Şub 19 2014

Samsung i9300 Galaxy S3 Android 4.3 Ağda Kayıtlı Değil – Şebeke Sorunu Çözümü


Daha önce imei/seri numarası ile ilgili işlem gören Samsung i9300 Galaxy S3 model telefonları Android 4.3 sürümüne yükselttikten sonra genelde şebeke problemleri yaşanmaktadır. İmie/seri numaranız doğru ve kayıtlı olmasına rağmen arama yapmaya çalıştığınızda “Ağda Kayıtlı Değil” diye bir hata alırsınız. Eğer imei numaranız kayıtlı değilse aşağıdaki işlemleri yapmanızın bir anlamı yoktur.

Android 4.3 sürümün yapısı eski sürümlerden farklı olduğu için bu hata meydana geliyor. Bu makalede böyle bir sorun yaşarsanız bunu nasıl düzeltebileceğinizi, onarabileceğinizi anlatacağız.

Bu işlem Samsung i9305 Galaxy S3  modelinde de başarıyla denenmiştir.

İşleme başlamak için yeteri kadar şarjınızın olduğundan emin olun. Bataryayı şar ederek en az %25 seviyesine getirin. Sürücülerin otomatik olarak yüklenebilmesi için bilgisayarınızda Kies programının kurulu olması gerekmektedir. Yoksa lütfen buradan indirip kurun.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Odin Downloader

2: i9300 4.3 network problem, modem, kernel


Dosyaları indirip winrar veya winzip ile bir klasöre çıkarın.

Telefonu kapatın.

Telefon kapalıyken ses kısma + home(orta tuş) + güç(açma-kapama) tuşlarına beraber basın ve ekranda ingilizce yazılar görene kadar basılı tutun. Yazıları görünce tuşları bırakın ve bir kere ses açma tuşuna basın. Bu işlem telefonu Download Mode‘una sokacaktır.


Telefon download modundayken usb kablosu ile bilgisayara bağlayın. Sürücüler otomatik yüklenecektir.

i9300 galaxy s3 ağda kayıtlı değil şebeke sorunu çözümü

Odin programını açın. Öncelikle telefona gelişmiş bir recovery yükleyeceğiz.


Telefon ile bilgisayar arasındaki bağlantıda sorun yoksa programın ID:COM kutucuğunda bağlanılan com port numarası gözükecektir. PDA butonuna tıklayıp indirmiş olduğunuz CWM6.0.3.6-S3(I9300)_NONtouch.tar dosyasını seçin. Start butonuna tıklayıp yükleme işlemini başlatın. Kısa bir yüklemi işleminden sonra telefon kendini yeniden başlatacaktır.

Telefon açıldığında geri kapatın.

İndirmiş olduğunuz  Patched_BUUGMJ3_modem ve  Patched_XXUFMJ9_kernel dosyalarını hafıza kartınıza yükleyin. Hafıza kartınızı telefona takın. Bu dosyaları zipten çıkarmayın. zip formatında karta atın.

Telefon kapalıyken ses açma + home (orta tuş) + güç(açma-kapama) tuşlarına birlikte basın. Ekranda Samsung logosunu görünce güç tuşunu bırakın diğerlerine basılı tutmaya devam edin. Biraz sonra recovery mod açılacaktır. Tuşları bırakabilirsiniz.

Ses tuşları yardımıyla önce “install zip” seçeneğini sonra choose zip from external sdcard‘ seçeneklerini onaylayın. Onay için güç tuşunu kullanacaksınız.

Patched_BUUGMJ3_modem seçeğinin üzerindeyken güç tuşuna basın. Kısa bir yükleme yaptıktan sonra telefon kendini kapatıp geri açacaktır. Telefon açıldığında geri kapatın.(bazen kapatmayabilir, bu durumda ikinci işleme geçebilirsiniz.)

Yukarıda anlattığımız şekilde tekrar recovery moda girin ve bu sefer Patched_XXUFMJ9_kernel dosyasını seçin. Telefon kendini yeniden kapatıp açacaktır.

Telefon açıldıktan 1-2 dakika sonra şebekeniz gelecektir. İşlem tamamdır!

Yorum Yaz

  • karakule on 14 Aralık 2018 at 15:56
  • Cevapla

  hocam benim s3 var daha önce rootlanmıştı sürümü 4.2.2 idi ben onu 4.4.4 de yükselttim ama root işlemi gitti rom atınca. ondan sonra root atayım derken bi karışıklık oldu telefonda pc ile telefon arasında not target felan çıktı telefonu açamadım. telefoncuya götürdüm adam orjinal 4.3 atarız dedi tamam dedim. attılar 4.3 sürümü daha sonra elime alınca telefon çekmediağda kayıtlı değil servis felan yok yazıyodu. adam da yaparız dedi ve anteni değiştirmiş. telefon sadece belli noktalarda çekiyor çekim gücünün güçlü olduğu yerlerde. evde bazı yerde çekiyor. servis yok da kullanıyorum telefonu. şimdi bu işlemi yapsam olur mu. telefonum S3 i9300 4.3 sürümünde

  1. Merhaba, sizin telefon anladığım kadarıyla şuan zayıf çekiyor. Bizim anlattığımız işlem yazılım yükledikten sonra kesinlikle şebeke gelmeyen cihazlara uyguladığımız bir yöntem. i9300 modeli için yayınlanmış en son sürüm 4.3’tür. Şebekenin zayıf çekiyor olmasının sebebi yaızlımsa cihaz tekrar 4.2.2’ye düşürülüp denenbilir, 4.2.2’de hala zayıf çekiyorsa sorun yazılımsla değil donanımsaldır.

    • karakule on 14 Aralık 2018 at 16:58
    • Cevapla

    eğer bu işlemi yaparsam bişey olur mu telefona. telefoncu anteni değiştirmiş o yüzden zayıf çekiyor

    1. kendi normal antenini taksın o zaman.sorun antendense herhangi bir şey yüklemenize gerek yok.

  • karakule on 12 Aralık 2018 at 16:29
  • Cevapla

  root atmamız gerekli mi peki

  1. hayır

  • Ferit on 14 Kasım 2018 at 13:07
  • Cevapla

  telefonum 0049 olmustu kimse tapamadı en kral telefoncuyum diyen imkansız dedi bi tane suriyeli imei attı ama sürüm değiştirdim sebeke gelmedi sizin dediğiniz gibi yaptım sebeke geldi kral adamsın emeğinize saglık çok tşk

  • Ayato-Amagiri on 10 Ağustos 2018 at 09:57
  • Cevapla

  Normalde sorunsuz şekilde açılıyor. Sistemde gezinebiliyorum ama ağda kayıtlı değil diye, bu paylaşılan konuda ki her şeyi uyguladım… Bu işlemleri yaptığımın da nedense model yazısını gösterip, kendisi kapatıyor. Sebebi ne olabilir acaba? Bir şeyi eksik yapabiliyor olabilir miyim?

  1. cihaz modelinin i9300 olduğundan emin misiniz? eğer imei numaranız kayıtlı ama ona rağmen ağda kayıtlı değil diyorsa bu işlemler işe yarar.

   cihazdaki yazılım yaptığınız işlemlerle uyumlu çalışmadığı için sistem çökmüş olabilir, yeniden yazılım yükleyip imei numaranızı kontrol edin. kayıtlı olmasına rağmen şebeke alamıyorsanız anlatılan işlemleri tekrarlayabilirsiniz.

  • hüseyin on 27 Haziran 2018 at 12:46
  • Cevapla

  teşekkür edeerim peki elimde s4 mini var yazılım atacam ve yazılımdan sonra onunda şebekesi giderse aynı şekilde önereceğiniz veya elinizde bu sorunu da halledecek dosyalar var mı yardımcı olursanız çok sevinirim

  1. maalesef S4 için bildiğimiz bir yöntem mevcut değil. S4’ün imei numarası kendi orijinal imei numarası değilse yazılım yüklemenizi önermem. Bu modelin imei onarımı bazen mümkün olmayabiliyor.

  • hüseyin on 25 Haziran 2018 at 08:43
  • Cevapla

  hocam recovery moda girince o dosyaları yüklerken hta veriyor signature verification failed hatası alıyorum ne yapmalıyım ?

  1. Model numarası doğru mu? Sadece i9300 modeli için geçerlidir bu dosyalar. Buna rağmen sorun yaşıyorsanız telefonu formatlayıp tekrar deneyebilirsiniz.

  • asena on 03 Haziran 2018 at 11:43
  • Cevapla

  zip dosyalarını kurarken telefon kendiliğinden kapanmadı. iki dosyayı kurup kendim kapattım şimdi açılmıyor. sadece recovery moduna girebiliyor. ne yapmalıyım lütfen yardım edin

   • asena on 03 Haziran 2018 at 12:04
   • Cevapla

   bu arada açmaya çalışırken sol üst köşede kırmızı ünlem hatası veriyor.

   1. cihazın i9300 modeli olduğundan emin olun. farklı bir modelse cihaz çökebilir. kırmızı ünlem cihazın rootlu(modifiye) olduğunu gösterir..

    cihaz açılmıyorsa recovery modtan sıfırlayıp işlemleri baştan yapabilirsiniz.

  • ömer on 13 Mart 2018 at 23:59
  • Cevapla

  hocam bnde samsung s3 var ama ses tusu çalışmıyor.bilgisayar uzerınden root atıyorum ama agı tanımıyor yazısı cıkıyor.bu konuda yardımcı olursan sevınırım.

  1. Merhaba bilgisayar üzerinden root atarken hangi programı kullanıyorsunuz ?

  • DADAŞ on 19 Şubat 2018 at 20:41
  • Cevapla

  Allah sizden razı olsun.ne mutlu bildiklerini bilmeyenlere öğretenlere sayenizde telefon Çöp olmaktan kurtuldu.

  • Vedat on 28 Ocak 2018 at 12:35
  • Cevapla

  Çok teşekkür ederim işlem tamam.

  • İBRAHİM THTSZ on 18 Ocak 2018 at 02:34
  • Cevapla

  ALLAH NE MURADIN VARSA VERSİN ÇOK ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM 1 HAFTADIR DENEMEDİĞİM YÖNTEM KALMADI SONUNDA SİZİN VERDİĞİNİZ YÖNTEMLERİ UYGULAYINCA OLDU HEMDE 5 Dk. GİBİ KISA BİR SÜREDE :) ALLAH SENDEN RAZI OLSUN ÇALIŞMA HAYATINDA ÜSTÜN BAŞARILAR DİLERİM

  • hikmet on 06 Ocak 2018 at 03:29
  • Cevapla

  Allah atana rahmet etsin bayım, sen benim işimi gördün Allah da senin işini görsün. Sorun çözüldü, eline diline sağlık.

  • Cüneyt on 18 Aralık 2017 at 23:40
  • Cevapla

  Merhabalar ekteki dosyalara göre işlemleri sırasıyla yaptım.
  Cihaz yurt dışı pasaport kayıtlıydı. diğer telefonların 1 -2 diş çektiği yerlerde çekmiyordu. Şehir merkezinde full çekiyordu.

  işlemleri yaptıktan sonra hiç çekmez oldu.
  eski haline nasıl döndürebilirim?

  factory reset attım olmadı.
  yardımcı olabilir misiniz?

   • Cüneyt on 18 Aralık 2017 at 23:41
   • Cevapla

   orjinal sürüm 4.3 jelly bean mevcuttur.

   1. Merhaba. Bahsettiğiniz sorunların anlattığımız konuyla bir ilgisi yok. Yazılım yüklemeyi deneyebilirsiniz.

     • Cüneyt on 18 Aralık 2017 at 23:55
     • Cevapla

     Yazılım yüklemeyi deneyebilirsiniz ne demek?

     Bu konu için yeniyim.

     hard format attım çekim düzelmedi.

  • Hüseyin on 13 Aralık 2017 at 23:41
  • Cevapla

  teşekkürler işe yaradı sağolun

 1. Selamlar amdin size bir sorum olacaktı; hafıza kartına _modem ve _kernel dosyalarını atıyorum fakat recovery modunda iken o iki dosyayı göremiyorum yoklar nasıl yapacağım bunu?

  1. external storage seçeneğini bulduğunuzdan emin olun bu seçenek aşağılarda olabilir, aşağıya doğru inin. yine görmüyorsa dosyaları telefon hafızasına atıp deneyin.

 2. Gerçekten çok teşekkürler youtube den bir çok çözüm yolu vardı hepsi patates çıktı yok mobil aglara gir operatör seç falan boş ayaklar tek sağlam yol bu teşekkürler http://www.ceplik.com

  • kazım on 06 Ekim 2017 at 21:21
  • Cevapla

  merhaba hocam

  benim telwfon samsung s5 g900fq modeli bana uyan dosyaları nereden veya link verebilir misin

  1. Merhaba, G900FQ için böyle bir işlem bulunmamaktadır. Nasıl bir sorun yaşıyorsunuz?

    • kazım on 10 Ekim 2017 at 21:30
    • Cevapla

    root yaptıktan sonra şebekede sorun yaşıyorum telefonum orjinal root yaptıktan sonra milletin tlf çekiyor benm telefon çekmiyor

    1. orijinal root diye bir şey yoktur, root cihazı modifiye etmek demektir. sorunun yazılımsal olduğunu düşünüyorsanız yeniden yazılım yüklemesi yapabilirsiniz. https://www.ceplik.com/samsung-g900fq-galaxy-s5-android-6-0-1-yazilim-yukleme/

  • bayram on 19 Temmuz 2017 at 22:00
  • Cevapla

  halil akgün usta benim telefonunda ağda kayıtli değil hatasi veriyor.usb soketini değişttirdim 30 tl verdim orjinal ime yazdirdim ne yapdıysak olmadi android 404 yazilim var hala ayni sorun devam ediyor internetde araştırma yaptim yotubede bu sorunu çözen yelservis diye bir yer var şarj soketini üstündeki büyük micro işlemciyi değiştirdiğini gördüm sizce bu doğru bir arıza tespit ve tamirimidir yazilimla olmuyorsa mikro işlemciniz arizali olabilir değişimi gerekebilir bu konuda bilgisi olan arkdaşlar yazsin.orjinal ıme görünüyorda herşey normalse zaten simkart görmüyorsa benimki gibi büyük bir ihtimalle mikro işlemciniz arzali olduğunu düşünüyorum bilgisi bizi bilgilendirsin çok uğraştilar olmadi mükrü işlemci değişmesi gerekebilir.
  https://www.youtube.com/watch?v=l3769oou62M youtubede mikro işlemcini nasil değiştirildiği gösteriliyor.

  1. Merhaba, videoda yapılan işlem şebekenin zayıf çekmesiyle ilgilidir. (bazen hiç çekmeyebilir) . Yazılımsal olarak yapılabilecek herşeyi yaptığınızdan eminseniz bu işlem de denenebilir tabi.

   Eğer cihaz simkart görmüyorsa videodaki işlemle bir ilgisi yoktur.

  • Diya on 06 Temmuz 2017 at 10:34
  • Cevapla

  Süpersiniz. denedim , işe yaradı

 3. selam iyi günler hocam bendede aynı sorun vardı sizten baktım yaptım allah razı olsun ama bitaha yazılım güncelle diyince cihaz modifiye edildi diyoru durum özel olarak değişti ne yapmam gerek

  1. Merhaba, rootlanmış cihaza wi-fi ile güncelleme yapamazsınız ki imei işlemi görmüş cihazı güncellemeniz sağlıklı olmaz zaten.

  • Furkan on 08 Haziran 2017 at 19:29
  • Cevapla

  Vallaha Allah Razı Olsun ceplik.com Senin Sayende Telefonum Düzeldi Çok Sağol

  • gökay on 04 Haziran 2017 at 19:45
  • Cevapla

  Allah razı olsun. Problemim çözüldü.

  • İdris on 15 Nisan 2017 at 23:15
  • Cevapla

  Hocam, Grand 2 Sm-G710 Aynı sorunum var.
  Bu alternatifi uygulasam düzelir mi?

  1. Hayır, bu işlemler S3 modelleri içindir.

  • emre on 11 Şubat 2017 at 13:52
  • Cevapla

  Hocam i9305 4.4.4 sürümündeyim diğer konuda bunu yüklememi söylemiştiniz ama yüklerken cwm den hata veriyor yüklenmiyor modem dosyası

  1. sürüm farklıysa olmayabilir, cihaza yazılım yükleyip formatladıktan sonra en baştan repair işlemini dneeybilirsiniz.

  • alaattin on 01 Şubat 2017 at 18:16
  • Cevapla

  ben s3 e 4.3 yukleme yaptım yalnız daha oncesınde ekran ters donmustu o yuzden yaptım duzelme olmadı. ınceledıgım kadarıyla daha onceden bole bır durumla karsılasan yok. ekran ters sag alttakı bırseyı tıklamak için sol üste basmam gerekiyor. bilginiz varmı bu konuda?

  1. maalesef daha önce böyle bir sorunla karşılaşmadık.

  • vatan on 19 Ocak 2017 at 10:52
  • Cevapla

  işimi gördü cok teşekkür ederim kardeşim..

  • Burç... on 16 Aralık 2016 at 02:18
  • Cevapla

  Allah razı olsun.1000 kere.

  • Samet on 01 Aralık 2016 at 23:40
  • Cevapla

  Çok teşekkür ederim. Yaptım işlemleri telefonum çalışıyor şuan. Allah razı olsun.

  • ömer on 20 Ekim 2016 at 18:27
  • Cevapla

  hocam en ki işlemden sonra telefon kendini yeniden kapatıp açamadı ne yapmalıyım acillll

   • ömer on 20 Ekim 2016 at 18:28
   • Cevapla

   hocam en son ki işlemden sonra telefon kendini yeniden kapatıp açamadı ne yapmalıyım acillll

   1. cihazın i9300 olduğundan emin misiniz?

     • ömer on 20 Ekim 2016 at 18:55
     • Cevapla

     evet 2 defa denedim sonuç aynı ağda kayıtlı değil diyor

     1. farklı bir sorunu vardır büyük ihtimalle. imei numarasını kontrol ettiğinizde kayıtlı çıkıyor mu?

      *#06# kodunu girip çıkan imei numarasını https://www.turkiye.gov.tr/imei-sorgulama adresinden sorgulayın.

       • ömer on 20 Ekim 2016 at 19:11
       • Cevapla

       evet hocam kopyalı diyor

        • ömer on 20 Ekim 2016 at 19:12
        • Cevapla

        ekrandaki sarı yazılarda duruyor halen

        1. kopyalanmış ımei numarasına şebeke gelmez, box ile düzeltilmesi lazım, bir servise danışın.

          • ömer on 20 Ekim 2016 at 19:25
          • Cevapla

          benim yapabileceğim bir şey yok mu yani elimde eski telefon var onun ımei lini atamazmıyız

   2. hayır. box ile yapılması lazım.

  • BARIŞ on 06 Ekim 2016 at 02:55
  • Cevapla

  HARBİ SAĞOLUN BEYLER. S3 I9300 DE YAPTIM OLDU. EMEGİNİZE SAGLIK.

  • ozan on 04 Eylül 2016 at 12:29
  • Cevapla

  Hocam s3 mini gt 8190’da denedim 4.1.2 sürümü şuan telefon hiç açılmıyor ne olucak şimdi bir yardım edin Allah aşkına ya

  1. :) cihaz download moda giriyorsa yazılım yüklemeye açlışın: http://www.ceplik.com/samsung-i8190-galaxy-s3-mini-android-4-1-2-jelly-bean-turkiye-yazilimi-yukleme/

    • ozan on 04 Eylül 2016 at 12:54
    • Cevapla

    Hayır abi hiç açılmıyor bile 0 yani yorumları okumadan direk yaptım ben bu işi ilk defada yapıyorum zaten başka nasıl bi çözüm bulabiliriz telefon benimde değil ya

    1. yorumları okumana gerek yok, başlıkta bu işlemin hangi model için olduğu yazıyor, makale içinde uyarılar var. cihaz download moda girmiyorsa JTAG işleminin yapılması lazım. onu da sadece elinde JTAG box bulunan teknik servisler yapabilir.

      • ozan on 04 Eylül 2016 at 13:14
      • Cevapla

      Evde hiç bir şekilde yapamam yani öylemi peki pahalı bir işlem mi telefonun ederinden fazlaysa atarım çöpe daha iyi

      1. Sormanız lazım. Fiyat hakkında bilgimiz yok maalesef

        • Ozan on 05 Eylül 2016 at 03:21
        • Cevapla

        Peki internetten usb jig alsam onunla olurmu? Telefoncuya götürdüm hiç birşey anlamadı heralde içi komple değişecek dedi 300 lira dedi usb jig satın alsam bi ihtimal varmı peki ?

        1. tabi denemek lazım, dediğim gibi cihazın download moda girmesi gerekiyor.

  • abdullah on 29 Ağustos 2016 at 12:38
  • Cevapla

  Allah razı olsun kardeşiim

  • ibrahim on 26 Ağustos 2016 at 13:49
  • Cevapla

  yazılanları dikkatlice okuyup uyguladım ancak sorun yaşıyorum.
  id.com kutusunda port numarası görünmüyor
  port olmadan yapınca da succed 0 failed 0 oluyor.
  usb de bir sorun yok ama cihaz görünmüyor

  1. port yoksa bilgisayar telefonu görmiyor demektir. cihazın şarj alıyor olması soketin sağlam olduğunu göstermez, data yolları farklıdır. lütfen soketi kontrol edin.

    • ibrahim on 28 Ağustos 2016 at 13:37
    • Cevapla

    cihaz açıkken pc ye bağladığımda sorun yok. zaten patch dosyalarını sd karta telefonu pc ye bağlayarak attım.
    sorun cihaz download moddayken yaşanıyor.
    nereye girip baktıysam herkes sorun sokettedir yazmış ama sokette sorun yok

    1. download moda farklıdır. başka bilgisayarda denemenize rağmen sorun devam ediyorsa evet sorun sokettedir.

  • M.Akif YÜCEEL on 24 Ağustos 2016 at 20:09
  • Cevapla

  İ*M*E*İ*S*İ N*U*L*L O*L*A*N*L*A*R
  1-Elinizde Kayıtlı Bir İmei Olacak.
  2-Netten Xposed İmei Changer Pro.apk indir ve kur.
  3-Telefonunuzun Modeline Uygun Olan Xposed İnstaller.apk For GT-I9300 bulup İndirin.
  4-Halil Arkadaşım’ızın Verdiği Linkten rarın İçindeki dokunmatiği Yükle (odin İle)
  Link : https://yadi.sk/d/hmb7m08iJCAjq
  5-Netten Telefonunuzun Modeline Uygun Olan Xposed.zip For GT-I9300 bulup İndirin.
  Not 3. ve 5. Şıklarda Telefonunuzun Modeli Kadar Android Sürümüde Önemli JB ise JB Lolipop İse Lolipop Zefir İse Zefir Ona Uygun Xposed İnstaller olacak.
  6-Xposed İnstaller Zip’i Hafıza Kartınızın Köküne Kopyalayın.
  7-Telefonu Kapatın Ses Açma Home ve Güç Tuşlarına Basılı Tutun.
  Samsung Yazısı Gelince 2 Saniye sonra Sadece Güç Tuşunu Bırakın.
  Diğer İki Tuşa Recovery Modu Açılana Kadar Basılı Tutun.
  8-Recovery Modda İnstal zip >>>İnstal Zip From External Sd Cart Ses Tuşlarıyla Gelip>>>>>
  GüçTuşuyla Seçip xposed*****.zip Yükleyin Bitince Reboot System Now.
  9-Telefon Açılınca xposed programını Açın framework’seçeneğinde Recovery Modda Yüklediğiniz xposed Zip Doğru ve uygun olansa Active Yazısını Görürsün.
  10-Modüller Seçeneğine Gel Xposed imei Changer Pro2nun Yanındaki Kutucuğun Tikini İşaretle ve Aktif Olması İçin Telefonu Yeniden Başlat.
  11-Açılınca İmei Changer Pro Programını Menüden Bul Aç ve Elindeki Kayıtlı İmeiyi Yaz ve Alttaki Kırmızı Olan Yere Dokun APPLY CHANGES Yazısı ve Telefonu Yeniden Başlat.
  12-*#06# ile yeni imeini Kontrol et.
  Not Bütün Bu İşlemleri Yapmadan Önce İnternetten
  NewKingrootV4.9.6_C151_B299_en_release_2016_08_04_105203.apk Bul İndir ve Telefonu Rootla Çünkü Bütün Bu İşlemleri Yapman İçin Telefonunun Rootlu Olması Lazım.
  Aynı Zamanda Telefonun Garanti Kapsamından Çıkacaktır.

  • M.Akif YÜCEEL on 24 Ağustos 2016 at 19:36
  • Cevapla

  Helal Olsun Hat Çekiyor.

  • Emrecan AY on 24 Ağustos 2016 at 17:22
  • Cevapla

  ALLAH senden binlerce razı olsun.Günlerdir aradığım sorunu bu kadar açıklayıcı bir biçimde anlatmak büyük bir başarı.Eline, emeğine sağlık…

  • Ferhat DURSUN on 07 Ağustos 2016 at 00:06
  • Cevapla

  Yav birader Allah senden razı olsun nası mutluyum anlatamam hiçbir yere yorum yazmam 5 senelık pc kullanıcısıyım adamsınn Allah yolunu açık etsin

  • Mehmet Emin on 04 Temmuz 2016 at 23:21
  • Cevapla

  Hocam merhaba şimdi alttaki yorumlardan imei sorgula dediğiniz yorumu gördüm aynı sorun bende de var fakat telefonuma *#06# ‘yi tuşladığımda ” null / null ” diyor ne yapmam gerek lütfen acil yardım edin

  1. Farklı yazılımlar deneyip cihazın nulldan çıkmasını sağlamalısınız.

    • Mehmet Emin on 04 Temmuz 2016 at 23:35
    • Cevapla

    Yazılımlar Derken Hocam ? Yüklemeyi Yapmadan Önce Null ‘ da Değildi Fakat Şimdi Null Oldu. 1 ay kadar önce telefoncudan almıştım adam hayatımda ilk defa bir telefonu null dan çıkardım ve çıkarmayı öğrendim demişti fakat tekrar adama gitmek istemiyorum . Öneriniz Olursa Şimdiden Teşekkürler.

    1. Sitede 9300 yazılım diye aratma yaparsanız birden fazla konu çıkacaktır. Yazılım yüklemelerinş deneyebilirsiniz.

      • Mehmet Emin on 04 Temmuz 2016 at 23:52
      • Cevapla

      Hocam herhangi birini önerebilirmisiniz pek anlamam bu işlerden sadece rom atmayı biliyorum lütfen bi yardımcı olun

  2. Vurgulayarak yazıyorum; DENEMELER YAPMALISINIZ. şunu yükleyin düzelir diye bir şey yok. Deneyeceksiniz ta ki cihaz nulldan çıkıncaya kadar
   Eğer cihazda donanımsal bir sorun yani parçadan kaynaklı bir sorun yoksa uygun yazılım yüklendiğinde nulldan çıkacaktır.

    • Mehmet Emin on 05 Temmuz 2016 at 00:07
    • Cevapla

    Hocam son sorum şu yani nasıl yazılımlar yüklemeliyim odin üzerinden mi veya telefona kuracağım bir yazılım mı ?

    1. Buradaki konuyu ve videoyu inceleyebilirsiniz. Odin ile yükleme yapmalısınız. http://www.ceplik.com/samsung-i9300-galaxy-s3-android-4-3-jelly-bean-yazilim-yukleme/

      • Mehmet Emin on 05 Temmuz 2016 at 00:40
      • Cevapla

      Hocam ben zaten o sayfadan yükledim rom’u. Hiçbir türlü olmuyorsa tekrar aynı yere gidip adama söyleyeceğim.Bu arada benim 4.3 atma sebebim telefonu telefoncudan aldıktan sonra 4.0.4 teydi güncelleme yapmıyordu ve hiçbir şey yüklemiyordu.Tekrar götürür izah ederim çözümü yoksa.

  • kadir on 29 Haziran 2016 at 05:05
  • Cevapla

  ben lolipop yaptım 5.0.1 ağda kayıtlı değil oldu bu sadece 4.3 içinmi geçerli

   • kadir on 29 Haziran 2016 at 05:06
   • Cevapla

   modem kernel verdiğiniz dosyalar

   1. 5.0.1de deneme şansımız olmadı ancak 5.0.1 deiğiniz sürüm orjinal değildir o yüzden büyük ihtimalle uyumlu değildir.

  • ozan on 27 Haziran 2016 at 19:15
  • Cevapla

  odin’e telefonu bağlayamadim abi nasıl bağlayacam kabloyu cikardim taktim denedim olmadi o kadar

  1. Telefonu kapatın.

   Telefon kapalıyken ses kısma + home(orta tuş) + güç(açma-kapama) tuşlarına beraber basın ve ekranda ingilizce yazılar görene kadar basılı tutun. Yazıları görünce tuşları bırakın ve bir kere ses açma tuşuna basın. Bu işlem telefonu Download Mode‘una sokacaktır.

   Telefon download modundayken usb kablosu ile bilgisayara bağlayın.

   buna rağmen bağlntı kurulamıyorsa telefon soketinde sorun var demektir.

    • ozan on 27 Haziran 2016 at 20:36
    • Cevapla

    anladim abi normal tel acikken oldu baglantiyi gösterdi ama telefon kapaliyken o dowland yerinde koyunca göstermedi bilgisayarda telefonu kablo saglam calisiyor yani bilmiyorum

    1. Açıkken bilgisayarın telefonu görmesi download modta da göreceği anlamına gelmez. Büyük ihtimalle telefonun soketinde sorun vardır.

      • ozan on 27 Haziran 2016 at 21:30
      • Cevapla

      teşekkür ettim abicim :) deniycem tekrardan :)

   • M.Akif YÜCEEL on 24 Ağustos 2016 at 19:43
   • Cevapla

   Samsun Kies Yada Smart Switch Pc ile Sürücüleri Kur yada Bu Programı Yükle 2. Daha Stabil Sürücüler Otomatik Kurulur Yüklerken Kablo ve Telini Pc’ye Bağlama Bitmeden.

  • NURULLAH on 20 Haziran 2016 at 19:57
  • Cevapla

  ALLAH RAZI OLSUN

  • hasan on 17 Haziran 2016 at 14:15
  • Cevapla

  iyi günler bunları i9305 içinde uygulaya bilirmiyiz iyi çalışmalar

  1. makaleyi okursanız bu model için de deneme yaptığımızı göreceksiniz.

  • Cihan on 12 Mayıs 2016 at 12:30
  • Cevapla

  Hocam benim telefonum s3 neo yani 9301 farkeden bir şey olur mu ?

  1. denemedik ancak büyük ihtimalle uyumsuzdur, yükleme yaparsanız telefon bir daha çalışmayabilir, tavsiye etmiyoruz.

    • Cihan on 12 Mayıs 2016 at 12:41
    • Cevapla

    Tamamdır Halil bey teşekkür ederim.

  • İsmailhan on 04 Mayıs 2016 at 21:59
  • Cevapla

  acil yardım samsung s3 cihazım şebeke gitti.Yukardaki işlemleri yaptım ama bi işe yaramadı yardım

  1. İsmailhan merhaba. Makalenin giriş paragrafını dikkatlice oku! Çözümün hangi telefonlar için olduğu orada belirtilmiştir. Ayrıca senin yapman gereken imei sorgulamak. Alacağın sonuca göre bir yol haritası belirlemelisin. http://www.ceplik.com/o1K15

  • ahmet on 21 Nisan 2016 at 19:12
  • Cevapla

  odin yükleme yapmaya başlamıyo neden olabilir ? Root lazımmı

   • ahmet on 21 Nisan 2016 at 19:17
   • Cevapla

   sonunda failed verdi

  1. hayır, odin ile işlem yapabilmek için roota ihtiyacınız yoktur, işlem başlamıyorsa bağlantı kuramadığınız içindir büyük ihtimalle. sürücüleri ve bağlantıyı,soketi kontrol edin.

    • ahmet on 21 Nisan 2016 at 19:23
    • Cevapla

    sağlam hepsi kontrol ettim zaten sabahtan beri aynı kablo ve portla işlem yapıyodum odinde telefonu görüyor ama yükleme yapamadı sizin verdiğiniz linktekinide indirdim son versiyonuda ama çare etmedi malesef

    1. Ahmet giriş paragrafını okudun mu? Bu yöntemle hangi telefonlara şebeke geleceğini tam olarak anladın mı? Alttaki yorumlarda görebileceğin üzere bir çok arkadaş işlemi başarıyla tamamladı. Eğer bu makalede anlatılan işlem tam olarak senin aradığın şeyse, şu makaledeki tavsiyelere uymayı dene. http://www.ceplik.com/Q0qq8

     1. Ahmet yorumlarını lütfen ‘Cevapla’ seçeneğini kullanarak, paylaş! Aksi halde silmek zorunda kalıyoruz.

      Odin işlem yapmıyorsa, bir yerde hata var. Kontrol et ve hatanın neden kaynakladığını bulmaya çalış. Sana attığım linkte başka bir bilgisayar deneme yapılması gerekliliği hususuna da değinmiştik. Önünde bir çok seçenek var, bunları değerlendir.

       • ahmet on 21 Nisan 2016 at 21:13
       • Cevapla

       sorun telde büyük ihtimalle çünkü root işlemi dahi yapamadım galiba emmc entegresinde sıkıntı var

       1. Telefon daha önce şarj olmadığı için tamir görmüşse ve sağlıklı bir onarımdan geçmemişse, yani veri yollarına yeterince özen gösterilmemişse, data alışverişinde sıkıntı olabilir.

  • fatih on 19 Nisan 2016 at 16:16
  • Cevapla

  arkadaşlar.proğramı yapan arkadaşa tşkkrler.çok gezdim aradım bu arkadaşın anlatımı gibi göremedim karma karışşık anlatımlar vardı.baktım uğraştım androidim 4.0.4 dü galaxy s3.androidi odinle kurdum 4.3 kurdum tam sevindim hattımı taktım ağda sorun var arama yapamadım şebeke yoktu.var ama ağın şebekesi yoktu.iki tane hafıza kartı buldum ikiside bozuktu görmedi ne pc nede tel.flash bellek denedim gene olmadı.son çare tele zipli dosyaları kurdum.ve gerekli şeyleri yaptım.şebekem geldi.teşekkürler arkadaşım süper bi şey

  • fatih on 19 Nisan 2016 at 16:09
  • Cevapla

  helal olsun imei çakmaydı odinle yaparak androidi yükselttim.şebeke sorunu çıktı şebeke sorununuda ortadan kaldırdım.hafıza kartınız yoksa iki dosyayı telefon hafızasına kurun ordanda çıkarabiliyorsunuz.

  • vedat on 11 Nisan 2016 at 22:01
  • Cevapla

  tşkkkkkkkkkk

  • Burak on 08 Nisan 2016 at 13:16
  • Cevapla

  Allah razı olsun düzeldi telefon :) Çok teşekkürler emeğinize sağlık <3

  • Mehmet Difficult on 02 Nisan 2016 at 02:13
  • Cevapla

  emeğinize sağlık aynı bu sekılde oldu çok tesekkur ederım

  • Hasan Ali Özaslan on 31 Mart 2016 at 17:23
  • Cevapla

  Merhabalar,

  Samsung S3 Neo Android 4.4.2 var.
  Bu işlemleri uygulayabilir miyim?
  Aynı sorun benim telefonda da var.

  İyi günler.

  1. denemedik ama büyük ihtimalle uymayacaktır, hatta telefonun çökme riski bile var.

    • Hasan Ali Özaslan on 31 Mart 2016 at 17:58
    • Cevapla

    Teşekkürler…

  • hasan atvur on 29 Mart 2016 at 09:03
  • Cevapla

  VERSİYONUM 4.3. yazılanları yaptım ama hala ağ hatası alıyorum…

   • hasan atvur on 29 Mart 2016 at 09:09
   • Cevapla

   instal zip ve chose zip from externalsdcard seçeneklerini onaylayacağım bir yer yok. CHOOSE A PACKAGE TO install:/scdard direk geliyororadan modemi yükleyip kapınıyor açılıyor. Tekrar kapatıyorum yine aynı yerden kernel zipi yüklüyorum kapanıp açılıyor ağa hatası devam ediyor…

   1. öncelikle *#06# kodu ile imei numaranızı öğrenip https://www.turkiye.gov.tr/imei-sorgulama adresinden sorgulama yapın. bu işlem sadece kayıtlı imei numaraları içindir. kayıt dışı veya klon ise şebeke gelmeyecektir.

  • yusuf on 27 Mart 2016 at 19:49
  • Cevapla

  helal olsun gerçekten anlatıldığı şekilde problemi çözdü. anlatımı basit anlaşılır ve uygulanabilir oldugu için eline emeğine sağlık

 4. Oldu Çok Teşekkürler Kac gündür Ugraşıyorum Sonunda Oldu Cok Teşekkürler

  • Berkay on 22 Şubat 2016 at 00:25
  • Cevapla

  Kies programı telefonumu görmüyor telefon modeli s3 i9300 telefon açıkken kies e bağlanıyor sorun yok ama ne yaptıysam recovery modu çalıstırınca telefon bağlanmıyor
  YAPTIKARIM : kies3 i 2 kere kurdum olmadı mtp (ortam cihazi) secili yine olmadı ayarlardan usb ayıklayıcı mıdır nedir onuda etkinlestirdim yine olmadı kies telefonumu gormuyor

  1. Kies sadece sürücülerin yüklenmesi için gerekli. Makaleyi okudunuz mu? Kiesle bir işiniz yok. Kies açılsa bile kapatın.

  • Ali on 21 Şubat 2016 at 12:45
  • Cevapla

  tenkyu veriy muach oldu walla

  • Ferdi on 09 Şubat 2016 at 20:46
  • Cevapla

  Her yolu denedim olmadı.
  Bunuda denedim yine olmadı yüklemede sorun yok aynen söylediğiniz gibi yaptım ama sonuç aynı hata devam ediyor :(

  1. anlatılan sorundan farklı bir sorununuz var demekki, bir teknik servise danışmanız iyi olacaktır.

    • Ferdi on 10 Şubat 2016 at 19:44
    • Cevapla

    Antende Sıkıntı Olabilir Diye Düşünüyorum.

    1. Olabilir tabi. Özellikle telefonunuz yurt dışı değilse ve daha önce imei işlemi görmediyse, ihtimal çok yüksek.

      • Ferdi on 10 Şubat 2016 at 21:03
      • Cevapla

      İMEİ değişimi olmadı, yurt dışı da değil, anteni değiştirip deneyeceğim sağolun arkadaşlar.

       • Ferdi on 20 Şubat 2016 at 21:24
       • Cevapla

       anteni de değiştirdim yine aynı 5.1 lolipop yükledim yine aynı ne yaptıysam olmadı… daha da olmazsa hedef yaypıp tabanca atışında kullanacam :)

  • YUSUF on 04 Şubat 2016 at 23:21
  • Cevapla

  ALLAH RAZI OLSUN :)

  • Melih on 02 Şubat 2016 at 15:41
  • Cevapla

  Abi benim ses tuşum çalışmıo illa ses açma tuşuna gerek varmı yoksa o olmadan da yapabilirmiyiz?

  1. recovery moda girmek için ses açma tuşuna ihtiyaç var

  • Süleyman on 01 Şubat 2016 at 13:35
  • Cevapla

  ÇOOK TEŞEKKÜRLER

 5. abi choose zip from external sdcarda tıkladığımda cant mount yazısı geliyor ne yapmalıyım ?

  1. hafıza kartı ile ilgili bir sorun olabilir, başka bir kart ile deneyin.

   • M.Ekrem BATAR on 28 Ocak 2016 at 20:02
   • Cevapla

   Kardeşim aynı sorun bende de oldu bu yazıyı yapamayan tüm arkadaşlar okusun. cwm Güncellendiği için yapamadınız. Admin doğruyu söylüyor ama bizim ireceğimiz yer extrenal sd card olacak bizim attığımız program orada
   İnstall zip dedikten sonra
   choose zip from external sd-carddan sonra tekrar extrenal var en altın bir üstünde oradan gireceksiniz !

   1. Bilgilendir için teşekkürler. Umarız arkadaşlar dikkate alır. :)

  • Şadi on 22 Ocak 2016 at 22:42
  • Cevapla

  Mükemmelsiniz o kadar çok ugrastım ki annemin i9300 s3 ü için. Sonunda iyiki sizi buldum.. Oldu valla sağolasın..

 6. merhaba ben ertan i9300 yazılım guncelemesi yukledim 4.3 ama şebeke hatası verdi….
  ve odinde dosya almiyor odine balantısı tamam olduğu halde gine dosya almiyor
  ve zip dosyasını kabul etmiyor (E:sigature verificatino failed)
  diyor cihaz:)

  1. Merhaba. Odin ile yükleme yapmadan işlemi devam ettiremezsiniz zaten. Odin ile bağlantı kurmak için orjinal bir kablo kullanın. Kiesi kapatın. Buna rağmen bağlantı kuramıyorsanız telefon soketinde sorun olmuş olabilir.

  2. merhaba
   odinde com portu görmüyorsa sürücüleri yüklüolmayabilir samsung kies3 ü indirip sürücü ile ilgili sorun olup olmadığını kesin olarak görebilirsiniz. odin ile ilgili sorunu hallettikten sonra cwm sd kartı görmüyorsa cihazı açıp dosyaları direk telefon hafızasına atabilir ve cwm den bu şekilde yükleme yapabilirsiniz.

 7. denedim. başarılı ve oldu.
  windows 10 ile yaptım. tüm driverleri kendi kurdu

 8. selam ben yaptım herşeyi olmadı cwm dosyasını nasıl indireceğiz onu da yazarsanız çok memnun olurum şimdden teşekkürler

  1. Selam. Bütün dosyalar makale içinde var. İşlemleri sırayla yapın lütfen.

   1. kernelı yükledikten sonra kendinden kapanmıyor ne yapmalıyım

    1. Kendiniz kapatıp açın. İşlem başarıyla bitmiyorsa lütfen bir teknik servise danışın. Yanlış bir işlem yaparsanız cihazınız bir daha çalışmayabilir.

     1. bunu da yaptım ama hala olmuyor acaba neden olabilir yardımcı olursanız

      1. Cihazı görmeden bunu tahmin etmemiz çok zor. Ama yorumlarda da görülebileceği gibi bir çok arkadaş işlemi başarıyla sonuçlandırdı. Makalede de belirtildiği gibi bu işlem sadece yurtdışı ve imei onarma yapılmış cihazlar için geçerlidir. Eğer telefonunuz yurtiçi ve kayıtlıysa, başka bir problemden(şebeke anteni gibi) şüphelenmelisiniz.

       1. tamam oldu çok teşekkür ederim ALLAH sizden razı olsun

        1. Biz teşekkür ederiz, Allah cümlemizden razı olsun. Sosyal medyada da görüşmek dileğiyle. http://www.facebook.com/ceplikcom

  • Secilus on 11 Ocak 2016 at 17:17
  • Cevapla

  Teşekür ederim gerçekten çok yararlı bir platform

 9. sd kart yok bende olurmu

  1. Olmaz.

  • Mahocan on 05 Ocak 2016 at 18:41
  • Cevapla

  Abi 4.2.2 oluyomu bu

  1. Makalede olmuyor diyo. Demekki olmuyor.

  • enes on 02 Ocak 2016 at 20:46
  • Cevapla

  Abi telofonda recovery modda downlaidng do not turn off target yazıyor ve o yazıda kalıyor yardımcı olsana

  1. Telefonu kapatıp, işlemi tekrarla. Ünlem işaretini gördüğünde ses açma tuşuna bas.

  • mehmet cerrahoğlu on 29 Aralık 2015 at 01:21
  • Cevapla

  çok teşekkürler s3 on mumara oldu

  • osman batur on 24 Aralık 2015 at 10:24
  • Cevapla

  arkadaşlar bu program yurtdışı pasaport kayıtlı telefonlar için geçerlidir. klonlanan telefonlar için geçerli değildir. benim cihazım yurtdışı pasaport kayırlı olduğundan denedim oldu çok teşekkür ederim. site yöbeticisine ve bu dğerli dökümanı bizimle paylasan arkadaşlara

  • gökhan on 12 Aralık 2015 at 13:58
  • Cevapla

  kardeşim Allah razı olsun her konuda fazlasıyla yardımcı oluyorsunuz. Emeğinize yüreğinize sağlık.

  • AytugD. on 05 Aralık 2015 at 13:45
  • Cevapla

  Abi telefonum açılmıyor !!! Dediklerinizi yaptım telefon açılmıyor şarj oluyor yazısı bile gelmiyor :'( abi yalvarırırım yardım et yha :'(

  • bat on 22 Kasım 2015 at 14:11
  • Cevapla

  telefonum kapandı açılmıyorrrrrr

  1. Eee?

 10. Adamsin adam sayende yaptim reisssssss

  • Fehmi on 13 Kasım 2015 at 02:31
  • Cevapla

  kardeşş s3 4.1.2 sürüm vardı 4.3 e yükselttim aynı sebeke sorunu oldu sayende o sıkıntıyıda cöözdüm emeğine sağlık coook teşekkürlerrr

  • ahmet on 12 Kasım 2015 at 12:21
  • Cevapla

  aynı sorun bende de var ama usb kablosu yok başka bir şekilde yapabilme şansım var mı ?

   • Ensar on 12 Kasım 2015 at 15:59
   • Cevapla

   Kardes Ben Sorunu Usb ve Pc Olmadan Çözdüm Fakat 4.1.2 Sürüm Yüklü ve Root Gerekli.
   Cihazin Bu Kavramlarına Uzak Değilsen Yardımcı Olmak İsterim… (Tüm Sorumluluk Sana Ait)

  1. Maalesef.

    • Ensar on 12 Kasım 2015 at 16:46
    • Cevapla

    İnşallah çözersin….

  • bahadir on 09 Kasım 2015 at 18:50
  • Cevapla

  hay allah razı olsn

  • hasan on 08 Kasım 2015 at 17:49
  • Cevapla

  eyvallah kardesim allah razı olsun

  • Ensar on 05 Kasım 2015 at 16:28
  • Cevapla

  Üstad Dediklerini harfiyen yaptım lakin düzelmedi… cihaz rootlu ve sıralı bi şekilde yazılanları yaptım ancak imei 0499901064000001 yardımcı olur musunuz?

  1. Yukarıdaki işlem sizle ilgili değil, sizin telefona boxla müdahale edilmeli. Yukarıdaki işlemi imei numarası normal olanlar yapmalı. Belki önce sağlıkli bir yazılım yüklemesi sorunu çözecektir. Şu şekilde yani; http://www.ceplik.com/samsung-i9300-galaxy-s3-android-4-3-z3x-box-imei-repair-imei-onarimi/

 11. kardeşim çok teşekkürler. 4.4.4 custom rom yükledikten sonra geri 4.3 resmi rom kurmuştum ağa kayıtlı degil hatası alıyordum bakmadığım site kalmadı seninkini yaptım ve oldu şuan şebekeye bağlandı telefon kesinlikle calısıyor

 12. teşekkürler dostum çok faydalı oldu işe yarıyor

  • HAMZA on 19 Ekim 2015 at 23:48
  • Cevapla

  ADMIN KARDESIM BUTUN İŞLEMLERİ DEFALARCA YAPTIM AMA Bİ NETİCE ALAMADIM IMEI DUZELMEDİ

  1. Makaleyi dikkatlice okudunuz mu? IMEI numarası bozuk olan telefonların imei numarası düzelsin diye yapılan bir işlem değil bu. Yurtdışı cihazlarda yazılım güncellemesi sonrasında oluşan şebeke problemiyle ilgili bir işlem. Yani imei numaranız bozulmuşsa yukarıdaki makale size yardımcı olmaz. Hatta standart bir kullanıcıysanız yapabileceğiniz bir şey yok! Bu durumda elinde Samsung servis kutusu olan bir teknik servise danışmalısınız.

   Yorumlarınızı da lütfen ‘Cevapla’ butonunu kullanarak paylaşın.

  • HAMZA on 19 Ekim 2015 at 21:33
  • Cevapla

  BU İŞLEMLERİ YAPTIKTAN SONRA TELDEKİ RESİMLER VE UYGULAMALAR SİLİNİYOR MU HAFIZA KARTINA TAŞIMA İŞLEMİ YAPMAYA GEREK VAR MI

  1. Her ihtimale karşı yedek alınmalı tabi.

  • ahmet on 19 Ekim 2015 at 05:24
  • Cevapla

  tebrıkler aynen dedıyınız gıbı calıstı hemde anında yalnız telefon kendını kapamatıp acmadı son adımda sız kendınız kapatıp acarsanızda ıs goruyor arkadaslar ıyı okyup heyecean lanmadan dırek yapınız %100 calısıyor tekrar tesekkurler..

  • ibrahim halil on 16 Ekim 2015 at 21:55
  • Cevapla

  bütün adımları teker teker uygukayınca sebeke geldi.Allah razı olsun…

  • gürkan on 14 Ekim 2015 at 11:13
  • Cevapla

  s3 mini şarz soketi değiştirdim cihazın pili bitti mi şarz etmiyor sebeb nedir şarz soketini en az 10 kez değiştirdim aynı. teşekkürler

  1. Sorun şarj soketiyle alakalı olmayabilir veya şarj soketini çok fazla değiştirdiğimiz için de bu sorun ortaya çıkmış olabilir. Muhtemelen telefonun bordunda sıkıntı vardır. Teknik servise sorunu aynen bize yaptığınız yorumdaki gibi aktarmalısınız.

  • Mert on 13 Ekim 2015 at 13:50
  • Cevapla

  Yazdıklarınız aynısı yaptım ama olmadı. Recorvery modda install zip secenegi cıkmıyor ne yapabilirim acaba?

   • Mert on 13 Ekim 2015 at 13:53
   • Cevapla

   Fotograflardaki adımı da uyguladım yine olmadı nerede hata yapıyorum ki?

   1. Yükleme gerçekleşmemiş olabilir, Odin’den işlemi ‘Fail’ yazarak bitirmiyor değil mi?

     • Mert on 13 Ekim 2015 at 17:26
     • Cevapla

     odinde basarılı görünüyor yesil sekilde

      • Mert on 13 Ekim 2015 at 17:27
      • Cevapla

      ama benim telefonum i9300 bundan da fark eder mi

      1. Yukarıdaki makalede i9300 için zaten, sorun o olamaz. Android sürümü 4.3 mü peki?

        • Mert on 13 Ekim 2015 at 22:55
        • Cevapla

        Evet telefon android 4.3 olarak görünüyor

         • Mert on 13 Ekim 2015 at 23:00
         • Cevapla

         Telefonum sim kartı görmüyor ve imei sorguladığımda null hatası veriyor ama imeini internetten sorguladığımda kayıtlı görünyor telefon üzerine.işletim sisteminde mi çökme var anlamadm valla

         1. Yukarıda anlatılan işlem daha önce imei yüklemesi yapılan cihazlar için geçerlidir, sizin cihazınız kendi imei numarasıyla çalışıyorsa yukarıda anlatılanlar sizinle ilgili değil. Zannedersek ilk paragrafı dikkatli okumadınız. Zaten imei numaranız null olduysa, önce telefonunuza Samsung servis kutusuyla müdahale edilmeli ki teknik servise bu taleple telefonunuzu verdiğinizde şebeke sıkıntısı da kalmayacaktır. Tahminimizce sizin yapabileceğiniz birşey yok, bir teknik servise danışın lütfen.

           • Mert on 14 Ekim 2015 at 00:44

           Çok teşekkür ederim ilginiz için sağolun

  • MEHMET on 11 Ekim 2015 at 04:03
  • Cevapla

  Öncelikle teşekkür ederim paylaşım için. Allah razı olsun. Önemli olan paylaşmak değil doğru bilgi vermek. Bu konuda helal olsun arkadaş sana! İsterseniz bi bakın konuyla alakalı bir ton çöp bilgi var nette. Alayı cahil saçması, fakat bu paylaşım harbiden son nokta. Kesinlikle emeğine sağlık

  1. Allah cümlemizden razı olsun. Teveccühlerinize layık olmaya çalışıyoruz. :) Sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın; http://www.facebook.com/ceplikcom

  • halil yıldırım on 10 Ekim 2015 at 22:49
  • Cevapla

  Tek tek yaptım ve sorun çözüldü harika bir paylaşım teşekkürler…

  • ebruu on 22 Eylül 2015 at 17:11
  • Cevapla

  söylediğiniz herseyi uygulamama ragmen agda kayıtlı uyarısı veriyor hala ?

  1. İmei numaranızı kontrol ettiniz mi?

  • hamza on 20 Eylül 2015 at 02:28
  • Cevapla

  çok teşekkürler işe yaradı

 13. Telefoncuya gittim sordum.bu patchli kernel yada modem çok şarj yiyomuş.bendede aynı hata vardı .adam bana sertfika attı düzeldi yani patche gerek yok dedi.Neyse bu kernel çok şarj yiyormu?

  Cevaplarsan sevinirim admin

  1. O konuda bir deneme yapmadık ama herhangi bir şikayet de belirtilmedi.

  • hasan on 26 Ağustos 2015 at 09:36
  • Cevapla

  Teşekkürler, işe yaradı.

  • Dris on 22 Ağustos 2015 at 18:50
  • Cevapla

  Merhabalar, telefonuma cm 10.2 kurdum ve şebeke hatasıyla karşılaştım. Yukarıda bahsettiğiniz işlemleri eksiksiz yaptım fakat enteresan bir şekilde telefonum Samsung yazısından sonra açılmıyor, ekran karanlık kalıyor. Bataryayı çıkarıp taktığımda download modunda açabiliyorum fakat recovery modunda ya da normal olarak açamıyorum. Neden olduğuna dair bir tahmininiz var mı acaba?

  1. O zaman önce yazılım yüklemesi yapın, daha sonra şebeke gelmezse yukarıdaki işlemi tekrarlayın.

  • Emre on 19 Ağustos 2015 at 14:34
  • Cevapla

  Sağolun. Her şeyi denedim tek çözüm bu oldu.

  • Serdar Gündoğdu on 14 Ağustos 2015 at 02:48
  • Cevapla

  Selam, ben odin ile recovery yükledim ama daha sonra kapatınca recovery mod yerine downloading mod’a geçiyor. Ses açma + home + güç tuşlarıyla yapıyorum ama olmuyor.

  1. Yeni bir yazılım yüklemesi yapın lütfen.

  • Muharrem on 10 Ağustos 2015 at 10:43
  • Cevapla

  Selamlar,

  Galaxy S3 telefonuma Android 4.2.2 yükledim. Ben de benzer şekilde “Ağda kayıtlı değil” hatası alıyorum. Android 4.3 için anlattığınız bu yöntemleri, Android 4.2.2 de de deneyebilir miyim?

  Teşekkürler.

  1. Yukarıdaki dosyalar Android 4.3 versiyonu için. Bu yüzden çözüm olmayacaktır. Android 4.3 yazılımı yükleyip, yukarıdaki işlemi uygularsanız şebeke tekrar gelebilir.

  • hakan on 08 Ağustos 2015 at 18:48
  • Cevapla

  ustam telefonu pc hic gormuyor *#0808# yaptim *#7284# yaptim ama yine gormed’ yardimci olabilirmisiniz

  1. Telefonun USB portunun sağlıklı çalıştığından emin misiniz?

    • hakan on 08 Ağustos 2015 at 19:48
    • Cevapla

    şarj oluyor ustam

    1. Eğer daha önce ilgili bölümden tamir gördüyse PC’yle bağlantı işlevini kaybetmiş olabilir. USB hata ayıklamayı açıp, kapayarak deneme yapın. Eğer sonuç alamazsanız soketin onarılması gerekecek.

  • Mehmet Ugur on 08 Ağustos 2015 at 09:58
  • Cevapla

  Arkadaşlar 3 gündür uğraşıyordum şebeke sorununu çözememiştim. Ama yukarıdaki anlatıldığı şekilde aynen yaptım 5dk. içinde sorun çözüldü. Başka yerden şebeke sorunu için kaynak aramayın. Telefonum S3 GT-I9300

  • mesut taşkın on 29 Temmuz 2015 at 20:53
  • Cevapla

  müdür allah razı olsun

  • murat on 29 Temmuz 2015 at 20:08
  • Cevapla

  Yuklemeyi aynen yukarida anlatildigi gibi yaptim . Sebeke gelsin diye beklerken ” SIM network unlock PIN ” sordu , pin codunu bilmiyorum ama 4.2 yuklu iken iki yillik kontratim bittiginde yetkili servisi unlock yapip bu kodu bana yazili olarak vermeden geri vermisti.Acaba 4.3 guncellenmesini yapinca genemi kitlendi ve simdi onu soruyor?

  1. çok nadir olsa da güncellemelerde/yüklemelerde bu sorun çıkabiliyor. tekrar unlock yapılması gerekecek.

  • murat on 25 Temmuz 2015 at 01:40
  • Cevapla

  Recovery mode asamasinda SD karti goremiyor, sanki icinde hic file yokmus gibi algiladi.Bende ayarlardan gidip baktim hakikaten SD card yerinde Insert SD card diyor yani dha once SD karti goren phone artik gormuyor. Bilgisayara karti takip kontrol ettigimde karta yuklu oldugunu gordum zip seklinde filelarin.Ne is anlayamadim!!!!

  1. farklı bir kart deneyin, aynı sorun devam ediyorsa kart yuvasında sorun var demektir.

    • murat on 25 Temmuz 2015 at 15:27
    • Cevapla

    degisik iki karta daha yukleyip denedim ayni sey hicbir karti gormuyor diger telefonalara taktigimda goruyor.Baslamadan once goruyordu Odin den yuklemeden sonra degisti.Kart yuvasindada zorlama vesaire yapmsadim yani fiziksel bir sorun yok vede gozle birsey gorulmuyor.Simdi diger galaxy s3 dede denemekten korkuyorum.

     • murat on 25 Temmuz 2015 at 15:31
     • Cevapla

     Baska bir sekilde bu iki zip dosyasini telefona yuklemenin yolu yontemi varmi , bari onu deneyeyim once.

     1. doyaları telefon hafızasına yükeleyip deneyebilirsiniz ama daha önce bahsettiğiniz sorunu hiç yaşamadık.

       • murat on 25 Temmuz 2015 at 15:42
       • Cevapla

       telefonun kendi hafizasinanasil yukleyecegimi soyleyebilirmisiniz

       1. kabloyla bilgisayara bağlayabilirsiniz.

  • mehmet on 17 Temmuz 2015 at 02:06
  • Cevapla

  hayır duası aldın kardeşim. ellerine sağlık.

  • hede on 12 Temmuz 2015 at 20:51
  • Cevapla

  o kadar makale okudum forum gezdim senin gibi sade ve amaca yönelik açıklayan olmamıştı. Teşekkürler! Senin gibi ne paylaştığını bilen adamlar iyiki var.

  • muhsin on 12 Temmuz 2015 at 05:46
  • Cevapla

  Çok sagolun beni büyük bir dertten kurtardınız.

  • mustafa ünal on 12 Temmuz 2015 at 03:33
  • Cevapla

  Arkadaşım bilgi için paylaşım için ellerine sağlık tek seferde oldu.12.07.2015___03,33 tam olarak şu an çalışıyor:))

  • onur on 10 Temmuz 2015 at 16:00
  • Cevapla

  ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN NE YAPSAMDA OLMAMIŞTI… ALLAH TUTTUĞUNUZU ALTIN ETSİN, NE MURADINIZ VARSA VERSİN.

  • oktay on 25 Haziran 2015 at 08:26
  • Cevapla

  sım kart telefona takılı olsunmu

  1. farketmez.

  • emre dalyan on 23 Haziran 2015 at 16:18
  • Cevapla

  abi süpersiniz çok saolun harika herşeyi denedim bu oldu abi allah razı olsun

  • bilal on 22 Haziran 2015 at 00:56
  • Cevapla

  eyw :D

  • muhammed on 20 Haziran 2015 at 20:50
  • Cevapla

  RABBİM razı olsun DÜNYA VE AHIRET SIKINTILARINIZI GİDERSİN

  • ADNAN on 11 Haziran 2015 at 11:13
  • Cevapla

  hocam bende yukledım yalnız hiç olmaması gereken bir şey oldu. Telefon açılmıyor malesef :(

  1. telefonun i9300 modeli olduğundan emin misiniz?

   • bilal üneş on 03 Eylül 2015 at 00:32
   • Cevapla

   aynısı bende de oldu kardeş
   ve amini i9300 modeli

  • GhOsT on 10 Haziran 2015 at 20:35
  • Cevapla

  elıne saglık abıcımm valla tak dıe olduu ama modem ve karnelı yuklerken tel kapan madı bende ıslme devam ettım sonra 10 20 sn sonra hat geldıı

  • Emre on 02 Haziran 2015 at 11:29
  • Cevapla

  bende clockworkmod açılıyor direkt olark

  1. tamam, sorun nedir?

 14. Merhaba!
  Ben bu dediklerinizi tek tek uyguladım ama bir türlü “Ağda kayıtlı değil” hatası çözülmedi? yardımcı olabilir misiniz. Teşekkürler.

  1. merhaba, *#06# kodunu girip imei numaranızı https://www.turkiye.gov.tr/imei-sorgulama adresinden sorgulayın, kayıt dışı veya klon diyorsa işlemleri yapsanız bile şebeke alamazsınız. kayıtlı olmasına rağmen şebeke alamıyorsanız lütfen işlemleri doğru şekilde yaptığınızdan emin olun.

   1. Öncelikle hemen cevap verdiğiniz için çok teşekkür edrim.
    imei konturol ettiğimde ” 004999010640000/1 ” gibi bir imei numarası verdi.Ben Kırgızistandayım burda telefon kaydı diye bir skıntı yok.

    1. 0049 bir imei numarası değildir, cihazda imei numarası olmadığı zaman cihaz otomatik olarak bu numarayı atar. sizin yazılım yüklemesi denemeniz lazım önce, en azından kendi orjinal imei gelmesi lazım, (arkada yazan imei)

     öncelikle 4.3 denemenizi öneririm. http://www.ceplik.com/samsung-i9300-galaxy-s3-android-4-3-jelly-bean-yazilim-yukleme/

     sorun çözülmezse 4.1.2 deneyin: http://www.ceplik.com/samsung-i9300-galaxy-s3-android-4-1-2-turkiye-surumu-yuklemesi/

     0049dan farklı bir numara gördüğünüzde büyük oalsılıkla şebeke alacaksınız alamzsanız yazarsanız yönlendirmeye çalışırım.

     1. Sogol abi Allah sizden razi olsun…
      Her sey icin cok tesekkur ederim.

  • burak on 02 Mayıs 2015 at 18:40
  • Cevapla

  Ses açma tuşu ve home tuşuyla birlikte power tusuna bastığımda recovery mod açılmıyor download modu açılıyor :((

  1. download moda ses kısma tuşuyla girilir, tuşa doğru şekilde bastığınızdan emin olun.

    • burak on 02 Mayıs 2015 at 18:59
    • Cevapla

    hayır ses açma tuşuna basıyorum , ses kısma tuşuyla aynı işlevi görüyor

    1. telefonunuzun tuş aksamında veya şuan içindeki yazılımla ilgili bir sıkıntı var o zaman, hiçbir samsung ses açma ile download moda girmez.

      • burak on 11 Mayıs 2015 at 16:22
      • Cevapla

      Haklısınız ben recovery modu yükliyememişim..
      Benim telefonumun EFS dosyası bozulmuş sanırım bir telefoncuya götürdüm , bu yapılmaz dedi acaba sizin bir bilginiz var mı ?
      Teşekkürler

      1. i9300lerde donanımsal bir sorun yoksa bozulan efs düzeltilebilir. istanbuldaysanız yardımcı olabiliriz.

        • burak on 11 Mayıs 2015 at 19:32
        • Cevapla

        Telefonumun modeli I9300i s3 neo
        Donanımsal bir sorun yok ımeı klonlu

        1. i9300i neo modelinde imei değişimi olmuyor diye biliyorum, farklı bir s3 ne imeisi atılabiliyor ama o za amn da klona düşüyor. şimdilik sadece pasaport kaydı mümkün.

          • burak on 11 Mayıs 2015 at 19:43
          • Cevapla

          Efenim IMEI değişildi zaten, fakat değiştikten sonra şebeke yok ‘ağda kayıtlı değil’ hatası vermeye başladı telefon , bugun bu işlerden anlayan birine götürdüğümde EFS dosyası bozulmuş, Efs repair daha cıkmadı ( ne demek bilmiyorum ) Olmaz dedi o çıkmadan ne zaman çıkar onuda bilmiyorum dedi .. yani bana tek çağre güncel EFS repair mi lazım, yoksa başka yollarlada bu işler oluyormu, Ve IMEI değişilmiş telefon orjınal IMEI’sıne dönülüp tekrar pasport kaydı yapmak mümkünmüdür ?
          saygılar

  2. değişmiyor derken onu kastediyorum zaten, numaraları değiştirmek yetmiyor, şebeke gelmesi önemli, şebeke gelmiyorsa biz buna değişmiyor deriz. EFS yedeği varsa yüklenebilir, yoksa dediğiniz gibi imei değiştirip eski imei numaranız da yüklenir ama pasaporta kayıt ettirseniz bile şebeke alamazsınız.

   Bu cihaza şimdilik sadece farklı bir s3 neo’nun efs/cert dosyası yüklenebilir, o da dediğim gibi klona düşer. başka ülkelerde bu sorun olmuyor ama türkiyede klon cihaz kullanmak yasak olduğu için yine şebeke alamazsınız.

    • burak on 11 Mayıs 2015 at 19:53
    • Cevapla

    Hadi ya , neden pasaport kayıt ettikten sonra şebeke alamıyorum ki , klon yaptıktan sonra ne oluyor ki ?
    Benım sımdı bu telefonun şebekesini açmam için ne yapmam gerekiyor, tekrar IMEI atmam mı gerekiyor , EFS dosyası bulup telefona mı yüklemem gerekiyor, Böyle olduğunu bilseydım hiç bu işlere bulaşmadan kayıt ettirirdim, sıfır telefon daha kullanamamıştım bile, telefoncunun bırıne anlıyo dıye verdık , mahfetti :) yazık günah

    1. samsungun yeni güvenlik sistemini aşamadılar henüz, yeni modellerde durum bu, imei değişse bile şebeke alamıyor cihaz. verdiğiniz telefoncu işlem yapmadan önce mutlaka EFS yedeğini almalıydı. almamışsa şimdilik onarımı mümkün değil cihazın. sadece yetlili servislerde yedek EFS dosyası bulunur, onlarda bazen dışarıya satabiliyorlar, araştırmanız lzım. yedek EFS varsa yüklettirebilisiniz.

      • burak on 11 Mayıs 2015 at 20:03
      • Cevapla

      Çok teşekkür ederim, araştırıcam İZMİR civarında bilen varsa reyorum yapabilir , iyi günler

  • TEKKRAL ZAZA DERSİMDEN GELME ZAZA İSO OYNUYOR on 01 Mayıs 2015 at 17:44
  • Cevapla

  ÇOK SAOLİN İSİME SOK YARADİ

  • Çağatay DUNDAR on 30 Nisan 2015 at 22:22
  • Cevapla

  Merhaba, yukarıdaki işlemleri sırası ile yaptım. Patched_XXUFMJ9_kernel dosyasını yükledikten sonra telefon açılmıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

  1. merhaba, telefonunuzun i9300 omodeli olduğundan emin misiniz?

   • AHMET on 08 Haziran 2016 at 18:15
   • Cevapla

   yazılım dan sonra 9300 model telefoum ACILMADI EKRAN GÖRÜNTÜSÜ KARIŞIK GÖSTERİYOR VE TELEFON KAPANIYOR

   1. telefon modelinize uygun yazılım yüklediğinizden emin olun,

  • Orhan Fatih on 28 Nisan 2015 at 19:24
  • Cevapla

  cwm yüklemeden önce root atmak gerekli mi?

  1. sadece anlatılan işlemleri yapın lütfen. rootla bir işimiz yok bu işlemde.

    • Orhan Fatih on 28 Nisan 2015 at 20:02
    • Cevapla

    tamam teşekkürler

  • doğancan on 27 Nisan 2015 at 22:46
  • Cevapla

  Hocam anlattığınız gibi yaptım olmadı 4.1.2 sürümüne geri dönüş var mı varsa sorun hallolur mu

  1. buradan 4.1.2 yükleyebilirsiniz. sorun çözülür mü bilemiyorum: http://www.ceplik.com/samsung-i9300-galaxy-s3-android-4-1-2-turkiye-surumu-yuklemesi/

  • Raşit on 27 Nisan 2015 at 16:34
  • Cevapla

  IMEI 35xxxxxxxxxxxx

  Durum: Bu IMEI numarasının başka cihazlara kopyalandığı tespit edilmiştir

  Kaynak —

  Sorgu Tarihi 27/04/2015

  Marka/Model

  Üretici: Samsung Korea

  Pazar Adı: Samsung Galaxy S3 GT-I9300

  Model Bilgileri: Samsung Galaxy S3 GT-I9300

  TELEFONDAN İMEİ’ye BAKTIĞIM ZAMAN ”İMEİ 004999010640000” YAZIYOR

  1. cihazın imei onarımından geçmesi lazım, lütfen bir teknik servise gidin.

  • Raşit on 27 Nisan 2015 at 16:18
  • Cevapla

  NE YAPTIYSAM OLMUYOR :((( ŞUAN SİNYAL FULL REHBERİM OKUNUYOR AMA ”SEÇİLİ ağ (avea) mevcut değil) yazısı var :(

  1. öncelikle arız tespiti yapmanız lazım. yaşadığınız sorun nedir, imei numaranız mı kayıt dışı kaldı, imei numranız kayıtlı olmasına rağmen mi şebeke alamıyorsunuz, yazılım yükledikten sonra mı sıkıntı çekti?

   detaylı bilgi verin. imei numaranızı https://www.turkiye.gov.tr/imei-sorgulama adresinden sorgulayın.

  2. site dışında iletişim kurmuyoruz.

  • özgür on 27 Nisan 2015 at 10:52
  • Cevapla

  İyi günler hocam samsung s3 4.1.2 den 4.3 sürümüne yükselttikten sonra ağda kayıtlı değil hatasını aldım. Yazınızı okudum çok detaylı anlattmışsınız bunun için teşekkür ederiz. Yalnız adımları sırayla yaparken aklıma sadece birsey takıldı.İndirmiş olduğum modem ve kernel dosyalarını hafıza kartına nasıl atıcaz telefon açıkken sd karta kopyala yapıştır şeklindemi yoksa telefon kapalı iken başka bir yolla mı hafıza kartına atıcaz orasını anlayamadım yardımlarınız için canı gönülden teşekkür ederim.

  1. kart okuyucu kullanıyoruz genelde, önemli olan dosyaların hafıza kartında olması lazım.(ya da altta alexander arkadaşın belirttiği yolla telefon hafızasında da olabilir)

    • özgür on 27 Nisan 2015 at 22:25
    • Cevapla

    hocam appyl update from eksternal storage yazısı var fakat altta android sembolünde ünlem işareti var komut yok yazıyor.modem ve kernel dosyalarını seçtim 1-2 dakida bekledim fakat olmadı sizce neyden kaynaklanıyor

    1. Hangi yolu denediniz? Bizim anlattığımızı mı, alexander isimili arkadaşın mı? Eğer bizim anlattığımızı denediyseniz, hafıza kartınızı bilgisayardan biçimlendirip yeniden deneyin. Olmadı başka bir hafıza kartı deneyin. alexander kullanıcı adlı arkadaşımız da yöntemi detaylıca anlatmış. Denemediyseniz o yolu da deneyin.

  • alexander on 27 Nisan 2015 at 08:08
  • Cevapla

  makale sahibi arkadaşın yukarıda eklemiş olduğu dosyaların linkleri güncellendi.

  ( google drive en sağlam olan dosya paylaşım sitesi. drive dan dosya indirirken yukarıda gördüğünüz indir işaretine basınız)

  1. samsung galaxy s3 ü root yapmak için odini kurun. telefonu download moda alın ( ses kısma + orta tuş + açma kapama tuşu ) pda kısmına aşağıdaki dosyayı ekleyin. starta basın . biraz bekleyin .. telefonunuz rootlandı..

  download linki…

  ****************root dosyası odin için **********
  *****link*********
  https://docs.google.com/file/d/0BwM7s6i7S1bcRTgxRVQ4ak5GRTJDVXRYNWlVajQzOGJEdDVn/edit?usp=docslist_api
  ***********************************************

  ***********modem dosyası********************

  https://docs.google.com/file/d/0BwM7s6i7S1bcUFR3aHNDZDNZX0ZlN3BrV0RJNWh3dnVTR21B/edit?usp=docslist_api
  **********************************************

  **********kernel dosyası*************************

  https://docs.google.com/file/d/0BwM7s6i7S1bccDJjYVk2TlVmYkNmeTdFZk9teXBXNlNDZy1j/edit?usp=docslist_api
  *************************************************

  • alexander on 27 Nisan 2015 at 07:50
  • Cevapla

  !!!!!!ÖNEMLİ!!!!!!

  hafıza kartınız olmasa bile dosyaları telefonun hafızasına atarak yükleyebilirsiniz.

  açıklama:

  Bugün s3 e yeniden orijinal rom yükledim kies üzerinden.

  Yukleme sonrası şebeke gelmedi. bende hafıza kartı olmadığı için ( geçen gün kayboldu ) telefonun hafızasına atayım bir deneyeyim dedim.

  çıkan seçeneklerden apply update sd card olanı seçtim. sonra o menüden modem ve kerneli buldum aynen yükledim.

  bu makaleyi yazan arkadaşa yardımcı olmak amacı ile yukarıdaki dosyaların hepsini google drive a yükleyeceğim.

  böylece dosyaların linki ölmemiş olacak.

   • özgür on 27 Nisan 2015 at 17:46
   • Cevapla

   Teşekkür ederim hocam bi deneyelim bakalım inşallah problemi çözeriz

  • Raşit on 27 Nisan 2015 at 05:21
  • Cevapla

  Selam abi yukarıdaki işlemleri tek tek denedim ama recover modda ”apply update from external storage’ seçeneği çıkmadı. İhtiyacımız olan 1. ve 2. olan linkleri indirdim hafıza kartıma zip. formatında yükledim ama malesef ”apply update from external storage’ seçeği yok. .s

  1. ses kısma tuşu ile aşağıya doğru inin.

  • murat on 20 Nisan 2015 at 21:16
  • Cevapla

  samsung galaxy s3 gt 18190 min telefonum sebe sorunu var yardımcı olabilir misiniz

  1. s3 mini modellerinde yazılımsal sşebeke sorunu çıkmaz genelde, *#06# kodunu girip çıkan imei numarasını https://www.turkiye.gov.tr/imei-sorgulama adresinden sorgulayın. imei numarası kayıtlı olmasına rağmen şebeke sorunu yaşıyorsanız büyük olasılıkla donanımsal bir arıza vardır. bir teknik servise göstermenizde fayda var.

  • volkan on 19 Nisan 2015 at 17:23
  • Cevapla

  hocam öncelikle teşekkürler. Benim telefon galaksy s3 imeisi kayıtlı ama benim aldığımda rootluydu sanırım teşhir ürünü almıştım. Bugün odinle 4.3 güncellemesini kurdum ama malum hatayı verdi telefon çekmesine rağman yalnızca acil aramalar diyor. Hafıza kartım yok acaba usb ile telefonun kendisine yükleyip bu işlemi yapabilme şansımız var mı?

  1. *#06# kodunu girip çıkan imei numarasını https://www.turkiye.gov.tr/imei-sorgulama adresinden sorgulayın. numara kayıtlı olmasına rağmen şebeke alamıyorsanız işlemleri yapıp şebekenin gelmesini sağlayabilirsiniz. hafıza kartsız denemedik biz. o yuzden hafıza kartlı uygulamanızı öneririz.

    • volkan on 19 Nisan 2015 at 17:36
    • Cevapla

    Bu kadar hızlı cevap beklemiyordum açıkçası :D *#06# yazınca 15 haneli rakam ve sonunda /01 vardı 15 haneyi sorguladım kayıtlı tekrar çok teşekkürler sanırım bi hafıza kartı almam gerekecek

    • volkan on 19 Nisan 2015 at 18:27
    • Cevapla

    hocam yine ben :) şimdi kart aldım geldim odinle dediğiniz sürücüleri kurdum karta attım zipleri recovery moddayım şuan install zip seçeneği var apply update from.. değilona tıkladığımda choose zip ext.. vardı ordan devam edip yaptım ve oldu çok ama çok teşekkürler inanılmaz dua alıyorsunuz ne diyebilirim ki buraya kadarı aynı şekilde olabilecek arkadaşlar için yazdım. Şimdi cihaz durundau özel yazıyor onu düzeltme imkanımız var mı

    1. neresinde özel yazıyor? cihaz rootlandığı için yazılımın orjinalliği bozuldu. cihaz custom moda düşer yani. sanki modifiye yazılım yüklemişsiniz gibi. unroot yapabilirsiniz. ama odin sayacını da sıfırlamanız gerekebilir, biraz uğraştırıcı ve gereksiz bir işlemdir. telefonunuzu kullanabiliyorsanız çok fazla kurcalamayın derim :)

      • volkan on 19 Nisan 2015 at 18:53
      • Cevapla

      ilerde sıkıntı olmayacaksa kalabilir tabikide :) farketmişsinizdir cahillik akıyor üstümden

  • ONUR S. on 18 Nisan 2015 at 23:51
  • Cevapla

  KRALSIN! ADAMSIN!!! apply update external storage ın adı farklıydı, external sd… 1.zip i kurduktan sonra telefon kapanmadı, kapanmayınca direk 2.zip i kurdum. sonuç MÜKEMMEL

  ****adamsın!!! Helal olsun, o kadar forum gezdim hepsi fasafiso! TEŞEKKÜR EDERİM DOSTUM SAĞOL!

  • cemal on 18 Nisan 2015 at 12:17
  • Cevapla

  bende i9300 s3 var bu anlattıklarınız bendeki telefonun sorununu giderebilir mi ??? acill

  1. telefonunuzun imei numarası kayıtlı olmasına rağmen şebeke alamayıyorsanız evet. *#06# kodunu girip çıkan imei numarasını buradan kontrol edin: https://www.turkiye.gov.tr/imei-sorgulama

  • yakup akbalik on 13 Nisan 2015 at 11:58
  • Cevapla

  hocam benim telefonda imei kayıtlı değil diyor bu işlemi yapsam işe yarar mı

  1. hayır işe yaramz, önce kayıtlı bir imei numarasının yüklenmesi lazım, ki onu da teknik servisler yapar, ve bu işlem esnasında şebeke gelir zaten, daha sonra diyelim ki yanlışlıkla güncellemeyaptınız ve imei numaranız kayıtlı olmasına rağmenşebeke alamazsanız yukarıdaki işlemleri yapmanız gerekecek.

  • Ahmet on 13 Nisan 2015 at 10:48
  • Cevapla

  6.0.3.6 yukledim ama bende sizdeki gibi apply update diye bişey yok

  1. ses tuşuyla aşağıya doğru inin.

  • sefa on 13 Nisan 2015 at 03:50
  • Cevapla

  Meraba 2 ay once bitane s3 neo aldim sebeke ful gosteriyo ama arayan ulasamiyo ama arama ben aradigim zaman ulasiyorum ve gunde birdefa arama yaparsam ulasabiliyolar ve avea kullaniyorum sorun telefondami avea servisindemi anlamadim diger islemleri iyi calisiyo guncelemelerle bi alakasi varmi aceba email kayitli konturol etim ne yapmam gerek yardimci olursaniz sevinirim simdiden tesekurler.

  • vedat on 08 Nisan 2015 at 13:53
  • Cevapla

  emeyınızee saglıkk

  • alexander abraham on 07 Nisan 2015 at 10:39
  • Cevapla

  bu makaleyi yazan arkadas sana tesekkurlerimi sunarim…..

  cok isime yaradi……. tesekkurler

 15. Kardeşim yaptığın iyilikten dolayı teşekkür ediyorum.Allah Razı olsun iyi çalışmalar.

  • Eren Can Sinecan on 31 Mart 2015 at 23:54
  • Cevapla

  Hayat kurtardınız. Çok teşekkürler

  • murat on 28 Mart 2015 at 18:20
  • Cevapla

  abi bende s3 i-9305 yurt dışından geldi imei kayıtlı ama bazen operatör ismi yerine yalnızca acil aramalar yazıyo arama yapmıyo ne yapabilirim

  1. bazen yapıyorsa genelde yazılımdan değildir, farklı bir kart takıp deneyin.

  • hakan on 26 Mart 2015 at 08:57
  • Cevapla

  Benim kullandığım telefon gt ı9300ı neo Duos telefonda 3g sorunu var ne yapabilirim.
  Yalnız telefon yurtdışından gelme IMEI numarasi değiştirilmiş.
  Şimdiden teşekkürler.

  1. i9300i modellerinde imei değişiminden sonra genelde 3g kullanılamamaktadır zaten.bir çözümü var mı bilmiyorum. uzun zamandır elimize bu modelden geçmedi.

    • hakan on 26 Mart 2015 at 11:17
    • Cevapla

    Peki tekrardan aynı IMEI döndürme şansımız var mı ?
    Teşekkürler..

    1. işlemi yaptrıdığınız servis EFS yedeğinizi almışsa evet döndürülebilir, yedek yoksa aynı modelden alınmış bir EFS de yükleyebilirler ancak yüklenen imei büyük olasılıkla klon olacaktır. klon cihaza da pasaport kaydı yapılamaz.

      • hakan on 26 Mart 2015 at 11:26
      • Cevapla

      Telefonun üzerinde IMEI numarasi yazıyor bu IMEI numarasini geri yükleyip pasaporta kaydedebilirmiyiz
      .

      1. EFS yedeği olarak yüklenmezse eski imei numarasını atıp pasaporta kaydetseniz bile 3g çalışmaz. EFS ya da CERT dosyası olarak geri yüklenmesi lazım.

        • hakan on 26 Mart 2015 at 11:33
        • Cevapla

        Tam kardeşim yardımcı olduğun için teşekkürler.

    • ertugrul on 27 Mart 2015 at 15:35
    • Cevapla

    selamun aleyküm benim s3 telefonum var 4.3 root kurdum ağ hatası verdi aynen bu şekilde yukarıda anlatılanın tarzında yapınca gelirmi ve hafıza kartı şart mı ?

    1. *#06# kodunu girdiğinizde çıkan imei numarası kayıtlıysa evet işlemleri yaparsanız şebekeniz gelir, hafıza kart şart.

  • muhammed mujde on 25 Mart 2015 at 20:44
  • Cevapla

  kardeşim ben aynı adımları uyguluyorum ancak hafıza kartım yok rar dosyalarını direk telefona attığımda da olmuyor bana bir çare gösteririrmisin

  1. lütfen hafıza kartı temin edin.

  • ceren on 24 Mart 2015 at 22:17
  • Cevapla

  sistemı sılıp yanı komple yazılımı sılıp yenı bastan yazılım nasıl atarım ?

  1. Yazılım yükleyebilirsiniz. Arama kutucuğuna i9300 yazıp arama yapın. Hangi sürümü yüklemek istiyorsanız o konuya göz atın.

  • yusuf on 16 Mart 2015 at 17:16
  • Cevapla

  abi bende samsung s3 i-9305 var android surumum 4.3 yurtdisindan geldi 2-3 aydir kullaniyorum arada bir cekmeme sorunu olduyo agda kayitli degil diyor oparetor adi yazdigi yerde yalnizca acil cagrilar diyor yukarida yazildigi gibi yapsam olurmu

  1. hayır, şebeke gelip gidiyorsa yukarıdaki işlemle bir ilgisi yoktur. arıza tespiti için bir teknik servisin bakmaı lazım.

    • Furkan on 18 Mart 2015 at 23:49
    • Cevapla

    Benim şebekem gidip geliyor imei kayıtlı gözüküyor ama bir türlü yapamadım sadece bazen şebeke gidiyor neden olabilir ?

    1. Bir teknik servise danışın lütfen. Anlatılan işlem yazılım yükleme sonrası oluşan şebeke sorunu içindir.

      • yusuf on 28 Mart 2015 at 21:40
      • Cevapla

      abi benim telefonum zaten android surumu 4.3

 16. Kardeşim Ellerine Saqlık… Çok Yaralı bir Paylaşım Olmuş

  • umit on 11 Mart 2015 at 21:16
  • Cevapla

  Paylasımınız cok güzel olmus tesekkur ederim. Cok anlamama rahmen paylasımınızı aynen uyguladım hem istedşüim romu yuklemis oldum hemde sebeke problemi cozuldu tekrar tekrar tesekkurler.

  • ali can on 07 Mart 2015 at 15:24
  • Cevapla

  hocam dediklerini yaptım da

  apply update from external storaga yi bulumadım .
  söylediğin dosyaları hafazı kartına attım cihaz a taktım dediğin gibi açtım
  install zip
  wipedata factory reset
  wipe cache partition
  buckup and restore
  mounts and storage
  advanced

  bunlar çıkıyor :(

  1. önce odin ile CWM yüklemeniz lazım yoksa çıkmaz seçenek zaten.

    • ali can on 07 Mart 2015 at 16:08
    • Cevapla

    yükledim abi hepsini yaptım

    1. hafıza kartı içinde olsun. odinden auto reset seçeneğini kaldırın odin yüklemesi yapın. Yükleme bitince telefon resetlenmeyecek. o şekilde usb kablosunu çıkarın. ses açma + home + güç ile cwm ekranına girip tekrar deneyin. buna rağmen olmuyorsa telefonunuz bu işlemi kabul etmiyor demektir.

      • ali can on 07 Mart 2015 at 16:17
      • Cevapla

      hocam oldu çok teşükkür ederim.

   • umit on 11 Mart 2015 at 21:21
   • Cevapla

   bendede aynı tablo cıkıyodu once ınstall zip e girdim ardından altta sd car natıonal mı oyle bı secenek var onuda tıkladım orda modem ve kernel dosyaları gorunuyo modeme tıkladım yukleme yaptı tel kapanmadı ardından kernelede aynısını yaptım sonra teli kapatıp actım sebeke geldi..

  • veli on 07 Mart 2015 at 11:51
  • Cevapla

  yukarıda ayrıntılı olarak anlattığınız uygulamalar neticesinde S3 telefonum kurtuldu..
  teşekkür ederim. emeğinize sağlık.
  sadece ‘apply update from external storage’ başlığını bulmakta zorlandım. direk çıkmıyor. diğer başlıkların altından çıkıyor. şimdilik sorun yok ileride olur mu göreceğiz..

  • can on 03 Mart 2015 at 20:31
  • Cevapla

  bu işlemri yaptım.. şimdi telefon hiç açılmıyor samsung yazısı çıkıyor sonra kapanıyorr.. acil yardım

  1. telefonunuzun i9300 modeli olduğundan emin misiniz?

  • AHMET on 27 Şubat 2015 at 20:25
  • Cevapla

  hepsini yaptım hatta tekrar tekrar ama gelmedi hala ağda kayıtlı değil
  operatörü seçtim
  operatörü elle seçtim
  gsm yaptım yani tüm ihtimalleri denedim yine olmadı

  1. hepsini yaptım derken. yukarıda anlatılan işlemleri yaptınız mı? buna rağmen gelmediyse bir teknik servise danışın.

  • Barış on 14 Şubat 2015 at 18:31
  • Cevapla

  Allah razı olsun sizlerden imei çakılması gerek sandım korktum telefondan uzak kalacağım diye, her neyse bi de benim sd card’a girerken can’t mound diye bi hata çıkıyordu dosyaları telefona kurup flashladım sorun olmaz değil mi?

  1. sorun çözülmüşse sorun olmamış demektir. :) bahsettiğiniz yöntemi biz denemedik.

 17. arkadaşım gerçekten emeğine sağlık yardımcı oluğun için çok teşekkür ederim sorunumuz çözüldü allah senden razı olsun hayırlı günler sana allaha emanet ol

  • kürşat on 11 Şubat 2015 at 04:58
  • Cevapla

  bütün gece uğraştım sabah oldu ama hala yapamadım. e:signature verification failed uyarısı veriyor. yozgatta yaşıyorum burada anlayan serviste yoktur. ne yapacagım şaştım kaldım

  1. Telefonunuzdaki sorun nedir.

  • Murat Ş. on 09 Şubat 2015 at 16:39
  • Cevapla

  Teşekkür Etmek İçin Yazıyorum.
  Birçok site dolandım hepside sorunun çözümü diyerek verdikleri sorunun giderilmesi için çözüm maalesef kuru bilgi ve soruna çözüm olamıyor.
  Son olarak sizin sitede verilenleri de deneyeyim dedim.
  Açıkçası Burada yazılanlarda sorunu çözemeyecek diye düşünüyordum.
  Denemek zorunda olduğumdan Pek umutsuz olarak yapayım dedim.
  Yazılı olanları verdiğiniz dosyalar ile beraber yapınca sorunum hemen giderildi.
  Sayfanıza Çok Teşekkür Ederim.

  • sakulta on 30 Ocak 2015 at 12:59
  • Cevapla

  hocam kolay gelsin benim s3 de aşırı internet tuketimi var herturlu ayarı yapmama rağmen düzelmedi oparatörümde samsung serviside bi sıkıntı olmadığını söylediler arka plan veri kullanımı vs sürekli kontrol ediyorum ama duzelmiyo bu programın bu durumu duzeltme sansı varmıdır bu durum neden kaynaklanıyo olabilir simdiden tşkrler

  1. arkaplanda çalışan uygulama varsa bundan kaynaklı olabilir, virüs de bulaşmış olabilri cihaza, cihazı formatlamadıysanız formatlayıp öyle deneyin. formattan sonra da aynı olduğunu düşünüyorsanız sorun yok demektir. cihazınız gerektiği kadar internet tüketiyordur.

    • sakulta on 30 Ocak 2015 at 13:25
    • Cevapla

    formatdan kastın fabrika ayarlarına dönmekse defalarca denedim ama düzelmedi maalesef

     • sakulta on 30 Ocak 2015 at 13:28
     • Cevapla

     baska bi yolu yokmudur yardımcı olabilirmisin lutfen s3 yeni aldım önceki telimde böle bi sıkıntı yoktu

     1. internet tüketimi telefondan telefona değişir. format atmışsanız dediğim gibi bu sizin telefonunuzun normal internet tüketimidir. her telefonun arkaplanda çalışan sistem dosyaları farklıdır. s3ün eski telefonunuzdan daha fazla demek ki.

  • ohen on 26 Ocak 2015 at 11:53
  • Cevapla

  Hocam merhaba. Telefonda cok gec uyanma sorunu olustu ve hergun dahada gec uyaniyor. Nolur yardim edin napabilirim. Son cikan tr 4.3 romunu yukledim ve bu yamalari yaptim klon oldugu icin. Neden olabilir.

  1. yazılım yükleme öncesi telefonu formatlamamışsanız, formatlayın. biraz daha iyi oalcaktır ama 4.3 genel olarak ağır çalışır bu cihazlarda zaten.

    • ohen on 26 Ocak 2015 at 15:05
    • Cevapla

    Hocam formatlamistim tamamen temiz son tr romunu yuklemistim hatta. Ama agir ne kelime cok agir oldu telefon. 2 tane s3 var elimde digeri gayet iyi. Bazen telefon uykudan hic uyanmiyo napicam bilmiyorum bi akil verin.

    1. tekrar formatlamayıp deneyin. başka yapacak bir şey yok.

      • yasin on 28 Şubat 2015 at 02:06
      • Cevapla

      abi benım tele kacak ımeı atıldı bunu yaparsam ımeılım sılınır mı

      1. Telefonunuzdaki sorun nedir.

        • yasin on 28 Şubat 2015 at 11:27
        • Cevapla

        abi telefonumdaki sorun sebeke var ama numaraları arayınca ağda kayıt degıl dıyor bazende arıyor ama

         • yasin on 28 Şubat 2015 at 11:32
         • Cevapla

         şimdide servis yok diyor___

         1. sizin şebeke sorununuz var sanırım, lütfen bir teknik servise danışın.

  • ohen on 24 Ocak 2015 at 11:14
  • Cevapla

  Hocam dediklerinizi yaptim sebeke duzeldi lakin teleftelefon caldiginda zil sesi bi gidip bir geliyor. Ekranda ayni gidip geliyor napabilirim lutfen yardimci olun.

  1. Bahaettiğiniz sorunların genelde yazılımla pek alakaları olmaz ama gene de isterseniz telefonu formatlayıp deneyin. Düzelmezse içine bakılması lazım.

    • ohen on 24 Ocak 2015 at 14:21
    • Cevapla

    Acaba kernelden olabilirmi. Sadece verdiginiz modemi yuklemek yetmezmiydi sebekenin gelmesi icin?

    1. sürekli aynı işlemleri yapıyoruz, şimdiye kadar sizin bahsettiğiniz sorunla karşılaşmadık. şebeke onarımı için her iki dosyanın da yüklenmesi gerekmektedir.

      • brahim on 19 Şubat 2015 at 09:13
      • Cevapla

      aply upate external seneğini yapınca robot düşüyo ünlem işareti cıkıyo yüklenmiyor ne yapmam lazım

      1. Doğru tuşa bastığınızdan emin misiniz.

  • OxyGEN on 19 Ocak 2015 at 13:50
  • Cevapla

  Merhabalar, öncelikle söyleyeyim, basarili bir yazi olmuş, ancak şurasında bir sorun var, Odin ile cwm atarken kies Programinin kurulu olmasina gerek yoktur sadece samsung mobil phone driverini kurmaniz yeterlidir. Bunu soylememin nedeni ise herkesin bilgisayari son model olmayacagi icin bazıları kaldiramayabilir, boyutundan dolayı indiremeyebilir yada kullanmayacagi programi indirmek ve kurmak istemeyebilir. Yine de güzel bir yazı olmuş tebrikler.

  1. merhaba, driver konusunda tecrübeli olmayan arakdaşlara kolaylık olsun Kiesi öneriyoruz. ancak dediğiniz gibi Samsung Driver Pack yüklense de aynı işlevi görür.

    • brahim on 19 Şubat 2015 at 09:10
    • Cevapla

    hocam aply ubdate seçeneğini yapınca yeşil android robot düşüyo ünlem çıkıyor ekranda ne yapmam lazım

  • İsmail on 12 Ocak 2015 at 00:37
  • Cevapla

  Hocam çok teşekkürler… Büyük sıkıntı atlattık sayende…

   • yasin on 28 Şubat 2015 at 01:59
   • Cevapla

   abi ben tele telefoncu ımeıl attı bunu yaparsam imeilim silinir mi

  • Ömer AKAL on 11 Ocak 2015 at 19:45
  • Cevapla

  adammın dibisin admiiiiiin

  • Soner on 03 Ocak 2015 at 23:58
  • Cevapla

  çok teşekkürler aynen işe yaradı. emeğinize sağlık.

  • akın on 31 Aralık 2014 at 12:13
  • Cevapla

  s.a. kardeşim s3 m440s telefonumu 4,3,3 yükselltikten sonra şebeke gitti
  efs klasörünü yedeklemiştim ama forumlarda düzgün bi modem ve kernel bulamadım
  çözüm bulabilirsen çok sevinirim

   • akın on 31 Aralık 2014 at 12:34
   • Cevapla

   ya da ben düzgün yükleyemedim. :)

   1. Biz sitemizde sadece denediğimiz işlemleri yazıyoruz hocam. Bahsettiğiniz model üzerinde çalışma imkanımız olmadı. Piyasada pel bılunmayan bir cihaz olduğu için internette yeterli kaynak olmayabilir. Box ile düseltilir ama. Bir teknik servise danışmanızda fayda var.

  • Kasım Sayın on 24 Aralık 2014 at 03:33
  • Cevapla

  hocam bende note 2 var yurdışından geldi 4.3 yüklüydü ben de orjinal sitesinden odin aracılığıyla 4.4.2 yi kurdum herşey yolundaydı açıldı falan ama farkettim ki ağda kayıtlı değil hatası alıyorum. imeı baktım doğru attırdığım gibi duruyor ama sorun hala aynı lütfen yardım edin kaç oldu araştırıyorum bir türlü çözemedim

  1. aynı şekilde n7100 için olan kernel ve modem dosyası bulup yükleyebilirsiniz. daha önce bu sorunla karşılaşmadığımız için sorunun çözümü ile ilgili makalemiz yok maalesef. internetten araştırın, buamazsanız bir teknik servise gidip box ile repair network işlemi yaptırmalısınız.

    • kasm on 24 Aralık 2014 at 16:29
    • Cevapla

    Hocam note 2 için yeşilcin sitesinde anlatım mevcuttur oradan yapamayan arkadaşlar telefon markası yazarak aratabilirler ben yaptım ordan

  • serhilkat on 21 Aralık 2014 at 21:11
  • Cevapla

  Çok teşekkür ederim arkadaş. Eline, emeğine sağlık. Telefon kendi kapanıp açılmayınca ben kapatıp açtım sorun çözüldü. Sağolasın

  • başak on 19 Aralık 2014 at 19:39
  • Cevapla

  merhaba ben güncelleme işlemini yaptım ama malesef ardından bu sorunla karşılaştım, çözücem çözmesine de odin telefonu sadece açıkken görüyor güncellerken böyle değildi ne yapmam gerek?

  1. Merhaba, odin telefonu sadece Download Modtayken görür ve dosya yükler. Odini kapatın, telefonu download moda alın, odini açın ve yüklemeyi yapın. Kies falan açıksa lütfen kapatın.

    • başak on 19 Aralık 2014 at 22:06
    • Cevapla

    Kiesi kapattım , telefonu dowland moduna aldım ve odini açtım fakat bayadır beklememe rağmen hala görmüyor telefonu :(

    1. Telwfon soketinde sorun olabilir. Bir kaç kez kabloyu çıkarıp takın. Bilgisayarı da kapatıp açmayı deneyin.

      • başak on 19 Aralık 2014 at 22:29
      • Cevapla

      malesef işe yaramadı , başka bilgisayar ve usb kablosuyla denemek kaldı geriye. Teşekkür ediyorum verdiğiniz bilgiler için

  • Uğur Karadağ on 16 Aralık 2014 at 00:00
  • Cevapla

  La olm varya yanımda olsan alnından öpecem seni.Çok sagol beni büyük dertten kurtardın

  • mehmet on 11 Aralık 2014 at 23:35
  • Cevapla

  reis senı harbıden tebrık edıyorum sorun cozuldu :)

  • mamy on 05 Aralık 2014 at 08:12
  • Cevapla

  beyler herkese teşekkür ederim çok işime yaradı :)

  • mehemt on 26 Kasım 2014 at 00:54
  • Cevapla

  furkan – Kasım 25th, 2014 at 11:58 none Comment author #62576 on Samsung i9300 Galaxy S3 Android 4.3 Ağda Kayıtlı Değil – Şebeke Sorunu Çözümü by Cep Telefonu
  en son aşamaya kadar geldim dosyaları zip şeklinde attım ama apply update from external storace seçeneği yok başka yerlerden dosyaları buldum yükledim ama telefon kendiliğinden açılıp kapanmadı sence sorun nedir ?

  Cevapla

  editör – Kasım 25th, 2014 at 12:34 none Comment author #62593 on Samsung i9300 Galaxy S3 Android 4.3 Ağda Kayıtlı Değil – Şebeke Sorunu Çözümü by Cep Telefonu
  Bazı cihazlarda olmuyor. İşlemleri en baştan deneyin olmazsa bir servise danışın.

  aynı sekilde recovery mod gırdıkten sonra “ınstall zip” var “apply update from external storace” secenegı yok install zip secın guctusuyla ıcıne gırın sonrakı menude choose zip from extranel sdcard var o secenegı secın guc tusuyla ıcerısıne gırın ve sdcarda attıgımız modem ve karnel zıplerı sırasıyla calıstırın sorun cozulecektır. edıtor heyecana gerek yok…

  • furkan on 25 Kasım 2014 at 11:58
  • Cevapla

  en son aşamaya kadar geldim dosyaları zip şeklinde attım ama apply update from external storace seçeneği yok başka yerlerden dosyaları buldum yükledim ama telefon kendiliğinden açılıp kapanmadı sence sorun nedir ?

  1. Bazı cihazlarda olmuyor. İşlemleri en baştan deneyin olmazsa bir servise danışın.

  • Gökhan U. on 22 Kasım 2014 at 18:49
  • Cevapla

  Apply update from external Storage seçeneğine geldim…
  Patched_BUUGMJ3_modem klasörünün üzerinde güç tuşuna bastım. Ancak hiç birşey olmuyor. Sadece klasörün içine giriyor…
  Ekranda ;

  “Android system recovery
  Choose package to install :
  /sdcard/patched_BUUGMJ3_modem

  ../
  META-INF/

  Komut yok.”

  yazıyor.. Klasörlerin sonuna kadar gittim hiçbirşey olmadı…

  Neyi yanlış yapıyorum acaba? Yardım lütfen…

  1. dosyaları zip şeklinde yükeyeceksiniz. zipten çıkarmayın.

 18. tebrik ederim size minnettrım yaptım şükürler olsun.. emeginize saglık.

 19. Hocam Allah razı olsun sizden günlerdir uğraş dur araştır yapamadım bu sayede 250 dolar vermekten kurtulduk saolun gerçekten :)

  • Aslı on 08 Kasım 2014 at 12:52
  • Cevapla

  Benim telefonum s3 mini kendi sim kartımda şebeke sorunu olmuyo ama annemin simini takınca ağda kayıtlı değil yazıyo normalde taktığımda sorun yoktu bi kaç gündür bu hatayı veriyo bu işlemleri yapsam düzelir mi

  1. anlatılan işlemler i9300 içindir, kendi telefonunuzda denemeyin. ya annenizin sim kartı sizin telefonda çalışmıyor ya da telefonunuzun sadece sizin hattınızla çalışıyordur. farklı bir kart deneyin, onda da çalışmazsa telefonunuz sadece sizin hattınıza çalışıyor demektir. çalışırsa annenizin hattı zarar görümüş demektir.

  • Denis on 08 Kasım 2014 at 11:26
  • Cevapla

  Baska bir yolu yokmu hocam bu sorunun.cok zor gibi geliyor

  1. bir teknik servise giderseniz. box yardımıyla 2 dakikada hallederler :)

  • mehmet on 07 Kasım 2014 at 17:35
  • Cevapla

  Cok saol hocam emeğine sağlık

  • FeRKoM on 04 Kasım 2014 at 17:50
  • Cevapla

  Sa, hocam işlemleri tek tek yapmama rağmen telefon download moduna geçmiyor…
  Ekrana

  downloading…
  Do not turn off target!!

  çıkıyor…
  Normalde pcye bağlanırken bu işlem sırasında pcde görünmüyor…
  Ne yapmam lazım?

  1. downloading yzısını görmüşseniz telefon downlod moda girmiş demektir. telefonun sürücülerinin yüklendiğinden emin olun. kies yoksa kiesi kurup bilgisayarınızı resetleyin.

  • hasan on 01 Kasım 2014 at 19:24
  • Cevapla

  işe yaradı çok teşekkürler

  • osman on 01 Kasım 2014 at 16:44
  • Cevapla

  Orjinal s3 um var imeisi gltti 4.3 yuklerken ne yaptiysam olmdi burdaki herseyi denedim baska sitelerdende denedim ama olmadi lutfen bi yardim

  1. burdaki işlemler imei numarası kayıtlı olmasına rağmen şebeke almayan cihazlar içindir. *#06# kodunu girip imei numaranızı kontrol edin. kayıt dışı bir imei varsa veya null/null oalrak gözüküyorsa yeniden imei yüklenmesi gerekecek. Yükeme işlemini sadece boxla(program kutusu) yapılabilir.

   imei sorgusu için: https://www.turkiye.gov.tr/imei-sorgulama

  • AYDIN on 01 Kasım 2014 at 14:44
  • Cevapla

  çooook teşekkür ederim yaptım oldu yardımlarınızla.

  • ismail on 18 Ekim 2014 at 16:50
  • Cevapla

  hocam yardım.lütfen.modem ve karnel dosyalarını hafıza kartına attım fakat sonra denilenleri yapmaya başladım lakin apply update frum external strong u bulamıyorum öyle bir sey yok olanlarında pesini denedim modem ve karneli yükleyemedim.

  1. ses kısma tuşu ile aşağıa doğru inin bulacaksınız o seçeneği.

    • ismail on 18 Ekim 2014 at 19:54
    • Cevapla

    inan oyle bi seçenek çıkmıyor hocam.şimdi yine deneyeceğim.

    1. odin işe cwm dosyasını yüklemişseniz çıkması lazım.

      • ismail on 18 Ekim 2014 at 20:07
      • Cevapla

      yükledim

    • ismail on 18 Ekim 2014 at 20:01
    • Cevapla

    açılan menünün en üstündeclockworkmod recovery v6.0.3.0.6 yazıyor.altında ise

    -reboot system now
    -intall zip
    -wipe date/factory reset
    – wipe cache partition
    – backup and restore
    – mounts and storage
    – advanced

    yazmaktadır.hangisi

    1. install zipten girip deneyin.

    • ismail on 18 Ekim 2014 at 21:09
    • Cevapla

    hocam downloading

    do not turn off target!!

    yazıyor ve ne yaptımsa bu moddan çıkaramadım bataryayı çıkarttım vs vs vs ama moddan çıkmıyor

    1. yeniden yazılım yüklemeniz lazım. http://www.ceplik.com/samsung-i9300-galaxy-s3-android-4-3-jelly-bean-yazilim-yukleme/

      • ismail on 19 Ekim 2014 at 00:44
      • Cevapla

      S3 GT-I9305 İÇİN GEÇERLİMİ AGDA KAYITLI DEĞİL HATASINA KARSI BU PROGRAM İŞE YARARMI YOKSA BAŞKASIMI VAR

      1. Bu islem imei numarasi kayitli olmasina ragmen agda kayitli degil diyen s3ler icindie. I9300 ve i9305te basaraiyla denedik. Eger imei kayitli degilse bu islemi yapmanizin bir anlami yok. *#06# kodunu girip imei numaranizi ogrenin ve googlea imei sorgulama yazip imei numarasini sorgulayin.

        • ismail on 19 Ekim 2014 at 01:41
        • Cevapla

        Email kayitli baktim kardes.

        1. Burda yaptigimiz islem sizin t3lefonu deateklemiyor demek ki hocam. Baska bir cozum aramalisiniz ya da bir servise gidip yardim alabilirsiniz. Box ile kolaylikla duzeltilir.

  • yunus emre on 12 Ekim 2014 at 02:30
  • Cevapla

  teşekkürler göstermiş olduğunuz yöntem ile sorunu çözdüm.

  • Ahmet Baktır on 11 Ekim 2014 at 22:10
  • Cevapla

  Arkadaşlar aynı sorunla bende karşılaştım. Odin programını iyi bilmememe rağmen güzel anlatımı sayesinde sorunu çözdüm. Teşekkürler.

  • burak on 09 Ekim 2014 at 22:06
  • Cevapla

  Hocam daha önce baska modem yükledim ama kasma ve sarji çabuk bitirme sorunu oluyor bu islemi üzerine yapsak sıkıntı olur mu

  1. bahsettiğiniz sorunların modemle ilgisi yoktur. telefonunuzu formatlayıp öyle deneyin.

  • Ramiz on 06 Ekim 2014 at 12:45
  • Cevapla

  Kardesim dediqin qibi odinden yukledim programları telefonu kapatıp factory resete qeçiş yapamıyorum download moduna qiriyo bi yardımcı olurmsun

  1. ses kısma tuşuna basarsan download moda geçer tabi. ses açma tuşuna basman lazım ikinci aşamada. makaleyi okuyun.

  • levent on 23 Eylül 2014 at 22:48
  • Cevapla

  Mrb. Benim sorunum şöyle; kızımın s3 tlf sebeke hatasi vermeye başladı, klonlama veya yurtdışı kayıtlı degil, sim kartını değiştirdik yine olmadi, baska sim karti taktik, 1 gun boyunca çalıştı ama simdi o da calismiyor, yolumuz teknik servis mi? Teşekkürler..

  1. Merhaba. Imei numarasiyla ilgili bir sorun yoksa sim kart yuvasinda sikinti olusmus olabilir. Yine de telefonu formatlayip deneyebilirsiniz.

  • Barış on 20 Eylül 2014 at 12:56
  • Cevapla

  Kardeşim dediğin bütün işlemleri tek tek yerine getirdim ama hala aynı hatayı alıyorum ne yapmalıyım?

  1. işlemleri doğru ve eksiksiz yaptığınızdan emin olmanıza rağmen işe yaramıyorsa bir teknik servise gitmelisiniz. yeniden imei onarımı yapılması lazım.

  • DOGUKAN on 18 Eylül 2014 at 22:05
  • Cevapla

  kardeşim eyw ellerine kollarına saglık duzeldı sabahdan bellı ugrasıyorum on numara bır calışma yapmıssınız

 20. KARDEŞİM HARİKASIN YAA ÇOK SAOLLL

  • Helal on 09 Eylül 2014 at 22:20
  • Cevapla

  Abi bravo ya – 1 senedir telefon neler çektirdi. Güncelleyemiyorum diye. Buldum sonunda mükemmelsin

   • aylin on 12 Eylül 2014 at 02:13
   • Cevapla

   bende kurbanım dedğiniz gibi yaptım ama bu seferde sım kartımı okumuyor çıkar tak kapat aç yaptım ama nafile bir yolu varsa söylermisiniz

   1. imei numaranız kayıtlı değilse şebeke alamazsınız *#06# kodunu girip imei numaranızı https://www.turkiye.gov.tr/imei-sorgulama adresinden sorgulayın. kayıtsız bir imei numarası varsa bir teknik serviste yeni imei yüklemeniz gereklidir.

  • Asss on 09 Eylül 2014 at 07:54
  • Cevapla

  Abi benim hafıza kartım yok o iki dosyayı telefon açıldığında usb ile bağlayıp telefonun içine atsak?

  1. Denemedim hic oyle. Cwm recoveryde gozukurse dosyalar olur ama.

    • ömer on 13 Ekim 2014 at 23:28
    • Cevapla

    Hafıza kartsız olarak da dosyaları cvm recovryde görüyor bilginize.

  • mehmet safa on 08 Eylül 2014 at 11:14
  • Cevapla

  allah razı olsun kardeşim emeğime saglık ama ekran yazıları bende farklı cıktı deneme yanılma yoluyla cözdüm işi :) peki hafıza kartını degişmem sıkıntı cıkarırmı bu konuda ?

  1. hayır hafıza kartı ile işiniz kalmıyor işlem bittikten sonra, içöindekileri silebilir veya başka kart kullanabilirsiniz.

  • sabri on 07 Eylül 2014 at 20:49
  • Cevapla

  E:signature verification failed hatası veriyo acil yardımmm

  1. CWM yuklemezseniz o hatayi alirsiniz. Islemleri sirasiyla ve dogru sekilde yaparak bastan baslayin.

  • mustafa on 04 Eylül 2014 at 23:50
  • Cevapla

  Merhabalar note 3 sm n900 de agda kayitli degil hatasi alıyorum ama bu sürekli olmuyor 3 gün çekmiyor telefon 1 saat çalışıyor sonra yine gidiyor bu konuda bir yol bilen varsa çok sevinirim

  1. Merhaba. Imei numaraniz kayitli ise ve arasira sebeke alabiliyorsaniz sim kartiniz veya sim kart yuvanizda sorun vardir. Baska bir kart ile deneyin.

    • mustafa on 06 Eylül 2014 at 14:08
    • Cevapla

    denedim telefonda başka hatlarıda bazen geliyor sebeke aram yapıyorum bazen de oldugu yerde gidiyor ama gitmeler daha çok özellikle mobil ağı actıgında gidiyor btk da kaytlı aynı zamanda başka yapılabilecek ne olabilir acaba bu sorunla note 3e karşılasan ve cozen varsa yardımarını bekliyorum saygılarımla

    1. yazılımdan kaynaklı bir sorunsa telefonu formatlayıp yeniden yazılım yükleyip yeniden imei onarımı gerektirebilir. bunları yaptıktan sonra da aynı sorun devam ederse sorun yazılımdan değil donanımdan demektir.

      • Mustafa on 12 Eylül 2014 at 00:11
      • Cevapla

      Bir Kaç. Kez fabrika ayarlarına. Dondüm ama. Aynı problem devam hangi parçalarda. Olabilir telsiz kısmını değiştirdi ama orda değilmiş

      1. Imei numarasjnin katitli olup olmadigini kontrol edin. Islemleri dogru yaomaniza ragmen olmuyorsa bir teknik servise danismanizi oneririz.

        • mustafa on 20 Eylül 2014 at 09:25
        • Cevapla

        arkadaşlarsamsung noe 3teşefonum i bir servis arıyorum şu andan itibaren

  • furkan on 03 Eylül 2014 at 18:21
  • Cevapla

  emeğinize sağlık çook teşekkürler.

   • mustafa on 04 Eylül 2014 at 23:46
   • Cevapla

   Merhabalar pasaporta kayıtlı bit note 3 um var bu telefon da sebeke problemi yaşıyorum bir kişiyi aramaya çalıştığım agda kayitli deil diyor bu problemi nasıl çözebilirsiniz acaba bu kısımdaki yolları seneden banada faydali olurmu

  • Fatih on 30 Ağustos 2014 at 23:45
  • Cevapla

  I9300 model telefonu bu sitedeki güncelleme ile şebeke sorununu çözdüm çok sağ olun

  • enis on 25 Ağustos 2014 at 20:28
  • Cevapla

  Bendede ayni sorun var 4.3 yukleyince oldu hepsini sirasiyla kurdum yukledim tekrar ayni hatayi veriyo 3 defa tekrarladim ne yapabilirim

  1. hangi romu yüklediniz? linkini verdiğim romu yükleyip denemenizi öneririm: http://www.ceplik.com/samsung-i9300-galaxy-s3-android-4-3-jelly-bean-yazilim-yukleme/

    • enis on 25 Ağustos 2014 at 21:31
    • Cevapla

    o linkten yüklemiştim tekrar yükledim kurdum sırasıyla yaptım hala agda kayıtlı değil hatasını tekrarlıyo malesef

    1. 0049 ile başlayan imei mi var yoksa normal kullandığınız imei mi? bu işlemleri işe yaramıyorsa EFS dosyası zarar görmüş olabilir. Z3X Box veya diğer boxlarla düzeltilmesi lazım. bir servise gitmesi gerek yani.

  • Sevil on 25 Ağustos 2014 at 02:43
  • Cevapla

  Merhabalar…
  Benim telefonum Samsung Galaxy S3 Neo (GT-I9300I). Telefon yurtdisinda bir ay cok guzel calisti. Turkiye’ye geldigimde daha kayit ettirmeden sorun olustu. Servis yok ya da agda kayitli degil diyor surekli. Telefondaki resimleri Kies programiyla bilgisayara yukledikten sonra bu sorun olustu. Telefonu kayit ettirdim ama sorun hala cozulmedi. Bircok yere (servise) goturdum olmuyor dediler. Bana yardimci olabilirseniz cok mutlu olurum.

  Saygilarimla…

  1. imei numarası kayıtlı olmasına rağmen ağda kayıtlı değil hatası alıyorsanız EFS dosyası bozulmuştur. yeniden imei yüklenmesi gerekebilir. bunu da ancak elinde Z3X Box gibi ekipamanları olan servisler yapabilir.

   • mustafa on 06 Eylül 2014 at 14:10
   • Cevapla

   problemı cozdunzmu acaba çözdü isenıznasıl paylasırsanız seviirim

  • irfan on 22 Ağustos 2014 at 13:46
  • Cevapla

  Yurtdışındayim ülkemdeki insanlari aradığımda ağda kayitli değil yaziyo

  1. yurtdışındaki insanları arayabiliyorsanız telefonda değil sim kartınızda sorun vardır büyük ihtimalle. başka bir kart ile denemenizi öneririz.

  • Emre on 12 Ağustos 2014 at 21:33
  • Cevapla

  merhaba öncellikle.
  Harici olarak SD Kart kullanmıyorum ve elimdede yok mallesef,
  En son seçeneğe kadar sorunsuz geldim ama en son seçenekte Sd kart olduğu için telefonda olmadığı için tabiki telefon SD kart yok hatası veri acaba bunu başka yerden kurma şansımız varsa söyleyebilirmisini çok teşşekür ederim

  1. Merhaba, şuanda elimde s3 cihazı olmadığı için başka yöntem deneme şansım yok. sd kart yuvası ile ilgili bir probleminiz yoksa bir kart bulmanızı tavsiye ederiz.

    • Emre on 12 Ağustos 2014 at 22:56
    • Cevapla

    o zaman bulmaya çalışıyım yine de teşşekür ederim

  • ilker dursun on 12 Ağustos 2014 at 17:43
  • Cevapla

  eline sağlık hocam halletim gayette güzel bi bilgi teşekkür ederim

  • Ulaş on 11 Ağustos 2014 at 14:08
  • Cevapla

  Emeğine sağlık sayende çözdüm sorunu saygılar selamlar…

  • emre on 06 Ağustos 2014 at 14:54
  • Cevapla

  Ben bu dosyaları indirdim ve dediğiniz şekilde yükledim.hafıza kartından önce modemi yükledim sorun yoktu sonra kernel dosyasını yükledim.Ama kernel dosyasını yükledikten sonra telefon açılmıyor.Sol üst köşede ünlem işareti var ve açılma ekranı (samsung galxy I-9100) yazısı falan çıkıyor sonra kapanıyor … Yardım edin lütfen.

  1. telefonunuzun i9300 olduğundan emin misiniz? i9100 yazıyorsa ya telefonunuz i9300 değil ya da yanlış dosya yüklediniz. i9300 oluğundan eminseniz yeniden yazılım yükleyin.

    • emre on 06 Ağustos 2014 at 15:27
    • Cevapla

    pardon ya orayı yanlış yazmışım i 9300yazıyor.

      • emre on 06 Ağustos 2014 at 15:32
      • Cevapla

      4.3 jelly bean vermişsiniz bunu yüklesem sorun olmazdeğil mi?

    • emre on 06 Ağustos 2014 at 15:29
    • Cevapla

    yeniden yazılımı nasıl yükleyebilirim?android 4.12 için uygun bir dosya verebilir misiniz..

    1. telefonunuzda 4.1.2 varsa ve bu rdaki işlemleri yaptıysaniz elbette çöker. başlıkta android 4.3 yazıyor. okumqadan işlem yapmayın. 4.1.2 yüklemek istiyorsanız: http://www.ceplik.com/samsung-i9300-galaxy-s3-android-4-1-2-turkiye-surumu-yuklemesi/

      • emre on 06 Ağustos 2014 at 15:33
      • Cevapla

      dikkat etmemişim tamam teşekkürler bi deneyeyim

    • emre on 06 Ağustos 2014 at 15:47
    • Cevapla

    bu android 4.12 jb dosyası (757MB) telefonun açılmama sorununu kesin çözer mi? indirme , yükleme falan biraz uzun sürecek de …

    1. işlemleri doğru yaparsanız açılır. ne yaptığınızdan emin değilseniz veya konuya hakim değilseniz lütfen sitemizde anlatılan hiç bir işlemi yapmayın. makalenin balındaki DİKKAT yazısını okuyun.

      • emre on 06 Ağustos 2014 at 17:18
      • Cevapla

      Yardımın için çok teşekkür ederim. android 4.1.2 yi tekrar kurdum ve telefon açıldı. fakat ağda kayıtlı değil (şebeke) sorunu hala devam ediyor. bunu düzeltmek için 4.1.2 de uygulanabilecek bir yöntem var mı?

      1. okumadan işlem yapıyorsunuz. 4.1.2 yükleme konusunu okusaydınız makalenin sonunda bunun için link olduğunu görürdünüz. okumadan işlem yaparsanız telefonunuza ciddi zararlar verebilirsiniz. okuyun…….. http://www.ceplik.com/samsung-i9300-galaxy-s3-yazilim-yukleme-sonrasi-olusan-imei-sorunu/

        • emre on 06 Ağustos 2014 at 17:35
        • Cevapla

        Orada sorunun nedeni olarak imei numarasının 0049ile başlaması yazmışsınız.*#06# yazdığımda çıkan imei numaram 354.. ile başlıyor 15haneli ve sonunda /01 var . Bu yüzden sormuştum . Okumadan iş yapmam :) Aynı yöntemi yine de kullanabilir miyim?

        1. 4.1.2 lerde genelde 0049 olur imei. cihazda başka bir sorun yoksa işlemi yaptığınızda düzelecektir.

          • emre on 06 Ağustos 2014 at 17:53
          • Cevapla

          İşlemi uyguladım fakat şebeke sorunu hala devam ediyor.Yine de yardımların için çok teşekkür ederim . Yeni bir yöntem bulursanız ben buralardayım…

  • seyfullah on 02 Ağustos 2014 at 00:56
  • Cevapla

  sen bır harıkasın kardesım ellerine saglık

  • resul on 27 Temmuz 2014 at 12:54
  • Cevapla

  Emeginize sağlık buradan teşekkür etmeyi borç bildim sağolun…

  • Aysegül on 26 Temmuz 2014 at 16:39
  • Cevapla

  Selamlar
  Benimde S3 agda kayitli degil sorunu basladi
  Sim kartim babamin S3ünde calisiyor arama yapiliyor
  Benim s3ümde babamin simkarti calisiyor.
  Ama kendi simkartim kendi telefonumda bu hatayi veriyor
  Cözebilmis degilim
  Bütün müsteri hizmetlerini aradim hic biri sonuc vermedi
  Bu program isime yararmi gerci yapamadim ses acma tusuna basinca download moduna gecmiyor sanirim
  Ya ne yapabilirim
  Bulundugum yerde telefonu götürebilecegim telefoncuda yok
  S3 Klonlu yurtdisindan gelme.
  Bu sorunu cözme imkani yokmu??
  Umarim yardim edersiniz ya

  Not:Babamin telini kullanmak istemiyorum baska türlü sorunlar var o telde :)

  1. *#06# yapıp çıkan imei numarasını https://www.turkiye.gov.tr/imei-sorgulama adresinden sorgulayın. Kayıt bulunamadı mı yazıyor yoksa bu numaranın başka cihazlara kopyalandı mı yazıyor.

   kayıt dışı diyorsa hiç bir hat ile çalışmaması lazım. klonlanmışsa ilk olarak babanızın hattı bu telefona takıldığı için sadece o numara ile çalışıyor olabilir. burada anlatılan işlem sizin işinize yaramaz. bir teknik servise uğrayıp imei onarım işlemi yaptırmalısınız.

   mümkünse sizine ve babanızın hattından başka bir hat ile de deneyin.

    • aysegul on 26 Temmuz 2014 at 18:14
    • Cevapla

    Evet ilk babam kullanmisti bu telefonu.
    Annemin hattida olmadi cunku benim telefona.
    Ozaman yeni imei aldiktan sonra ilk benim hatti takmam lazim.
    Kendim yapamazmiyim bu imei onarimini

    1. imei onarımı yapıldıktan sonra her hatla çalışır. Imei onarımını sadece teknik servisler yapar.

      • aysegul on 26 Temmuz 2014 at 19:01
      • Cevapla

      O sekildede cok pahali oluyo sanirim ya.biz 20tlye yaptirmistik

  • Emre on 16 Temmuz 2014 at 15:17
  • Cevapla

  OHHH! Sonunda oldu emeğinize sağlık . Oğuzhan kardeşimin dediği gibi yaptım direk dosyayı rar biçiminde sd kartına attım ve yükledim sorun düzeldi. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum hayırlı ramazanlar.

  • Oğuzhan on 10 Temmuz 2014 at 18:57
  • Cevapla

  ARKADAŞLAR İŞİ BİLMEYİPTE BAŞINA GEÇMEK OLMAZ KAÇ KİŞİ DOWNLOAD MODE DA —-APPLY UPDATE FROM EXTERNAL STORAGE—– ÇIKMIYOR YAZMIŞ İNSTALL ZİP BÖLÜMÜNE GİRİP EN ALTIN BİR ÜSTÜNDEKİ SEÇENEĞİ SEÇİP ORDAN YÜKLEYECEKSİNİZ AZ ÖNCE KENDİM YAPTIM SONUNDA …………………..

  • Oğuzhan on 10 Temmuz 2014 at 16:03
  • Cevapla

  Merhaba az önce 4.3 atmada sorun yaşamıştım telefon recovery moda geçmiyor :( başka bir çözüm varmı

  1. işlemleri doğru yaparsanız recovery moda geçer, başka çözümü yok. yapamazsanız teknik servise gitmeniz gerekr.

    • Oğuzhan on 10 Temmuz 2014 at 16:09
    • Cevapla

    recovery moda aldım fakat apply update from external storage bölümü yok :/

    1. öncelikle odin ile yükleme yapmanız lazım. gelişmiş recovery yüklenmesi lazım. gelişmiş recovery yüklenmiyorsa çıkmaz.

      • Oğuzhan on 10 Temmuz 2014 at 16:14
      • Cevapla

      gelişmiş recovery yi nasıl yüklerim

      1. okumaktan aciz bir arladaşsınız sanırım. makaleyi okuyun. anlayana kadar okuyun lütfen.

        • Oğuzhan on 10 Temmuz 2014 at 16:31
        • Cevapla

        Hocam tamam bin defa okudum en az :) ama bende gelen recovery mode da apply uptade bölümünde install zip yazıyor

        1. gelişmiş recovery yüklenemiyor demektir. istersneiz bir teknik servise danışabilirsiniz veya 4.1.2 ye geri dönebilirsiniz.
         4.1.2 için: http://www.ceplik.com/samsung-i9300-galaxy-s3-android-4-1-2-turkiye-surumu-yuklemesi/

         • cagatay on 23 Temmuz 2014 at 09:54
         • Cevapla

         sd kartını takmamıssındır.veya recovery modda ıken takmıssındır.

  • çok teşşürler on 09 Temmuz 2014 at 14:36
  • Cevapla

  kardeşim çok teşşür ederim elline sağlık…

  • ulaş on 07 Temmuz 2014 at 15:46
  • Cevapla

  Ya ben root atmayı falan bilmiyorum.Bu bahsettiğiniz işlemler çoook karmaşık geliyor. Baska bi yolu falan var mı
  Bu arada benim telefon Galaxy s3 yurtdışından geldi. Telefoncuda 50 tl ye imei sini değiştirdim. Sonra bilgisayardan kies le güncelledim ve “ağa kayıtlı değil” sorunu ortaya çıktı. IMEI değişmemiş onu kontrol ettim. NE YAPMALIYIM???

  1. öncelikle okumalısınız. makaleyi okuyun. roota ihtiyacınız yok. bu işlemleri yapamıyorsanız yine telefoncuya gitmeniz gerekecek.

  • fatih on 05 Temmuz 2014 at 08:25
  • Cevapla

  samsung galaxy s3 de modemleri yüklemek ”apply updeta from… ” seceneği yok ne yaplam lazım

  1. recovery yüklemezseniz çıkmaz. işlmeleri sırasıyla yapın.

  • UFUK on 02 Temmuz 2014 at 23:43
  • Cevapla

  3 günlük uğraş sonucunda sizin sayfayı bulup sorunu çözdük emeğinize sağlık çok teşekkürler

  • Fatih on 25 Haziran 2014 at 13:00
  • Cevapla

  not 3 şebeke sorunu geçmedi kardesım telefoncuya baktırdım oda bısey anlamadı nasıl gecer bılmıyom bı yardımcı olsanız

  1. Note 3 icin henuz pasaporttan baska care yok diye biliyorum hocam. Imei islemi yapılamıyor ona. Biz yapamadik yani.

 21. kardeşim sağolasın çok yardımcın oldun.

  • selman on 24 Haziran 2014 at 15:34
  • Cevapla

  Allah Senden Bin Kere Razı Olsun Kardeşim Benim Çok Sağol !!!

  • yusuf on 24 Haziran 2014 at 14:10
  • Cevapla

  Allah razı olsun. Kaç gündür denemediğim şey kalmadı sizin verdiğiniz kurulumlarla çözdüm şebeke sorununu.

  • Fatih on 19 Haziran 2014 at 17:58
  • Cevapla

  telefonun şarj soketı bozulmustu telefoncuya verdım,aldım eve getirdim telefon çekmedi dısarı cıktım cektı ıcerı gırdım yıne cekmedı arkasını cıkartıp yanlslıkla bısey yapmıs olabılırler mı

  • Fatih on 19 Haziran 2014 at 17:50
  • Cevapla

  kore not 3 var içeri mekanların bazılarında telefon hiç cekmıyor evde falan cekmıyor dısarı cıkınca cekıyor sorun nerde acaba ?

  1. donanımdal bir sorundur bu. içinin açılıp bakılması lazım. anten yerinden ynamış veya zarar görmüş olabilir.

    • Fatih on 19 Haziran 2014 at 17:54
    • Cevapla

    telefonun şarj soketı bozulmustu dün aldım aksam eve geldıgımde dedıgım gibi çekmemeye basladı dısarda cekmeye basladı

  • Sinan on 06 Haziran 2014 at 20:10
  • Cevapla

  Merhaba,
  Bende kore den gelme S3 (SHV-210) var. Telefon konuşurken kesiliyor. Ses gidiyor yada kapanıyor fakat bunu her yerde yapmıyor. Hattın zayıf çektiği yerlerde yapıyor. Telefon 4G uyumlu.
  Bu problemi nasıl çözebiliriz.
  Teşekkürler.

  1. sizinki tamamen donanımsal bir problem. yazılımla bir ilgisi yok. içinin açılıp şebeke ile ilgili parçaların kontrol edilmesi lazım.

  • FURKAN on 03 Haziran 2014 at 18:04
  • Cevapla

  ALLAH RAZI OLSUN ARKADAŞLAR SİZE NASIL TEŞEKKÜR ETSEM AZ DUACINIZIMM.

  • hasan can on 02 Haziran 2014 at 20:09
  • Cevapla

  Allah razı olsun…

  • ibrahim on 31 Mayıs 2014 at 21:52
  • Cevapla

  ALLAH RAZI OLSUN HALLETTİM SAĞOL ÇOK TEŞEKKÜRLER
  PC TELİ GÖRMÜYORDU KİESTEN TEL AÇIKKEN BAĞLAYIP CİHAZ SÜRÜCÜSÜ YÜKLEDİM
  SONRA TELİ KAPATIP ODİN GİRDİM RECOVERY GÜNCELLEDİM SONRA DA DEDİĞİN DOSYALARI (ZİP OLAN SD CARDA YÜKLEYİP) AMA TEL BUNLARI TEK TEK YÜKLERKEN KENDİNİ AÇIP KAPATMADI BEN 1. BİTİNCE 2. YE GEÇTİM SONRA REBOOT SYSTEM NOW U SEÇTİM OLDU :)) SAĞOLUN
  BİR SORUM DAHA OLACAK ”’BUNLARI YAPTIKTAN SONRA ÇIKAN Bİ GÜNCELLEMEYİ YAPABİLİR MİYİZ ” GİDER Mİ YİNE?

  1. Bazi cihazlar guncelleme aliyor bazıları almiyor hocam. Biz de cozemedik o konuyu.

  • ogulcan boyaci on 31 Mayıs 2014 at 15:51
  • Cevapla

  Cok cok tesekkurler sayenizde arama yapabiliyorum allah razi olsun

 22. sim karı içinde yokken olurmu şebeke yine gelirmi

  1. telefona sim kart takmazsanız nasıl şebeke gelecek? elbette telefona sim kart takmanız gerekir.

  • özgür özel on 27 Mayıs 2014 at 15:51
  • Cevapla

  çok teşekkür ederim dediklerini aynen yaptım 4.3 güncellememden sonra şebeke de geldi.apply update kısmında apply update değilde farklı bi isim vardı karıştırınca buldum direk hafıza kartının içini gösteriyo.sırayla yükledim kapattım.açılır açılmaz geldi şebeke teşekkür emeğine sağlık

  • Emre Altıngöz on 25 Mayıs 2014 at 17:24
  • Cevapla

  Söylenenleri uyguladım ve şebekem geldi çok teşekkürler :)

 23. Haaahhha. I’m not too bright today. Great post!

  • Ferdi BALCI on 25 Mayıs 2014 at 04:34
  • Cevapla

  Allah senden razı olsun kardeşim büyük bir dertten kurtardın beni yardımlarım için teşekkürler.

  • fatihh on 24 Mayıs 2014 at 14:05
  • Cevapla

  admin ıyı guzel hersey tamam ındırdım yaptımm ama modem ve kernel dosyalarını yuklıycem ses acma +güç+home tuslarına basıyorum fakat senın gosterdıgın gıbı 3 ekran cıkmadı karsıma nasıl yapıcamm ındırdıgım kernel ve modemı neyın ıcıne atıcam acık acık yazarsan cok sevınırım bende harıcı hafıza kartı yok dırek tlfnun ıcıne atsam olmaz mı bı yardım et gozunu sevıyım .??????

  1. makale gayet açık ve net hocam. tekrar baştan okuyun. hafıza kartı gerekli.
   telefonun bataryasını çıkarıp geri takın ve tekrar deneyin.

    • fatihh on 24 Mayıs 2014 at 14:18
    • Cevapla

    hocamm bana net bişe soyle hafıza kartı olmadan yapamazmıyım ??

   • fatihh on 24 Mayıs 2014 at 14:16
   • Cevapla

   appyl update from external storage dıe bı ekran cıkmıyoo

   1. işlemleri doğru şekilde yaptıysanız çıkar o seçenek. aşağıya doğru inin menüde. hafıza kartsız denemedik. şu an elimde cihaz olmadığı için de deneme şansım yok.

     • serkan on 30 Mayıs 2014 at 22:44
     • Cevapla

     ya ben yaptım herşeyi sadece hafıza kartından yukledıkten sonra restart atmadı telefon sonra kapandı daha acılmadı

     1. yeniden 4.3 yükleyip en baştan deneyin.

      4.3 için: http://www.ceplik.com/samsung-i9300-galaxy-s3-android-4-3-jelly-bean-yazilim-yukleme/

  • Ali CanKırımlı on 20 Mayıs 2014 at 16:09
  • Cevapla

  ALLAH razı olsun Adminnnnnnnnnnn

  • onur güzelyurt on 20 Mayıs 2014 at 03:28
  • Cevapla

  Hocam 4.1.2 güncellemedeki ağda kayıtlı değil sorununuda çözer mi acaba bu yöntem?

  1. hayır bu 4.3 içindir. 4.1.2 konusundaki yorumunuza cevap verdim.

 24. Çok işime yaradı teşekkür ederim

  • ali kürek on 09 Mayıs 2014 at 02:40
  • Cevapla

  cok sagol admın sonunda oldu :)

  • mehmet on 08 Mayıs 2014 at 01:37
  • Cevapla

  cevaplamanız için tşk. benim tel S4 mini bende de aynı sorun var. belirttiğiniz aşamaları bende uygulasam acaba olur mu

  1. hayır burdaki dosyalar s3 modeli içindir. s4 mini için olan fosyaları bulmanız gerekecek. s4 mini için deneme şansımız olmadığı için sitemizde yok maalesef.

  • oktay on 03 Mayıs 2014 at 14:52
  • Cevapla

  ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞ

  • selim on 01 Mayıs 2014 at 21:29
  • Cevapla

  Beyfendi yaptım olmadı kernelle modemi yükledim kendi kendine kapanmadı telefon

  1. yükleme yapamıyor demektir bu. işlemleri en baştan tekrarlayın lütfen.

    • selim on 02 Mayıs 2014 at 10:06
    • Cevapla

    5 defa yaptım ama olmadı acaba benim telefonum mk6 olduğundan dolayımı sıkıntı çıkarıyor

    1. Daha once yuklemis oldugunuz yazilimdan kaynakki olabilir.ayrica imei numaranizin null ya da 0049 ile baslamiyor olmasi lazim. Isterseniz telefonunuzu formatlayip burdaki yazilimi yukledikten sinra tekrar deneyin. http://www.ceplik.com/samsung-i9300-galaxy-s3-android-4-3-jelly-bean-yazilim-yukleme/

 25. Atmin birsey soracam belki bilginiz vardir ya ben bilgisayar sifremi unuttum windows7 varsa bilginiz yardimci olsanis sevinirim

  1. Maalesef bu konuda bilgim yok.

 26. Aynisini yapiyorum şebejem gelmiyor yardim

  1. aynısını yaparsanız şebekenizin gelmesi lazım. işlemleri doğru yaptığınızdan emin olurn. defalarca denenmiştir bu işlem.

   1. Tmm oldu k.bakmayin hata benimdi

    • ibrahim on 31 Mayıs 2014 at 21:26
    • Cevapla

    Hocam yaptım aynısını olmadı ama senin gelişmiş recovery i yüklemedim çünkü telefonu pc ye bağladığımda bağlama başarısız diyor du kendi recovery m ile yapmaya çalıştım olmadı yardım eder misin ?

  • hanifi genç on 22 Nisan 2014 at 00:29
  • Cevapla

  hocam eline sağlık allah razı olsun.aynen dediğin gibi yaptım şebeke sorunum düzeldi.tekrar teşekkürler…

  • mert can yılmaz on 21 Nisan 2014 at 11:21
  • Cevapla

  bunu paylaşan dosta binlerce selam ola ellerine sağlık çok işimi gördü.

  • Onur on 20 Nisan 2014 at 03:33
  • Cevapla

  Ben hayatımda ilk defa bir yere yorum atıyorum. YURT DIŞINDAN GELEN S3 TELEFONUMA GÜNCELLEME GELMEMİŞTİ KİES İLE GÜNCELLEME YAPTIKTAN SONRA ŞEBEKE SORUNU YAŞADIM AĞDA KAYITLI DEĞİL HATASI ALDIM SİM’E DAHİL HİÇ BİRŞEY YAPAMADIM. 3 GÜN BOYUNCA UĞRAŞTIM SAMSUNG BAYİYE GİTTİM FAYDA ETMEDİ. EN SON BU YÖNTEMİ DENEDİM OLDU ELLERİNİZE SAĞLIK ŞU ANDA HERŞEY YOLUNDA ŞEBEKEDE FULL BİDE KEŞKE DONMA PROBLEMİ OLMASA 4.3 ANDROİD SÜRÜMÜN DAHA İYİ OLACAKTI EMEĞE SAYGI HELAL OLSUN…

  • memet bağcı on 13 Nisan 2014 at 22:04
  • Cevapla

  arkadaşlar internette bulduğunuz bu sorun hakkındaki dier çözümleri deneyin ama benim sorunum şöyle çözüldü;

  ayarlar > diğer ağlar > mobil ağlar > şebeke modu kısmından ‘SADECE GSM’ seçili olması gerekiyo ‘SADECE WCDMA’ olduğu zaman bu sıkıntıyı verebiliyor

  saygılarrr…..

  M.BAĞCI

 27. tsk ederım elıne saglık hocam

  • nuri on 02 Nisan 2014 at 16:19
  • Cevapla

  allah razı olsun sizin gibi doğru soyleyen insanlar kalmış demek bide bir rom var s4 note3 revolation diye onu yükleyincede cekmiyo bu olurmu ona

  1. bahsettiğimiz işlem orjinal yazılımlar içindir. modifiye yazılım yüklerseniz işe yaramayabilir.

  • misafirr on 01 Nisan 2014 at 17:53
  • Cevapla

  hocam hafıza kartı olmadan açamaz mıyım dosyayı?

  1. makaleyi okumadan işlem yapmayın lütfen. telefonunuza ciddi zararlar verebilirsiniz. dosyaları hafıza kartına atıp işlemleri sırasıyla yapın. biz hafıza katıyla yaptık o yüzden hafıza kartlı anlatımı yaptık. telefon hafızasına atarsanız da belki olur ama denemediğimiz için net bir şey söyleyemiz. isterseniz deneyebilirsiniz.

  • misafirr on 01 Nisan 2014 at 17:48
  • Cevapla

  girdim install zip’e.
  choose zip from sdcard
  install zip from sideload
  apply/ sdcard/update.zip
  toggle signature verification
  choose zip from external sdcard

  SEÇENEKLERİ VAR.

  1. makalede anlattık zaten hocam makaleden takip edin.
   choose zip from external sdcard seceneğini secip makalede anlatıldığı gibi işlem yapın

  • misafirr on 01 Nisan 2014 at 17:32
  • Cevapla

  reboot system now
  install zip
  wipe data/factory reset
  wipe cache partition
  backup and restore
  mounts and storage
  advanced

  yazıyor.

  1. install zip seçeneğine girin.

  • misafirr on 01 Nisan 2014 at 17:31
  • Cevapla

  kardeş benim telefonun recovery modu böyle çıkıyor nasıl yapıcam bundan sonra? file:///C:/Users/orhan/Desktop/G%F6r%FCnt%FC1008.jpg

  • gökhan on 01 Nisan 2014 at 15:21
  • Cevapla

  bu şebeke problemi işlemini tamamladıktan sonra imei null oluyor demiştim, ondan sonra imei çaktırsam düzelir mi 3G sorunu_?

  1. 3g için kesin birşey diyemem. i9305 cihazı normalde LTE 4g cihazıdır. araştırmalısınız.

  • gökhan on 31 Mart 2014 at 09:43
  • Cevapla

  Merhaba,
  Sorunu bir türlü çözemedim, Gaziantep yakınlarında çözebilecek var mı, yardımcı olabilecek_?

  1. öncelikle buradaki yazılımı yükleyin http://www.ceplik.com/samsung-i9300-galaxy-s3-android-4-3-jelly-bean-yazilim-yukleme/
   daha sonra burdaki işlemleri yapın. efs bozulmamışsa düzelir. efs bozulmuşsa box ile düzeltilmesi lazım. onu da teknik servisler yapar.

    • gökhan on 31 Mart 2014 at 13:16
    • Cevapla

    bu yazılımı yükleyemiyorum hata veriyor cihazım 9305 bu yazılım 9300 ait, radyo ile ilgili bir yere geliyor ve hata veriyor 9305 te radyo yok sanırım ondan, Sadece bu şebeke işlemini yaptığımda da imei null oluyor, bir türlü çözemedim yani telefonu çöpe atmak istemiyorum :(

     • gökhan on 31 Mart 2014 at 13:36
     • Cevapla

     çakma imei var sıkıntı olur mu

     1. çakma imei olduğu için sıkıntı olmuş zaten :)

    1. i9305 ve i9300 yazılımları farklıdır. i9305 modeline daha önce yazılım yükleme şansımız olmadı bu yüzden yazılım yükleme hakkında bilgi veremiyoruz şu an. doğru dosyaları bulup yüklerseniz büyük ihtimalle düzelecektir.

      • gökhan on 01 Nisan 2014 at 15:18
      • Cevapla

      ne yapabilirim lütfen yardım edin

      1. bir üstteki yorumda ne yapabileceğiniz yazdım zaten. elimizde bu modelden olmadığı için yazılım konusunda bilgi veremiyoruz şuan.

  • ayaz on 29 Mart 2014 at 03:03
  • Cevapla

  hocam alllah sizden razı olsun :)

  • onur on 26 Mart 2014 at 22:46
  • Cevapla

  Kardeşim allah sizden razı olsun ellerinize sağlık işeme yaradı sorun düzeldi çok sagolun :))

  • Salim Demir on 26 Mart 2014 at 08:40
  • Cevapla

  Usta senden Allah bin kez razı olsun !! Anlattığın yolları izledim ve sonuç muhteşem telefonum çalışıyor !! Emeğe saygı !! Artık bu sitenin daimi izleyicisiyim. Saygılar

  • gökhan on 25 Mart 2014 at 17:37
  • Cevapla

  acaba bir püf noktası mı atladım cihaz root lu mu olmalı mesela_?

  1. hayır, daha önce yüklemiş olduğunuz 4.3 sürümü ile ilgili olabilir. telefonunuzu formatlayıp burda verdiğimiz romu yükleyip tekrar deneybilirsiniz. http://www.ceplik.com/samsung-i9300-galaxy-s3-android-4-3-jelly-bean-yazilim-yukleme/

    • gökhan on 25 Mart 2014 at 18:01
    • Cevapla

    ben çok anlamıyorum bu işleri, burada telefoncular da çözemedi. çok amatörce uğraşıyorum, daha ayrıntılı bilgi gerekiyor bana, nasıl yapabiliriz, whatsapp size uygun mu veya nasıl

    1. işlemler çok basit verdiğim linkteki yazılımı yükleyin sonra tekrar gelip burdaki işlemleri yapın. site dışında iletişim kurmuyoruz.

      • gökhan on 25 Mart 2014 at 18:05
      • Cevapla

      peki bu 4,3 nasıl yüklüyorum odin le mi_? hangi yoldan tarif edermisiniz

        • gökhan on 25 Mart 2014 at 19:41
        • Cevapla

        işlemi tamamladım imei null oldu ne yapmalıyım_?

        1. 4.3 romunu yüklediğinizde imeiin etkilenmemesi lazım. daha öönce hangi işlemleri yaptığınızı bilmiyorum ama null olmuşsa öncellikle box ile imei atılması gerekli telefona.

          • gökhan on 25 Mart 2014 at 21:43
          • Cevapla

          önce şebeke sorunu işlemini yaptım. imei null oldu, sonra 4.3 romu yüklemek istedim fail verdi şimdi telefon android ekranda takıldı hiçbir işlem almıyor

  • gökhan on 25 Mart 2014 at 01:11
  • Cevapla

  merhaba cihazım 9305 4.3 yurtdışı klon imei var, bu işlemi yaptım imei null oldu bi süre sonra cihaz çöktü, telefoncuya yaptırdım, şimdi aynı şebeke sorunu var 3G görmüyor, na yapabilirim_?

  • aydın on 24 Mart 2014 at 23:41
  • Cevapla

  Hocam Recovery menu de apply update from external storage bölümü yok :S

  1. Vardır hocam. Asagida kaliyor bazen. Asagiya dogru inin.

  • berkan on 15 Mart 2014 at 22:42
  • Cevapla

  Çok teşekkürler acemi bir kullanıcı olarak çok rahat yaptım.

  • Nusret on 15 Mart 2014 at 04:58
  • Cevapla

  Sa. hocam 4,3 ü yükledikten sonra telefon açık iken kendiliğinden kararıyor ama açık çünkü arama falan gelirken ses geliyor ekran karanlık güç tuşuna veya orta tuşa basıyorum tuş kilidi açmak için herhangi bişey olmuyor bir süre öyle kaldıktan sonra açılıyor. açıldığında bazı uygulama veya oyunlar hata veriyor bu sorun bayadır var çözüm için ne önerirsiniz. Eski sürüme gerimi dönmeliyim ? Recovery mod’dan defalarca resetledim olmadı.Şimdiden teşekkürler…

  1. 4.3 sizinti surumunde boyle bir sıkınti vardi. Hangi romu yuklediniz.

    • Nusret on 20 Mart 2014 at 22:01
    • Cevapla

    Hocam sayfadaki anlatım da verdiğiniz linkten indirdim roomu onu yükledim

    1. format atmadan yüklediyseniz ondan kaynaklanıyor olabilir. telefonu formatlayıp kullanın. yükleme yaptığımız arkadaşlardan pek şikayet gelmedi.

  • fatih özdemir on 09 Mart 2014 at 20:25
  • Cevapla

  selamualeyküm admin kardeş…4.3 jealy bean başarılı bir şekilde yükledim ama şebeke hatasını gerekli işlemleride yaptım ve hafıza kartına indirmiş olduğum 2 adet rar dosyasınıda attım telefonuda dediğin şekilde başlattım recovery kısmından talimatlara uygun şekilde patched_BUUGMJ3_modem.zip installing yaptım ama ilerleme az bişey ilerledi ve dondu kaldı ne yapmam gerekiyor

  1. a.s tekrar deneyin.

  • YILMAZ on 09 Mart 2014 at 18:56
  • Cevapla

  Çok teşekkürler. Benim gibi böyle şeyleri daha önce kullanmamış biri bile tek seferde yapabildi:). Ellerine sağlık tekrardan.

  • erturk on 05 Mart 2014 at 15:32
  • Cevapla

  yurt dışından getirttiğim s4 ü resmi yolla kayıt ettirme imkanım olmadı. normal olarak çalışıyordu. problem yoktu. bir süre sonra tel kayıt olamadığı için kapatıldı. kırdırtmaya çalıştım. ama yapamadılar. bu arada resmiolarak kayıt yaptırdım. tel açık görülüyor. ancak arama yapamıyorum. “ağda kayıtlı değil” mesajı vermekte. IMEI-MSISDN sorgulaması yaptırdığım zaman ise IEMI nımarası ile telefon numarası arasında eşleşme bulunmamaktadır şeklinde msj veriyor. şimdi ne yapmalıyım. yardımcı olursanız sevinirim. tşekkürler
  yukarıdaki çözümü s4 i9500 için deneyebilirmiyiz. ayrıca bazı teknik terimleri rar dan çıkarma vs gibi konuları açıklamak mümkünmüdür

  1. maalesef henüz new security i9500 cihazlarına müdahele edilemiyor. işlem yaparken cihazın efs dosyasını bozmuş olabilirler. bunu düzeltmek için de henüz bir çözüm bulunabilmiş değil. bekliyoruz. benim de elimde bir cihaz var.

    • erturk on 06 Mart 2014 at 15:09
    • Cevapla

    hocam teşekkür ediyorum. kolay gelsin

   • erturk on 17 Mart 2014 at 15:46
   • Cevapla

   ANTALYA SAMSUNG yetkili servisine gittim. bankodaki bayana durumu anlattaığım zaman, sanki samsung tamamen bana kapandı. bayana btk yı aradığımı, defalarca bana açık olduğunu söylediklerini ifada etsemde, ısrarla bu yöne çekti ve ağda kayıtlı değil hatasıyla ilgili, tek bir kelime söyleyemedi. siz teknik servis değilmisiniz, bir bakmanız gerekir. demem üzerinize , olur bırakın. ama tel yurt dışından geldiği için çökerse biz mesulo olmayız şeklinde tehdit vari ve terbiyesizce bir tutum takındı. ve samsungun hiç bir sitesinde bu hata ile ilgili tek kelime yok. SAMSUNG MU lmYI DÜŞÜNÜYORSUNUZ AMAN HA. TÜRKİYEDE SAMSUNG OLMAZ

  • yakup on 04 Mart 2014 at 20:59
  • Cevapla

  Hocam merabalar. öncelkle teşekkürler böyle bi bilgi için. bende de s3 yurtdışı modeli var. imei değiştirlmiş vaziyette. ne zaman bi güncelleme yapsam hemen imei uçuyo. bi çok forum site dolaştım ama bi çözüm bulamadım. 4.3 sürümü çok şarj yediği içinde pek bulaşmak istemiyorum. ben 4.1.2 yada 4.2.2 gibi bi sürüm yüklemek istiyorum bu söylediginizi yaptıgımda imei’m geri gelir mi? bi de bu yöntemin çalışacağı sürümleri yazarmısınız? cevabınızı acilen bekliyorum. teşekkürler..

  1. Merhaba i9300 modeliyse vereceğim linkten 4.1.2 yükleyebilirsiniz. imei sorunu yaşarsanız nasıl düzeltebeliceğiniz de anlatılmıştır.

   http://www.ceplik.com/samsung-i9300-galaxy-s3-android-4-1-2-turkiye-surumu-yuklemesi/

  • Hamza Ali on 04 Mart 2014 at 19:26
  • Cevapla

  çok teşekürler allah razı olsun ne muradın varsa versin hiçbi sitede olmadı tek seninki oldu

  • Hamza Ali on 04 Mart 2014 at 19:25
  • Cevapla

  hocam teşekkürler allah razı olsun ne muradın varsa versin çok teşekürler her siteye baktım tek sende oldu

  • Kartal on 02 Mart 2014 at 23:45
  • Cevapla

  Ellerine saglik usta

  • Nusret on 01 Mart 2014 at 07:08
  • Cevapla

  Merhaba hocam. 4,3 ü sorunsuz bir şekilde yükledim ancak uyardığınız gibi şebeke hatası aldım. Burda anlatıklarını harfiyen yaptım ama SetupConnection da takılı alıyor sonra hata veriyor ne yapmamı önerirsiniz…

   • Nusret on 01 Mart 2014 at 08:12
   • Cevapla

   Tmm ustad gerek kalmadı. CWM Recovery ile yaptım şebeke sorunu çözüldü. Teşekkür ederim.

  • yasin on 27 Şubat 2014 at 15:29
  • Cevapla

  Merhabalar hocam alıntı olduğu ve bu site olduğu belirttim teşekkür ederim kolay gelsin.

  • yasin on 27 Şubat 2014 at 08:44
  • Cevapla

  hocam bu paylasımımı yaymamız lazım izniniz olursa ben yaymak isterim.

  1. kaynak belirterek paylaşımda bulunabilirsiniz.

  • yasin on 26 Şubat 2014 at 17:18
  • Cevapla

  Yahu Mübarek Allah senden razı olsun yani yapamamıştım şunu ne denediysemde olmamıştır çok sağol :)

  • Caner Can on 23 Şubat 2014 at 21:24
  • Cevapla

  Hocam Allah senden razı olsun başka bişey demiyorum :) eyvallah

Bir cevap yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacak.