Samsung i9300 Galaxy S3 Yazılım Yükleme Sonrası Oluşan İmei Sorunu

Samsung i9300 Galaxy S3 model cihazların bir kısmında yazılım(rom) yüklemeleri sonrası şebeke sorunu ortaya çıkar ki bunun genel sebebi telefonun imei(seri) numarasının 0049 ile başlayan bir hâl almasıdır. Bu yüzden yazılım yüklemelerinden sonra şebeke sorunu yaşandığında  ilk kontrol edilmesi gereken imei numarasıdır.

Anlattığımız konu 4.1.2 sürümü içindir.

Bu makalede ilgili sorunla karşılaştığınızda denemeniz gereken ilk yöntem olan eksik dosya yüklemesinin nasıl yapıldığını anlatacağız. Sorun kaynağı ‘modem.bin‘ dosyasının eksikliği! Bu yüzden yazılım yükleme işlevine benzer bir şekilde, ‘Odin’ ile telefona ‘modem.bin’ yüklemesi yapacağız.

Öncelikle bilgisayarınıza telefonun sürücü yüklemeleri için gerekli olan ‘Kies‘ programını kurun.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Odin Downloader

2: Modem.bin

Odin programını indirin ve açın.

Telefonu ses kısma, ana ekran(home), ve açma-kapama(kilit) tuşlarına birlikte basarak download mode‘a alın ve veri kablosu ile bilgisayara bağlayın.

Bilgisayar gerekli sürücü yüklemelerini yapacak ve telefon ‘Odin‘ programı tarafından görülecektir.


Programın ‘PHONE’ kısmı için ‘modem.bin‘ dosyasını seçin ve ‘Start’ butonuna basarak işleme başlayın.

Dosya telefona işlenir ve ‘PASS’ uyarısı sonrası yeniden başlar.

Eğer  imei(seri) numarası eski haline dönmüşse, şebeke gelir ve  sorun ortadan kalkar!


Bu işlem sonrası hâlâ imei numarası düzelmemiş ve şebeke gelmemişse başka bir rom ile yeniden yazılım yüklemesi denemelisiniz. Denedeğiniz tüm yazılım yükleme işlemlerine rağmen sorun devam ediyorsa bir teknik servise başvurarak imei tamiri yaptırmanızda fayda var.

 

Author: Tayfun Sağır

44 thoughts on “Samsung i9300 Galaxy S3 Yazılım Yükleme Sonrası Oluşan İmei Sorunu

 1. dediğinizi yaptım imei düzeldi ama şebeke gelmedi.yalnızca acil aramalar yazıyor.yardım edermisiniz?

 2. arkadaşlar benden önce ufuk arkadaşın da dediği gibi recovey den wipe data cace işlemlerini yapın telefon açıldığında hala şebeke yoksa ayarlardan»mobil»ağ operatörleri diyin aramaya başlayacak operatörünüzü bulunca otomatik kaydedecektir. sonra bi restart yapın sorun kalmayacaktır.

 3. Hocam size çok teşekkür ederim açamadığım cihazı , bulamadığım romu sayenizde bulup kurdum. İmei sorununuda aynı şekilde verdiğiniz bilgiler vasıtasıyla düzelttim. Kolay ve anlaşılır anlatımınız için çok teşekkür ederim.

 4. Samsung S3 Rom Yüklemesi Sırasında İmei Gitti Tabiki Arama Olanağıda

  Dediklerinizi Yaptıkdan Sonra Eski Halini Aldı Çok Teşekkur Ederim..

  1. Yorumlardan da görebileceğiniz gibi bir çok arkadaş başarıyla sonuçlandırdı. Andorid sürümünüzün 4.1.2 olduğundan emin misiniz?

 5. benim telefonum samsung i9300 galaxy s3 ve şuan android 4.3 var üstünde..güncelleme geldiğinde güncellemiştim fakat şimdi tekrar 4.1.2 haline geri getirmek istiyorum..ne yol izlemem gerek bana yardım edebilir misiniz..

 6. bu siteden indirdiğim dosya ile odini acıp secilmesi gereken iki dosyayı sectim ve yukledim
  ekran samsung yazısı gelip basa donuyordu telefona wipe dwtw foctoryden format attım
  duzeldi acıldı sonra sadece acil arama yazısı geldi
  sonra ekteki dosyayı indirip download modda odin den bin dosyasını yukledim
  suan sorun kalmadı
  admine tesekkür ederim

 7. çokk teşşekür ederim birkaç sitede denedim ama olmamıştı bu işe yaradı Allah sizden razı olsun

  1. 4.4.2 yüklemişseniz 4.1.2 de sorun yaşabilirsiniz. size tavsiyem sitemizde verilen 4.3 yazılımını yükleyip ağda kayıtlı değil çözümünü uygulamanız.

 8. bütün herşeyi tamamiyle yaptım hocam hâlâ aynı ağda kayıtlı değil hatası IMEI’de aynı nedir sorun?

   1. hocam buradan adımı adımına yaptım malesef olmadı hepsini tam anlamıyla yaptım

     1. Şu anda imei eski hâle getirdim fakat ağda kayıtlı değil yazısı hâlâ var..

      1. Gene en baştan bütün dosyaları gösterdiğiniz gibi yüklüyorum şu anda yükleniyor tektek yapacağım hocam.. 4.4.2 ve 4.3 kullandım ikiside kasma yaptı bende en ilk hâline döndüreyim dedim böyle bir sorun çıktı gene. 4.3’te buradan sorunu çözmüştüm umarım gene buradan bu sorunu çözerim.

       1. bizim verdiğimiz 4.3 yazılımını yükleyip 4.3 ağda kayıtlı değil işlemini yapın düzelmesi lazım hocam.

        1. hocam inanın dün zor durumda kaldım bi konuşma fırsatımız yok mu? 4.3e geri dönüp o imei sorunuda sizin dediğiniz gibi yaptım şu anda kullanıyorum ama çok donuyor buda ekran kilidinde ve müziklerde bir çaresini bulsanız harika olacak hocam..

          1. samsung yazısı döndü durdu recovery ile format attım açıldı imei 49lu birşeydi bu dediklerinizi yaptım imei aynı imei oldu ama şebeke olmadı 4.3teki sorunu çözdüğümüz gibi yokmu öyle bir yöntem?

       2. hocam 4.4.2 yüklediğiniz için sıkıntı çıkmış olabilir. 4.4.2 de veya 4.4.2 den düşüşlerde deneme şansımız olmadı.

        1. Hocam 4.4.2 den imei nin 0049 olması ile 4.3,4.2.2 ,4.1.2 yi denedim olmadı senin yöntemide denedim olmadı admin yapmam lazmım lütfen bana yardım et

      2. kardeş mobil verisine basılı tut mobil ağlara gir ağ operatörlerini seç otomatik ara de hangi hattını kullanırsan seç düzelecektir aynı sorunu yaşadım düzeldi.

 9. Kardesim 4.3 güncellemesi yaptım arama yaptıgımda ağda kayıtlı degil hatasını aldıgım ıcın bu 4.1.2 sistemini tekrar sizin sayenizde yükledim imei’de yaptm fakat hala ağda kayıtlı degil diyor lütfen yardımcı olur musunuz.

  1. 4.1.2 yazilimini nerden indirdiniz. Bizim sitedekini indirip yukleyin. Sonra burdaki islemleri yapin duzelecektir.

  2. imei geldi ancak ağda kayıtlı değil diyen arkadaşlar. Recowery moddan wipe seçeneklerini uygulayın sonra reboot siystem now yapınca düzelecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.