Samsung i9500 Galaxy S4 için Android 4.3 Jelly Bean yazılım güncellemesi yayınlandı. Yüklemek için tıklayın.

Samsung I9500 Galaxy S4 pek çok yazılım geliştirmesiyle donatılmış bir akıllı telefon. Ancak ürün piyasaya sürülürken test aşamasında gözden kaçan bazı yazılımsal kusurları gidermek adına bir kaç yazılım güncellemesi yayınlandı ve daha iyi bir kullanım için bunları telefona kurmak gerekiyor. Zira yazılım güncelleştirmesi özellikle kamerada yaşanan kusurları gidermekle birlikte buna benzer bir çok açığı da kapatıp, telefonun çok daha kararlı çalışmasını sağlıyor.

Galaxy S4 için yapacağınız yazılım güncelleştirmesi Android versiyonunu(4.2.2) etkilemez. Sadece kusur gidermeye yönelik olan bu güncelleştirmeyi kesinlikle yapmanızı öneriyoruz!

Ancak anlatacağımız bu yöntemi Android 4.3 güncellemesi için de kullanabilirsiniz.

Güncelleme işlemine başlamadan önce telefonunuzu şarj ederek mümkünse tam dolu hale getirin. İşlem sonrası telefonunuzdaki bilgiler silinmez ancak siz yine de her ihtimale karşı yedek almayı unutmayın.

Sıfırlanmış bir telefon her zaman daha iyi bir yazılım güncellemesine olanak tanır. Bu yüzden yazılım güncellemesi yapmadan önce telefonunuzu formatlamanızı tavsiye ediyoruz. Nasıl yapılacağını bilmiyorsanız aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Samsung I9500 Galaxy S4 Format Atma

Telefonunuzun yazılımın güncellemek için iki farklı yol üzerinden gidebileceğiniz iki farklı seçeneğiniz mevcut. İkisi de çok basit olmasına karşılık biz ilk yöntemi kullanmanızı tavsiye ediyoruz.  Bunlardan ilki sadece kablosuz bir internet bağlantısına ihtiyaç duyarsınız. Diğeri için ise bilgisayarınıza Samsung masaüstü programı olan Kies’i kurmalısınız.

BİRİNCİ YÖNTEM

İlk yöntem için size lazım olan telefonunuzun üzerinden bağlı olduğunuz hızlı bir internet bağlantısı. Bu yüzden hem zamandan kazanmak hem de internet paketinizi çok çabuk tüketmesini önlemek  adına kablosuz bir ağa wi-fi üzerinden bağlanmanızda yarar var. Çünkü telefonunuz iki farklı güncelleme bulacak ki bunlardan ilki 370 Mb iken ikincisi yaklaşık 50 Mb boyutlarında.

Öncelikli wi-fi özelliğini aktif hale getirin ve bir ağa bağlanın. Daha sonra ‘Ayarlar‘ bölümündeki ‘Telefon hakkında’ kısmına ilerleyin. Burada ‘Yazılım Güncelleştirmeleri’ sekmesine dokunun ve telefonunuzun güncellemeleri aramasını sağlayın. Kısa süre içerisinde güncelleme bulunacaktır. Gerekli bildirim ekranlarını okuyup, onay verdiğinizde telefonunuz yazılım güncellemesini indirmeye başlayacaktır. Yazılım indirmesi bittiğinde yeni bir bildirimle karşılaşırsınız. Burada ‘Kur‘ seçeneğine dokunduğunuzda telefonunuz güncel yazılımı otomatik olarak kurmaya başlar. Bir sonraki ekran telefonunuzun yeniden başlatılacağı ile ilgilidir ki bu aşamalar otomatik olarak geçilirken telefona müdahale etmemelisiniz. Ancak yazılım indirilmesi esnasında telefonunuzu kullanmaya devam edebilirsiniz! Telefonun son olarak yeniden başlatılması, güncellemenin bittiği anlamına gelir ki bununla ilgili uyarıyı da ana ekrana ulaştığınızda alırsınız! İlk güncellemenin bitmesi ardından bazı versiyonlar diğer yazılım bilgisini direk verirken bazılarında manuel olarak aratmanız gerekir. Bu yüzden ikinci güncellemeyi bulamazsınız başta anlattığımız işlemleri tekrarlayın. Aşağıdaki görselleri soldan sağa incelemek size biraz olsun yardımcı olacaktır…

 

İKİNCİ YÖNTEM

Yazılım güncellemesi için diğer bir seçeneğiniz bilgisayarınıza bağlı interneti kullanmak. Bunun için bilgisayarınıza Samsung Mobile masaüstü programı olan Kies‘i indirmeli ve kurmalısınız. Eğer bilgisayarınızda Kies yoksa buraya tıklayarak indirerek, kurabilirsiniz.

