Samsung i9506 Galaxy S4 Z3X Box Imei Repair – Imei Onarımı

Samsung i9506 Galaxy S4 modelinin siinmiş veya bozulmuş imei numarasını Z3X Box ile düzeltmek mümkündür. Z3X Box bir Samsung onarım ve yazılım kutusudur. Normal kullanıcıysanız ve elinizde Z3X Box yoksa lütfen bir teknik servise danışın.

Biz işlemi Android 4.4.2 KitKat yüklü cihazda gerçekleştirdik. Farklı bir sürüme sahipseniz anatımımız sizn telefona uymayabilir.

Imei repair işlemi için öncelikle cihazı rootlamanız gerekmektedir. Cihazınız rootlu değilse lütfen  buradan rootayın.

USB Hata ayıklama modunu açın. Arama ekanına girip *#0808# kodunu girip DM + Modem + ADB seçeneğini seçip Ok butonuna dokunun.  Telefonu USB kablosuyla bilgisayara bağlayıp sürücülerin yüklenmesini bekleyin.

 Samsung Tool programını açın. i9506 modelini seçin. Samsung Mobile USB Serial Port‘unu seçin.

i9506 z3x box imei repair

Herhangi bir sorun oluşursa yedekten geri yükleyebilmek için öncelikle QCN yedeği almanızı öneririz. İşlemler esnasında telefon ekranında hem RSA izni hem de Root iznini onaylayın.

QCN yedeği almışsanız Repair sekmesindeki Skip kutuğunu işaretleyebilirsiniz. Bu işlemin daha çabuk bitmesini sağlayacaktır. Repair butonuna tıklayıp IMEI kutucuğuna imei numarasını yazıp OK butonu ile işlemi başlatın. İşlem 5 dakikaya kadar sürebilir. İşlem esnasında telefon kendini bir kere yeniden başlatacaktır.  Repair done mesajını aldığınızda telefon kendini yeniden başlatacaktır. Telefona açıldığında imei numarasını ve şebekeyi kontrol edin.

Not: İletişim araçlarının imei numaralarını değiştirmek yasal değildir. Lütfen telefonun kendi orjinal imei numaralarını kullanın.

Author: Halil Akgül

6 thoughts on “Samsung i9506 Galaxy S4 Z3X Box Imei Repair – Imei Onarımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.