Samsung i9250 Galaxy Nexus Modem Olarak Kullanma

Hemen hemen bütün akıllı telefonlarda var olan mobil internet paylaşım özelliği Samsung i9250 Galaxy Nexus telefonunda da mevcut.  Hotspot özelliği ile mobil hattınıza bağlı olan internetinizi isterseniz kendi bilgisayarınızda kullanabilir veya arkadaşlarınız paylaşabilirsiniz.

Bu konuda dikkat etmeniz gereken husus internet paylaşımınızı kontrol edebilmenizdir. Bunun için güvenli bir şifre belirlemeniz ve bu şifreyi herkes ile paylaşmamanız gerekir. Aksi durumda faturalı hat kullanıyorsanız yüklü bir fatura ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Telefonunuzun internet paylaşım özelliğini aktifleştirmek için Ayarlara girin.  Kablosuz ve Ağlar kategorisinde Diğer seçeneğine dokunun. Tethering ve taşınabilir hotspot seçeneğini açın. Eğer usb kablosu ile bilgisayarınızdan internete girmek istiyorsanız usb kablosunu telefona bağlayın ve bu menüdeki USB bağlantısı seçeneğini aktifleştirin.

Kablosuz olarak internet paylaşımını istiyorsanız Taşınabilir Kablosuz hotspot seçeneğini aktifleştrin ve hemen altındaki Kablosuz hotspot  yapılandır seçeneğine dokunun. Açılan pencerede bir ağ ismi ve şifresi belirleyin. İnternetinizi payalaşacağınız kişilere bu şifreyi vermelisiniz. Şifrenizi bilmeyen biri internetiniz kullanamaz. İnternet paylaşımını apmadığınız zamanlarda bu özelliği kapatıp bataryadan tasarruf yapabilirsiniz.

Author: Halil Akgül

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.