Kies’i kurduktan sonra telefonunuzu veri kablosu aracılığı ile bilgisayara bağlayın ve gerekli sürücülerin kurulmasını bekleyin. Sürücüler kurulduktan sonra Kies’i açın ve programın telefonu bulmasını bekleyin.

s4 kies 1

 

Telefon bulunduğunda bir süre bekleyin. Bu sürede program güncellemeleri otomatik olarak bulacak ve sizi bilgilendirecektir. Eğer program güncellemeleri kendiliğinden bulmazsa, manuel olarak aratma yapabilirsiniz.

s4 kies 2

 

‘Güncelleştir’ diyerek işlemi başlatın. Onayınızla birlikte program tarafından işleme ait bilgilendirmeler sunulur.

s4 kies 3

Bilgilendirmeleri dikkatlice okuyun ve gerekiyorsa yedek alın.

Bu aşamadan sonra yapmanız gereken en önemli şey; program tarafından yapılan tüm uyarıları dikkatlice takip etmek!

s4 kies 4

 

Yazılım program tarafından indirilir ve telefon işleme hazır hale getirilir.

s4 kies 5

 

s4 kies 5

s4 kies 6

Bu aşamaları geçtikten sonra işlemin tamamlanması için telefon yeniden başlatılır ve güncel olarak açılır.

İlk işlem bittikten sonra telefonun bağlantısını kesin ve tekrar bağlayarak yeni bir güncelleme olup olmadığından emin olun.

 

Yazılım güncellemesi öncesi ve sonrası yukarıdaki görsellerde aktarılmaya çalışılmıştır. Sizde ‘Telefon hakkında‘ bölümünden yazılım güncelleme öncesini ve sonrasını inceleyebilirsiniz.

19 thoughts on “Samsung I9500 Galaxy S4 Yazılım Güncellemesi”
 1. Benim telefonda root vardi tamamen kaldirdim sonra kies ile guncellemeye calistim.cihaziniz en guncel surumdur diyor ama benim 4.4.2 son surum 5 bu ne bicim is nasil yuklicem yardim edin

  1. Telefonunuz yurt dışı ya da grey garantili bir ürünse o uyarıyı almanız çok normal. Eğer öyleyse kendiniz yükleme yapmalısınız.

  1. Tahir merhaba. Galaxy S4 için henüz Android 5 Lollipop sürümü yayınlanmadı. Ama güncelleme gelecek.

 2. benim telefunum yurt dışından alınmış orjinal s4. Kaçak imei oldugu için format atarsam imei gidermi ve giderse imeiyi geri getirebilirmiyim? Şimdiden teşekkürler…

 3. Benim telefonumda güncelleme gözükmüyor ve kies e bağlandığımda ‘cihazınız kies aracılığıyla yazılım yükseltmesini desteklemiyor’ yazıyor. Ne yapabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.

  1. cihazınız yurtdışı mı? yurtdışı telefonlar güncelleme alamaz. ayrıca şu an telefonunuzda hangi sürüm yüklü? s4 için android 4.3.1 yayınlandı. bir süre sonra deneyip sitede paylaşacağız. o zaman siz de yükleyebilirsiniz.

   1. Cihazımda 4.2.2 sürümü yüklü.Evet yurtdışı.Yanlış hatırlamıyorsam daha önce bir güncelleme yaptım telefonuma.4.3.1 de de aynı sorunu yasar mıyım? Benim yanlış yaptığım birşey olabilir mi? Teşekkür ederim.

       1. Modifiye yazilim yuklerseniz garanti disina cikar. Bu guncellemedir. Garanti disina cikmaz. Ben yukledim. Telefonu download moduna aldiginda orada yazar zaten resmi surum yüklü mu degil mi diye.

 4. Ewt bencede guzel bir anlatim. Ama benim s4 um orjinal degil kore mali. Format attim ama google playdurduruldu diyor. Sizin dediginiz gibi yazilim guncellemeye calistim ama bu dediklerinizin hic biri cikmior. Ne yapabilirim. Simdiden yardimlariniz icin tesekkurler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir