Samsung i9305 Galaxy S3 LTE Root Yapma

Root işleminin amacı Android işletim sisteminde yönetici konumuna yükselmektir. Yönetici konumu size yazılımda değişiklik yapma hakkı tanır. Kod bilginiz olmasa bile çeşitli uygulamalar ile telefonu kendinize göre kişiselleştirebilirsiniz. Root hakkında detaylı bilgi edinmek isteyen arkadaşlar Root Nedir? konusuna göz atabilirler.

Anlatacağımız root işlemini Android 4.3 Jelly Bean yüklü Samsung i9305  Galaxy S3 LTE modelinde başarıyla uyguladık. Farklı bir sürüm kullanıyorsanız işlem başarıyla sonuçlanmayabilir.

Root işlemi telefonunuzdan herhangi bir bilgi silmeyecektir ancak yine de  olası aksi bir durum olma ihtimaline karşı önemli bilgilerinizin yedeğini almanızı öneriyoruz. Root işlemi telefonu garanti kapsamı dışına çıkaracaktır.

Telefonu bilgisayara bağlayıp dosya yükleyeceğimizden lütfen bilgisayarınıza Kies 3 veya Smart Switch programını kurum bilgisayarı yeniden başlatın. Bu programlar sürücülerin otomatik olarak yüklenmelerini sağlayacaktır. İşlem esnasında bu programlar kapalı olsun. Sadece kurulu olmaları yeterlidir.

İhtiycını olan dosyalar:

1: Odin Downloader

2: i9305 auto root update

Her iki dosyayı da indirip winrar veya winzip ile bir klasöre çıkarın.

Telefonu kapatın. Telefon kapalıyken ses kısma + home(orta) + güç tuşlarına basıp telefonu açın. Ünlem işaretli uyarı levhasının olduğu ekran geldiğinde tuşları bırakıp bir kere ses açma tuşuna basın. Bu işlem telefonu Download Mode‘a sokacaktır. Telefon Download modundayken USB kablosuyla bilgisayara bağlayıp sürücülerin yüklenmesini bekleyin.

Odin programını açın. Bağlantı sağlanmışsa ID:COM kutusuğunda bağlanılan port numarası gözükecektir.


i9305 android 4.3 root

PDA butonuna tıklayıp indirmiş olduğunuz CF-Auto-Root-m3-m3zh-gti9305.tar.md5 dosyasını seçin ve işlemi başlatmak için Start butonuna tıklayın. Kısa bir yüklemeden sonra RES OK! mesajını göreceksiniz. Bu esnada telefon kendini yeniden başlatacak ve root işlemini yapacaktır. Telefon normal şekilde açılana kadar bekleyin.

Telefon açıldığında Google Play Store uygulamasını açıp “Supersu” diye arama yapın ve çıkan SuperSu uygulamasını güncelleyin. Güncelleme bittikten sonra SuperSu uygulamasını açın. Knox ile ilgili bir uyarı verecektir. Knox’u devre dışı bırakmak için Tamam butonuna dokunun. Knox devre dışı kaldığında işlem tamam demektir.


Author: Halil Akgül

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir