Samsung i9250 Galaxy Nexus Root Yapma

Samsung i9250 Galaxy Nexus telefonunuzu rootlayıp telefonun hem donanımı hem yazılımı üstünde tam kontrol sağlayabilirsiniz. Telefona yüklenecek olan Superuser uygulaması ile izinleri kontrol edebilir, yüklediğiniz uygulamaların yetkilerini belirleyebilirsiniz.

Not: Biz bu işlemi telefonda Android 4.0.1 yüklü iken yaptık. Değişik bir sürümünüz varsa işe yaramayabilir. Ayrıca Root işlemi süresince lütfen antivirüs programınızı devre dışı bırakın.

Root işlemi telefonunuzdan herhangi birşey silmeyecektir. Ancak dilerseniz önemli bilgilerinizin yedeğini alın. Ayrıca root esnasında telefonun kapanmasını engellemk için lütfen telefonu şarja takın ve en az %25 seviyesine getirin.

Aşağıdaki programı indirin ve kurun. Ayrıca telefonun sürücülerinin otomatik olarak yüklenebilmesi için bilgisayarınızda Kies programının kurulu olması gerekmektedir. Bilgisayarınızda Kies yoksa lütfen buraya tıklayarak programı indirin ve kurun.

1: UnlcokRoot

Telefonu açın. Menüeden ayarlara girin Geliştirici seçeneklerine girin. Burada USB hata ayıklamasını aktifleştirin. Telefonu usb kablosu ile bilgisayara bağlayın. Sürücülerin otomatik olarak yüklenmesini bekleyin. İndirip kurduğunuz Unlock Root programını açın.  Hata ekranı ile karşılaşırsanız Evet’i tıklayın. Soldaki büyük ROOT butonuna basın.  Program bilgisayara bağlı android cihazların listesini çıkaracaktır. Telefonunuzu seçin. Çıkan uyarıya Evet diyin. Son olarak program telefonunuzu resetlemek isteyecektir. Ona da Evet diyerek telefonun yeniden başlamasını sağlayın. Şimdi usb kablosunu çıkarabilirsiniz. Telefonu açtığınızda menüde superuser uygulamasını göeceksiniz. Bu telefonunuzun rootlu olduğunu gösterir.

Author: Halil Akgül

4 thoughts on “Samsung i9250 Galaxy Nexus Root Yapma

  1. herşeyi yaptım ama roota bastığımda hiç bişey olmuyor? Telefonum nexus ve özelliklere uyuyor

  2. Benim telwfonum galaxy nexsus ben direk internet uzerinden root yapmak istiyorum nasil yaparim yardimlariniz icin simdiden tesekkurler

    1. deneyip başarılı olduğumuz yöntem yukarıda anlattığımız yöntemdir. diğer yöntemler hakkında bilgimiz yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.