Samsung i9300i Galaxy S3 Neo Duos Format Atma

Samsung i9300i Galaxy S3 Neo Duos telefonunuzu donma, kasılma, ağır çalışma, anormal çalışma vb. sebepler dolayısıyla sıfırlamak istediğinizde aşağıda, görsel yardımıyla da anlatmaya çalışacağımız yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Formatlama işlemine başlamadan önce lütfen telefonunuzun şarjının %50 veya üzerinde olmasını sağlayın. Eğer telefonunuz formatlama işlemi esnasında düşük şarjdan dolayı kapanırsa umulmadık sorunlar meydana gelebilir. Ayrıca mümkünse kaybolmamasını istediğiniz verilerin yedeğini alın.

İlk anlatacağımız yöntem telefonunuzun menüsüne ulaşabildiğiniz durumlar için geçerlidir. Menü> Ayarlar> Hesaplar> Yedekle ve sıfırla> Fabrika ayarlarına sıfırla> Cihazı sıfırla> Tümünü sil yörüngesini izleyip onay verin. Onayla birlikte telefon kapanır ve temizlenmiş olarak yeniden başlar.

Diğer yol ise ekran kilit desenini unutmak-bloke etmek gibi menüye erişimi mümkün olmayan telefonlar için en geçerli yoldur. Öncelikle telefonunuzu kapatın, sonra ses açma tuşu + home(orta) tuşu + açma-kapama/kilit(on/off) tuşlarına beraber basıp bekleyin, telefon titreyip açılacaktır.  Android logosu çıkınca açma-kapama tuşunu bırakın ve home(orta tuş) ile ses açma tuşlarını basılı tutmaya devam edin. Bir süre sonra sistem ekranı çıkacaktır.

samsung i9300i s3 neo duos format atma

Bu ekranda dokunmatik çalışmayacağından ses kısma tuşu yardımıyla ‘wipe data- factory reset’ seçeneğinin üstüne gelin ve açma-kapama(kilit) tuşuyla onaylayın. Bir sonraki ekranda yine ses kısma tuşu vasıtasıyla ‘yes — delete all user data’ seçeneği üzerine gelip tekrar açma-kapama(kilit) tuşu ile onaylayın. Telefon sıfırlama işlemini otomatik olarak yapacak ve telefonu sıfırlayacaktır. İşlem bittikten sonra yeni gelen ekranda ‘Reboot system now’ seçeneğini açma kapama(kilit) tuşu yardımıyla onaylayıp telefonunuzu ilk günkü gibi kullanmaya başlayabilirsiniz. İşlem tamamdır.

Author: Halil Akgül

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir