Sim kilitli yani  kontratlı cihazlar sadece telefonu satın aldığınız operatörün hattı ile çalışır.  Bütün hatlara açmak için sim kilidinin kırılması gerekmektedir. Unlock dediğimiz bu işlemi Z3X Box yardımı ile yapabiliyoruz.

Unlock işleminin yapılabilmesi için öncelikle Galaxy Nexus cihazınızı rootlamanız gerekecek .Samsung i9250 Galaxy Nexus telefonunun nasıl rootlanacağını daha önce burada yazmıştık. Lütfen cihazınızı rootlayın.

Cihazı rootladıktan sonra Ayarlar – Geliştirici Seçeneklerine girin ve USB hata ayıklamasını aktifleştirin.  Telefon açık olsun. Telefonu usb kablsou ile bilgisayara bağlayın. Samsung Toolu açın. i9250 modelini seçin ve com portunuzu ayarlayın.

i9250 unlock z3x box

Unlock butonuna bastığınızda unlock yani sim kilidi kırma işlemini yapacaktır. Eğer hata alıyorsanız aygıt yöneticisinden sürücülerin başarıyla yüklenip yüklenmediğini kontrol edin.

 

2 thoughts on “Samsung i9250 Galaxy Nexus Z3X Box Sim Ağ Kilidi Kırma – Unlock”
  1. Merhaba bu program ile başka hangi tablet / telefonların sim ağ kilidi açılıyor acaba bilginiz var mı ?

    1. Merhaba, Z3X Box Samsung modellerinin %90’ının sim ağ kilidini açabiliyor. Ancak bazıları için ektsra ücret vermeniz gerekebiliyor. Yani Z3X Box sahip olmanız yetmeyebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir