Samsung i9500 Galaxy S4 Ekran Görüntüsü Alma


DİKKAT: Sitemizde anlatılan işlemlerin büyük çoğunluğu tarafımızca denenmiş olmasına rağmen %100 doğruluğunu garanti edemeyiz! Buna rağmen yapılan yanlış yüklemeler veya işlemler cihazınıza ciddi yazılımsal zararlar verebilir! Anlatılan işlemi yapıp, yapmamak sizin kararınıza bırakılmıştır. Ne yaptığınızdan emin değilseniz, lütfen konuya hakim birine danışın!

Samsung i9500 Galaxy S4 telefonunuzun ekranındaki görüntü kaydederek, görüntülemek veya daha sonra paylaşmak isterseniz bunu iki farklı şekilde yapabilirsiniz.

Ekran görüntüsü alma yani diğer adıyla ‘screenshot’ işlemi o an ekranda bulunan görüntünün galeriye kaydedilmesine ve daha sonra kullanıcının bu görüntüyü kullanabilmesine olanak sağlar. Bilgisayar üzerinden ‘print screen sysrq‘ tuşunun yaptığı işlemin aynısıdır.

Samsung Galaxy S4‘den ekran görüntüsü almak, ekrandaki görüntüyü kaydetmek için ilk seçeneğiniz hemen tüm Android 4 işletim sistemi kullanan Samsunglarda aynı olan tuş kombinasyonunu yapmak. Yani ana ekran(home) ve açma-kapama(kilit) tuşlarına aynı anda basmak. Dolayısıyla yapmanız gereken tuş kombinasyonu ana ekran(home) tuşu + açma-kapama(kilit) tuşu şeklinde. Görüntüsünü kaydetmek istediğiniz ekrandayken bu kombinasyonu uygularsanız başarılı bir şekilde görüntüyü kaydedebilirsiniz.

İkinci seçeneğiniz ise Note 2’ye benzer bir şekilde hareket sensörlerini kullanmak. Öncelikle Ayarlar> Cihazım>Hareket > Açık yörüngesini izleyerek hareket özelliğini aktif hale getirmelisiniz. Daha sonra görüntüsünü almak istediğiniz ekran üzerinde, görselde belirtmeye çalıştığımız gibi elinizi açarak, sağa ya sola kaydırmanız yeterli.

İşlemi başarıyla gerçekleştirdiğiniz taktirde bir deklanşör sesi duyar ve ekranda fotoğrafın çekildiğine dair bir uyarı görürsünüz. Aldığınız görüntüyü telefonunuzun galerisindeki ‘Screenshots’ albümünde bulabilirsiniz.

NOT: Anlattığımız yöntem I9500 de olduğu gibi I9505, I9506, I9515 gibi Samsung Galaxy S4’ün tüm ürün kodları için geçerlidir!

9 Yorum

 1. sinem dedi ki:

  Benim sorunum ss alma ile değil telefonumda bir fotoğrafı ss aldigim da fotoğraf bulanık çıkıyor neden acaba düzelmedi bir türlü ?

  • Tayfun Sağır dedi ki:

   Yazılımsal bir hatadır, telefonu verilerinizi yedekleyerek, fabrika ayarlarına döndürmelisiniz.

 2. samsung s4 kullanıcısı dedi ki:

  1.yöntem bende işe yaramıyor 2.yöntemde de avuç içi hareketi diyorlar Ama resimde eliniz dik gösterilmiş tam olarak nasıl?,anlamadım?

  • editör dedi ki:

   tuşlara aynı anda basarsanız işe yarar. diğer yöntem de denildiği gibi elinizi dik olarak, serçe parmağınız aşağıya gelecek şekilde tutup sağa veya ola çekerseniz ekran görüntüsü alırsınız.

   • samsung s4 kullanıcısı dedi ki:

    Teşekkürler ,ekran fotoğrafı alabiliyorum iki şekilde de
    Cevap yazdığınız için saolun

 3. harun guclu dedi ki:

  yakın zaman önce s4 almıştım mega kullanıyordum. hiç aklıma gelmedi :) teşekkürler

 4. Aysu dedi ki:

  Ekran görüntüsünü aldıktan sonra ilk başta bulanık geliyor sonra yavaşça netleşiyor ama böyle değildi bugün oldu neden olmuştur ve nasıl düzelir yardımcı olursanız sevinirim

  • editor dedi ki:

   yüksek oranda ram kullanımından dolayı ağırlaşma olursa yapabilir belki, rami temizleyip tekrar deneyebilirsiniz. telefonu kapatıp açmanız da işe yarayabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir