Samsung J110H Galaxy J1 Ace Yazılım Yükleme

Samsung J110H Galaxy J1 Ace akıllı telefonunuzda formatla çözemediğiniz yazılımsal sıkıntılar varsa, yazılım(ROM) yüklemesi yaparak sorunları gidermeyi deneyebilirsiniz. Aşağıda anlatacağımız şekilde yazılım(Rom) yükleme işlemini çok kolay ve zahmetsiz bir şekilde yapabilirsiniz. Size düşen sadece işlemleri aynen anlatıldığı gibi uygulamak.

Anlatacağımız yazılım yükleme işlemiyle telefonunuz yazılımsal sorunlardan ve virüslerden kurtulacağı gibi yazılımı da bu model için çıkmış en üst sürüm olan Android v4.4.4’e güncellenecektir! Yüklenecek olan yazılım Almanya Mobicom yazılımıdır.

İlgili işlem sadece J110H ve J110H/DS ürün koduna sahip ürünler için geçerlidir!  Eğer aynı sürüme sahip bir telefona sahip değilseniz, işlem sonrası telefondaki tüm veriler silinecektir. Bu yüzden mümkünse işlem öncesi veri yedeği alın ve akıllı telefonunuzu tamamen şarj etmeyi unutmayın!

Cihaza yazılım yüklemek için öncelikle aşağıdaki bağlantılarını paylaşacağımız dosyaları indirmeli ve WinRar yardımıyla dosyaları bulunduğu yerden çıkarmalısınız.

İhtiyacınız olacak dosyalar:

1: Odin Downloader

2: J110HXWU0AOI9_J110HMBC0AOI1_MBC

Dosyaları indirin ve WinRar veya WinZip gibi programları kullanarak bir klasöre(ana ekran da olabilir) çıkarın.

ÖNEMLİ NOT: Samsung cihazlar artık sadece en güncel yazılımı kabul etmektedirler. Aşağıdaki işlemi yaptığınızda telefonunuz açılış ekranında kalıyorsa lütfen en güncel romu bulup yükleyin.

Yazılım yükleme işlemine başlamak için telefonu Download Mode‘a almalısınız. Telefonu kapatın ve ses kısma, ana ekran(orta tuş) ile güç(kilit) tuşlarına basarak telefonu açın. Download moda geçiş için bir teyit ekranı ile karşılaşacaksınız. Bir kez ses açma tuşuna bastığınızda telefon Odin mode diye de adlandırılan moda geçecek ve işleme hazır hale gelecektir.


Download Moda alınmış telefonunuzu USB kablo yardımıyla bilgisayara bağlayın ve sürücülerin yüklenmesini bekleyin. Eğer sürücüler yüklenmezse bilgisayarınıza üreticinin masaüstü programı olan Kies‘i kurmanız gerekir. Kies kurulu olacak ancak açık olmayacak! Eğer telefonunuz zaten Android v4.4.4 sürümüne sahipse bu kezde Kies 3‘e ihtiyacınız olur.

samsung j110h galaxy j1 ace yazılım yükleme

Sürücüler yüklendiyse ilk indirdiğiniz Odin programını açın ve ID:COM bölümünde cihazın gösterildiğinden emin olun. Program Odin tarafından görülmezse ID:COM bölümü boş olur. USB kablosunu çıkarıp, takarak programın cihazı görmesini sağlayabilirsiniz.


Buraya kadar her şey tamamsa yazılım yükleme işlemine başlayabiliriz. Görselde mavi kutu içerisine aldığımız gibi indirmiş olduğunuz ikinci dosyayı(J110HXWU0AOI9_J110HMBC0AOI1_J110HXXU0AOI5_HOME.tar.md5) ‘AP’ kısmında seçmelisiniz. Dosya seçimi yapıldığında program bir süre kendini hazırlar ve bu esnada ‘Start’ butonu aktif olmaz. Program göreve hazır olduğunda ‘Start’ butonu aktifleşecek, butona basın ve işlemi başlatın.

Sol taraftaki bilgi ekranında işleme dair bilgilendirmeler yapılacaktır. RES OK! yazısını görene kadar telefonun bağlantısını kesinlikle kesmeyin! İşlem bittiğinde telefon yeniden başlatılacak ve sol üst taraftaki bilgi ekranında yeşil renkli ‘PASS‘ yazısını görünecek. Bu bilgilendirme işlemin başarıyla tamamlandığı anlamına gelir. Yeni yazılımınız hayırlı olsun.

Kurulumu yaptıktan sonra uygulama hatası alırsanız lütfen telefonunuzu formatlayın. 

Author: Halil Akgül

37 thoughts on “Samsung J110H Galaxy J1 Ace Yazılım Yükleme

 1. sa. halil abi samsung yazısında kalıyordu yazılımı yükledim basarılı bitti dedi fakat şimdi telefon hiç acılmıyor download moda da geçmiyor sorun nedir

 2. iyi günler Ben j1 re yazılım atcam nasıl atılır anlatırmısınız yada video atarmısınız bide rom indirme sitesini atın

 3. abi ben hepsini yaptım ama sonra telefon donup kalıyo düzeldiğinde de tüm herşey çalışmayı durdurdu sorunu veriyo acil acil lütfen cvp ver

 4. ya ben burda yazlanı yaptım ama şimdi telefon tamamen gitti. ne recoevrye geçiyor ne de dovnload mooduna geçiyor lütfen yardım edin napa bilirim?

   1. İyi de telefon tamamen kapandı hiç bir reaksiyon vermiyor. Dpvload moduna bile geçmiyor. Usb jig de denedim olmadl

    1. yanlış modele yükleme yapınca genelde cihaz brick olur, modelin j110h olduğundan emin misiniz? Brick cihazlar ancak JTAG box ile düzeltilebilir. USB Jig çoğu zaman işe yaramaz.

 5. abi bunu yaptım ama telefon açılış ekranında donuyo sol köşede kırmızı ünlem var telefon açılmıyo takılı kalıyo her deneyişimde olmuyo telefona resette atılmıyo hata diyo lütfen bi çözüm bulun

  1. yukarıdaki makale sana yardımcı olabilmek için yazılmış zaten. yukarıdaki yöntemle şimdiye kadar sorun yaşamadık. sen sorun yaşıyorsan ya eksik bir şey yapıyorsun ya da telefonun bu işleme izin vermiyor, eksik bir şeyler yapmıyorum diyorsan farklı yöntemler araştıracaksın. bunun için google’ı kullanabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir