Samsung J110H Galaxy J1 Ace Root Yapma

Root işlemi Android işletim sistemi yüklü olan cihazların yazılımlarını değiştirme/modifiye etmek için yapılır. Root işlemini yaptıktan sonra telefona kuracağınız yardımcı bir uygulama ile Android işletim sistemine müdahele etmek isteyen diğer uygulamaların erişim izin isteklerini kontrol edebilirsiniz. Yeterli kod bilginiz yoksa bile marketten edineceğiniz uygulamalar ile cihazı modifiye edebilirsiniz.

Root işlemi yapmak telefonu garanti kapsamı dışına çıkaracaktır. Unroot yapsanız bile yetkili servis bu işlemi bahane edip cihazınıza bakmayabilir. Root işlemini yapmak için cihaza rootlanmış bir rom/yazılım yükleyeceğiz. Yazılım yüklemesi telefondaki tüm kişisel bilgi ve verilerinizi silebilir. Önemli bilgilerinizin yedeğini almanızı öneririz.

Bu işlem J110H ve J110H/DS(Duos) modellerinde başarıyla denenmiştir. Farklı bir modele sahipseniz lütfen bu işlemi uygulamayın.

İşlemi bilgisayar üzerinden yapacağımız için bilgisayarınızda Samsung sürücülerinin yüklü olması gerekmektedir. Windows işletim sistemi bazı sürücüleri otomatik yüklese de işi garantiye almak için buradan Samsung Kies 3 programını inidirip bilgisayarınızı yeniden başlatmanızı öneririz. Kiesi sadece kurun, açmayın. Açılırsa geri kapatın.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Odin Downloader

2: J110HXXU0AOGA_Rooted_Firmware_v4.4.4

Her iki dosyayı da indirip winrar veya winzip ile bir klasöre çıkartın.

Telefonu kapatın. Telefon kapalıyken ses kısma + home(orta) + güç tuşlarına basıp telefonu açın. Ünlem işaretli uyarı levhasının olduğu ekran geldiğinde tuşları bırakıp bir kere ses açma tuşuna basın. Bu işlem telefonu Download Mode‘a sokacaktır. Telefon Download modundayken USB kablosuyla bilgisayara bağlayıp sürücülerin yüklenmesini bekleyin.

Odin programını açın. Bağlantı sağlanmışsa ID:COM kutusuğunda bağlanılan port numarası gözükecektir.


samsung j110h galaxy j1 ace root yapma

PDA butonuna tıklayıp indirmiş olduğunuz boot.tar.md5 dosyasını seçin. Yükleme işlemini başlatmak için Start butonuna tıklayın. Kısa bir yükleme işlemi başlayacaktır. RES OK! mesajını gördüğünüzde telefon kendini yeniden başlatacaktır. Telefon açıldığında root işlemi başarıyla bitti demektir. Menüye girdiğinizde SuperSu uygulamasını göreceksiniz. Uygulamayı açın. Güncelleme yapılmasını isteyecektir. “Devam” butonu ile ilerleyip “Normal” butonuna dopkunarak güncellemeyi yapın. Hata alırsanız telefonu yeniden başlayıp tekrar uygulamayı açarak güncellemeyi yapın.

NOT:Yüklemeden sonra telefon açılış ekranında donarsa lütfen buradan yazılım yükleyip tekrar rootlama işlemini yapın.


Author: Halil Akgül

31 thoughts on “Samsung J110H Galaxy J1 Ace Root Yapma

 1. Abi bunu direk adin le yapilmis halini atsana bende direk recovery moda alio kursam bilgisayar yok abi bide 16 yasindayim

 2. j110h cihaza root atınca donuyor yukardakı makalede kı lınk yukluyorum duzelıyor tekrar rootlayınca donuyor

 3. yükledim sonunda donup kaldı elle format attım gene açmadı,model J110H/DS
  ŞİMDİ BAŞKA Bİ SÜRÜM İNDİRİYORUM BU OLMADI HOCAM…

 4. selam kardeşim az sonra deniyeceğim.inşallah bi sıkıntı yoktur rootlu pda sanırım bu..

 5. ben uyguladım yazılanları samsung tool pro yu çalıştırdığımda card not found uyarıyı çıkıyor. root u da yazıldığı gibi uyguladım usb hata ayıklama açık

 6. ben telefondan sim kartını çkarıp 10 dakkalığına başka bir sim kartı taktım sonra tekrar kendikimi taktığımda çalışmadı başka bi telde denedim çalıştı.kapatıp ses kısma+güç+home tuşuna bastığımda (do not turn off target yazısıyla karşılaştım rootladım ancak aynı hatayı hala alıyorum.çözümünü bilen biri varsa??

  1. Sanırım şebeke gelmiyor telefonda. *#06# kodunu girip çıkan imei nunarasını https://www.turkiye.gov.tr/imei-sorgulama adresinden sorgulayın. Kayıt dışı ise kayıt yaptırmanız lazım. Bunun için bir teknik servise danışmalısınız. İmei kayıtlı olmasına rağmen şebeke alamıyorsanız telefonu formatlamayı deneyebilirsiniz. Root işleminin şebekeyle bir ilgisi yoktur.

   1. Elbetteki var. sertifika sorunu olabilir. teknik bilginiz yoksa teknik servise başvurmalısınız.

 7. halil bey biz daha önceatıyorduk formattan sonra aynı hatayı alıyorum zx3 olarak iyiy yimkurukum hersey yapıyorum yardım için teşekkürler sizin ceplik.com zaden bunu indiridim odin rootladın halde aynı hatayı veiyor süpersu yukledim hata verdi

 8. çok şükür. nihayet rootladım tlfnu emeğinize sağlık. bi de imei değiştirebilirsem on numara olacak

 9. Uygulama için teşekkür ederim.mümkünse j120 içinde root bulabilirseniz memnun olurum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir