Samsung J500F Galaxy J5 Android 5.1.1 Repair – Onarım Yazılım Yüklemesi


DİKKAT: Sitemizde anlatılan işlemlerin büyük çoğunluğu tarafımızca denenmiş olmasına rağmen %100 doğruluğunu garanti edemeyiz! Buna rağmen yapılan yanlış yüklemeler veya işlemler cihazınıza ciddi yazılımsal zararlar verebilir! Anlatılan işlemi yapıp, yapmamak sizin kararınıza bırakılmıştır. Ne yaptığınızdan emin değilseniz, lütfen konuya hakim birine danışın!

Samsung J500F Galaxy J5 modeli cihazınızda tek parça yazılım yükleyerek sorunlarınızı çözemiyorsanız repair yani onarım romu dediğimiz bu romu deneyebilirsinzi. Repair Firmware olarak adlandırılan bu rom 5 parçadan oluşmaktadır. Orjinal romdur.

Yazılım yüklemesi cihazdaki tüm kişisel bilgi ve verilerinizi silecebilir. Yedek alma imkanınız varsa yedeklerinizi alın. Yükleme esnasında telefonun kapanmasını engellemek için de bataryayı şarj edip %50’nin üzerinde olmasını sağlayın.

Önemli NOT: Yükleme sonunda hata alıyorsanız en güncel romu bulup yüklemeniz gerekmektedir.

Anlatılan işlem sadece J500F modeli içindir. Farklı bir Galaxy J5 modeline sahipseniz lütfen yükleme yapmayınız. Ayrıca eğer IMEI numaralarınız orjinal değilse yükleme sonrası şebeke almayabilirsiniz. Bu durumda bir teknik servise uğramanız gerekebilir. Menüye ulaşabiliyorsanız Geliştirici Seçeneklerindeki OEM kilidinin açık olduğundan emin olun.

Telefonun bilgisayara ilk kez bağlıyorsanız sürücü sorunları yaşayabilirsiniz. Sürücülerin otomatik yüklenebilmesi için Kies programını yüklemenizi öneririz. Kies programını kurduktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Kies kapalı durmalı. Eğer otomaik açılırsa siz programı kapatın.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Odin Downloader

2: J500FXXU1AOFA_OJV1AOFC_Arabic_v5.1.1_Repair_Firmware

Her iki dosyayı da indirip winrar yardımıyla bir klasöre çıkarın.

Yazılım yükleme işlemine başlamak için telefonu Download Mode‘a almalısınız. Telefonu kapatın ve ses kısma, ana ekran(orta tuş) ile güç(kilit) tuşlarına basarak telefonu açın. Download moda geçiş için bir teyit ekranı ile karşılaşacaksınız. Bir kez ses açma tuşuna bastığınızda telefon Odin mode diye de adlandırılan moda geçecek ve işleme hazır hale gelecektir.

Download Moda alınmış telefonunuzu USB kablo yardımıyla bilgisayara bağlayın ve sürücülerin yüklenmesini bekleyin.

samsung j500f repair firmware

Sürücüler yüklendiyse ilk indirdiğiniz Odin programını açın ve ID:COM bölümünde cihazın gösterildiğinden emin olun. Program Odin tarafından görülmezse ID:COM bölümü boş olur. USB kablosunu çıkarıp, takarak programın cihazı görmesini sağlayabilirsiniz.

Buraya kadar her şey tamamsa yazılım yükleme işlemine başlayabiliriz. Görselde işaretlendiği gibi dosya seçimlerini yapınız.

PIT: J5LTE_EUR_OPEN.pit
BL: BL_J500FXXU1AOFA_CL672792_QB5435089_REV00_user_low_ship_MULTI_CERT.tar.md5
AP: AP_J500FXXU1AOFA_CL672792_QB5435089_REV00_user_low_ship_MULTI_CERT_.tar.md5
CP: CP_J500FXXU1AOFA_CL672792_QB5435089_REV00_user_low_ship_MULTI_CERT.tar.md5
CSC: CSC_OJV_J500FOJV1AOFC_CL672792_QB5480340_REV00_user_low_ship_MULTI_CERT.tar.md5

Dosya seçimi yapıldığında program bir süre kendini hazırlar ve bu esnada ‘Start’ butonu aktif olmaz. Program göreve hazır olduğunda ‘Start’ butonu aktifleşecek, butona basın ve işlemi başlatın.

Sol taraftaki bilgi ekranında işleme dair bilgilendirmeler yapılacaktır. RES OK! yazısını görene kadar telefonun bağlantısını kesinlikle kesmeyin! İşlem bittiğinde telefon yeniden başlatılacak ve sol üst taraftaki bilgi ekranında yeşil renkli ‘PASS‘ yazısını görünecek. Bu bilgilendirme işlemin başarıyla tamamlandığı anlamına gelir. İlk açılış biraz zaman alabilir. Lütfen cihazın açılmasını bekleyin. Cihaz Recovery modta açılırsa wipe data factory seçeneği ile telefonu formatlayın.

Kurulumu yaptıktan sonra uygulama hatası alırsanız lütfen telefonunuzu formatlayın.

28 Yorum

 1. muhammet dedi ki:

  sa abi siteni çok beğendim sana birşey sorucam j500f modelde bir telefonum var androıd surumu 6.0.1 bu yazılımı yüklesem bir zarar verirmi.yani 5.1.1 i yüklesem

  • Halil Akgül dedi ki:

   Sürüm düşürme önerilmez, bazı cihazlar kesinlikle düşürmeye izin vermez. yüklenip yüklenimeyeceğini denemek lazım. Yükleme esnasında çökebilir, o zaman tekrar en güncel romu yüklemen lazım.

 2. volkan dedi ki:

  halıl abi supersın ALLAH cc rahmeti bereketi uzerıne olsun insallah

 3. Emin dedi ki:

  Bu yazılımı yükledim telefon çöktü acil yardım edin lütfen

 4. Ahmet dedi ki:

  Başarılı. Teşekkürler

 5. saliha dedi ki:

  dedıgınız ıslemı yaptım ama yuklemenın bıtmesıne az kala faıl hatası verdı bu durumda ne yapmam gerek

 6. ihsan dedi ki:

  j500f/ds yazılımı var mı acaba

 7. mehmet01 dedi ki:

  j500h/hds çifit hatlı yazılım nasıl im,nidirebilirim tesekkurler iyi çalışmlar

 8. halil6363 dedi ki:

  j500h nasıl rootlanır

  • Halil Akgül dedi ki:

   biz sadece deneyip başarılı olduğumuz işlemleri sitemize yazıyoruz, aradığınız konunun sitemizde olup olmadığını öğrenmek için sitemizin sağ üst koşesindeki arama kutucuğunu kullanabilirsiniz.

   • mehmet34 dedi ki:

    j500h ROOT_J500H_BY_ALOSYRIA_HALABTACh.tar root basarılı ama imei degişikligi yapamazsınız sadece cert dosyası ile ag sebeke süre uzatımı yababilirsiniz iyi çalışmalar
    mehmet01

 9. halil6363 dedi ki:

  j500h cicin uyumlumu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir