Root işlemi Android işletim sistemli cihazlarda yönetici konumuna yükselmek için yapılır. Bu konum size cihazın yazılımında değişiklik yapma hakkı tanır. Telefona kurulacak olan SuperSu uygulaması ile diğer uygulamaların erişim izinlerini de kontrol edebilirsiniz. Root işlemi cihazı garanti kapsamı dışına çıkarır. Garantili bir cihazınız varsa bunu göz önünde bulundurun.

Samsung i9506 Galaxy S4 telefonunuzu aşağıda anlatılan işlemlerle rootlayabilirsiniz. Biz aşağıda Android 4.4.2 KitKat işletim sistemi yüklü cihazda rootlama olayını gerçekleştirdik.

Telefona bilgisayar aracılığıyla dosya yükleyeceğimizden bilgisayarda telefonun sürücülerinin olması gerekmektedir. Otomaikt sürücü yüklemeleri için lütfen bilgisayarınıza Kies 3 programını kurun. Kies 3 programını buradan indirip kurabilirsiniz. Kurulumdan sonra mutlaka bilgisayarınızı yeniden başlatın ve Kiesi açmayın. Kendisi açılırsa geri kapatın.

Önemli Not: Anlatılan işlem sadece i9506 modeli içindir.

İhtiyacınız olan Dosyalar:

1: Odin Downloader

2: i9506 Android 4.4.2 KitKat Root Update

Her iki dosyayı da indirip winrar veya winzip ile bir klasöre çıkarın.

Telefonunuzu kapatın. Telefon kapalıyken ses kısma + home(orta tuş) + güç(açma-kapama) tuşlarına beraber basıp basılı tutun. Biraz sonra ekrana ingilizce yazılar gelecektir. Tuşları bırakın. Bir kere ses açma tuşuna basın. Bu işlem telefonunuzu Download Mode’una alacaktır. Telefon download modundayken usb kablosu ile bilgisayara bağlayın. Sürücülerin yüklenmesini bekleyin.

Odin programını açın. Bağlantı başarılı bir şekilde gerçekleşmişse ID:COM kutucuğunda bağlanılmış olan port numarası gözükür.

samsung i9506 galaxy s4 root

PDA butonuna tıklayıp indirmiş olduğunuz CF-Auto-Root-ks01lte-ks01ltexx-gti9506.tar.md5 dosyasını seçin. Yükleme işlemini başlatmak için Start butonuna tıklayın. Kısa bir yükleme olacakatır. RES OK! mesajı gördüğünüzde işlem bitmiş demektir. Telefon kendini yeniden başlatacaktır. Bağlantıyı kesebilirsiniz. Setupconnection veya failed hatası alırsanız bağlantı kuramamışsınız demektir. İşlemleri kontrol edip tekrar deneyin.

Telefon açıldığında menüye girip SuperSu uygulamasını açın. KNOX ile ilgili bir uyarı alacaksınız. KNOX’u devre dışı bırakmak için Tamam butonuna dokunun. İşlem tamamdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir