Samsung i9295 Galaxy S4 Active Format Atma

Samsung i9295 Galaxy S4 Active telefonunuzu ağırlaşma, kasılma, donma, sürekli beliren uygulama hataları, açılma hataları, ekran desen kilidi unutmak ya da bloke etmek gibi sebeplerden ötürü formatlamak-sıfırlamak isterseniz bunu aşağıda anlatacağımız yöntemlerle yapabilirsiniz.

Formatlama işlemi telefonunuzdaki tüm verileri sileceğinden mümkünse işleme başlamadan önce verilerinizin yedeğini alın. Yine işleme başlamadan önce telefonunuzu iyice şarj edip, en az %50 seviyesine getirerek telefonun işlem sırasında düşük şarj sebebiyle kapanıp, zarar görmesini önlemelisiniz.

Format işlemi için ilk seçeneğiniz telefondan Menü> Ayarlar> Yedekle ve sıfırla> Telefonu sıfırla> Her şeyi sil yörüngesini izleyip onay vermek. Onayınızın ardından telefon sıfırlama işlemi için kapanır ve temiz bir şekilde yeniden başlar. Kurulumu yaptıktan sonra telefonunuzu yeniden kişileştirmeye başlayabilirsiniz.

Diğer bir yöntem ise sürekli beliren uygulama hataları, açılma hataları ve ekran desen kilit desenini unutmak ya da bloke etmek gibi nedenler açamadığınız cihazlar için en geçerli olanı, sisten ekranına ulaşmaktır. Telefonun tuşlarından yararlanılan bu yönteme donanımdan format adı verilir ve sistem ekranına ulaşarak cihaz hakkında bazı komutlar verebilmenize olanak tanır.

galaxy active hard formatTelefonunuzu kapatın ve ses açma, ana ekran(home) ile açma-kapama(kilit) tuşlarına basarak açın. Marka ve model bilgisinin yazdığı ekran çıktığında açma-kapama(home) tuşunu bırakarak diğerlerine basmaya devam edin. Bir süre sonra telefon sistem ekranında açılacaktır ki burada dokunmatik çalışmaz. Ses kısma tuşuyla ‘wipe data-factory reset’ seçeneği üzerine gelin ve açma-kapama(kilit) tuşuyla onay verin. Yeni gelecek ekran teyit amaçlıdır. Burada yine ses kısma tuşuyla ‘yes-delete all user’ data seçeneği üzerine gelin ve yine açma-kapama(kilit) tuşuyla onaylayın. Telefon bu aşamada sıfırlama işlemini otomatik olarak yapar ve karşınıza ilk çıkan sistem ekranına geri döner. Burada ‘reboot system now’ seçeneğini açma-kapama(kilit) tuşuyla onaylamak telefonunuzu temizlenmiş olarak yeniden başlatır. Kurulum aşamasını yaparak, yeniden kişiselleştirme yapabilirsiniz.

Author: Tayfun Sağır

8 thoughts on “Samsung i9295 Galaxy S4 Active Format Atma

 1. 4.4.2 ve 5.0.1 android sürümü rahatlıkla yüklenile biliyor ama cihaz samsung yazısında kalıyor 4.2.2 sürümü cihaza yüklenilemiyor bu onarım sürümünün 4.4.2 versiyonu yok mudur acaba

  1. yorumlarınızı daha önce yapmış olduğunuz yorumların altındaki CEVAPLA seçeneğini kullanarak yazın lütfen.

   dediğim gibi bu model üzerinde çalışma fırsatımız olmadı.

 2. selamın aleyküm günaydın ustam
  start 224,1440
  sw rev. check fail :fused : 1 . binary 0

  hataları alıyorum z3x ve odinle denedim aynı hatayı veriyor cihaz

  1. bu modele daha önce yazılım yükleme şansımız olmadı o yüzden sorun hakkında fikrim yok ama yazılımsal olduğunu düşünüyorsanız doğru yazılımı bulmanız gerekiyor, onu da deneyerek bulursunuz ancak.

 3. Selamın Aleyküm..
  ustam konu ile alakasız ama cihaza odin ile 3 4 tane rom denememe rağmen cihaz açılışta recovery booting… yazısında kalıyor bunun nedeni ne olabilir

  1. ses tuşlarında sorun olmadığından eminseniz onarım yazılımı olan I9295XXUAMF7 / OLBAMG2 Southeast Asia dosyasını bulup yüklemeye çalışın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir