Samsung i9505 Galaxy S4 model telefonunuzdaki uygulamaların donanım erişimlerini ve yetkilendirilme izinlerini kontrol edebilmeniz için telefonu rootlamanız gerekir. Root işlemi telefonunuza Superuser diye bir uygulama kurar. bu uygulama sayesinde diğer uygulamaların tam olarak neye erişebildiklerini görebilir, kontrol edebilirsiniz.

Düzenleme: Öncelikle telefonunuzu Kingo android Root ile rootlamanizi öneririz. Bu işlem daha basittir. Kingo ile olmazsa aşağıdaki işlemleri deneyebilirsiniz.

Root işlemi telefonunuzdan bir şey silmeyecektir. Telefonunuzu şarja takarak batarya şarj seviyesini en az %25 seviyesine getirin. Aşağıdaki dosyaları indirin. Bizim burada yaptığımız işlem Android 4.2.2 içindir. Android 4.3 sürümü için lütfen buradaki makalye göz atın..

1:  Odin3 v1.85

2: CF-Auto-Root-jflte-jfltexx-gti9505

3: Bilgisayarınızda Kies yoksa lütfen buradan Kiesi indirip kurun. Sürücülerin yüklenmesi için gerekli olacaktır.

Telefonunuzu kapatın. Telefon kapalıyken ses kısma + home (orta tuş) + güç(açma-kapama) tuşlarına beraber basın ve basılı tutun. Biraz sonra ekranda ingilizce yazılar çıkacaktır. Tuşları bırakabilirsiniz. Bir kere ses açma tuşuna basın. Bu işlem telefonunuzu Download Mode‘una alacaktır. Telefon download modundayken usb kablosu ile bilgisayara bağlayın.

İndirdiğiniz Odin programını açın. Telefon bilgisayar ile başarılı bir şekilde bağlantı kurmuşsa ID:COM kutucuğunda bağlanılan com port numarası çıkacaktır.Başka herhangi bir işaretleme yapmayın. PDA butonuna basıp indirmiş olduğunuz CF-Auto-Root-jflte-jfltexx-gti9505.tar.md5 dosyasını seçin.

i9505 root

Dosya seçimini yaptıktan sonra Start butonuna tıklayın. Kısa bir yüklemeden sonra telefon kendini yeniden başlatacaktır. Telefon açıldıktan sonra menüye bakarsanız superuser uygulamasını göreceksiniz.

17 thoughts on “Samsung i9505 Galaxy S4 Root Yapma”
  1. Merhaba, soruna bağlı, bazı cihazlar fabrika ayarına döndürüldüğünde düzeliyor, bazıları bilgisayardan yaızlım yüklenince düzeliyorlar bazılarının ise wi-fi çipinin değişmesi gerekiyor.

 1. samsung 9505 rootladım superuser geldi fakat çalıştırdıgımdayetkili kullanıcı (su)güncellenmeli diyor.neyapmam lazım yardımcı olurmusunuz

   1. superuser ıda supersu da ikisinide güncelledim sorun aynı.cihazın güncellemesini yapamıyorum.modifiye edilmiş cihaz diyor

    1. tam olarak ne yapmaya çalışıyorsunuz? rootladığınız cihaz zaten modifiye edilmiştir. rootlu cihazı wifi ile güncelleyemezsiniz.

     1. yapmaya çalıştıgım galaxy toolbox kullanıp imeilini degiştirmem lazım yazılım sahtekarlıgı diyor.tollbox kullanmak içinde rootlamam lazım.fakat supersuda superuser da hata veriyor.teşekkürler

      1. cihazın sürümüne her iki root işlemi de yukarıda var, cihazın sürümüne dikkat edin, ayrıca rootlamadan önce telefonunzu formatlamanızı öneririz. yine de rootlama işlemi olmuyorsa lütfen farklı yollar araştırın.

       1. zaten sizin yazdıklarınıza göre hareket ettim daha önce rootladım başka bir cihaz oldu.bu cihaz 4,2,2 sürüm bu rotlama işleminden başka tavsiye edebileceginiz varmı acaba.bu sistem oluyordu aslında daha önce yaptım ama bu cihazda neden olmadı bilmiyorum.ayrıca ilginiz için çok tşk ederim

  1. içindeki yazılım roota izin vermiyor olabilir, mümkünse formatlayp deneyin yine olmazsa farklı bir yazılım yükleyip deneyin.

    1. root işlemi için kötü bir sürüm seçmişsiniz, maalesef lollipop rootlaması yapmadık henüz.

     1. tşk ederim sizden rica etsem rootlayabilecegim bir sürüm linki verseniz.çünkü haftaya telefon imei yüzünden kapanacak.satan firmayada ulaşamıyorum.anlayacagınız çok magdurum.

        1. denemediğimiz için net bir şey söyleyemem ama geri dönüşler genelde sıkıntılı olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir