Root işlemi Android işletim sisteminde değişikil yapabilmek için uygulanır.  Samsung J200G Galaxy J2 modeli cihazınızda da root işlemi yaparak yazılımda değişiklikler yapabilir ve telefonu kendinize göre şekillendirebilirsiniz. Root işlemi telefonunuzu garantı dışı bırakacaktır.

Root işlemi telefonunuzdan herhangi bir bilgi veya veri silmeyecektir ancak her ihtimale karşı önemli bilgilerinizin yedeğini alın. Bu işlem sadece J200G modeli üzerinde başarıyla denenmiştir. Farklı bir modele sahipseniz lütfen bu işlemi yapmayın. Yükleme esnasında telefonun kapanmasını engellemek için telefonu şarj edip batarya şarj seviyesini %25’in üzerine çıkarın.

Telefonun bilgisayara ilk kez bağlıyorsanız sürücü sorunları yaşayabilirsiniz. Sürücülerin otomatik yüklenebilmesi için Kies 3 veya Smart Switch  programını yüklemenizi öneririz. Kies programını kurduktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Kies kapalı durmalı. Eğer otomaik açılırsa siz programı kapatın.

ÖNEMLİ NOT: İşlemlere başlamadan önce lütfen eğer varsa cihazın OEM kilidini açın. OEM kilidini Geliştirici Seçeneklerinden açabilirsiniz.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Odin Downloader

2: SM-J200G TWRP Root

Dosyalarıı indirip winrar yardımıyla bir klasöre çıkarın. 2. klasörde bulunan SuperSu dosyasını telefon hafızasın atın.

Yazılım yükleme işlemine başlamak için telefonu Download Mode‘a almalısınız. Telefonu kapatın ve ses kısma, ana ekran(orta tuş) ile güç(kilit) tuşlarına basarak telefonu açın. Download moda geçiş için bir teyit ekranı ile karşılaşacaksınız. Bir kez ses açma tuşuna bastığınızda telefon Odin mode diye de adlandırılan moda geçecek ve işleme hazır hale gelecektir.

Download Moda alınmış telefonunuzu USB kablo yardımıyla bilgisayara bağlayın ve sürücülerin yüklenmesini bekleyin.

Sürücüler yüklendiyse ilk indirdiğiniz Odin programını açın ve ID:COM bölümünde cihazın gösterildiğinden emin olun. Program Odin tarafından görülmezse ID:COM bölümü boş olur. USB kablosunu çıkarıp, takarak programın cihazı görmesini sağlayabilirsiniz.

Buraya kadar her şey tamamsa yazılım yükleme işlemine başlayabiliriz. Görselde mavi kutu içerisine aldığımız gibi indirmiş olduğunuz recovery dosyasını (twrp-3.1.1-0-j2lte.img.tar) ‘AP’ kısmında seçmelisiniz.
Yüklemeyi başlatmak için Start butonuna tıklayın. Yükleme işlemi bittiğinde telefon kendini yeniden başlatır.

Telefon kapatın. Telefon kapalıyken ses açma + home(orta tuş) + güç tuşlarına beraber basın. Ekrana Samsung yazısı geldiğinde güç tuşunu bırakın diğerlerine basmaya devam edin. Karşınıza TWRP ekranı gelecektir. Bu ekran dokunmatik bir ekrandır. Aşağıdaki işlemleri sırasıyla yapın.

TWRP ekranı gelmezse işlemleri baştan yapıp Odin penceresinde Options sekmesinde Auto Reboot tikini kaldırıp yükleme yapın. İşlem sonunda telefon kendini yeniden başlatmayacaktır. Bu durumda kabloyu çıkarıp  ses kısma + home + güç tuşuna basın telefon ekranı karardığında ses kısmayı bırakıp ses açmaya basın. TWRP ekranı gelecektir.

 • İlk resimde en altta bulunan Swipe to Allow Modifications çubuğunu soldan sağa kaydırın. İkince resimdeki ekrana geçeceksiniz.
 • Install butonuna tıklayın.
 • Telefon hafıza attığınız BETA-SuperSU-v2.74-2-20160519174328.zip dosyasını bulun.
 • BETA-SuperSU-v2.74-2-20160519174328.zip dosyasının üzerine dokunun.
 • Ekranın altında bulunan Swipe to cinfirm Flash çubuğunu soldan sağa çekin.
 • Yükleme işlemi başlayacaktır. Done mesajını aldıktan sonra Reboot System butonu ile telefonu yeniden başlatın.

Telefon açıldığında menüde SuperSu uygulamasını göreceksiniz.

11 thoughts on “Samsung J200G Galaxy J2 TWRP Root Yapma”
  1. Merhaba. Evet, yapabilirsiniz. Bu soruyu Google’a yazın, sonuçları bulacaksınız.

   1. Merhaba tayfun bey ben her siteye güvenemiyorum eskiden de ceplik te root ve yazılım yapardım senin önereceğin bir link var mı teşekkürler

    1. Harun tekrar merhaba. Biz de kendimiz deneyimlemediğimiz bağlantılara yönlendirme yapmıyor maalesef. Ama sonuçlarda bilindik bir siteyle karşılaşırsanız deneyin.

 1. hocam inşallah olur sureklı root denıorum bu sefer bunu da denıcem ınsallah olur

 2. Abi bütün samsung dosylarının root arşivini tek link koysan çok ügzel olur ya tek tek indiriyorum sürekli :(

  1. Merhaba, maalesef liste şeklinde yok. Dosyalarımız yandiskte kayıtlı, silinme ihtimalleri yok, lazım oldukça indirip arşivlersiniz.

   İyi çalışmalar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir