çubuğunu soldan sağa çekin.
  • Yükleme işlemi başlayacaktır. Done mesajını aldıktan sonra Reboot System butonu ile telefonu yeniden başlatın.

Telefon açıldığında menüde SuperSu uygulamasını göreceksiniz.

 

15 thoughts on “Samsung J710F Galaxy J7 2016 Android 7 Root Yapma”
  1. samsung j710fg format attım daha doğrusu mail hesabı unutuldu sıfırladım geliştirici seçeneklerini bir türlü acamadım… telefon hakkında ya girip yapım numarasını bir kaç kez üst üste tıklamama rağmen gelmedi…internette hep aynı uygulama var deniyorum gelmiyor.bu konuda yardımcı olursanız sevinirim…iyi çalışmalar

  2. root işlemini doğru yapıyorum.cihaz sürekli SIFIRLA ekranında açılıyor.cihaz normal menüye geçmiyor.tekrar yazılım yüklersem düzeliyor bu seferde cihaz rotlanmıyor

  3. Abi ben root atmak için uğraştım tam herşey oldu derken doğrulama başarısız hatası alıyorum ve bundan kurtulamıyorum tam telefon açılıyor pin kodunu giriyorum tekrar karşıam çıkıyor en iyi çözüm yöntemi nedir

  4. oem kilit açık. rootloyorum çöküyor. yazılım atıp tekrar yapıyorum aynı. varmı çözen ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir