Samsung i9300 Galaxy S3 Android 4.3 Ağda Kayıtlı Değil – Şebeke Sorunu Çözümü

Daha önce imei/seri numarası ile ilgili işlem gören Samsung i9300 Galaxy S3 model telefonları Android 4.3 sürümüne yükselttikten sonra genelde şebeke problemleri yaşanmaktadır. İmie/seri numaranız doğru ve kayıtlı olmasına rağmen arama yapmaya çalıştığınızda “Ağda Kayıtlı Değil” diye bir hata alırsınız. Eğer imei numaranız kayıtlı değilse aşağıdaki işlemleri yapmanızın bir anlamı yoktur.

Android 4.3 sürümün yapısı eski sürümlerden farklı olduğu için bu hata meydana geliyor. Bu makalede böyle bir sorun yaşarsanız bunu nasıl düzeltebileceğinizi, onarabileceğinizi anlatacağız.

Bu işlem Samsung i9305 Galaxy S3  modelinde de başarıyla denenmiştir.

İşleme başlamak için yeteri kadar şarjınızın olduğundan emin olun. Bataryayı şar ederek en az %25 seviyesine getirin. Sürücülerin otomatik olarak yüklenebilmesi için bilgisayarınızda Kies programının kurulu olması gerekmektedir. Yoksa lütfen buradan indirip kurun.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Odin Downloader

2: i9300 4.3 network problem, modem, kernel

Dosyaları indirip winrar veya winzip ile bir klasöre çıkarın.

Telefonu kapatın.

Telefon kapalıyken ses kısma + home(orta tuş) + güç(açma-kapama) tuşlarına beraber basın ve ekranda ingilizce yazılar görene kadar basılı tutun. Yazıları görünce tuşları bırakın ve bir kere ses açma tuşuna basın. Bu işlem telefonu Download Mode‘una sokacaktır.


Telefon download modundayken usb kablosu ile bilgisayara bağlayın. Sürücüler otomatik yüklenecektir.

i9300 galaxy s3 ağda kayıtlı değil şebeke sorunu çözümü

Odin programını açın. Öncelikle telefona gelişmiş bir recovery yükleyeceğiz.


Telefon ile bilgisayar arasındaki bağlantıda sorun yoksa programın ID:COM kutucuğunda bağlanılan com port numarası gözükecektir. PDA butonuna tıklayıp indirmiş olduğunuz CWM6.0.3.6-S3(I9300)_NONtouch.tar dosyasını seçin. Start butonuna tıklayıp yükleme işlemini başlatın. Kısa bir yüklemi işleminden sonra telefon kendini yeniden başlatacaktır.

Telefon açıldığında geri kapatın.

İndirmiş olduğunuz  Patched_BUUGMJ3_modem ve  Patched_XXUFMJ9_kernel dosyalarını hafıza kartınıza yükleyin. Hafıza kartınızı telefona takın. Bu dosyaları zipten çıkarmayın. zip formatında karta atın.

Telefon kapalıyken ses açma + home (orta tuş) + güç(açma-kapama) tuşlarına birlikte basın. Ekranda Samsung logosunu görünce güç tuşunu bırakın diğerlerine basılı tutmaya devam edin. Biraz sonra recovery mod açılacaktır. Tuşları bırakabilirsiniz.

Ses tuşları yardımıyla önce “install zip” seçeneğini sonra choose zip from external sdcard‘ seçeneklerini onaylayın. Onay için güç tuşunu kullanacaksınız.

Patched_BUUGMJ3_modem seçeğinin üzerindeyken güç tuşuna basın. Kısa bir yükleme yaptıktan sonra telefon kendini kapatıp geri açacaktır. Telefon açıldığında geri kapatın.(bazen kapatmayabilir, bu durumda ikinci işleme geçebilirsiniz.)

Yukarıda anlattığımız şekilde tekrar recovery moda girin ve bu sefer Patched_XXUFMJ9_kernel dosyasını seçin. Telefon kendini yeniden kapatıp açacaktır.

Telefon açıldıktan 1-2 dakika sonra şebekeniz gelecektir. İşlem tamamdır!

Author: Halil Akgül

620 thoughts on “Samsung i9300 Galaxy S3 Android 4.3 Ağda Kayıtlı Değil – Şebeke Sorunu Çözümü

 1. hocam benim s3 var daha önce rootlanmıştı sürümü 4.2.2 idi ben onu 4.4.4 de yükselttim ama root işlemi gitti rom atınca. ondan sonra root atayım derken bi karışıklık oldu telefonda pc ile telefon arasında not target felan çıktı telefonu açamadım. telefoncuya götürdüm adam orjinal 4.3 atarız dedi tamam dedim. attılar 4.3 sürümü daha sonra elime alınca telefon çekmediağda kayıtlı değil servis felan yok yazıyodu. adam da yaparız dedi ve anteni değiştirmiş. telefon sadece belli noktalarda çekiyor çekim gücünün güçlü olduğu yerlerde. evde bazı yerde çekiyor. servis yok da kullanıyorum telefonu. şimdi bu işlemi yapsam olur mu. telefonum S3 i9300 4.3 sürümünde

  1. Merhaba, sizin telefon anladığım kadarıyla şuan zayıf çekiyor. Bizim anlattığımız işlem yazılım yükledikten sonra kesinlikle şebeke gelmeyen cihazlara uyguladığımız bir yöntem. i9300 modeli için yayınlanmış en son sürüm 4.3’tür. Şebekenin zayıf çekiyor olmasının sebebi yaızlımsa cihaz tekrar 4.2.2’ye düşürülüp denenbilir, 4.2.2’de hala zayıf çekiyorsa sorun yazılımsla değil donanımsaldır.

   1. eğer bu işlemi yaparsam bişey olur mu telefona. telefoncu anteni değiştirmiş o yüzden zayıf çekiyor

 2. telefonum 0049 olmustu kimse tapamadı en kral telefoncuyum diyen imkansız dedi bi tane suriyeli imei attı ama sürüm değiştirdim sebeke gelmedi sizin dediğiniz gibi yaptım sebeke geldi kral adamsın emeğinize saglık çok tşk

 3. Normalde sorunsuz şekilde açılıyor. Sistemde gezinebiliyorum ama ağda kayıtlı değil diye, bu paylaşılan konuda ki her şeyi uyguladım… Bu işlemleri yaptığımın da nedense model yazısını gösterip, kendisi kapatıyor. Sebebi ne olabilir acaba? Bir şeyi eksik yapabiliyor olabilir miyim?

  1. cihaz modelinin i9300 olduğundan emin misiniz? eğer imei numaranız kayıtlı ama ona rağmen ağda kayıtlı değil diyorsa bu işlemler işe yarar.

   cihazdaki yazılım yaptığınız işlemlerle uyumlu çalışmadığı için sistem çökmüş olabilir, yeniden yazılım yükleyip imei numaranızı kontrol edin. kayıtlı olmasına rağmen şebeke alamıyorsanız anlatılan işlemleri tekrarlayabilirsiniz.

 4. teşekkür edeerim peki elimde s4 mini var yazılım atacam ve yazılımdan sonra onunda şebekesi giderse aynı şekilde önereceğiniz veya elinizde bu sorunu da halledecek dosyalar var mı yardımcı olursanız çok sevinirim

  1. maalesef S4 için bildiğimiz bir yöntem mevcut değil. S4’ün imei numarası kendi orijinal imei numarası değilse yazılım yüklemenizi önermem. Bu modelin imei onarımı bazen mümkün olmayabiliyor.

 5. hocam recovery moda girince o dosyaları yüklerken hta veriyor signature verification failed hatası alıyorum ne yapmalıyım ?

  1. Model numarası doğru mu? Sadece i9300 modeli için geçerlidir bu dosyalar. Buna rağmen sorun yaşıyorsanız telefonu formatlayıp tekrar deneyebilirsiniz.

 6. zip dosyalarını kurarken telefon kendiliğinden kapanmadı. iki dosyayı kurup kendim kapattım şimdi açılmıyor. sadece recovery moduna girebiliyor. ne yapmalıyım lütfen yardım edin

   1. cihazın i9300 modeli olduğundan emin olun. farklı bir modelse cihaz çökebilir. kırmızı ünlem cihazın rootlu(modifiye) olduğunu gösterir..

    cihaz açılmıyorsa recovery modtan sıfırlayıp işlemleri baştan yapabilirsiniz.

 7. hocam bnde samsung s3 var ama ses tusu çalışmıyor.bilgisayar uzerınden root atıyorum ama agı tanımıyor yazısı cıkıyor.bu konuda yardımcı olursan sevınırım.

 8. Allah sizden razı olsun.ne mutlu bildiklerini bilmeyenlere öğretenlere sayenizde telefon Çöp olmaktan kurtuldu.

 9. ALLAH NE MURADIN VARSA VERSİN ÇOK ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM 1 HAFTADIR DENEMEDİĞİM YÖNTEM KALMADI SONUNDA SİZİN VERDİĞİNİZ YÖNTEMLERİ UYGULAYINCA OLDU HEMDE 5 Dk. GİBİ KISA BİR SÜREDE :) ALLAH SENDEN RAZI OLSUN ÇALIŞMA HAYATINDA ÜSTÜN BAŞARILAR DİLERİM

 10. Allah atana rahmet etsin bayım, sen benim işimi gördün Allah da senin işini görsün. Sorun çözüldü, eline diline sağlık.

 11. Merhabalar ekteki dosyalara göre işlemleri sırasıyla yaptım.
  Cihaz yurt dışı pasaport kayıtlıydı. diğer telefonların 1 -2 diş çektiği yerlerde çekmiyordu. Şehir merkezinde full çekiyordu.

  işlemleri yaptıktan sonra hiç çekmez oldu.
  eski haline nasıl döndürebilirim?

  factory reset attım olmadı.
  yardımcı olabilir misiniz?

    1. Yazılım yüklemeyi deneyebilirsiniz ne demek?

     Bu konu için yeniyim.

     hard format attım çekim düzelmedi.

 12. Selamlar amdin size bir sorum olacaktı; hafıza kartına _modem ve _kernel dosyalarını atıyorum fakat recovery modunda iken o iki dosyayı göremiyorum yoklar nasıl yapacağım bunu?

  1. external storage seçeneğini bulduğunuzdan emin olun bu seçenek aşağılarda olabilir, aşağıya doğru inin. yine görmüyorsa dosyaları telefon hafızasına atıp deneyin.

 13. merhaba hocam

  benim telwfon samsung s5 g900fq modeli bana uyan dosyaları nereden veya link verebilir misin

   1. root yaptıktan sonra şebekede sorun yaşıyorum telefonum orjinal root yaptıktan sonra milletin tlf çekiyor benm telefon çekmiyor

 14. halil akgün usta benim telefonunda ağda kayıtli değil hatasi veriyor.usb soketini değişttirdim 30 tl verdim orjinal ime yazdirdim ne yapdıysak olmadi android 404 yazilim var hala ayni sorun devam ediyor internetde araştırma yaptim yotubede bu sorunu çözen yelservis diye bir yer var şarj soketini üstündeki büyük micro işlemciyi değiştirdiğini gördüm sizce bu doğru bir arıza tespit ve tamirimidir yazilimla olmuyorsa mikro işlemciniz arizali olabilir değişimi gerekebilir bu konuda bilgisi olan arkdaşlar yazsin.orjinal ıme görünüyorda herşey normalse zaten simkart görmüyorsa benimki gibi büyük bir ihtimalle mikro işlemciniz arzali olduğunu düşünüyorum bilgisi bizi bilgilendirsin çok uğraştilar olmadi mükrü işlemci değişmesi gerekebilir.
  https://www.youtube.com/watch?v=l3769oou62M youtubede mikro işlemcini nasil değiştirildiği gösteriliyor.

  1. Merhaba, videoda yapılan işlem şebekenin zayıf çekmesiyle ilgilidir. (bazen hiç çekmeyebilir) . Yazılımsal olarak yapılabilecek herşeyi yaptığınızdan eminseniz bu işlem de denenebilir tabi.

   Eğer cihaz simkart görmüyorsa videodaki işlemle bir ilgisi yoktur.

 15. selam iyi günler hocam bendede aynı sorun vardı sizten baktım yaptım allah razı olsun ama bitaha yazılım güncelle diyince cihaz modifiye edildi diyoru durum özel olarak değişti ne yapmam gerek

 16. Hocam i9305 4.4.4 sürümündeyim diğer konuda bunu yüklememi söylemiştiniz ama yüklerken cwm den hata veriyor yüklenmiyor modem dosyası

 17. ben s3 e 4.3 yukleme yaptım yalnız daha oncesınde ekran ters donmustu o yuzden yaptım duzelme olmadı. ınceledıgım kadarıyla daha onceden bole bır durumla karsılasan yok. ekran ters sag alttakı bırseyı tıklamak için sol üste basmam gerekiyor. bilginiz varmı bu konuda?

 18. hocam en ki işlemden sonra telefon kendini yeniden kapatıp açamadı ne yapmalıyım acillll

  1. hocam en son ki işlemden sonra telefon kendini yeniden kapatıp açamadı ne yapmalıyım acillll

         1. benim yapabileceğim bir şey yok mu yani elimde eski telefon var onun ımei lini atamazmıyız

 19. Hocam s3 mini gt 8190’da denedim 4.1.2 sürümü şuan telefon hiç açılmıyor ne olucak şimdi bir yardım edin Allah aşkına ya

   1. Hayır abi hiç açılmıyor bile 0 yani yorumları okumadan direk yaptım ben bu işi ilk defada yapıyorum zaten başka nasıl bi çözüm bulabiliriz telefon benimde değil ya

    1. yorumları okumana gerek yok, başlıkta bu işlemin hangi model için olduğu yazıyor, makale içinde uyarılar var. cihaz download moda girmiyorsa JTAG işleminin yapılması lazım. onu da sadece elinde JTAG box bulunan teknik servisler yapabilir.

     1. Evde hiç bir şekilde yapamam yani öylemi peki pahalı bir işlem mi telefonun ederinden fazlaysa atarım çöpe daha iyi

       1. Peki internetten usb jig alsam onunla olurmu? Telefoncuya götürdüm hiç birşey anlamadı heralde içi komple değişecek dedi 300 lira dedi usb jig satın alsam bi ihtimal varmı peki ?

 20. yazılanları dikkatlice okuyup uyguladım ancak sorun yaşıyorum.
  id.com kutusunda port numarası görünmüyor
  port olmadan yapınca da succed 0 failed 0 oluyor.
  usb de bir sorun yok ama cihaz görünmüyor

  1. port yoksa bilgisayar telefonu görmiyor demektir. cihazın şarj alıyor olması soketin sağlam olduğunu göstermez, data yolları farklıdır. lütfen soketi kontrol edin.

   1. cihaz açıkken pc ye bağladığımda sorun yok. zaten patch dosyalarını sd karta telefonu pc ye bağlayarak attım.
    sorun cihaz download moddayken yaşanıyor.
    nereye girip baktıysam herkes sorun sokettedir yazmış ama sokette sorun yok

 21. İ*M*E*İ*S*İ N*U*L*L O*L*A*N*L*A*R
  1-Elinizde Kayıtlı Bir İmei Olacak.
  2-Netten Xposed İmei Changer Pro.apk indir ve kur.
  3-Telefonunuzun Modeline Uygun Olan Xposed İnstaller.apk For GT-I9300 bulup İndirin.
  4-Halil Arkadaşım’ızın Verdiği Linkten rarın İçindeki dokunmatiği Yükle (odin İle)
  Link : https://yadi.sk/d/hmb7m08iJCAjq
  5-Netten Telefonunuzun Modeline Uygun Olan Xposed.zip For GT-I9300 bulup İndirin.
  Not 3. ve 5. Şıklarda Telefonunuzun Modeli Kadar Android Sürümüde Önemli JB ise JB Lolipop İse Lolipop Zefir İse Zefir Ona Uygun Xposed İnstaller olacak.
  6-Xposed İnstaller Zip’i Hafıza Kartınızın Köküne Kopyalayın.
  7-Telefonu Kapatın Ses Açma Home ve Güç Tuşlarına Basılı Tutun.
  Samsung Yazısı Gelince 2 Saniye sonra Sadece Güç Tuşunu Bırakın.
  Diğer İki Tuşa Recovery Modu Açılana Kadar Basılı Tutun.
  8-Recovery Modda İnstal zip >>>İnstal Zip From External Sd Cart Ses Tuşlarıyla Gelip>>>>>
  GüçTuşuyla Seçip xposed*****.zip Yükleyin Bitince Reboot System Now.
  9-Telefon Açılınca xposed programını Açın framework’seçeneğinde Recovery Modda Yüklediğiniz xposed Zip Doğru ve uygun olansa Active Yazısını Görürsün.
  10-Modüller Seçeneğine Gel Xposed imei Changer Pro2nun Yanındaki Kutucuğun Tikini İşaretle ve Aktif Olması İçin Telefonu Yeniden Başlat.
  11-Açılınca İmei Changer Pro Programını Menüden Bul Aç ve Elindeki Kayıtlı İmeiyi Yaz ve Alttaki Kırmızı Olan Yere Dokun APPLY CHANGES Yazısı ve Telefonu Yeniden Başlat.
  12-*#06# ile yeni imeini Kontrol et.
  Not Bütün Bu İşlemleri Yapmadan Önce İnternetten
  NewKingrootV4.9.6_C151_B299_en_release_2016_08_04_105203.apk Bul İndir ve Telefonu Rootla Çünkü Bütün Bu İşlemleri Yapman İçin Telefonunun Rootlu Olması Lazım.
  Aynı Zamanda Telefonun Garanti Kapsamından Çıkacaktır.

 22. ALLAH senden binlerce razı olsun.Günlerdir aradığım sorunu bu kadar açıklayıcı bir biçimde anlatmak büyük bir başarı.Eline, emeğine sağlık…

 23. Yav birader Allah senden razı olsun nası mutluyum anlatamam hiçbir yere yorum yazmam 5 senelık pc kullanıcısıyım adamsınn Allah yolunu açık etsin

 24. Hocam merhaba şimdi alttaki yorumlardan imei sorgula dediğiniz yorumu gördüm aynı sorun bende de var fakat telefonuma *#06# ‘yi tuşladığımda ” null / null ” diyor ne yapmam gerek lütfen acil yardım edin

   1. Yazılımlar Derken Hocam ? Yüklemeyi Yapmadan Önce Null ‘ da Değildi Fakat Şimdi Null Oldu. 1 ay kadar önce telefoncudan almıştım adam hayatımda ilk defa bir telefonu null dan çıkardım ve çıkarmayı öğrendim demişti fakat tekrar adama gitmek istemiyorum . Öneriniz Olursa Şimdiden Teşekkürler.

     1. Hocam herhangi birini önerebilirmisiniz pek anlamam bu işlerden sadece rom atmayı biliyorum lütfen bi yardımcı olun

  1. Vurgulayarak yazıyorum; DENEMELER YAPMALISINIZ. şunu yükleyin düzelir diye bir şey yok. Deneyeceksiniz ta ki cihaz nulldan çıkıncaya kadar
   Eğer cihazda donanımsal bir sorun yani parçadan kaynaklı bir sorun yoksa uygun yazılım yüklendiğinde nulldan çıkacaktır.

   1. Hocam son sorum şu yani nasıl yazılımlar yüklemeliyim odin üzerinden mi veya telefona kuracağım bir yazılım mı ?

     1. Hocam ben zaten o sayfadan yükledim rom’u. Hiçbir türlü olmuyorsa tekrar aynı yere gidip adama söyleyeceğim.Bu arada benim 4.3 atma sebebim telefonu telefoncudan aldıktan sonra 4.0.4 teydi güncelleme yapmıyordu ve hiçbir şey yüklemiyordu.Tekrar götürür izah ederim çözümü yoksa.

 25. odin’e telefonu bağlayamadim abi nasıl bağlayacam kabloyu cikardim taktim denedim olmadi o kadar

  1. Telefonu kapatın.

   Telefon kapalıyken ses kısma + home(orta tuş) + güç(açma-kapama) tuşlarına beraber basın ve ekranda ingilizce yazılar görene kadar basılı tutun. Yazıları görünce tuşları bırakın ve bir kere ses açma tuşuna basın. Bu işlem telefonu Download Mode‘una sokacaktır.

   Telefon download modundayken usb kablosu ile bilgisayara bağlayın.

   buna rağmen bağlntı kurulamıyorsa telefon soketinde sorun var demektir.

   1. anladim abi normal tel acikken oldu baglantiyi gösterdi ama telefon kapaliyken o dowland yerinde koyunca göstermedi bilgisayarda telefonu kablo saglam calisiyor yani bilmiyorum

  2. Samsun Kies Yada Smart Switch Pc ile Sürücüleri Kur yada Bu Programı Yükle 2. Daha Stabil Sürücüler Otomatik Kurulur Yüklerken Kablo ve Telini Pc’ye Bağlama Bitmeden.

 26. acil yardım samsung s3 cihazım şebeke gitti.Yukardaki işlemleri yaptım ama bi işe yaramadı yardım

  1. İsmailhan merhaba. Makalenin giriş paragrafını dikkatlice oku! Çözümün hangi telefonlar için olduğu orada belirtilmiştir. Ayrıca senin yapman gereken imei sorgulamak. Alacağın sonuca göre bir yol haritası belirlemelisin. http://www.ceplik.com/o1K15

  1. hayır, odin ile işlem yapabilmek için roota ihtiyacınız yoktur, işlem başlamıyorsa bağlantı kuramadığınız içindir büyük ihtimalle. sürücüleri ve bağlantıyı,soketi kontrol edin.

   1. sağlam hepsi kontrol ettim zaten sabahtan beri aynı kablo ve portla işlem yapıyodum odinde telefonu görüyor ama yükleme yapamadı sizin verdiğiniz linktekinide indirdim son versiyonuda ama çare etmedi malesef

    1. Ahmet giriş paragrafını okudun mu? Bu yöntemle hangi telefonlara şebeke geleceğini tam olarak anladın mı? Alttaki yorumlarda görebileceğin üzere bir çok arkadaş işlemi başarıyla tamamladı. Eğer bu makalede anlatılan işlem tam olarak senin aradığın şeyse, şu makaledeki tavsiyelere uymayı dene. http://www.ceplik.com/Q0qq8

     1. Ahmet yorumlarını lütfen ‘Cevapla’ seçeneğini kullanarak, paylaş! Aksi halde silmek zorunda kalıyoruz.

      Odin işlem yapmıyorsa, bir yerde hata var. Kontrol et ve hatanın neden kaynakladığını bulmaya çalış. Sana attığım linkte başka bir bilgisayar deneme yapılması gerekliliği hususuna da değinmiştik. Önünde bir çok seçenek var, bunları değerlendir.

      1. sorun telde büyük ihtimalle çünkü root işlemi dahi yapamadım galiba emmc entegresinde sıkıntı var

       1. Telefon daha önce şarj olmadığı için tamir görmüşse ve sağlıklı bir onarımdan geçmemişse, yani veri yollarına yeterince özen gösterilmemişse, data alışverişinde sıkıntı olabilir.

 27. arkadaşlar.proğramı yapan arkadaşa tşkkrler.çok gezdim aradım bu arkadaşın anlatımı gibi göremedim karma karışşık anlatımlar vardı.baktım uğraştım androidim 4.0.4 dü galaxy s3.androidi odinle kurdum 4.3 kurdum tam sevindim hattımı taktım ağda sorun var arama yapamadım şebeke yoktu.var ama ağın şebekesi yoktu.iki tane hafıza kartı buldum ikiside bozuktu görmedi ne pc nede tel.flash bellek denedim gene olmadı.son çare tele zipli dosyaları kurdum.ve gerekli şeyleri yaptım.şebekem geldi.teşekkürler arkadaşım süper bi şey

 28. helal olsun imei çakmaydı odinle yaparak androidi yükselttim.şebeke sorunu çıktı şebeke sorununuda ortadan kaldırdım.hafıza kartınız yoksa iki dosyayı telefon hafızasına kurun ordanda çıkarabiliyorsunuz.

 29. Merhabalar,

  Samsung S3 Neo Android 4.4.2 var.
  Bu işlemleri uygulayabilir miyim?
  Aynı sorun benim telefonda da var.

  İyi günler.

  1. instal zip ve chose zip from externalsdcard seçeneklerini onaylayacağım bir yer yok. CHOOSE A PACKAGE TO install:/scdard direk geliyororadan modemi yükleyip kapınıyor açılıyor. Tekrar kapatıyorum yine aynı yerden kernel zipi yüklüyorum kapanıp açılıyor ağa hatası devam ediyor…

 30. helal olsun gerçekten anlatıldığı şekilde problemi çözdü. anlatımı basit anlaşılır ve uygulanabilir oldugu için eline emeğine sağlık

 31. Kies programı telefonumu görmüyor telefon modeli s3 i9300 telefon açıkken kies e bağlanıyor sorun yok ama ne yaptıysam recovery modu çalıstırınca telefon bağlanmıyor
  YAPTIKARIM : kies3 i 2 kere kurdum olmadı mtp (ortam cihazi) secili yine olmadı ayarlardan usb ayıklayıcı mıdır nedir onuda etkinlestirdim yine olmadı kies telefonumu gormuyor

  1. Kies sadece sürücülerin yüklenmesi için gerekli. Makaleyi okudunuz mu? Kiesle bir işiniz yok. Kies açılsa bile kapatın.

 32. Her yolu denedim olmadı.
  Bunuda denedim yine olmadı yüklemede sorun yok aynen söylediğiniz gibi yaptım ama sonuç aynı hata devam ediyor :(

  1. anlatılan sorundan farklı bir sorununuz var demekki, bir teknik servise danışmanız iyi olacaktır.

    1. Olabilir tabi. Özellikle telefonunuz yurt dışı değilse ve daha önce imei işlemi görmediyse, ihtimal çok yüksek.

     1. İMEİ değişimi olmadı, yurt dışı da değil, anteni değiştirip deneyeceğim sağolun arkadaşlar.

      1. anteni de değiştirdim yine aynı 5.1 lolipop yükledim yine aynı ne yaptıysam olmadı… daha da olmazsa hedef yaypıp tabanca atışında kullanacam :)

 33. Abi benim ses tuşum çalışmıo illa ses açma tuşuna gerek varmı yoksa o olmadan da yapabilirmiyiz?

  1. Kardeşim aynı sorun bende de oldu bu yazıyı yapamayan tüm arkadaşlar okusun. cwm Güncellendiği için yapamadınız. Admin doğruyu söylüyor ama bizim ireceğimiz yer extrenal sd card olacak bizim attığımız program orada
   İnstall zip dedikten sonra
   choose zip from external sd-carddan sonra tekrar extrenal var en altın bir üstünde oradan gireceksiniz !

 34. Mükemmelsiniz o kadar çok ugrastım ki annemin i9300 s3 ü için. Sonunda iyiki sizi buldum.. Oldu valla sağolasın..

 35. merhaba ben ertan i9300 yazılım guncelemesi yukledim 4.3 ama şebeke hatası verdi….
  ve odinde dosya almiyor odine balantısı tamam olduğu halde gine dosya almiyor
  ve zip dosyasını kabul etmiyor (E:sigature verificatino failed)
  diyor cihaz:)

  1. Merhaba. Odin ile yükleme yapmadan işlemi devam ettiremezsiniz zaten. Odin ile bağlantı kurmak için orjinal bir kablo kullanın. Kiesi kapatın. Buna rağmen bağlantı kuramıyorsanız telefon soketinde sorun olmuş olabilir.

  2. merhaba
   odinde com portu görmüyorsa sürücüleri yüklüolmayabilir samsung kies3 ü indirip sürücü ile ilgili sorun olup olmadığını kesin olarak görebilirsiniz. odin ile ilgili sorunu hallettikten sonra cwm sd kartı görmüyorsa cihazı açıp dosyaları direk telefon hafızasına atabilir ve cwm den bu şekilde yükleme yapabilirsiniz.

 36. selam ben yaptım herşeyi olmadı cwm dosyasını nasıl indireceğiz onu da yazarsanız çok memnun olurum şimdden teşekkürler

  1. Selam. Bütün dosyalar makale içinde var. İşlemleri sırayla yapın lütfen.

    1. Kendiniz kapatıp açın. İşlem başarıyla bitmiyorsa lütfen bir teknik servise danışın. Yanlış bir işlem yaparsanız cihazınız bir daha çalışmayabilir.

      1. Cihazı görmeden bunu tahmin etmemiz çok zor. Ama yorumlarda da görülebileceği gibi bir çok arkadaş işlemi başarıyla sonuçlandırdı. Makalede de belirtildiği gibi bu işlem sadece yurtdışı ve imei onarma yapılmış cihazlar için geçerlidir. Eğer telefonunuz yurtiçi ve kayıtlıysa, başka bir problemden(şebeke anteni gibi) şüphelenmelisiniz.

 37. Abi telofonda recovery modda downlaidng do not turn off target yazıyor ve o yazıda kalıyor yardımcı olsana

  1. Telefonu kapatıp, işlemi tekrarla. Ünlem işaretini gördüğünde ses açma tuşuna bas.

 38. arkadaşlar bu program yurtdışı pasaport kayıtlı telefonlar için geçerlidir. klonlanan telefonlar için geçerli değildir. benim cihazım yurtdışı pasaport kayırlı olduğundan denedim oldu çok teşekkür ederim. site yöbeticisine ve bu dğerli dökümanı bizimle paylasan arkadaşlara

 39. kardeşim Allah razı olsun her konuda fazlasıyla yardımcı oluyorsunuz. Emeğinize yüreğinize sağlık.

 40. Abi telefonum açılmıyor !!! Dediklerinizi yaptım telefon açılmıyor şarj oluyor yazısı bile gelmiyor :'( abi yalvarırırım yardım et yha :'(

 41. kardeşş s3 4.1.2 sürüm vardı 4.3 e yükselttim aynı sebeke sorunu oldu sayende o sıkıntıyıda cöözdüm emeğine sağlık coook teşekkürlerrr

 42. aynı sorun bende de var ama usb kablosu yok başka bir şekilde yapabilme şansım var mı ?

  1. Kardes Ben Sorunu Usb ve Pc Olmadan Çözdüm Fakat 4.1.2 Sürüm Yüklü ve Root Gerekli.
   Cihazin Bu Kavramlarına Uzak Değilsen Yardımcı Olmak İsterim… (Tüm Sorumluluk Sana Ait)

 43. Üstad Dediklerini harfiyen yaptım lakin düzelmedi… cihaz rootlu ve sıralı bi şekilde yazılanları yaptım ancak imei 0499901064000001 yardımcı olur musunuz?

 44. kardeşim çok teşekkürler. 4.4.4 custom rom yükledikten sonra geri 4.3 resmi rom kurmuştum ağa kayıtlı degil hatası alıyordum bakmadığım site kalmadı seninkini yaptım ve oldu şuan şebekeye bağlandı telefon kesinlikle calısıyor

 45. ADMIN KARDESIM BUTUN İŞLEMLERİ DEFALARCA YAPTIM AMA Bİ NETİCE ALAMADIM IMEI DUZELMEDİ

  1. Makaleyi dikkatlice okudunuz mu? IMEI numarası bozuk olan telefonların imei numarası düzelsin diye yapılan bir işlem değil bu. Yurtdışı cihazlarda yazılım güncellemesi sonrasında oluşan şebeke problemiyle ilgili bir işlem. Yani imei numaranız bozulmuşsa yukarıdaki makale size yardımcı olmaz. Hatta standart bir kullanıcıysanız yapabileceğiniz bir şey yok! Bu durumda elinde Samsung servis kutusu olan bir teknik servise danışmalısınız.

   Yorumlarınızı da lütfen ‘Cevapla’ butonunu kullanarak paylaşın.

 46. BU İŞLEMLERİ YAPTIKTAN SONRA TELDEKİ RESİMLER VE UYGULAMALAR SİLİNİYOR MU HAFIZA KARTINA TAŞIMA İŞLEMİ YAPMAYA GEREK VAR MI

 47. tebrıkler aynen dedıyınız gıbı calıstı hemde anında yalnız telefon kendını kapamatıp acmadı son adımda sız kendınız kapatıp acarsanızda ıs goruyor arkadaslar ıyı okyup heyecean lanmadan dırek yapınız %100 calısıyor tekrar tesekkurler..

 48. bütün adımları teker teker uygukayınca sebeke geldi.Allah razı olsun…

 49. s3 mini şarz soketi değiştirdim cihazın pili bitti mi şarz etmiyor sebeb nedir şarz soketini en az 10 kez değiştirdim aynı. teşekkürler

  1. Sorun şarj soketiyle alakalı olmayabilir veya şarj soketini çok fazla değiştirdiğimiz için de bu sorun ortaya çıkmış olabilir. Muhtemelen telefonun bordunda sıkıntı vardır. Teknik servise sorunu aynen bize yaptığınız yorumdaki gibi aktarmalısınız.

 50. Yazdıklarınız aynısı yaptım ama olmadı. Recorvery modda install zip secenegi cıkmıyor ne yapabilirim acaba?

   1. Yükleme gerçekleşmemiş olabilir, Odin’den işlemi ‘Fail’ yazarak bitirmiyor değil mi?

      1. Yukarıdaki makalede i9300 için zaten, sorun o olamaz. Android sürümü 4.3 mü peki?

        1. Telefonum sim kartı görmüyor ve imei sorguladığımda null hatası veriyor ama imeini internetten sorguladığımda kayıtlı görünyor telefon üzerine.işletim sisteminde mi çökme var anlamadm valla

         1. Yukarıda anlatılan işlem daha önce imei yüklemesi yapılan cihazlar için geçerlidir, sizin cihazınız kendi imei numarasıyla çalışıyorsa yukarıda anlatılanlar sizinle ilgili değil. Zannedersek ilk paragrafı dikkatli okumadınız. Zaten imei numaranız null olduysa, önce telefonunuza Samsung servis kutusuyla müdahale edilmeli ki teknik servise bu taleple telefonunuzu verdiğinizde şebeke sıkıntısı da kalmayacaktır. Tahminimizce sizin yapabileceğiniz birşey yok, bir teknik servise danışın lütfen.

 51. Öncelikle teşekkür ederim paylaşım için. Allah razı olsun. Önemli olan paylaşmak değil doğru bilgi vermek. Bu konuda helal olsun arkadaş sana! İsterseniz bi bakın konuyla alakalı bir ton çöp bilgi var nette. Alayı cahil saçması, fakat bu paylaşım harbiden son nokta. Kesinlikle emeğine sağlık

 52. Tek tek yaptım ve sorun çözüldü harika bir paylaşım teşekkürler…

 53. Telefoncuya gittim sordum.bu patchli kernel yada modem çok şarj yiyomuş.bendede aynı hata vardı .adam bana sertfika attı düzeldi yani patche gerek yok dedi.Neyse bu kernel çok şarj yiyormu?

  Cevaplarsan sevinirim admin

 54. Merhabalar, telefonuma cm 10.2 kurdum ve şebeke hatasıyla karşılaştım. Yukarıda bahsettiğiniz işlemleri eksiksiz yaptım fakat enteresan bir şekilde telefonum Samsung yazısından sonra açılmıyor, ekran karanlık kalıyor. Bataryayı çıkarıp taktığımda download modunda açabiliyorum fakat recovery modunda ya da normal olarak açamıyorum. Neden olduğuna dair bir tahmininiz var mı acaba?

  1. O zaman önce yazılım yüklemesi yapın, daha sonra şebeke gelmezse yukarıdaki işlemi tekrarlayın.

 55. Selam, ben odin ile recovery yükledim ama daha sonra kapatınca recovery mod yerine downloading mod’a geçiyor. Ses açma + home + güç tuşlarıyla yapıyorum ama olmuyor.

 56. Selamlar,

  Galaxy S3 telefonuma Android 4.2.2 yükledim. Ben de benzer şekilde “Ağda kayıtlı değil” hatası alıyorum. Android 4.3 için anlattığınız bu yöntemleri, Android 4.2.2 de de deneyebilir miyim?

  Teşekkürler.

  1. Yukarıdaki dosyalar Android 4.3 versiyonu için. Bu yüzden çözüm olmayacaktır. Android 4.3 yazılımı yükleyip, yukarıdaki işlemi uygularsanız şebeke tekrar gelebilir.

 57. ustam telefonu pc hic gormuyor *#0808# yaptim *#7284# yaptim ama yine gormed’ yardimci olabilirmisiniz

    1. Eğer daha önce ilgili bölümden tamir gördüyse PC’yle bağlantı işlevini kaybetmiş olabilir. USB hata ayıklamayı açıp, kapayarak deneme yapın. Eğer sonuç alamazsanız soketin onarılması gerekecek.

 58. Arkadaşlar 3 gündür uğraşıyordum şebeke sorununu çözememiştim. Ama yukarıdaki anlatıldığı şekilde aynen yaptım 5dk. içinde sorun çözüldü. Başka yerden şebeke sorunu için kaynak aramayın. Telefonum S3 GT-I9300

 59. Yuklemeyi aynen yukarida anlatildigi gibi yaptim . Sebeke gelsin diye beklerken ” SIM network unlock PIN ” sordu , pin codunu bilmiyorum ama 4.2 yuklu iken iki yillik kontratim bittiginde yetkili servisi unlock yapip bu kodu bana yazili olarak vermeden geri vermisti.Acaba 4.3 guncellenmesini yapinca genemi kitlendi ve simdi onu soruyor?

  1. çok nadir olsa da güncellemelerde/yüklemelerde bu sorun çıkabiliyor. tekrar unlock yapılması gerekecek.

 60. Recovery mode asamasinda SD karti goremiyor, sanki icinde hic file yokmus gibi algiladi.Bende ayarlardan gidip baktim hakikaten SD card yerinde Insert SD card diyor yani dha once SD karti goren phone artik gormuyor. Bilgisayara karti takip kontrol ettigimde karta yuklu oldugunu gordum zip seklinde filelarin.Ne is anlayamadim!!!!

  1. farklı bir kart deneyin, aynı sorun devam ediyorsa kart yuvasında sorun var demektir.

   1. degisik iki karta daha yukleyip denedim ayni sey hicbir karti gormuyor diger telefonalara taktigimda goruyor.Baslamadan once goruyordu Odin den yuklemeden sonra degisti.Kart yuvasindada zorlama vesaire yapmsadim yani fiziksel bir sorun yok vede gozle birsey gorulmuyor.Simdi diger galaxy s3 dede denemekten korkuyorum.

    1. Baska bir sekilde bu iki zip dosyasini telefona yuklemenin yolu yontemi varmi , bari onu deneyeyim once.

     1. doyaları telefon hafızasına yükeleyip deneyebilirsiniz ama daha önce bahsettiğiniz sorunu hiç yaşamadık.

 61. o kadar makale okudum forum gezdim senin gibi sade ve amaca yönelik açıklayan olmamıştı. Teşekkürler! Senin gibi ne paylaştığını bilen adamlar iyiki var.

 62. Arkadaşım bilgi için paylaşım için ellerine sağlık tek seferde oldu.12.07.2015___03,33 tam olarak şu an çalışıyor:))

 63. ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN NE YAPSAMDA OLMAMIŞTI… ALLAH TUTTUĞUNUZU ALTIN ETSİN, NE MURADINIZ VARSA VERSİN.

 64. hocam bende yukledım yalnız hiç olmaması gereken bir şey oldu. Telefon açılmıyor malesef :(

 65. elıne saglık abıcımm valla tak dıe olduu ama modem ve karnelı yuklerken tel kapan madı bende ıslme devam ettım sonra 10 20 sn sonra hat geldıı

 66. Merhaba!
  Ben bu dediklerinizi tek tek uyguladım ama bir türlü “Ağda kayıtlı değil” hatası çözülmedi? yardımcı olabilir misiniz. Teşekkürler.

  1. merhaba, *#06# kodunu girip imei numaranızı https://www.turkiye.gov.tr/imei-sorgulama adresinden sorgulayın, kayıt dışı veya klon diyorsa işlemleri yapsanız bile şebeke alamazsınız. kayıtlı olmasına rağmen şebeke alamıyorsanız lütfen işlemleri doğru şekilde yaptığınızdan emin olun.

   1. Öncelikle hemen cevap verdiğiniz için çok teşekkür edrim.
    imei konturol ettiğimde ” 004999010640000/1 ” gibi bir imei numarası verdi.Ben Kırgızistandayım burda telefon kaydı diye bir skıntı yok.

    1. 0049 bir imei numarası değildir, cihazda imei numarası olmadığı zaman cihaz otomatik olarak bu numarayı atar. sizin yazılım yüklemesi denemeniz lazım önce, en azından kendi orjinal imei gelmesi lazım, (arkada yazan imei)

     öncelikle 4.3 denemenizi öneririm. http://www.ceplik.com/samsung-i9300-galaxy-s3-android-4-3-jelly-bean-yazilim-yukleme/

     sorun çözülmezse 4.1.2 deneyin: http://www.ceplik.com/samsung-i9300-galaxy-s3-android-4-1-2-turkiye-surumu-yuklemesi/

     0049dan farklı bir numara gördüğünüzde büyük oalsılıkla şebeke alacaksınız alamzsanız yazarsanız yönlendirmeye çalışırım.

 67. Ses açma tuşu ve home tuşuyla birlikte power tusuna bastığımda recovery mod açılmıyor download modu açılıyor :((

  1. download moda ses kısma tuşuyla girilir, tuşa doğru şekilde bastığınızdan emin olun.

    1. telefonunuzun tuş aksamında veya şuan içindeki yazılımla ilgili bir sıkıntı var o zaman, hiçbir samsung ses açma ile download moda girmez.

     1. Haklısınız ben recovery modu yükliyememişim..
      Benim telefonumun EFS dosyası bozulmuş sanırım bir telefoncuya götürdüm , bu yapılmaz dedi acaba sizin bir bilginiz var mı ?
      Teşekkürler

      1. i9300lerde donanımsal bir sorun yoksa bozulan efs düzeltilebilir. istanbuldaysanız yardımcı olabiliriz.

        1. i9300i neo modelinde imei değişimi olmuyor diye biliyorum, farklı bir s3 ne imeisi atılabiliyor ama o za amn da klona düşüyor. şimdilik sadece pasaport kaydı mümkün.

         1. Efenim IMEI değişildi zaten, fakat değiştikten sonra şebeke yok ‘ağda kayıtlı değil’ hatası vermeye başladı telefon , bugun bu işlerden anlayan birine götürdüğümde EFS dosyası bozulmuş, Efs repair daha cıkmadı ( ne demek bilmiyorum ) Olmaz dedi o çıkmadan ne zaman çıkar onuda bilmiyorum dedi .. yani bana tek çağre güncel EFS repair mi lazım, yoksa başka yollarlada bu işler oluyormu, Ve IMEI değişilmiş telefon orjınal IMEI’sıne dönülüp tekrar pasport kaydı yapmak mümkünmüdür ?
          saygılar

  2. değişmiyor derken onu kastediyorum zaten, numaraları değiştirmek yetmiyor, şebeke gelmesi önemli, şebeke gelmiyorsa biz buna değişmiyor deriz. EFS yedeği varsa yüklenebilir, yoksa dediğiniz gibi imei değiştirip eski imei numaranız da yüklenir ama pasaporta kayıt ettirseniz bile şebeke alamazsınız.

   Bu cihaza şimdilik sadece farklı bir s3 neo’nun efs/cert dosyası yüklenebilir, o da dediğim gibi klona düşer. başka ülkelerde bu sorun olmuyor ama türkiyede klon cihaz kullanmak yasak olduğu için yine şebeke alamazsınız.

   1. Hadi ya , neden pasaport kayıt ettikten sonra şebeke alamıyorum ki , klon yaptıktan sonra ne oluyor ki ?
    Benım sımdı bu telefonun şebekesini açmam için ne yapmam gerekiyor, tekrar IMEI atmam mı gerekiyor , EFS dosyası bulup telefona mı yüklemem gerekiyor, Böyle olduğunu bilseydım hiç bu işlere bulaşmadan kayıt ettirirdim, sıfır telefon daha kullanamamıştım bile, telefoncunun bırıne anlıyo dıye verdık , mahfetti :) yazık günah

    1. samsungun yeni güvenlik sistemini aşamadılar henüz, yeni modellerde durum bu, imei değişse bile şebeke alamıyor cihaz. verdiğiniz telefoncu işlem yapmadan önce mutlaka EFS yedeğini almalıydı. almamışsa şimdilik onarımı mümkün değil cihazın. sadece yetlili servislerde yedek EFS dosyası bulunur, onlarda bazen dışarıya satabiliyorlar, araştırmanız lzım. yedek EFS varsa yüklettirebilisiniz.

     1. Çok teşekkür ederim, araştırıcam İZMİR civarında bilen varsa reyorum yapabilir , iyi günler

 68. Merhaba, yukarıdaki işlemleri sırası ile yaptım. Patched_XXUFMJ9_kernel dosyasını yükledikten sonra telefon açılmıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

  1. yazılım dan sonra 9300 model telefoum ACILMADI EKRAN GÖRÜNTÜSÜ KARIŞIK GÖSTERİYOR VE TELEFON KAPANIYOR

 69. Hocam anlattığınız gibi yaptım olmadı 4.1.2 sürümüne geri dönüş var mı varsa sorun hallolur mu

 70. IMEI 35xxxxxxxxxxxx

  Durum: Bu IMEI numarasının başka cihazlara kopyalandığı tespit edilmiştir

  Kaynak —

  Sorgu Tarihi 27/04/2015

  Marka/Model

  Üretici: Samsung Korea

  Pazar Adı: Samsung Galaxy S3 GT-I9300

  Model Bilgileri: Samsung Galaxy S3 GT-I9300

  TELEFONDAN İMEİ’ye BAKTIĞIM ZAMAN ”İMEİ 004999010640000” YAZIYOR

 71. NE YAPTIYSAM OLMUYOR :((( ŞUAN SİNYAL FULL REHBERİM OKUNUYOR AMA ”SEÇİLİ ağ (avea) mevcut değil) yazısı var :(

  1. öncelikle arız tespiti yapmanız lazım. yaşadığınız sorun nedir, imei numaranız mı kayıt dışı kaldı, imei numranız kayıtlı olmasına rağmen mi şebeke alamıyorsunuz, yazılım yükledikten sonra mı sıkıntı çekti?

   detaylı bilgi verin. imei numaranızı https://www.turkiye.gov.tr/imei-sorgulama adresinden sorgulayın.

 72. İyi günler hocam samsung s3 4.1.2 den 4.3 sürümüne yükselttikten sonra ağda kayıtlı değil hatasını aldım. Yazınızı okudum çok detaylı anlattmışsınız bunun için teşekkür ederiz. Yalnız adımları sırayla yaparken aklıma sadece birsey takıldı.İndirmiş olduğum modem ve kernel dosyalarını hafıza kartına nasıl atıcaz telefon açıkken sd karta kopyala yapıştır şeklindemi yoksa telefon kapalı iken başka bir yolla mı hafıza kartına atıcaz orasını anlayamadım yardımlarınız için canı gönülden teşekkür ederim.

  1. kart okuyucu kullanıyoruz genelde, önemli olan dosyaların hafıza kartında olması lazım.(ya da altta alexander arkadaşın belirttiği yolla telefon hafızasında da olabilir)

   1. hocam appyl update from eksternal storage yazısı var fakat altta android sembolünde ünlem işareti var komut yok yazıyor.modem ve kernel dosyalarını seçtim 1-2 dakida bekledim fakat olmadı sizce neyden kaynaklanıyor

    1. Hangi yolu denediniz? Bizim anlattığımızı mı, alexander isimili arkadaşın mı? Eğer bizim anlattığımızı denediyseniz, hafıza kartınızı bilgisayardan biçimlendirip yeniden deneyin. Olmadı başka bir hafıza kartı deneyin. alexander kullanıcı adlı arkadaşımız da yöntemi detaylıca anlatmış. Denemediyseniz o yolu da deneyin.

 73. makale sahibi arkadaşın yukarıda eklemiş olduğu dosyaların linkleri güncellendi.

  ( google drive en sağlam olan dosya paylaşım sitesi. drive dan dosya indirirken yukarıda gördüğünüz indir işaretine basınız)

  1. samsung galaxy s3 ü root yapmak için odini kurun. telefonu download moda alın ( ses kısma + orta tuş + açma kapama tuşu ) pda kısmına aşağıdaki dosyayı ekleyin. starta basın . biraz bekleyin .. telefonunuz rootlandı..

  download linki…

  ****************root dosyası odin için **********
  *****link*********
  https://docs.google.com/file/d/0BwM7s6i7S1bcRTgxRVQ4ak5GRTJDVXRYNWlVajQzOGJEdDVn/edit?usp=docslist_api
  ***********************************************

  ***********modem dosyası********************

  https://docs.google.com/file/d/0BwM7s6i7S1bcUFR3aHNDZDNZX0ZlN3BrV0RJNWh3dnVTR21B/edit?usp=docslist_api
  **********************************************

  **********kernel dosyası*************************

  https://docs.google.com/file/d/0BwM7s6i7S1bccDJjYVk2TlVmYkNmeTdFZk9teXBXNlNDZy1j/edit?usp=docslist_api
  *************************************************

 74. !!!!!!ÖNEMLİ!!!!!!

  hafıza kartınız olmasa bile dosyaları telefonun hafızasına atarak yükleyebilirsiniz.

  açıklama:

  Bugün s3 e yeniden orijinal rom yükledim kies üzerinden.

  Yukleme sonrası şebeke gelmedi. bende hafıza kartı olmadığı için ( geçen gün kayboldu ) telefonun hafızasına atayım bir deneyeyim dedim.

  çıkan seçeneklerden apply update sd card olanı seçtim. sonra o menüden modem ve kerneli buldum aynen yükledim.

  bu makaleyi yazan arkadaşa yardımcı olmak amacı ile yukarıdaki dosyaların hepsini google drive a yükleyeceğim.

  böylece dosyaların linki ölmemiş olacak.

 75. Selam abi yukarıdaki işlemleri tek tek denedim ama recover modda ”apply update from external storage’ seçeneği çıkmadı. İhtiyacımız olan 1. ve 2. olan linkleri indirdim hafıza kartıma zip. formatında yükledim ama malesef ”apply update from external storage’ seçeği yok. .s

  1. s3 mini modellerinde yazılımsal sşebeke sorunu çıkmaz genelde, *#06# kodunu girip çıkan imei numarasını https://www.turkiye.gov.tr/imei-sorgulama adresinden sorgulayın. imei numarası kayıtlı olmasına rağmen şebeke sorunu yaşıyorsanız büyük olasılıkla donanımsal bir arıza vardır. bir teknik servise göstermenizde fayda var.

 76. hocam öncelikle teşekkürler. Benim telefon galaksy s3 imeisi kayıtlı ama benim aldığımda rootluydu sanırım teşhir ürünü almıştım. Bugün odinle 4.3 güncellemesini kurdum ama malum hatayı verdi telefon çekmesine rağman yalnızca acil aramalar diyor. Hafıza kartım yok acaba usb ile telefonun kendisine yükleyip bu işlemi yapabilme şansımız var mı?

  1. *#06# kodunu girip çıkan imei numarasını https://www.turkiye.gov.tr/imei-sorgulama adresinden sorgulayın. numara kayıtlı olmasına rağmen şebeke alamıyorsanız işlemleri yapıp şebekenin gelmesini sağlayabilirsiniz. hafıza kartsız denemedik biz. o yuzden hafıza kartlı uygulamanızı öneririz.

   1. Bu kadar hızlı cevap beklemiyordum açıkçası :D *#06# yazınca 15 haneli rakam ve sonunda /01 vardı 15 haneyi sorguladım kayıtlı tekrar çok teşekkürler sanırım bi hafıza kartı almam gerekecek

   2. hocam yine ben :) şimdi kart aldım geldim odinle dediğiniz sürücüleri kurdum karta attım zipleri recovery moddayım şuan install zip seçeneği var apply update from.. değilona tıkladığımda choose zip ext.. vardı ordan devam edip yaptım ve oldu çok ama çok teşekkürler inanılmaz dua alıyorsunuz ne diyebilirim ki buraya kadarı aynı şekilde olabilecek arkadaşlar için yazdım. Şimdi cihaz durundau özel yazıyor onu düzeltme imkanımız var mı

    1. neresinde özel yazıyor? cihaz rootlandığı için yazılımın orjinalliği bozuldu. cihaz custom moda düşer yani. sanki modifiye yazılım yüklemişsiniz gibi. unroot yapabilirsiniz. ama odin sayacını da sıfırlamanız gerekebilir, biraz uğraştırıcı ve gereksiz bir işlemdir. telefonunuzu kullanabiliyorsanız çok fazla kurcalamayın derim :)

     1. ilerde sıkıntı olmayacaksa kalabilir tabikide :) farketmişsinizdir cahillik akıyor üstümden

 77. KRALSIN! ADAMSIN!!! apply update external storage ın adı farklıydı, external sd… 1.zip i kurduktan sonra telefon kapanmadı, kapanmayınca direk 2.zip i kurdum. sonuç MÜKEMMEL

  ****adamsın!!! Helal olsun, o kadar forum gezdim hepsi fasafiso! TEŞEKKÜR EDERİM DOSTUM SAĞOL!

 78. bende i9300 s3 var bu anlattıklarınız bendeki telefonun sorununu giderebilir mi ??? acill

 79. hocam benim telefonda imei kayıtlı değil diyor bu işlemi yapsam işe yarar mı

  1. hayır işe yaramz, önce kayıtlı bir imei numarasının yüklenmesi lazım, ki onu da teknik servisler yapar, ve bu işlem esnasında şebeke gelir zaten, daha sonra diyelim ki yanlışlıkla güncellemeyaptınız ve imei numaranız kayıtlı olmasına rağmenşebeke alamazsanız yukarıdaki işlemleri yapmanız gerekecek.

 80. Meraba 2 ay once bitane s3 neo aldim sebeke ful gosteriyo ama arayan ulasamiyo ama arama ben aradigim zaman ulasiyorum ve gunde birdefa arama yaparsam ulasabiliyolar ve avea kullaniyorum sorun telefondami avea servisindemi anlamadim diger islemleri iyi calisiyo guncelemelerle bi alakasi varmi aceba email kayitli konturol etim ne yapmam gerek yardimci olursaniz sevinirim simdiden tesekurler.

 81. bu makaleyi yazan arkadas sana tesekkurlerimi sunarim…..

  cok isime yaradi……. tesekkurler

 82. abi bende s3 i-9305 yurt dışından geldi imei kayıtlı ama bazen operatör ismi yerine yalnızca acil aramalar yazıyo arama yapmıyo ne yapabilirim

 83. Benim kullandığım telefon gt ı9300ı neo Duos telefonda 3g sorunu var ne yapabilirim.
  Yalnız telefon yurtdışından gelme IMEI numarasi değiştirilmiş.
  Şimdiden teşekkürler.

  1. i9300i modellerinde imei değişiminden sonra genelde 3g kullanılamamaktadır zaten.bir çözümü var mı bilmiyorum. uzun zamandır elimize bu modelden geçmedi.

    1. işlemi yaptrıdığınız servis EFS yedeğinizi almışsa evet döndürülebilir, yedek yoksa aynı modelden alınmış bir EFS de yükleyebilirler ancak yüklenen imei büyük olasılıkla klon olacaktır. klon cihaza da pasaport kaydı yapılamaz.

     1. Telefonun üzerinde IMEI numarasi yazıyor bu IMEI numarasini geri yükleyip pasaporta kaydedebilirmiyiz
      .

      1. EFS yedeği olarak yüklenmezse eski imei numarasını atıp pasaporta kaydetseniz bile 3g çalışmaz. EFS ya da CERT dosyası olarak geri yüklenmesi lazım.

   1. selamun aleyküm benim s3 telefonum var 4.3 root kurdum ağ hatası verdi aynen bu şekilde yukarıda anlatılanın tarzında yapınca gelirmi ve hafıza kartı şart mı ?

    1. *#06# kodunu girdiğinizde çıkan imei numarası kayıtlıysa evet işlemleri yaparsanız şebekeniz gelir, hafıza kart şart.

 84. kardeşim ben aynı adımları uyguluyorum ancak hafıza kartım yok rar dosyalarını direk telefona attığımda da olmuyor bana bir çare gösteririrmisin

 85. sistemı sılıp yanı komple yazılımı sılıp yenı bastan yazılım nasıl atarım ?

  1. Yazılım yükleyebilirsiniz. Arama kutucuğuna i9300 yazıp arama yapın. Hangi sürümü yüklemek istiyorsanız o konuya göz atın.

 86. abi bende samsung s3 i-9305 var android surumum 4.3 yurtdisindan geldi 2-3 aydir kullaniyorum arada bir cekmeme sorunu olduyo agda kayitli degil diyor oparetor adi yazdigi yerde yalnizca acil cagrilar diyor yukarida yazildigi gibi yapsam olurmu

  1. hayır, şebeke gelip gidiyorsa yukarıdaki işlemle bir ilgisi yoktur. arıza tespiti için bir teknik servisin bakmaı lazım.

   1. Benim şebekem gidip geliyor imei kayıtlı gözüküyor ama bir türlü yapamadım sadece bazen şebeke gidiyor neden olabilir ?

    1. Bir teknik servise danışın lütfen. Anlatılan işlem yazılım yükleme sonrası oluşan şebeke sorunu içindir.

 87. Paylasımınız cok güzel olmus tesekkur ederim. Cok anlamama rahmen paylasımınızı aynen uyguladım hem istedşüim romu yuklemis oldum hemde sebeke problemi cozuldu tekrar tekrar tesekkurler.

 88. hocam dediklerini yaptım da

  apply update from external storaga yi bulumadım .
  söylediğin dosyaları hafazı kartına attım cihaz a taktım dediğin gibi açtım
  install zip
  wipedata factory reset
  wipe cache partition
  buckup and restore
  mounts and storage
  advanced

  bunlar çıkıyor :(

    1. hafıza kartı içinde olsun. odinden auto reset seçeneğini kaldırın odin yüklemesi yapın. Yükleme bitince telefon resetlenmeyecek. o şekilde usb kablosunu çıkarın. ses açma + home + güç ile cwm ekranına girip tekrar deneyin. buna rağmen olmuyorsa telefonunuz bu işlemi kabul etmiyor demektir.

  1. bendede aynı tablo cıkıyodu once ınstall zip e girdim ardından altta sd car natıonal mı oyle bı secenek var onuda tıkladım orda modem ve kernel dosyaları gorunuyo modeme tıkladım yukleme yaptı tel kapanmadı ardından kernelede aynısını yaptım sonra teli kapatıp actım sebeke geldi..

 89. yukarıda ayrıntılı olarak anlattığınız uygulamalar neticesinde S3 telefonum kurtuldu..
  teşekkür ederim. emeğinize sağlık.
  sadece ‘apply update from external storage’ başlığını bulmakta zorlandım. direk çıkmıyor. diğer başlıkların altından çıkıyor. şimdilik sorun yok ileride olur mu göreceğiz..

 90. bu işlemri yaptım.. şimdi telefon hiç açılmıyor samsung yazısı çıkıyor sonra kapanıyorr.. acil yardım

 91. hepsini yaptım hatta tekrar tekrar ama gelmedi hala ağda kayıtlı değil
  operatörü seçtim
  operatörü elle seçtim
  gsm yaptım yani tüm ihtimalleri denedim yine olmadı

  1. hepsini yaptım derken. yukarıda anlatılan işlemleri yaptınız mı? buna rağmen gelmediyse bir teknik servise danışın.

 92. Allah razı olsun sizlerden imei çakılması gerek sandım korktum telefondan uzak kalacağım diye, her neyse bi de benim sd card’a girerken can’t mound diye bi hata çıkıyordu dosyaları telefona kurup flashladım sorun olmaz değil mi?

 93. arkadaşım gerçekten emeğine sağlık yardımcı oluğun için çok teşekkür ederim sorunumuz çözüldü allah senden razı olsun hayırlı günler sana allaha emanet ol

 94. bütün gece uğraştım sabah oldu ama hala yapamadım. e:signature verification failed uyarısı veriyor. yozgatta yaşıyorum burada anlayan serviste yoktur. ne yapacagım şaştım kaldım

 95. Teşekkür Etmek İçin Yazıyorum.
  Birçok site dolandım hepside sorunun çözümü diyerek verdikleri sorunun giderilmesi için çözüm maalesef kuru bilgi ve soruna çözüm olamıyor.
  Son olarak sizin sitede verilenleri de deneyeyim dedim.
  Açıkçası Burada yazılanlarda sorunu çözemeyecek diye düşünüyordum.
  Denemek zorunda olduğumdan Pek umutsuz olarak yapayım dedim.
  Yazılı olanları verdiğiniz dosyalar ile beraber yapınca sorunum hemen giderildi.
  Sayfanıza Çok Teşekkür Ederim.

 96. hocam kolay gelsin benim s3 de aşırı internet tuketimi var herturlu ayarı yapmama rağmen düzelmedi oparatörümde samsung serviside bi sıkıntı olmadığını söylediler arka plan veri kullanımı vs sürekli kontrol ediyorum ama duzelmiyo bu programın bu durumu duzeltme sansı varmıdır bu durum neden kaynaklanıyo olabilir simdiden tşkrler

  1. arkaplanda çalışan uygulama varsa bundan kaynaklı olabilir, virüs de bulaşmış olabilri cihaza, cihazı formatlamadıysanız formatlayıp öyle deneyin. formattan sonra da aynı olduğunu düşünüyorsanız sorun yok demektir. cihazınız gerektiği kadar internet tüketiyordur.

   1. formatdan kastın fabrika ayarlarına dönmekse defalarca denedim ama düzelmedi maalesef

    1. baska bi yolu yokmudur yardımcı olabilirmisin lutfen s3 yeni aldım önceki telimde böle bi sıkıntı yoktu

     1. internet tüketimi telefondan telefona değişir. format atmışsanız dediğim gibi bu sizin telefonunuzun normal internet tüketimidir. her telefonun arkaplanda çalışan sistem dosyaları farklıdır. s3ün eski telefonunuzdan daha fazla demek ki.

 97. Hocam merhaba. Telefonda cok gec uyanma sorunu olustu ve hergun dahada gec uyaniyor. Nolur yardim edin napabilirim. Son cikan tr 4.3 romunu yukledim ve bu yamalari yaptim klon oldugu icin. Neden olabilir.

  1. yazılım yükleme öncesi telefonu formatlamamışsanız, formatlayın. biraz daha iyi oalcaktır ama 4.3 genel olarak ağır çalışır bu cihazlarda zaten.

   1. Hocam formatlamistim tamamen temiz son tr romunu yuklemistim hatta. Ama agir ne kelime cok agir oldu telefon. 2 tane s3 var elimde digeri gayet iyi. Bazen telefon uykudan hic uyanmiyo napicam bilmiyorum bi akil verin.

       1. abi telefonumdaki sorun sebeke var ama numaraları arayınca ağda kayıt degıl dıyor bazende arıyor ama

 98. Hocam dediklerinizi yaptim sebeke duzeldi lakin teleftelefon caldiginda zil sesi bi gidip bir geliyor. Ekranda ayni gidip geliyor napabilirim lutfen yardimci olun.

  1. Bahaettiğiniz sorunların genelde yazılımla pek alakaları olmaz ama gene de isterseniz telefonu formatlayıp deneyin. Düzelmezse içine bakılması lazım.

   1. Acaba kernelden olabilirmi. Sadece verdiginiz modemi yuklemek yetmezmiydi sebekenin gelmesi icin?

    1. sürekli aynı işlemleri yapıyoruz, şimdiye kadar sizin bahsettiğiniz sorunla karşılaşmadık. şebeke onarımı için her iki dosyanın da yüklenmesi gerekmektedir.

     1. aply upate external seneğini yapınca robot düşüyo ünlem işareti cıkıyo yüklenmiyor ne yapmam lazım

 99. Merhabalar, öncelikle söyleyeyim, basarili bir yazi olmuş, ancak şurasında bir sorun var, Odin ile cwm atarken kies Programinin kurulu olmasina gerek yoktur sadece samsung mobil phone driverini kurmaniz yeterlidir. Bunu soylememin nedeni ise herkesin bilgisayari son model olmayacagi icin bazıları kaldiramayabilir, boyutundan dolayı indiremeyebilir yada kullanmayacagi programi indirmek ve kurmak istemeyebilir. Yine de güzel bir yazı olmuş tebrikler.

  1. merhaba, driver konusunda tecrübeli olmayan arakdaşlara kolaylık olsun Kiesi öneriyoruz. ancak dediğiniz gibi Samsung Driver Pack yüklense de aynı işlevi görür.

   1. hocam aply ubdate seçeneğini yapınca yeşil android robot düşüyo ünlem çıkıyor ekranda ne yapmam lazım

 100. s.a. kardeşim s3 m440s telefonumu 4,3,3 yükselltikten sonra şebeke gitti
  efs klasörünü yedeklemiştim ama forumlarda düzgün bi modem ve kernel bulamadım
  çözüm bulabilirsen çok sevinirim

   1. Biz sitemizde sadece denediğimiz işlemleri yazıyoruz hocam. Bahsettiğiniz model üzerinde çalışma imkanımız olmadı. Piyasada pel bılunmayan bir cihaz olduğu için internette yeterli kaynak olmayabilir. Box ile düseltilir ama. Bir teknik servise danışmanızda fayda var.

 101. hocam bende note 2 var yurdışından geldi 4.3 yüklüydü ben de orjinal sitesinden odin aracılığıyla 4.4.2 yi kurdum herşey yolundaydı açıldı falan ama farkettim ki ağda kayıtlı değil hatası alıyorum. imeı baktım doğru attırdığım gibi duruyor ama sorun hala aynı lütfen yardım edin kaç oldu araştırıyorum bir türlü çözemedim

  1. aynı şekilde n7100 için olan kernel ve modem dosyası bulup yükleyebilirsiniz. daha önce bu sorunla karşılaşmadığımız için sorunun çözümü ile ilgili makalemiz yok maalesef. internetten araştırın, buamazsanız bir teknik servise gidip box ile repair network işlemi yaptırmalısınız.

   1. Hocam note 2 için yeşilcin sitesinde anlatım mevcuttur oradan yapamayan arkadaşlar telefon markası yazarak aratabilirler ben yaptım ordan

 102. Çok teşekkür ederim arkadaş. Eline, emeğine sağlık. Telefon kendi kapanıp açılmayınca ben kapatıp açtım sorun çözüldü. Sağolasın

 103. merhaba ben güncelleme işlemini yaptım ama malesef ardından bu sorunla karşılaştım, çözücem çözmesine de odin telefonu sadece açıkken görüyor güncellerken böyle değildi ne yapmam gerek?

  1. Merhaba, odin telefonu sadece Download Modtayken görür ve dosya yükler. Odini kapatın, telefonu download moda alın, odini açın ve yüklemeyi yapın. Kies falan açıksa lütfen kapatın.

   1. Kiesi kapattım , telefonu dowland moduna aldım ve odini açtım fakat bayadır beklememe rağmen hala görmüyor telefonu :(

    1. Telwfon soketinde sorun olabilir. Bir kaç kez kabloyu çıkarıp takın. Bilgisayarı da kapatıp açmayı deneyin.

     1. malesef işe yaramadı , başka bilgisayar ve usb kablosuyla denemek kaldı geriye. Teşekkür ediyorum verdiğiniz bilgiler için

 104. La olm varya yanımda olsan alnından öpecem seni.Çok sagol beni büyük dertten kurtardın

 105. furkan – Kasım 25th, 2014 at 11:58 none Comment author #62576 on Samsung i9300 Galaxy S3 Android 4.3 Ağda Kayıtlı Değil – Şebeke Sorunu Çözümü by Cep Telefonu
  en son aşamaya kadar geldim dosyaları zip şeklinde attım ama apply update from external storace seçeneği yok başka yerlerden dosyaları buldum yükledim ama telefon kendiliğinden açılıp kapanmadı sence sorun nedir ?

  Cevapla

  editör – Kasım 25th, 2014 at 12:34 none Comment author #62593 on Samsung i9300 Galaxy S3 Android 4.3 Ağda Kayıtlı Değil – Şebeke Sorunu Çözümü by Cep Telefonu
  Bazı cihazlarda olmuyor. İşlemleri en baştan deneyin olmazsa bir servise danışın.

  aynı sekilde recovery mod gırdıkten sonra “ınstall zip” var “apply update from external storace” secenegı yok install zip secın guctusuyla ıcıne gırın sonrakı menude choose zip from extranel sdcard var o secenegı secın guc tusuyla ıcerısıne gırın ve sdcarda attıgımız modem ve karnel zıplerı sırasıyla calıstırın sorun cozulecektır. edıtor heyecana gerek yok…

 106. en son aşamaya kadar geldim dosyaları zip şeklinde attım ama apply update from external storace seçeneği yok başka yerlerden dosyaları buldum yükledim ama telefon kendiliğinden açılıp kapanmadı sence sorun nedir ?

 107. Apply update from external Storage seçeneğine geldim…
  Patched_BUUGMJ3_modem klasörünün üzerinde güç tuşuna bastım. Ancak hiç birşey olmuyor. Sadece klasörün içine giriyor…
  Ekranda ;

  “Android system recovery
  Choose package to install :
  /sdcard/patched_BUUGMJ3_modem

  ../
  META-INF/

  Komut yok.”

  yazıyor.. Klasörlerin sonuna kadar gittim hiçbirşey olmadı…

  Neyi yanlış yapıyorum acaba? Yardım lütfen…

 108. Benim telefonum s3 mini kendi sim kartımda şebeke sorunu olmuyo ama annemin simini takınca ağda kayıtlı değil yazıyo normalde taktığımda sorun yoktu bi kaç gündür bu hatayı veriyo bu işlemleri yapsam düzelir mi

  1. anlatılan işlemler i9300 içindir, kendi telefonunuzda denemeyin. ya annenizin sim kartı sizin telefonda çalışmıyor ya da telefonunuzun sadece sizin hattınızla çalışıyordur. farklı bir kart deneyin, onda da çalışmazsa telefonunuz sadece sizin hattınıza çalışıyor demektir. çalışırsa annenizin hattı zarar görümüş demektir.

 109. Sa, hocam işlemleri tek tek yapmama rağmen telefon download moduna geçmiyor…
  Ekrana

  downloading…
  Do not turn off target!!

  çıkıyor…
  Normalde pcye bağlanırken bu işlem sırasında pcde görünmüyor…
  Ne yapmam lazım?

  1. downloading yzısını görmüşseniz telefon downlod moda girmiş demektir. telefonun sürücülerinin yüklendiğinden emin olun. kies yoksa kiesi kurup bilgisayarınızı resetleyin.

 110. Orjinal s3 um var imeisi gltti 4.3 yuklerken ne yaptiysam olmdi burdaki herseyi denedim baska sitelerdende denedim ama olmadi lutfen bi yardim

  1. burdaki işlemler imei numarası kayıtlı olmasına rağmen şebeke almayan cihazlar içindir. *#06# kodunu girip imei numaranızı kontrol edin. kayıt dışı bir imei varsa veya null/null oalrak gözüküyorsa yeniden imei yüklenmesi gerekecek. Yükeme işlemini sadece boxla(program kutusu) yapılabilir.

   imei sorgusu için: https://www.turkiye.gov.tr/imei-sorgulama

 111. hocam yardım.lütfen.modem ve karnel dosyalarını hafıza kartına attım fakat sonra denilenleri yapmaya başladım lakin apply update frum external strong u bulamıyorum öyle bir sey yok olanlarında pesini denedim modem ve karneli yükleyemedim.

   1. açılan menünün en üstündeclockworkmod recovery v6.0.3.0.6 yazıyor.altında ise

    -reboot system now
    -intall zip
    -wipe date/factory reset
    – wipe cache partition
    – backup and restore
    – mounts and storage
    – advanced

    yazmaktadır.hangisi

   2. hocam downloading

    do not turn off target!!

    yazıyor ve ne yaptımsa bu moddan çıkaramadım bataryayı çıkarttım vs vs vs ama moddan çıkmıyor

     1. S3 GT-I9305 İÇİN GEÇERLİMİ AGDA KAYITLI DEĞİL HATASINA KARSI BU PROGRAM İŞE YARARMI YOKSA BAŞKASIMI VAR

      1. Bu islem imei numarasi kayitli olmasina ragmen agda kayitli degil diyen s3ler icindie. I9300 ve i9305te basaraiyla denedik. Eger imei kayitli degilse bu islemi yapmanizin bir anlami yok. *#06# kodunu girip imei numaranizi ogrenin ve googlea imei sorgulama yazip imei numarasini sorgulayin.

        1. Burda yaptigimiz islem sizin t3lefonu deateklemiyor demek ki hocam. Baska bir cozum aramalisiniz ya da bir servise gidip yardim alabilirsiniz. Box ile kolaylikla duzeltilir.

 112. Arkadaşlar aynı sorunla bende karşılaştım. Odin programını iyi bilmememe rağmen güzel anlatımı sayesinde sorunu çözdüm. Teşekkürler.

 113. Hocam daha önce baska modem yükledim ama kasma ve sarji çabuk bitirme sorunu oluyor bu islemi üzerine yapsak sıkıntı olur mu

  1. bahsettiğiniz sorunların modemle ilgisi yoktur. telefonunuzu formatlayıp öyle deneyin.

 114. Kardesim dediqin qibi odinden yukledim programları telefonu kapatıp factory resete qeçiş yapamıyorum download moduna qiriyo bi yardımcı olurmsun

  1. ses kısma tuşuna basarsan download moda geçer tabi. ses açma tuşuna basman lazım ikinci aşamada. makaleyi okuyun.

 115. Mrb. Benim sorunum şöyle; kızımın s3 tlf sebeke hatasi vermeye başladı, klonlama veya yurtdışı kayıtlı degil, sim kartını değiştirdik yine olmadi, baska sim karti taktik, 1 gun boyunca çalıştı ama simdi o da calismiyor, yolumuz teknik servis mi? Teşekkürler..

  1. Merhaba. Imei numarasiyla ilgili bir sorun yoksa sim kart yuvasinda sikinti olusmus olabilir. Yine de telefonu formatlayip deneyebilirsiniz.

 116. Kardeşim dediğin bütün işlemleri tek tek yerine getirdim ama hala aynı hatayı alıyorum ne yapmalıyım?

  1. işlemleri doğru ve eksiksiz yaptığınızdan emin olmanıza rağmen işe yaramıyorsa bir teknik servise gitmelisiniz. yeniden imei onarımı yapılması lazım.

 117. kardeşim eyw ellerine kollarına saglık duzeldı sabahdan bellı ugrasıyorum on numara bır calışma yapmıssınız

 118. Abi bravo ya – 1 senedir telefon neler çektirdi. Güncelleyemiyorum diye. Buldum sonunda mükemmelsin

  1. bende kurbanım dedğiniz gibi yaptım ama bu seferde sım kartımı okumuyor çıkar tak kapat aç yaptım ama nafile bir yolu varsa söylermisiniz

 119. Abi benim hafıza kartım yok o iki dosyayı telefon açıldığında usb ile bağlayıp telefonun içine atsak?

 120. allah razı olsun kardeşim emeğime saglık ama ekran yazıları bende farklı cıktı deneme yanılma yoluyla cözdüm işi :) peki hafıza kartını degişmem sıkıntı cıkarırmı bu konuda ?

  1. hayır hafıza kartı ile işiniz kalmıyor işlem bittikten sonra, içöindekileri silebilir veya başka kart kullanabilirsiniz.

  1. CWM yuklemezseniz o hatayi alirsiniz. Islemleri sirasiyla ve dogru sekilde yaparak bastan baslayin.

 121. Merhabalar note 3 sm n900 de agda kayitli degil hatasi alıyorum ama bu sürekli olmuyor 3 gün çekmiyor telefon 1 saat çalışıyor sonra yine gidiyor bu konuda bir yol bilen varsa çok sevinirim

  1. Merhaba. Imei numaraniz kayitli ise ve arasira sebeke alabiliyorsaniz sim kartiniz veya sim kart yuvanizda sorun vardir. Baska bir kart ile deneyin.

   1. denedim telefonda başka hatlarıda bazen geliyor sebeke aram yapıyorum bazen de oldugu yerde gidiyor ama gitmeler daha çok özellikle mobil ağı actıgında gidiyor btk da kaytlı aynı zamanda başka yapılabilecek ne olabilir acaba bu sorunla note 3e karşılasan ve cozen varsa yardımarını bekliyorum saygılarımla

    1. yazılımdan kaynaklı bir sorunsa telefonu formatlayıp yeniden yazılım yükleyip yeniden imei onarımı gerektirebilir. bunları yaptıktan sonra da aynı sorun devam ederse sorun yazılımdan değil donanımdan demektir.

     1. Bir Kaç. Kez fabrika ayarlarına. Dondüm ama. Aynı problem devam hangi parçalarda. Olabilir telsiz kısmını değiştirdi ama orda değilmiş

      1. Imei numarasjnin katitli olup olmadigini kontrol edin. Islemleri dogru yaomaniza ragmen olmuyorsa bir teknik servise danismanizi oneririz.

  1. Merhabalar pasaporta kayıtlı bit note 3 um var bu telefon da sebeke problemi yaşıyorum bir kişiyi aramaya çalıştığım agda kayitli deil diyor bu problemi nasıl çözebilirsiniz acaba bu kısımdaki yolları seneden banada faydali olurmu

 122. Bendede ayni sorun var 4.3 yukleyince oldu hepsini sirasiyla kurdum yukledim tekrar ayni hatayi veriyo 3 defa tekrarladim ne yapabilirim

   1. o linkten yüklemiştim tekrar yükledim kurdum sırasıyla yaptım hala agda kayıtlı değil hatasını tekrarlıyo malesef

    1. 0049 ile başlayan imei mi var yoksa normal kullandığınız imei mi? bu işlemleri işe yaramıyorsa EFS dosyası zarar görmüş olabilir. Z3X Box veya diğer boxlarla düzeltilmesi lazım. bir servise gitmesi gerek yani.

 123. Merhabalar…
  Benim telefonum Samsung Galaxy S3 Neo (GT-I9300I). Telefon yurtdisinda bir ay cok guzel calisti. Turkiye’ye geldigimde daha kayit ettirmeden sorun olustu. Servis yok ya da agda kayitli degil diyor surekli. Telefondaki resimleri Kies programiyla bilgisayara yukledikten sonra bu sorun olustu. Telefonu kayit ettirdim ama sorun hala cozulmedi. Bircok yere (servise) goturdum olmuyor dediler. Bana yardimci olabilirseniz cok mutlu olurum.

  Saygilarimla…

  1. imei numarası kayıtlı olmasına rağmen ağda kayıtlı değil hatası alıyorsanız EFS dosyası bozulmuştur. yeniden imei yüklenmesi gerekebilir. bunu da ancak elinde Z3X Box gibi ekipamanları olan servisler yapabilir.

  1. yurtdışındaki insanları arayabiliyorsanız telefonda değil sim kartınızda sorun vardır büyük ihtimalle. başka bir kart ile denemenizi öneririz.

 124. merhaba öncellikle.
  Harici olarak SD Kart kullanmıyorum ve elimdede yok mallesef,
  En son seçeneğe kadar sorunsuz geldim ama en son seçenekte Sd kart olduğu için telefonda olmadığı için tabiki telefon SD kart yok hatası veri acaba bunu başka yerden kurma şansımız varsa söyleyebilirmisini çok teşşekür ederim

  1. Merhaba, şuanda elimde s3 cihazı olmadığı için başka yöntem deneme şansım yok. sd kart yuvası ile ilgili bir probleminiz yoksa bir kart bulmanızı tavsiye ederiz.

 125. Ben bu dosyaları indirdim ve dediğiniz şekilde yükledim.hafıza kartından önce modemi yükledim sorun yoktu sonra kernel dosyasını yükledim.Ama kernel dosyasını yükledikten sonra telefon açılmıyor.Sol üst köşede ünlem işareti var ve açılma ekranı (samsung galxy I-9100) yazısı falan çıkıyor sonra kapanıyor … Yardım edin lütfen.

  1. telefonunuzun i9300 olduğundan emin misiniz? i9100 yazıyorsa ya telefonunuz i9300 değil ya da yanlış dosya yüklediniz. i9300 oluğundan eminseniz yeniden yazılım yükleyin.

   1. bu android 4.12 jb dosyası (757MB) telefonun açılmama sorununu kesin çözer mi? indirme , yükleme falan biraz uzun sürecek de …

    1. işlemleri doğru yaparsanız açılır. ne yaptığınızdan emin değilseniz veya konuya hakim değilseniz lütfen sitemizde anlatılan hiç bir işlemi yapmayın. makalenin balındaki DİKKAT yazısını okuyun.

     1. Yardımın için çok teşekkür ederim. android 4.1.2 yi tekrar kurdum ve telefon açıldı. fakat ağda kayıtlı değil (şebeke) sorunu hala devam ediyor. bunu düzeltmek için 4.1.2 de uygulanabilecek bir yöntem var mı?

       1. Orada sorunun nedeni olarak imei numarasının 0049ile başlaması yazmışsınız.*#06# yazdığımda çıkan imei numaram 354.. ile başlıyor 15haneli ve sonunda /01 var . Bu yüzden sormuştum . Okumadan iş yapmam :) Aynı yöntemi yine de kullanabilir miyim?

        1. 4.1.2 lerde genelde 0049 olur imei. cihazda başka bir sorun yoksa işlemi yaptığınızda düzelecektir.

         1. İşlemi uyguladım fakat şebeke sorunu hala devam ediyor.Yine de yardımların için çok teşekkür ederim . Yeni bir yöntem bulursanız ben buralardayım…

 126. Selamlar
  Benimde S3 agda kayitli degil sorunu basladi
  Sim kartim babamin S3ünde calisiyor arama yapiliyor
  Benim s3ümde babamin simkarti calisiyor.
  Ama kendi simkartim kendi telefonumda bu hatayi veriyor
  Cözebilmis degilim
  Bütün müsteri hizmetlerini aradim hic biri sonuc vermedi
  Bu program isime yararmi gerci yapamadim ses acma tusuna basinca download moduna gecmiyor sanirim
  Ya ne yapabilirim
  Bulundugum yerde telefonu götürebilecegim telefoncuda yok
  S3 Klonlu yurtdisindan gelme.
  Bu sorunu cözme imkani yokmu??
  Umarim yardim edersiniz ya

  Not:Babamin telini kullanmak istemiyorum baska türlü sorunlar var o telde :)

  1. *#06# yapıp çıkan imei numarasını https://www.turkiye.gov.tr/imei-sorgulama adresinden sorgulayın. Kayıt bulunamadı mı yazıyor yoksa bu numaranın başka cihazlara kopyalandı mı yazıyor.

   kayıt dışı diyorsa hiç bir hat ile çalışmaması lazım. klonlanmışsa ilk olarak babanızın hattı bu telefona takıldığı için sadece o numara ile çalışıyor olabilir. burada anlatılan işlem sizin işinize yaramaz. bir teknik servise uğrayıp imei onarım işlemi yaptırmalısınız.

   mümkünse sizine ve babanızın hattından başka bir hat ile de deneyin.

   1. Evet ilk babam kullanmisti bu telefonu.
    Annemin hattida olmadi cunku benim telefona.
    Ozaman yeni imei aldiktan sonra ilk benim hatti takmam lazim.
    Kendim yapamazmiyim bu imei onarimini

    1. imei onarımı yapıldıktan sonra her hatla çalışır. Imei onarımını sadece teknik servisler yapar.

 127. OHHH! Sonunda oldu emeğinize sağlık . Oğuzhan kardeşimin dediği gibi yaptım direk dosyayı rar biçiminde sd kartına attım ve yükledim sorun düzeldi. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum hayırlı ramazanlar.

 128. ARKADAŞLAR İŞİ BİLMEYİPTE BAŞINA GEÇMEK OLMAZ KAÇ KİŞİ DOWNLOAD MODE DA —-APPLY UPDATE FROM EXTERNAL STORAGE—– ÇIKMIYOR YAZMIŞ İNSTALL ZİP BÖLÜMÜNE GİRİP EN ALTIN BİR ÜSTÜNDEKİ SEÇENEĞİ SEÇİP ORDAN YÜKLEYECEKSİNİZ AZ ÖNCE KENDİM YAPTIM SONUNDA …………………..

 129. Merhaba az önce 4.3 atmada sorun yaşamıştım telefon recovery moda geçmiyor :( başka bir çözüm varmı

  1. işlemleri doğru yaparsanız recovery moda geçer, başka çözümü yok. yapamazsanız teknik servise gitmeniz gerekr.

    1. öncelikle odin ile yükleme yapmanız lazım. gelişmiş recovery yüklenmesi lazım. gelişmiş recovery yüklenmiyorsa çıkmaz.

      1. okumaktan aciz bir arladaşsınız sanırım. makaleyi okuyun. anlayana kadar okuyun lütfen.

       1. Hocam tamam bin defa okudum en az :) ama bende gelen recovery mode da apply uptade bölümünde install zip yazıyor

 130. Ya ben root atmayı falan bilmiyorum.Bu bahsettiğiniz işlemler çoook karmaşık geliyor. Baska bi yolu falan var mı
  Bu arada benim telefon Galaxy s3 yurtdışından geldi. Telefoncuda 50 tl ye imei sini değiştirdim. Sonra bilgisayardan kies le güncelledim ve “ağa kayıtlı değil” sorunu ortaya çıktı. IMEI değişmemiş onu kontrol ettim. NE YAPMALIYIM???

  1. öncelikle okumalısınız. makaleyi okuyun. roota ihtiyacınız yok. bu işlemleri yapamıyorsanız yine telefoncuya gitmeniz gerekecek.

 131. samsung galaxy s3 de modemleri yüklemek ”apply updeta from… ” seceneği yok ne yaplam lazım

 132. 3 günlük uğraş sonucunda sizin sayfayı bulup sorunu çözdük emeğinize sağlık çok teşekkürler

 133. not 3 şebeke sorunu geçmedi kardesım telefoncuya baktırdım oda bısey anlamadı nasıl gecer bılmıyom bı yardımcı olsanız

  1. Note 3 icin henuz pasaporttan baska care yok diye biliyorum hocam. Imei islemi yapılamıyor ona. Biz yapamadik yani.

 134. Allah razı olsun. Kaç gündür denemediğim şey kalmadı sizin verdiğiniz kurulumlarla çözdüm şebeke sorununu.

 135. telefonun şarj soketı bozulmustu telefoncuya verdım,aldım eve getirdim telefon çekmedi dısarı cıktım cektı ıcerı gırdım yıne cekmedı arkasını cıkartıp yanlslıkla bısey yapmıs olabılırler mı

 136. kore not 3 var içeri mekanların bazılarında telefon hiç cekmıyor evde falan cekmıyor dısarı cıkınca cekıyor sorun nerde acaba ?

  1. donanımdal bir sorundur bu. içinin açılıp bakılması lazım. anten yerinden ynamış veya zarar görmüş olabilir.

   1. telefonun şarj soketı bozulmustu dün aldım aksam eve geldıgımde dedıgım gibi çekmemeye basladı dısarda cekmeye basladı

 137. Merhaba,
  Bende kore den gelme S3 (SHV-210) var. Telefon konuşurken kesiliyor. Ses gidiyor yada kapanıyor fakat bunu her yerde yapmıyor. Hattın zayıf çektiği yerlerde yapıyor. Telefon 4G uyumlu.
  Bu problemi nasıl çözebiliriz.
  Teşekkürler.

  1. sizinki tamamen donanımsal bir problem. yazılımla bir ilgisi yok. içinin açılıp şebeke ile ilgili parçaların kontrol edilmesi lazım.

 138. ALLAH RAZI OLSUN HALLETTİM SAĞOL ÇOK TEŞEKKÜRLER
  PC TELİ GÖRMÜYORDU KİESTEN TEL AÇIKKEN BAĞLAYIP CİHAZ SÜRÜCÜSÜ YÜKLEDİM
  SONRA TELİ KAPATIP ODİN GİRDİM RECOVERY GÜNCELLEDİM SONRA DA DEDİĞİN DOSYALARI (ZİP OLAN SD CARDA YÜKLEYİP) AMA TEL BUNLARI TEK TEK YÜKLERKEN KENDİNİ AÇIP KAPATMADI BEN 1. BİTİNCE 2. YE GEÇTİM SONRA REBOOT SYSTEM NOW U SEÇTİM OLDU :)) SAĞOLUN
  BİR SORUM DAHA OLACAK ”’BUNLARI YAPTIKTAN SONRA ÇIKAN Bİ GÜNCELLEMEYİ YAPABİLİR MİYİZ ” GİDER Mİ YİNE?

  1. telefona sim kart takmazsanız nasıl şebeke gelecek? elbette telefona sim kart takmanız gerekir.

 139. çok teşekkür ederim dediklerini aynen yaptım 4.3 güncellememden sonra şebeke de geldi.apply update kısmında apply update değilde farklı bi isim vardı karıştırınca buldum direk hafıza kartının içini gösteriyo.sırayla yükledim kapattım.açılır açılmaz geldi şebeke teşekkür emeğine sağlık

 140. Allah senden razı olsun kardeşim büyük bir dertten kurtardın beni yardımlarım için teşekkürler.

 141. admin ıyı guzel hersey tamam ındırdım yaptımm ama modem ve kernel dosyalarını yuklıycem ses acma +güç+home tuslarına basıyorum fakat senın gosterdıgın gıbı 3 ekran cıkmadı karsıma nasıl yapıcamm ındırdıgım kernel ve modemı neyın ıcıne atıcam acık acık yazarsan cok sevınırım bende harıcı hafıza kartı yok dırek tlfnun ıcıne atsam olmaz mı bı yardım et gozunu sevıyım .??????

  1. makale gayet açık ve net hocam. tekrar baştan okuyun. hafıza kartı gerekli.
   telefonun bataryasını çıkarıp geri takın ve tekrar deneyin.

   1. işlemleri doğru şekilde yaptıysanız çıkar o seçenek. aşağıya doğru inin menüde. hafıza kartsız denemedik. şu an elimde cihaz olmadığı için de deneme şansım yok.

    1. ya ben yaptım herşeyi sadece hafıza kartından yukledıkten sonra restart atmadı telefon sonra kapandı daha acılmadı

 142. Hocam 4.1.2 güncellemedeki ağda kayıtlı değil sorununuda çözer mi acaba bu yöntem?

 143. cevaplamanız için tşk. benim tel S4 mini bende de aynı sorun var. belirttiğiniz aşamaları bende uygulasam acaba olur mu

  1. hayır burdaki dosyalar s3 modeli içindir. s4 mini için olan fosyaları bulmanız gerekecek. s4 mini için deneme şansımız olmadığı için sitemizde yok maalesef.

   1. 5 defa yaptım ama olmadı acaba benim telefonum mk6 olduğundan dolayımı sıkıntı çıkarıyor

 144. Atmin birsey soracam belki bilginiz vardir ya ben bilgisayar sifremi unuttum windows7 varsa bilginiz yardimci olsanis sevinirim

  1. aynısını yaparsanız şebekenizin gelmesi lazım. işlemleri doğru yaptığınızdan emin olurn. defalarca denenmiştir bu işlem.

   1. Hocam yaptım aynısını olmadı ama senin gelişmiş recovery i yüklemedim çünkü telefonu pc ye bağladığımda bağlama başarısız diyor du kendi recovery m ile yapmaya çalıştım olmadı yardım eder misin ?

 145. hocam eline sağlık allah razı olsun.aynen dediğin gibi yaptım şebeke sorunum düzeldi.tekrar teşekkürler…

 146. bunu paylaşan dosta binlerce selam ola ellerine sağlık çok işimi gördü.

 147. Ben hayatımda ilk defa bir yere yorum atıyorum. YURT DIŞINDAN GELEN S3 TELEFONUMA GÜNCELLEME GELMEMİŞTİ KİES İLE GÜNCELLEME YAPTIKTAN SONRA ŞEBEKE SORUNU YAŞADIM AĞDA KAYITLI DEĞİL HATASI ALDIM SİM’E DAHİL HİÇ BİRŞEY YAPAMADIM. 3 GÜN BOYUNCA UĞRAŞTIM SAMSUNG BAYİYE GİTTİM FAYDA ETMEDİ. EN SON BU YÖNTEMİ DENEDİM OLDU ELLERİNİZE SAĞLIK ŞU ANDA HERŞEY YOLUNDA ŞEBEKEDE FULL BİDE KEŞKE DONMA PROBLEMİ OLMASA 4.3 ANDROİD SÜRÜMÜN DAHA İYİ OLACAKTI EMEĞE SAYGI HELAL OLSUN…

 148. arkadaşlar internette bulduğunuz bu sorun hakkındaki dier çözümleri deneyin ama benim sorunum şöyle çözüldü;

  ayarlar > diğer ağlar > mobil ağlar > şebeke modu kısmından ‘SADECE GSM’ seçili olması gerekiyo ‘SADECE WCDMA’ olduğu zaman bu sıkıntıyı verebiliyor

  saygılarrr…..

  M.BAĞCI

 149. allah razı olsun sizin gibi doğru soyleyen insanlar kalmış demek bide bir rom var s4 note3 revolation diye onu yükleyincede cekmiyo bu olurmu ona

  1. bahsettiğimiz işlem orjinal yazılımlar içindir. modifiye yazılım yüklerseniz işe yaramayabilir.

  1. makaleyi okumadan işlem yapmayın lütfen. telefonunuza ciddi zararlar verebilirsiniz. dosyaları hafıza kartına atıp işlemleri sırasıyla yapın. biz hafıza katıyla yaptık o yüzden hafıza kartlı anlatımı yaptık. telefon hafızasına atarsanız da belki olur ama denemediğimiz için net bir şey söyleyemiz. isterseniz deneyebilirsiniz.

 150. girdim install zip’e.
  choose zip from sdcard
  install zip from sideload
  apply/ sdcard/update.zip
  toggle signature verification
  choose zip from external sdcard

  SEÇENEKLERİ VAR.

  1. makalede anlattık zaten hocam makaleden takip edin.
   choose zip from external sdcard seceneğini secip makalede anlatıldığı gibi işlem yapın

 151. reboot system now
  install zip
  wipe data/factory reset
  wipe cache partition
  backup and restore
  mounts and storage
  advanced

  yazıyor.

 152. kardeş benim telefonun recovery modu böyle çıkıyor nasıl yapıcam bundan sonra? file:///C:/Users/orhan/Desktop/G%F6r%FCnt%FC1008.jpg

 153. bu şebeke problemi işlemini tamamladıktan sonra imei null oluyor demiştim, ondan sonra imei çaktırsam düzelir mi 3G sorunu_?

  1. 3g için kesin birşey diyemem. i9305 cihazı normalde LTE 4g cihazıdır. araştırmalısınız.

 154. Merhaba,
  Sorunu bir türlü çözemedim, Gaziantep yakınlarında çözebilecek var mı, yardımcı olabilecek_?

   1. bu yazılımı yükleyemiyorum hata veriyor cihazım 9305 bu yazılım 9300 ait, radyo ile ilgili bir yere geliyor ve hata veriyor 9305 te radyo yok sanırım ondan, Sadece bu şebeke işlemini yaptığımda da imei null oluyor, bir türlü çözemedim yani telefonu çöpe atmak istemiyorum :(

    1. i9305 ve i9300 yazılımları farklıdır. i9305 modeline daha önce yazılım yükleme şansımız olmadı bu yüzden yazılım yükleme hakkında bilgi veremiyoruz şu an. doğru dosyaları bulup yüklerseniz büyük ihtimalle düzelecektir.

      1. bir üstteki yorumda ne yapabileceğiniz yazdım zaten. elimizde bu modelden olmadığı için yazılım konusunda bilgi veremiyoruz şuan.

 155. Kardeşim allah sizden razı olsun ellerinize sağlık işeme yaradı sorun düzeldi çok sagolun :))

 156. Usta senden Allah bin kez razı olsun !! Anlattığın yolları izledim ve sonuç muhteşem telefonum çalışıyor !! Emeğe saygı !! Artık bu sitenin daimi izleyicisiyim. Saygılar

   1. ben çok anlamıyorum bu işleri, burada telefoncular da çözemedi. çok amatörce uğraşıyorum, daha ayrıntılı bilgi gerekiyor bana, nasıl yapabiliriz, whatsapp size uygun mu veya nasıl

    1. işlemler çok basit verdiğim linkteki yazılımı yükleyin sonra tekrar gelip burdaki işlemleri yapın. site dışında iletişim kurmuyoruz.

        1. 4.3 romunu yüklediğinizde imeiin etkilenmemesi lazım. daha öönce hangi işlemleri yaptığınızı bilmiyorum ama null olmuşsa öncellikle box ile imei atılması gerekli telefona.

         1. önce şebeke sorunu işlemini yaptım. imei null oldu, sonra 4.3 romu yüklemek istedim fail verdi şimdi telefon android ekranda takıldı hiçbir işlem almıyor

 157. merhaba cihazım 9305 4.3 yurtdışı klon imei var, bu işlemi yaptım imei null oldu bi süre sonra cihaz çöktü, telefoncuya yaptırdım, şimdi aynı şebeke sorunu var 3G görmüyor, na yapabilirim_?

 158. Sa. hocam 4,3 ü yükledikten sonra telefon açık iken kendiliğinden kararıyor ama açık çünkü arama falan gelirken ses geliyor ekran karanlık güç tuşuna veya orta tuşa basıyorum tuş kilidi açmak için herhangi bişey olmuyor bir süre öyle kaldıktan sonra açılıyor. açıldığında bazı uygulama veya oyunlar hata veriyor bu sorun bayadır var çözüm için ne