Anlatacağımız yükleme işlemi ile Samsung i9505 Galaxy S4 LTE modeli cihazınızı yayınlanmış olan en son sürüm Android 5.0.1 Lollipop‘a yükseltebilirsiniz. Yükleme yapacağımız yazılım orjinal yazılımdır. Türkçe ve Arapça dilleri mevcuttur.

ÖNEMLİ UYARI: IMEI numarası değişmiş cihaza yükleme yaptığınızda şebeke problemleri yaşayabilirsiniz! Bu sorunu düzeltmek için teknik servise uğrayıp yeniden IMEI onarımı yapmanız gerekebilir. Pasaport kaydı yaptırmışsanız sorunsuz şekilde yükleme yapabilirsiniz.

Yazılım yüklemesi telefonunuzdaki bütün kişisel bilgilerinizi silebilir. Yükleme yapmadan önce önemli bilgilerinizin yedeğini alın. Batarya şarj seviyesi %50‘nin üzerinde olsun.

Yükleme işlemini bilgisayar aracılığıyla yapacağımızdan bilgisayarda Samsung sürücülerinin yüklü olması gerekmektedir. Sürücülerin otomatik yüklenebilmesi için lütfen buradan Samsung Kies 3 programını indirip kurun. Kurulumdan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanızı öneririz. Kies 3 programını açmayın. Kendisi açılırsa kapatın.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Odin Downloader

2: I9505XXUHOB8_I9505VFGHOB4_I9505XXUHOB8

Her iki dosyayı da indirip winrar veya winzip ile bir klasöre çıkarın.

Telefonu kapatın. Telefon kapalıyken ses kısma + home(orta) + güç tuşlarına basıp telefonu açın. Ünlem işaretli uyarı levhasının olduğu ekran geldiğinde tuşları bırakıp bir kere ses açma tuşuna basın. Bu işlem telefonu Download Mode‘a sokacaktır. Telefon Download modundayken USB kablosuyla bilgisayara bağlayıp sürücülerin yüklenmesini bekleyin.

Odin programını açın. Bağlantı sağlanmışsa ID:COM kutusuğunda bağlanılan port numarası gözükecektir.

i9505 lollipop yazılım yükleme5-0-1

PDA butonuna tıklayıp indirmiş olduğunuz I9505XXUHOB8_I9505VFGHOB4_I9505XXUHOB8_HOME.tar.md5 dosyasını seçin. Start butonunun aktifleşmesini bekleyin. Buton aktifleştiğinde işlemi başlatmak için tıklayabilirsiniz. Yükleme işlemi bilgisayarınızın hızına bağlı olarak 10 dakikaya kadar uzayabilir. Bu esnada bağlantının kopmamasını sağlayın. İşlem bittiğinde RES OK! mesajını görürsünüz ve telefon kendini yeniden başlatır.

Telefon açıldığında uygulamaları güncelleyecektir. Güncelleme işleminin bitmesini bekleyin. Uygulama hatası alırsanız telefonu formatlamanız gerekebilir.

19 thoughts on “Samsung i9505 Galaxy S4 LTE Android 5.0.1 Lollipop Yazılım Yüklemesi”
  1. SELAMIN ALEYKÜM abi bende i9505 var bu LTE ne anlama geliyor bide abi klon imei var bende bunu atarsam şebeke gidebilirde denemek istiyorum çok sorun olurmu kararsız kaldım

    1. a.s LTE ülkemizdeki 4.5G şebekesine denk gelmektedir.Ülkemizde klon imei kullanmak yasaktır. Yani klon imei’de şebeke gelmeyecektir.

  2. Güzel bir Paylasim olmuş. Yazılım 12 dakikada güncellendi ve hiç sorun çıkmadı. Teşekkürler

  3. ABİ İMEİ NULL HATASI ALIYORUM İNTERNETTE ARASTIRDIM YAZILIMLA İLGİLİYMİŞ ABİ GOZUNU SEVİM LUTFEN LİNK ATSANA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir