Samsung J200F Galaxy J2 modeli cihazınızda tek parça yazılım yükleyerek sorunlarınızı çözemiyorsanız repair yani onarım romu dediğimiz bu romu deneyebilirsinzi. Repair Firmware olarak adlandırılan bu rom 5 parçadan oluşmaktadır. Orjinal romdur.

Yazılım yüklemesi cihazdaki tüm kişisel bilgi ve verilerinizi silecebilir. Yedek alma imkanınız varsa yedeklerinizi alın. Yükleme esnasında telefonun kapanmasını engellemek için de bataryayı şarj edip %50’nin üzerinde olmasını sağlayın.

Anlatılan işlem sadece J200F modeli içindir. Farklı bir Galaxy J2 modeline sahipseniz lütfen yükleme yapmayınız. Ayrıca eğer IMEI numaralarınız orjinal değilse yükleme sonrası şebeke almayabilirsiniz. Bu durumda bir teknik servise uğramanız gerekebilir. Menüye ulaşabiliyorsanız Geliştirici Seçeneklerindeki OEM kilidinin açık olduğundan emin olun.

Telefonun bilgisayara ilk kez bağlıyorsanız sürücü sorunları yaşayabilirsiniz. Sürücülerin otomatik yüklenebilmesi için Kies programını yüklemenizi öneririz. Kies programını kurduktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Kies kapalı durmalı. Eğer otomaik açılırsa siz programı kapatın.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Odin Downloader

2: J200FXXU1AOI6_OJV1AOI6_Arabic_v5.1.1_Repair_Firmware

Her iki dosyayı da indirip winrar yardımıyla bir klasöre çıkarın.

Yazılım yükleme işlemine başlamak için telefonu Download Mode‘a almalısınız. Telefonu kapatın ve ses kısma, ana ekran(orta tuş) ile güç(kilit) tuşlarına basarak telefonu açın. Download moda geçiş için bir teyit ekranı ile karşılaşacaksınız. Bir kez ses açma tuşuna bastığınızda telefon Odin mode diye de adlandırılan moda geçecek ve işleme hazır hale gelecektir.

Download Moda alınmış telefonunuzu USB kablo yardımıyla bilgisayara bağlayın ve sürücülerin yüklenmesini bekleyin.

j200f repair firmware

Sürücüler yüklendiyse ilk indirdiğiniz Odin programını açın ve ID:COM bölümünde cihazın gösterildiğinden emin olun. Program Odin tarafından görülmezse ID:COM bölümü boş olur. USB kablosunu çıkarıp, takarak programın cihazı görmesini sağlayabilirsiniz.

Buraya kadar her şey tamamsa yazılım yükleme işlemine başlayabiliriz. Görselde işaretlendiği gibi dosya seçimlerini yapınız.

PIT: J2LTE_MEA_JV.pit
BL: BL_J200FXXU1AOI6_CL5750056_QB6269703_REV00_user_low_ship.tar.md5
AP: AP_J200FXXU1AOI6_CL5750056_QB6269703_REV00_user_low_ship_.tar.md5
CP: CP_J200FXXU1AOI5_CL5750056_QB6255941_REV00_user_low_ship.tar.md5
CSC: CSC_OJV_J200FOJV1AOI6_CL5750056_QB6269703_REV00_user_low_ship.tar.md5

Dosya seçimi yapıldığında program bir süre kendini hazırlar ve bu esnada ‘Start’ butonu aktif olmaz. Program göreve hazır olduğunda ‘Start’ butonu aktifleşecek, butona basın ve işlemi başlatın.

Sol taraftaki bilgi ekranında işleme dair bilgilendirmeler yapılacaktır. RES OK! yazısını görene kadar telefonun bağlantısını kesinlikle kesmeyin! İşlem bittiğinde telefon yeniden başlatılacak ve sol üst taraftaki bilgi ekranında yeşil renkli ‘PASS‘ yazısını görünecek. Bu bilgilendirme işlemin başarıyla tamamlandığı anlamına gelir. İlk açılış biraz zaman alabilir. Lütfen cihazın açılmasını bekleyin. Cihaz Recovery modta açılırsa wipe data factory seçeneği ile telefonu formatlayın.

Kurulumu yaptıktan sonra uygulama hatası alırsanız lütfen telefonunuzu formatlayın.

23 thoughts on “Samsung J200F Galaxy J2 Android 5.1.1 Repair – Onarım Yazılım Yüklemesi”
 1. kardeşim kolay gelsin j200f u2 model telefon var buna root bulabilirmiyiz siteden ve farklı yerlerden baktım ama bulamadım twrp yüklememem rahmen kurtarma modunda normal açılıyor

  1. merhabai odin ile twrp yüklerken “auto reboot” tikini kaldırıp yüklemeden sonra telefonu yeniden başlatmadan ses kısma + home + güç tuşlarına basıp ekran kararınca ses kısmyaı bırakıp ses açmaya basarsanız cihaz twrp modunda açar.

  1. Hatada bu

   Odin engine v(ID:3.1101)..
   File analysis..
   SetupConnection..
   Initialzation..
   Set PIT file..
   DO NOT TURN OFF TARGET!!
   Get PIT for mapping..
   Firmware update start..
   SingleDownload.
   sboot.bin
   NAND Write Start!!
   FAIL!

   Complete(Write) operation failed.
   All threads completed. (succeed 0 / failed 1)

   1. cihaz güncelleme almış olabilir bu durumda OEM kilidi açık değilse eski sürüm yüklenemez. en güncel romu indirip deneyebilirsiniz.sammobile.com sitesinde rom bulabilirsiniz.

    1. oem kilidini acmam mumkun değil cünkü telefon soft brick. sadece download moda girebiliyorum. son surumu indirip mi flashlıcam ???

 2. telefonuma bu rom u attım fakat servis yok hatası alıyorum ne yapmam gerek lütfen acil cevap ?

  1. IMEI numaralarınız orijinal değilse şebeke gelmeyebilir demiştik makalede. Box ile PAtch certificate işlemi yapılması gerekecektir.

   1. imei gözükmüyor bile dediğiniz işlemleride yaptım bu f serileri böyle daha önce h serisinden yamıştım yalnız o normal diğerlei gibi modem silinmiş olailirmi sizce yardımcı olun lütfen

    1. hangi sorundan dolayı bu romu yüklediniz? bu repair/onarım romudur. cihaz çalışır durumda olmadığı zaman yükleriz genelde, sizin öyle bir sorununuz yoksa en güncel romu indirip yükleyin.

 3. Oldukça yararlı bir konu olmuş. Geliştirici ayarlarını kurcalarken bazı sorunlar çıkabiliyor, bir şeylerde öğreniyoruz bu arada. Konu için çok teşekkürler :)

 4. Leave CS..
  Odin engine v(ID:3.1101)..
  File analysis..
  SetupConnection..
  Initialzation..
  Set PIT file..
  DO NOT TURN OFF TARGET!!
  Get PIT for mapping..
  Firmware update start..
  SingleDownload.
  sboot.bin
  NAND Write Start!!
  FAIL!

  Complete(Write) operation failed.
  All threads completed. (succeed 0 / failed 1)

  Şeklinde hata alıyorum neden olabilr aceba bi kaç rum daha denedim ama sürekli aynı hatayı alıyorum

 5. Samsung SM-J200H modeli telefona sahipim. imei numaram kayıt dışı. bu sorunu nasıl çözebilirim ? telefoncu 70 tl para istedi. üstelik silinmesini istemediğim resimlerim var onlar silinecek miş !

 6. 2: J200FXXU1AOI6_OJV1AOI6_”Arabic”_v5.1.1_Repair_Firmware

  romda arabic yazıyo turkçede varmı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir